mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 06:11:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136405 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #210 : sobota, 09.04.2005 : 13:31:28 »

Jessy, jaz sem delala takole:
Najprej za vsako pravilno izpolnjeno povelje priboljšek. Potem za eno pravilno izpolnjeno povelje priboljšek, za drugo pohvala in kratka igra ali čohanje. Potem sem vedno večkrat samo hvalila in počasi ter postopoma ukinjala priboljške. Sedaj učim popolnoma samo s priboljški in igračkami samo nove vaje, ko jih kuža razume, preidem na občasno nagrajevanje s priboljški, kar pomeni, da kuža nikdar ne ve, kdaj bo dobil priboljška, igre, čohanja ali kakšne druge nagrade (za aarona je nagrada celo povelje moj-moj:) in zato bolj pridno dela, ker komaj čaka nagrado.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #211 : sobota, 09.04.2005 : 13:37:40 »

Samo Bingo izpolni ukaz samo če vidi oz. voha priboljšek. Torej za sedi mu moram v pesti pokazati priboljšek, da se sploh usede.  Roll Eyes Uh, upam da nama bo šlo. Wink


Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #212 : sobota, 09.04.2005 : 13:39:33 »

Poskusi si roke 'nadišavit' s kakšno salamo. Oz. pri Aaronu gre tudi tako, da se naredim, kot da nekaj jem in rečem 'na', čeprav nimam priboljška. Samo ne smeš preveč prakticirat tega, ker zelo hitro pogruntajo, da ne bo nič s tem 'na'.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #213 : sobota, 09.04.2005 : 13:53:54 »

ja saj včeraj sem to prakticirala na sprehodu. Sem mu dala priboljšek, pa pol spet ne, pa pol spet, pa potem parkrat ne(ampak pest sm mu pa pokazala). Na koncu sem imela pa že čist roke 'nadišavljene' s sirom... Grin


Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #214 : sobota, 09.04.2005 : 14:09:41 »

Hihi. No vidiš, tako gre to. Samo ne gre to kar tako v parih minutkah...Medve z Lizo sva delali grrr... (da zarenči in ne zalaja) kar par mesecev, da je naredila samo na ukaz in dvignjen prst (vidno povelje). Počasi in zanesljivo;)
Logiran
kaki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 39


« Odgovor #215 : nedelja, 17.04.2005 : 20:22:49 »

Mene pa zanima kdaj psa zaceti prvic uciti.
lp Huh Huh Huh Huh Huh
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #216 : nedelja, 17.04.2005 : 22:03:56 »

johny je končno skapiral kaj pomeni mrtev.. ko sem vas spraševala sem potem obupala, ker se mu nikak ni hotelo vcepit v njegovo lepo bučo kaj to pomeni.. ko pa sem pred dnevi spet probala pa sem ga učila samo na postelji, pa je skapiral v enem dnevu Smiley samo zdaj pa je problem , da če ni na postelji, noče bit mrtev Huh .. bom mogla še vztrajat pa ga naučit da se bo gospod tudi vlegel na tla, ki niso mehka  Smiley   vglavnem prišla sem do zaključka vsakega psa je mogoče naučiti vse trike Cool  (no ne vse.. velikih psov npr.doge ravno ne bi mogel naučiti slalomirati med nogami Grin )

kaki  čimprej tem boljše Smiley
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #217 : ponedeljek, 18.04.2005 : 08:18:37 »

Ja, ce vztrajas se ti to res obrestuje. Nekateri kuzki dojamejo pocasneje kot drugi, scasoma pa vsi ugotovijo kaj od njih pricakujemo.
Mislim, da psa zacnes uciti ze prvi dan, ko ga pripeljes od vzreditelja. Ze takrat mu moras pokazati kaj sme in cesa ne in kje bo njegovo mesto.
lp Smiley   
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #218 : ponedeljek, 18.04.2005 : 14:24:24 »

kaki:takoj ko dobis psa. In to je nujno. Kuzka se najprej zacne uciti sobne cistoce, pa potem kaksnih drugih koristnih povelj kot naprimer odpoklic, sedi, poleg itd. Ko se kuza nauci uciti, gre vse nekoliko lazje. Je pa vsekakor priporocljiva tudi kakšna primerna pasja šola za osnove poslušnosti. Trikce pa se ponavadi uči kar doma:)
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #219 : ponedeljek, 18.04.2005 : 16:20:17 »

Medve z Lizo sva delali grrr... (da zarenči in ne zalaja) kar par mesecev, da je naredila samo na ukaz in dvignjen prst (vidno povelje).

Kako pa si jo sploh začela učiti da renči? Najbrž je nisi hvalila takrat, ko je na nekaj renčala?

lp, rina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #220 : ponedeljek, 18.04.2005 : 18:21:04 »

Hehe, nep, res je nisem hvalila takrat, ko je renčala, ker nikoli ne renči. Ali gode ali pa laja. Tako da sem jaz renčala in je potem pokapirala, da je najboljše, če ponovi za mano-bo dobila priboljšek. Potem sem jo učila tudi tako, da sem zavijala z glasom in je tudi ona:) Kar zabaven trikec.
Logiran
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #221 : ponedeljek, 18.04.2005 : 19:12:00 »

Kako dolgo čas pa je recimo treba hoditi v pasjo šolo??
Hvala za odgovor!

LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #222 : ponedeljek, 18.04.2005 : 19:25:51 »

Odvisno, osnovni tečaj je pri nas trajal od marca do junija, ko so bili izpiti in jeseni od začetka septembra do konca novembra. Mi smo imeli takrat trikrat na teden po dve uri, nekateri so hodili pa dvakrat. Je pa odvisno od kinološkega društva. Za malo pasjo šolo pa nebi vedela...Samo potem, ko ima pes enkrat opravljen izpit se ne more pričakovat, da bo kar vesčas obvladal tisto, kar se je naučil. Je treba znanje utrjevat, ponavljat in dopolnjevat. Meni se zdi pasja šola bolj kot opora oz. neka odskočna deska za naprej.
Logiran
gitka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #223 : ponedeljek, 18.04.2005 : 20:48:06 »

Hja, mene pa zanima, kako smiselno je psa peljati v šolo in ali ga lahko to, kar učijo na kinološkem društvu, naučiš tudi sam? Česa ga naučijo v mali šoli? Imam namreč mladiča starega dobra dva meseca in že uboga na ime, če ga pokličem, zna sesti in dati glas, moti me le to, da rad skače po nogah in grize, vendar ga počasi odvajamo ( ne smeš mu pustiti in dajati potuhe, pa je).Najbolj pa uboga, ko vidi pasje krekerje (tako kot vsak). Hvala za odgovor.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #224 : ponedeljek, 18.04.2005 : 21:14:30 »

Bom odgovorila kar v drugi temi, ki se mi zdi bolj primerna (tale je bolj za učenje trikcev kot o mali pasji šoli) tako da bom odgovorila semle: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,762.30.html
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines