mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 13:20:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136100 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #300 : nedelja, 19.06.2005 : 11:37:09 »

Moram sporočiti, da je pa mene moj 6-letni prinašalec čisto navdušil za delo. Osnove poslušnosti (pridi, sedi, prostor, čakaj, poleg, prinesi, spusti...) je obvladal že od prej, pred tremi dnevi pa sem ga začela učiti razne nekoristne fore (pozneje se bova verjetno šla dogdance).

Vadila sva največ 5 minut naenkrat in samo ene 3-krat na dan, pa zna že mrtev, preval, taco, slalom med nogami, vstani in stoj, pa tudi hop, vendar mu zaradi poškodbe palico držim samo 20 cm od tal. Seveda bo treba v prihodnjih dneh vse skupaj še izpiliti, da bo delal tudi brez priboljškov.  Tongue Najbolj od vsega me je presenetilo, ko je včeraj začel že prav izsiljevati, da naj ga učim.  Grin Cheesy

Malo me sicer skrbi, da ga preveč zasuvam z nalogami, samo tip se je na primer taco naučil dati v minuti, "mrtev" v treh ponovitvah, preval pa takoj... Zdaj ne vem, ali naj kakšen teden še utrjujeva stare trike, ali naj tako kot do zdaj vsak dan dodam kaj novega? Roll Eyes
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #301 : nedelja, 19.06.2005 : 13:10:22 »

Marjetka, po moje bo bolje da malo utrdita osvojene trikce. Jaz sem Witty naučila "give me five" in je obvladala zelo hitro, potem pa sem jo takoj hotla naučiti da bi držala tačko v zraku. Pa je pomešala oba trikca. No kasneje sva se naučili, da sta to dva različna trika. Tako da mislim da kakšnih podobnih vaj ni dobro delati hkrati, ali takoj eno za drugo.

lp in veliko veselja pri učenju
rina
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #302 : nedelja, 10.07.2005 : 00:13:48 »

Pozdrav vsem!
S fantom imava približno pet mesecev staro psičko. Zelo hitro se uči, tako osnovnih vaj poslušnosti kot tudi različnih drugih trikov. Vendar se je nekako zataknilo pri "čakaj". Psička sicer obsedi (ali obleži) na mestu, ampak pri tem počne vse drugo - gloda tepih, muli travo, gleda naokoli, vohlja po zraku ...  Smiley Zelooo težko ohranim njeno pozornost. Ko začnem s to vajo, se včasih kar pobere. Očitno se ji zdi strašno dolgočasno. Grin Glede na to, da vse ostalo zelo hitro osvoji, to vajo pa res zelo počasi stopnjujem, se mi zdi, da bi mogoče potrebovala kak namig.
Upam, da nisem preveč zgrešila teme. Undecided
Lp. Cool
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #303 : nedelja, 10.07.2005 : 17:02:23 »

Ne vem, če je bistvo vaje "čakaj" oz./ali "ostani" to, da ohraniš pozornost psa, po mojem je prvobitno to, da ostane tam, kjer je. Če pa želiš, da bi te gledala vmes, pa mogoče lahko poskusiš tako, da držiš kazalec obrnjen proti njej, ko se odmikaš.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #304 : nedelja, 10.07.2005 : 17:41:51 »

Ne, saj ni fora VAJE v tem, da bi me gledala, ampak ko se začne tako razgledovati po okolici kaj hitro vidi nekaj, kar je veliko bolj zanimivo od "čakaj". Wink Na začetku je delovalo, če sem cel čas kazala znak "čakaj", zdaj pa že vnaprej ve, da je na vrsti spet tista dolgočasna vaja. Kako se pa vaši psi obnašajo pri tej vaji?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #305 : ponedeljek, 11.07.2005 : 10:52:38 »

podobno:) samo moraš začeti s kratkimi "čakaj", ki jih postopoma podaljšuješ.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #306 : ponedeljek, 11.07.2005 : 11:27:11 »

Jaz mojemu ukažem "čakaj" ga malce pohvalim in se počasi oddaljujem in ves čas govorim:"Priden ja,počakaj,ja priden!"Če želi vstati ga pokličem "Ron" in spet rečem "počakaj".Meni gre to brez problemov.Včasih je malce mencal ampak,ker ga hvalim je priden Wink Smiley.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #307 : ponedeljek, 11.07.2005 : 11:45:49 »

Torija smo najprej naučili kaj pomeni 'sedi' in smo ga s pomočjo tega naučili še 'čakaj'.
S Torijem sva šla ven in sem ga pustila pri nekem grmu pred hišo. Potem sem odšla stran, še prej sem mu pa rekla 'čakaj'. In ko je poskusil vstati, sem mu spet rekla 'sedi' in 'čakaj'. Jaz sem medtem, ko je on čakal odšla enkrat okrog hiše... Parkrat mi je sledil, potem pa se je sčasoma privadil. Počasi je spoznal, da beseda 'čakaj' pomeni, da mora stati/sedeti pri miru. Čeprav še vedno kdaj pa kdaj pozabi kaj to pomeni Roll Eyes.

Lp, Metka
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #308 : ponedeljek, 11.07.2005 : 13:22:41 »

Bingo to kar uboga, a ko se hočem malo dlje oddaljiti, se ustraši da mu bom ušla, in gre za mano... Grin Tongue Roll Eyes
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #309 : ponedeljek, 11.07.2005 : 19:41:09 »

Pri nas je pa čakaj je zelo lepo osvojila. Grem lahko stran tudi  več kot 20 metrov, pa se ne bo premaknila, potem se lahko obrnem in jo samo gledam. Se vidi, da je že čisto na trnih, ampak se ne premakne, dokler ne rečem "frej" - potem pa švigne kot puščica. Sva jo naučila tudi, da mora ubogat in čakat, dokler en od naju ne reče frej, tudi če jo drug kliče s priboljškom. Smo že večkrat sprobali, pa uboga. Se postaviva s fantom vsak na svoj konec vrta, jaz vzamem kak slasten koščem meska, fant jo pokliče, in ukaže sedi in čakaj. Potem jo pa jaz pokličem (ne z ukazom sem, ampak "na", ki pomeni priboljšek), pa ne sme priteči, dokler ji fant ne dovoli.
Hehe  Cool
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #310 : ponedeljek, 11.07.2005 : 20:01:02 »

Pozabila sem napisati, da je naša mala gluha in ko enkrat pogleda vstran, je konec. Zato se trudim, da bi pri vaji čakaj tudi ohranila njeno pozornost. Namreč ko enkrat vstane, ji ne morem pokazati, da ne, če me ne gleda. Hm ... Bomo še vadili, upam, da bo. Wink
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #311 : nedelja, 17.07.2005 : 14:20:38 »

moja pesjanka pozna tudi nekaj trikov.zna dat "touch",moja,moja(skoč k moji glavi in mi da glavi pod vrat in stoji na zadnjih tacah),zna se priklonit,zna cik-cak,in zna ",2x zalaji,koliko je 2+2 in pa koliko si stara.

lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #312 : nedelja, 17.07.2005 : 16:57:01 »

Weimi mi lahko poveš kako zgleda "koliko si stara" in "2+2"??Hvala!
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #313 : nedelja, 17.07.2005 : 21:30:58 »

Najprej sem jo naučila "glas" na povelje.Potem pa sem rekla "koliko je 2+2 in sem ji s prstom 4 nakazala "glas tako da je vsakič ko sem rekla koliko je 2+2 4x zalajala Smiley.

Koliko si stara pa na enka način.Kprašam jo:"Koliko si stara ?"potem pa ji 2x nakažem s prstom "glas".

lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #314 : nedelja, 17.07.2005 : 23:02:18 »

Se mi je zdelo,da je nekaj podobnega.Potem bi lahko sešteval še naprej...hej!Dobra zamisel.Se bomo matematiko učili.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines