mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 14:16:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136230 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #285 : nedelja, 15.05.2005 : 15:54:11 »

N3wfka:
Aja Tiger!Ja ta oseba pa (na žalost-mojo seveda) živi v Tuhinjski dolini in celo v naši hiši.Kdo bi si mislil da je to moj brat.Kot smo že omenili na mojo žalost Wink.

Sicer mora biti tisto s kolebnico res col Cheesy.Ampak potrebuješ hiperaktivnega psa Grin.
Sedajle,ko smo bili pri bratrancu (Nadja že ve Wink ) mi je mali kazal kaj je naučil psa.Pes je star 3mesece in je mešanc me zp in njufkom.Pa brcne žogo in se zadere:"Medoooo!!!!!!!!Lej žogo!!!"In pes pošiba ža žogo,potem bi jo moral pa s smrčkom in tacami odbiti on pa se je vlegel za žogo Grin Grin Grin.In on se sekira in govori da ga ni tako učil in bla bla bla..... Cheesy

Lp
Logiran
mit
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #286 : nedelja, 15.05.2005 : 19:10:43 »

t.m.t-nažalost nimam digitalca tak da slikc ne morem dat na internet-ta v mojem profilu je iz ene tekme, ko je mojga akrobata slikala kolegica.sicer pa dobim fotoaparat po vsej verjetnosti za rojstni dan-konc maja-takrat pa ga lahk poslikam in jih dam gor. pa ti? a maš kakšno sliko tvojga psa -golmana?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #287 : nedelja, 15.05.2005 : 19:48:44 »

Hej!

Zadnjič(7.5.) sem bila v Gardalandu, in sem si ogledala tudi predstavo Fantasy Dogs. Nastopalo je 7 pudljev, in so bili res hecni. Izvajali so tooliko trikov. Najbolj zanimiv mi je bil ta, da je eden pudeljček hodil bo PRVIH nogah... Shocked Skakali so čez kolebnice, plesali 'vlakec' in podobno... Cheesy
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #288 : nedelja, 15.05.2005 : 20:31:51 »

Mit:
Digitalca tudi mi na žalost nimamo.Ga verjetno dobimo poleti Smiley.Imam samo slikico našega kako nosi grablje Wink.Dam lahko gor tisto.

Jessy:
A to v Gardalandu?!Morem brata zaslišat,ker je bil28.4 tudi on tam.To bi si bilo pa vredno ogledat...

Lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #289 : nedelja, 15.05.2005 : 22:57:40 »

To predstavo v Gardalandu sem si tudi jaz ogledala. Lani poleti. Trikci so bili kar zanimivi, ampak s psi pa niso najbolje ravnali. Sad Ko so delali tist "vlakec" se je en kuža narobe postavil in so ga za rep zvlekli stran. Undecided

Od trikov mi je bilo najbolj všeč, ko se je lastnik (trener, igralec, oz tisti, ki je nastopal) "vlalil" po tleh in delal razne prevale, kuža pa je hodil po njem. Nekako tako kot bi hodil po sodu, ki se vali, le da je bil v tem primeru namesto soda človek, ki se je "valil" v vseh možnih smereh.

lp, rina

p.s.: "valil" = valjati se (Malo po domače se sliši, ampak ne najdem boljšega izraza. sram)
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #290 : ponedeljek, 16.05.2005 : 14:30:52 »

Jap, tudi meni odnos do psov ni bil ravno najboljši... Undecided Sad
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #291 : ponedeljek, 16.05.2005 : 14:53:10 »

Zanima me, kako bi naučila psičko, da bi dala na ukaz tačko na gobec. (češ:  sram"kako me je sram")   Cheesy
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #292 : ponedeljek, 16.05.2005 : 15:36:38 »

Sammy82:
Jaz sem se to z našim mučila tako,da sem mu na gobček položila briket in rekla :"dol".In ga je včasih s tačko zbezal dol.Potem pa je ugotovil da gre lažje če malo nagne glavo Angry.In sem se nekaj časa mučila potem pa opustila upanje....
Lahko poskusiš Wink.

Lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #293 : torek, 17.05.2005 : 17:54:54 »

Zanima me, kako bi naučila psičko, da bi dala na ukaz tačko na gobec. (češ: sram"kako me je sram") Cheesy

Mogoče bo tvoja psička dala tačko na glavo, če jo boš po gobčku žgečkala s kakšnim peresom ali listom trave. Če pa bo hotla pero raje ujeti, namesto da bi ga s tačko spravila dol z gobca pa ji daš lahko na gobček enega žužka (ne kakšnega strupenega), tako da jo bo malo žgečkal, videla pa ne bo kaj je in si bo zelo vrjetno pomagala s tačko. Vsakič ko bo dala tačko na gobček jo pohvali in tako bo počasi pogruntala da ji dajanje tačke na gobček prinaša pohvalo. Čez nekaj časa dodaj povelje tako, da ga izrečeš takrat ko vidiš da bo dala tačko na glavo. Potem začni opuščati žužka ali pero.

lp, rina
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #294 : sreda, 18.05.2005 : 10:52:28 »

Kul, hvala za nasvete, bomo sprobali.  Cheesy
Logiran
romy77
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #295 : sreda, 18.05.2005 : 18:05:51 »

Hy sammy82

Čeprav je tudi ideja z žužkom zelo dobra ti ponujam še mojo rešitev. Poskusi z malo marmelade ali še bolje smetane (moj jo naravnost obožuje), samo daj mu jo na tako mesto, da je ne bo dosegel z jezikom.

Pa prijetno učenje.
Logiran
mit
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #296 : nedelja, 22.05.2005 : 19:28:11 »

Haj!
ali se zna kater od vaših psov obrniti na tadnih tacah? ča zna , kako ste ga naučili? moj po zadnih sicer hodi ampak okrog se obrne sam ča jaz hodim okrog njega če pa stojim na mestu preprosto nimam šans. prosim za kakršnokoli idejo-sem namreč že skoraj obupala.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #297 : nedelja, 12.06.2005 : 09:39:37 »

Liza zna dve varianti: skoči z zadnjimi tačkami in se v zraku obrne, druga pa je ta, da stoji na zadnjih tačkah in se obrne. Prvo sem učila tako, da sem rekla hop-okrog, z roko pokazala kot za navaden skok okrog in potem zakrožila, da je sledila roki in se obrnila. Na začetku samo za četrt kroga, zdaj pa ji včasih uspe že za celoten krog. Tisto drugo pa sem učila tako, da sem v roko vzela nekaj sira in najprej Lizo naučila stat na zadnjih tačkah. Potem sem dodala samo še obrat tako, da sem z roko naredila krog, Liza je sledila sirčku v roki in se obrnila. Ni bilo težko naučit, težje ji je obdržat ravnotežje. Samo če se vaja ponavlja in utrjuje, se tudi kuža navadi lovit ravnotežje in gre vedno lažje in vedno več časa zdrži na zadnjih tacah.
Logiran
mit
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #298 : petek, 17.06.2005 : 20:10:16 »

hvala
 
sej ravnotežja še nekot gre...
 sam za mojga psa hrana ni dost velek magnet. in pol obrača glavo da bi videl mene in  obrat ne uspe...če mam pa v roki žogcopa itak skače na zadnih kot kak kengoru pa spet ne gre.... no vseeno se boma še trudila, enkrat bo že uspelo....upam
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #299 : nedelja, 19.06.2005 : 10:14:37 »

Hy sammy82

Čeprav je tudi ideja z žužkom zelo dobra ti ponujam še mojo rešitev. Poskusi z malo marmelade ali še bolje smetane (moj jo naravnost obožuje), samo daj mu jo na tako mesto, da je ne bo dosegel z jezikom.

Pa prijetno učenje.

Hm - tole ne učinkuje. Marmelade oz. smetane še opazi ne, če jo ima na glavi. Edini efekt je ta, da je potem vsa lepljiva ... Z žužkom še nisem sprobala (se mi malo gabi vse kar leze in je manjše od zajčka ...) Drugače pa sploh ne šlivi nobenih trikov pri učenju trikov - ko sem jo poskušala naučiti, da bi se zavrtela naokoli (iz prostor na drugo stran) si je skoraj zlomila vrat, ko jse skušala doseči hrenovko, zavrtela se pa ni. Ko sem jo hotela naučiti prosi, je dajala prostor (hm, ko ji rečem prostor, me pa ne uboga), ko sem se pa trudila z daj glas, me je pa gledala kot krava v novo okno (no, pa tudi vsi ostali - ko sem poskušala lajati ...). Najbolj hecno je, ko imaš res občutek, da se ti reži v glavo, češ "lej, kako budalo delaš iz sebe".
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines