mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 13:58:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136215 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #270 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:07:01 »

Midve z Liziko se pa učiva praskanja na povelje. Samo Lizika ne razume še najbolje in se včasih počoha, drugič ne.Drugače pa Bluminina bernka obvlada to povelje in prav super izgleda!:)
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #271 : torek, 10.05.2005 : 10:17:10 »

Liza, kako pa ga naucis to, da se praska? Jaz pa zdaj Nerota ucim, da slalomira med nogami nazaj. Nama ze kar gre, ceprav mu zaenkrat uspeva samo okrog ene noge Wink
Logiran
mit
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #272 : torek, 10.05.2005 : 19:54:17 »

kUL! praskanje-kaj takega se pa še spomnila nisem! A je kdo že poskusil s tresenjem? moj včasih uboga amlpak mora bit vsaj po glavi rahlo vlažen-a ima kdo kakšno boljšo idejo kot špricanje vode po njegovi glavi?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #273 : torek, 10.05.2005 : 21:51:22 »

Sana, ko se je popraskala oz. počohala sem rekla 'bolhe!' in potem pohvala in priboljšek. In je precej hitro povezala, da če se bo popraskala, ko rečem 'bolhe', bo dobila priboljšek ali žogico:)

Mit, tresenje na ukaz je precej uporabno, sploh na kakšni polni plaži na morju...Verjetno je najboljše,da ko se otrese, izrečeš povelje in pohvališ. To se najlažje nauči poleti, ko ga lahko špricaš in se potem otrese (sledi seveda pohvala in nagrada). Sama zaenkrat še nisem delala na tem ukazu, razmišljam pa vse bolj ,ker imam konec koncev le dva psa,ki sta nora na vodo in se potem tudi na veliko stresata v bližini nič hudega slutečih ljudi...
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #274 : sreda, 11.05.2005 : 10:46:40 »

Ja problem je v tem, da se moja psa skoraj nikoli ne praskata sama od sebe-res zelo redko. In zato ju ne morem tega nauciti na tak nacin. Se kaksen predlog?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #275 : sreda, 11.05.2005 : 11:25:37 »

Kaj pa, ce ga zacnes "zgeckat" po trebuhu, da se zacne praskat z zadnjo nogo... kot v risanki Wink

Ne vem, ce to deluje na tvojih dveh, ampak pri tistih, ki jih jaz poznam, se vsi zacnejo refleksno praskat z zadnjo nogo, ce ga popraskas na doloceni tocki trebuha.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #276 : sreda, 11.05.2005 : 11:31:29 »

Super to se pa nisem spomnila! Bom kar sprobala pa povem, ce deluje Smiley
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #277 : sreda, 11.05.2005 : 11:33:54 »

Moj nacin!
Saj delas s klikejem, Sana, a ne?
No, potem gre to takole.
Startna pozicija je sedi. Potem pa nagradis psa za vsak dvig zadnje noge, pa ce je se tako minimalen. ko to osvoji, potem nagrajujes le se visje dvige zadnje noge. To stopnjujes do te mere, da ni vrag, da se bo noga kdaj dotaknila tudi vratu. Takrat dodatna nagrada in strasno veselje s tvoje strani. Potem nagrajujes dotikanje vratu, itd, in iz tega nastane trikec: A mas bolhe? Cheesy
Drug nacin:
Nerotu pripnes malo sponko za lase na njegovo dlako na vratu. Ker ga bo motila se bo slej ko prej popraskal. Sledi klik in nagrada, od tu naprej pa ze ves.  Wink
Lep pozdravcek
Blumina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #278 : četrtek, 12.05.2005 : 16:45:48 »

A je kdo že poskusil s tresenjem? moj včasih uboga amlpak mora bit vsaj po glavi rahlo vlažen-a ima kdo kakšno boljšo idejo kot špricanje vode po njegovi glavi?

Jaz sem Witty najprej poskušala učiti tako, da sem jo pohvalila kadar se je otresla - sama od sebe se je zelo malokrat. Pa nama nekako ni šlo, vrjetno zato ker kadar se je otresla ponavadi ni bila pozorna name, bila je stran od mene in ni dojela mojega "Jaaaaaa, pridna!". Zato sem zamenjala metodo in sem Witty malo čohala, tako da sem jo čimbolj skuštrala (pri vsej njeni dlaki to ni težko Grin). Ko se je otresla pa sem jo pohvalila in ji dala nagradico (ki sem si jo lahko že prej pripravila, tako da je bila vedno pri roki).
Pri kratkodlakih psih pa bi mogoče pomagalo to, da jih božaš v nasprotni smeri rasti dlake.

Sicer pa se tudi Witty ne otrese kar tako, na "suho". Če ji na suho rečem "brrrrrr" ponavadi samo tako obrne glavo, kot da bi si raztegovala vratne mišice. Grin Mora biti ali malo skuštrana ali pa mokra da se res otrese.

lp, rina
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #279 : sobota, 14.05.2005 : 08:00:01 »

Hojla!
Lyra se je naučila 2 nova trika! Cheesy
1. Ukaz "trrrr, kššš", ki pomeni naj pogleda kaj se dogaja na vrtu. Če najde kaj posebnega zalaja in me tako pokliče.
2. Ukaz "levo" ali "desno", ki pomeni naj psica zavije levo ali desno (odvisno od ukaza).
Lep pozdrav in dosti uspeha pri učenju trikov vam želita: Ana & Lyra Kiss
Logiran
mit
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #280 : sobota, 14.05.2005 : 20:14:35 »

Hvala za nasvet! to sicer že delam-ko se strese mu rečem stresi nato pa ga pohvalim, ampak še vedno uboga le če je vsaj malo moker... No upam da nama bo uspelo.glede koristnosti pa se strinjam-tudi Tim namreš obožuje vodo in vanjo pobegne ko le ima priložnost.
 Kaj pa košarko ste že igrali s psom?moj odbije žogo tudi do 5-krat zapored čez celo igrišče-zgleda še kar zanimivo,še posebej ker žogo odbija s prednjimi tacami.a ma še kdo kakšno idejo kaj lahko dela pes z žogo? -podajama si jo že
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #281 : sobota, 14.05.2005 : 21:38:24 »

Naš je pa golman Cheesy.ga postaviš v gol in on se postavi na zadnje tace in žogo "objame".Zgleda ful hudo.
Mit:
A lahko daš gor slikce kako to dela?Ker me pa res zanima...

LP
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #282 : sobota, 14.05.2005 : 21:41:41 »

T.M.T, daj povej kaj, kako vama gre slalomiranje.  Smiley

Pa še to, ali se motim, ali je tukaj gor na forumu še nekdo iz Tuhinjske doline (saj si od tam, ane) z novofundlandcem Ronom?  Huh

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #283 : nedelja, 15.05.2005 : 08:32:16 »

Slalomiranje gre,gre....čeprav kdaj mal nogo fali Smiley.Se je že res dobr naučil.

Če je kdo iz Tuhinjske z njufkom Ronom na forumu nebi vedla.Vem samo da so v Tuhinjski 3je Roni Grin.Zakaj pa to vprašaš?

LP
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #284 : nedelja, 15.05.2005 : 11:37:43 »

Verjetno je n3wfka mislila Tigra Wink

Zanimiv trik je tudi skakanje (psa seveda Cheesy) čez kolebnico. Je pa to verjetno bolj težko izvedljivo z velikim psom Grin

lp
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines