mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 15:41:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136276 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #225 : torek, 19.04.2005 : 17:27:44 »

Živjo prav vsem.

Jaz bi pa imela nekaj,mogoče trapastih vprašanj.

1.Jaz tudi nimam pojma kakšen je kliker!!!!!!!!!!!!Nekje sem že brala o njem,ampak se mi tudi ne sanja kaj bi to lahko bilo.Bi to lahko kdo razjasnil sramHuh??Lahko tudi preko zasebnega sporočila.
2.Ali se slalomira tudi med hojo in kolikšna je sploh razlika med osmico in slalomiranjem. Huh
3.Tisto ko pes skače skozi obroč narejen z rokami..........bi bil njufko prevelik,a nede??? Sad

No to bi bilo nekaj.....

Sicer pa novi triki Smiley.Je že kdo poskusil imeti psa namesto golmana???Mi ga imamo vedno poleti,kadar se igra nogomet in je res zabavno.Še posebej ker je naš kuža nor na žoge in ponavadi leži med klopmi (naš gol Grin).No in ko brcneš žogo se pes postavi na zadnje tačke in žogo "prime".Ni kaj.Zabavna in priročna reč.
 No ali kdo ve še kakšen zabaven trik.Nekaj teh tu gori sem se odločila naučiti našega njufka in mislim da mu bo uspelo,saj je vedno bil poslušen.
Pa še to.Njufkoti niso zabiti psi Angry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zelo hitro si zapomnijo ukaze in jih tudi naredijo na ukaz.

tako hvala za odgovore in lp Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #226 : torek, 19.04.2005 : 17:32:22 »

Jaz sem pa včeraj med poslušanjem ene pesmice odkrila še en zelo zabaven trikec. Pesmica je šla nekako lalalala vuuu, vuu-u, vuu-u in potem nekaj besedila. In ko sem jaz zraven delala vuu-u je moj mali pogruntal, da bi on tudi. Potem se mu je pridružila še Liza in smo peli v tercetu:D Lizika se je celo naučila, da če menjam višino glasu, poskuša približno ponavljati za mano. Zdaj pa sestavljamo skupaj eno pesmico:P
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #227 : torek, 19.04.2005 : 17:42:28 »

T.M.T., nekaj o učenju s klikerjem je napisano tudi na mojpes.net Wink.

Kliker - mladički
Kliker - lekcije

Lp, Metka

Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #228 : torek, 19.04.2005 : 17:58:41 »

liza full dobro.. jaz pa johnyju pet minut tulim v uho, pa me samo čudno gleda Shocked .. drugače pa ko me izsiljuje z čim pa vedno zatuli..kakšen predlog?ok, sicer jaz nimam posluha, samo če bi v duetu pela bi se naju mogoče dalo poslušat Grin
t.m.t. slalomiranje je hoja med nogami ko tudi ti zraven hodiš.. pri osmici pa ti stojiš na mestu
pomoje tvoj pes ni prevelik glede skoka skozi obroč...jaz sem tudi že razmišljala kako se naj lotim da bo skočil skozi obroč sklenjen z rokami.. kako ste se vi , ki vaši psi to obvladajo tega lotili? ga lahko tega sama naučim ali potrebujem pomočnika da mu na drugi strani drži priboljšek??
t.m.t. glede na to da je moj dalamtinec izredno pameten in dokaj hitro pogrunta stvari, verjamem da je tvoj njufko glihtak pameten Wink

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #229 : torek, 19.04.2005 : 18:11:09 »

Jasminaj, jaz sem skok čez obroč učila kar sama, ampak je precej težko...Je super, če imaš nekoga, ni na naslednji strani drži priboljšek, ima pa to tudi svoje slabosti. Nekateri psi lahko to razumejo kot, da morajo skočiti samo, kdar je na drugi strani nekdo s priboljškom. Ni pa seveda nujno;) Jaz sem položila priboljšek na tla in obroč iz rok položila čisto do tal. Sledilo je povelje hop in na drugi strani je dobila priboljšek. Roke sem vedno bolj dvigovala, priboljške pa počasi, počasi opuščala. Je Lizika kar hitro pogruntala, kaj želim...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #230 : torek, 19.04.2005 : 19:11:40 »

Jaz pa sem ravno prej njufkota učila slalomiranjue,ubistvu osmico.No in on je bil tako trmast!!!!!Vedel je kaj želim od njega,ampak njemu je bil namisel le priboljšek..........Sem bla jezna>Sad.Ima kdo kakšno idejo kako ga to naučiti????Pa ne mi predlagati prestavljanja piškota z ene na drugo stran ker to ne deluje.Še kakšen drug predlog???

Glede obroča pa................je kdo naučil to kakšnega njufkota,bernardinca ali katerega podobnega psa??
Sicer pa sva z Ronom na dobri poti glede prevala.

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #231 : torek, 19.04.2005 : 19:20:57 »

Pa še nekaj sem pozabila.Vem da se vam bo zdelo neumno ampak........Je kliker predmet???
Yorki.Sem šla gledat tisti dve strani ki si jih napisala ampak meni ni kaj preveč jasno.........No če je kliker predmet bi mi lahko kdo poslal kakšno slikco????Jaz si kliker predstavljam kot...nekaj s čimer klikaš,ampak kaj je to pa nimam pojma.

Hvala
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #232 : torek, 19.04.2005 : 19:26:24 »

t.m.t. to ti bom predlagala kot si rekla da ne smem:).. ja jaz sem ga naučila (ok ne obvlada še 100%, samo ve kaj hočem od nejga) z priboljškom..pa sem g aprestavljala skozi noge tak, kot mora on hodit, ..pri slalomu, pa ko j e šel levo skozi sem rekla cik, ko pa desno pa cak..pa je pol skapiral če rečem cik mora skozi noge v levo.. zdaj cik obvlada tudi brez priboljška, cak pa kak kdaj Angry .. je pa res malo nerodno že z mojim slalomirat..hoja gre tolko bolj počasi, čim večji je pes Undecided
liza sem nastavla johnyju na eno stran njegovo najljubšo igračko, njega sem tačas dala na čakaj v drugi sobi, pa se postavla med vrata..pa dala obroč..pa gre kar pridno skozi.. če pa ni igračke na drugi strani pa pride do mene , pa me voha Grin .. morma še z igračko vadit, da skapira kaj hočem od njega, ker zdaj gre skozi obroc samo pač zato ker drugače ne pride do krave(to je njegova najljubša igračka Smiley)
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #233 : torek, 19.04.2005 : 19:36:54 »

Jaz sem Šada slalomiranje učila na podoben način kot jasminaj svojega kuža, samo da sem imela povelji tik in tak. Je bilo pa tako, da sem prvi dan ali dva vadila samo tik, ko je to pokapiral, pa sva šla dalje na tak, se pravi z druge strani. Potem, ko je obvladal oba ukaza, pa sva počasi (ampak res počasi!) to združila v tik-tak. Hkrati ko sva hodila, sem ponavljala "tik, tak, tik, tak..." in mu tudi z rokami kazala, kje naj gre. Tako, da vajo je pokapiral precej hitro, da pa sva pridobila na hitrosti je pa trajalo nekaj časa. Danes dela tako hitro, da ga še jaz komaj dohajam.  Grin
Aja, in tudi z rokami mi ni treba več kazat. Rečem samo "Greva tik-tak!" in greva. Wink

Kliker je pa predmet ja. Najboljše, da poiščeš na netu kakšne slikce, da vidiš, kako izgleda. Sicer pa lahko uporabiš tudi kaj drugega. Jaz uporabljam kar malce močnejši kemični svinčnik, pa prav tako deluje. Wink

Lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #234 : torek, 19.04.2005 : 19:40:41 »

T.M.T, poglej v sosednji temi kliker, kaj to je. Sem ravno prilepila dve slikici. To je tema o trikih, zato si o klikerju preberi tam in če te bo še kaj konkretnega zanimalo, vprašaj tam. Wink

Jaz sem Witty osmico med nogami (na mestu) naučila tako, da sem najprej samo stala razkoračno, Witty pa je bil pred mano. Priboljšek sem ji vrgla pod noge in Witty je šla pod mojimi nogami po priboljšek. Potem sem jo poklicala, da je spet prišla pred mano in če je šla okoli nog sem jo pohvalila. Ko je pogruntala, da more pod nogami iti po priboljšek, sem začela dodajati povelje "spodaj". Počasi sem tudi opuščala metanje priboljškov in sem samo z roko nakazala. Ko je Witty obvladala povelje "spodaj", to je da je šla pod mojimi nogami in po levi strani nazaj pred mano, sem jo začela z priboljškom vabiti, da je šla še enkrat pod nogami in prišla pred mano po drugi strani, se pravi po desni. Witty je tako kmalu zakapirala, kaj hočem od nje.

Upam, da bo tudi vama uspelo. Le počasi in vztrajno, pa bo! Wink

lp, rina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #235 : torek, 19.04.2005 : 19:45:54 »

Sliki klikerja sta pa na 15. strani, preberi pa si celo temo. Tukaj pa naj ostane debata o trkicih in o tem, kako se jih naučiti. Smiley

lp, rina
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #236 : torek, 19.04.2005 : 19:51:41 »

Ja hvala prav vsem.Bo poskusila slalomiranje in mislim da bo šlo z malo truda.Tako ali tako se vedno mota okrog nog Grin......
No grem pa takoj gledati temo o klikerjih.

Še enkrat hvala Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #237 : torek, 19.04.2005 : 19:56:58 »

Ojla!

No, jaz Bingota na novo zele učim osnovna povelja in trikce. Ker je od šole vse pozabil-ja, nisva utrjevala.  sram

Tako, da sedaj utrjujeva, učiva:
*up(da se zdvigne v zrak)
*sedi-to kolikortoliko zna
*prostor-to tud kar zna
*tačko-to tud kar zna
*drugo tačko- to tud kar zna
*išči-to tud zna
*lubčeka-to obvlada Cheesy
*nesi-to pa malo tako no... Undecided
*glas-to dela pa samo na igračko

Sedaj me zanima, kako ga naučiti da bo UP dlje časa zdržal. Ker ta njegov up traja samo kaki 2 sekundi. Grin Pa kako ga naučiti, da mi igračko prinese čisto do mene? Ker on me nekako izziva, da naj se borim za igračko, namesto da bi je spustil.  Tongue

Pa zanima me, kako naj začnem opuščati priboljške? za sedi mi že nekako dela tudi brez priboljškov, drugo pa samo na priboljške.

Sedaj ga bom začela učiti pa še da gre skozi obroč, slalom in osmico. Upam, da nama bo uspelo. Smiley

Lp


Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #238 : torek, 19.04.2005 : 21:18:31 »

Jessy
Priboljške sem jaz začela opuščati tako da sem njufkotu (če je pravilno izvedel ukaz) položila roke pod ušesa in ga "počohala" ter rekla priiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiden.Je delovalo Wink.Poskusi Smiley.Ampak sem mu včasih še vseeno dala kakšen priboljšek.

Ima kdo kakšen trik?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?Bi bilo zabavno slišati kakšno novost....................................

Lp Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #239 : torek, 19.04.2005 : 21:24:05 »

T.M.T: No ja, saj nekako takole delam.  Preberi si celotno temo, kjer je opisanih res veliko trikcev!  Smiley Wink


Lp
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines