mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 06:54:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 136438 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #195 : četrtek, 31.03.2005 : 22:00:46 »

Ima Johny kakšne težave s hrbtom oz. hrbtenico...nevem zakaj bi zacvilil  Undecided ?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #196 : četrtek, 31.03.2005 : 22:14:16 »

Možno, da ga kaj boli, ali pa se samo noče nikakor spraviti v podrejeni položaj. Nekateri psi se ne noben način ne želijo ulešti pred lastnikom oz. drugim psom, ker to pomeni podrejeni položaj, posebej na hrbtu.
Jaz sem povelja mrtev učila kar precej časa, preden je doumela, kaj želim. Se mi pa zdi, da se da tole povelje odlično naučiti s klikerjem...
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #197 : četrtek, 31.03.2005 : 22:21:13 »

zokicar, ne nima tezav s hrbtem (upam)... zacvili zato ker mu ne pase da ga "porinem " na bok...
liza, mislim da ni problem v podrejenosti, recimo prostor mu ne dela prevelikih tezav... klikerja ne uporabjam pa mi niti ni v interesu, da bi ga zacela..
vglavnem ne lezi rad na boku, jaz pa bi ga strasno rada naucila mrtev Huh
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #198 : četrtek, 31.03.2005 : 22:21:46 »

johny cvili včasih kar malo za brezveze,vsaj kolikor ga jaz poznam Grin
je zelo občutljiv kuža, ko sta se z mondom igrala je zacvilil še preden se ga je mond dotaknil...tako da sem skoraj ziher da nima problemov z hrbtenico ali kaj podobnega...
da se nebi hotel spravit v podrejeni položaj...ne vem, kolikor sem ga jaz videla se je kar veselo po tleh valjal Grin
ah, jasmina, ne obupat, jaz sem monda naučila tako da je šel sedi, lezi potem pa mrtev in sem mu držala briket pri strani in ga prevrnila..pa je kar hitro pogruntal, čeprav tega ne dela kaj rad, še lezi noče zunaj narest če je slučajno kaj umazano po tleh Grin
LP
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #199 : četrtek, 31.03.2005 : 22:31:00 »

hipo, heh ja, se je veselo po tleh valjal, ker se ni upal vstat, da ga ne bi mond nalajal, tak je videl da mu ni kos:))...
ne vem zakaj mu je taki problem se vlect na bok, ko pa se hoce cartat pa vse stiri od sebe Smiley
mislite da ga lahko naucim povelja mrtev med cartanjem/bozanjem??samo ne vem ce ma to smisel, ker takrat mozgane cisto izklopi Huh
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #200 : četrtek, 31.03.2005 : 22:33:26 »

ej no...pa sej ni lajal nanj... sram
sam ni ga pač pustil vstat Grin
ja pa mu vseeno govori zraven ko bo ležal mrteeeeeev....pa mu daj kakšen priboljšek..pa bo.
najbolje da izkoristiš vsako priložnost ko bo na boku, da mu govoriš.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #201 : petek, 01.04.2005 : 06:58:32 »

Mislim, da bi se tudi Johnnya dalo naučiti mrtev. Tako kot je že Petra omenila, vsakič, ko leži na boku, povelje 'mrtev' ali kakšno drugo povelje,priboljšek (ali kakšna druga nagrada) in pohvala. Jaz sem na podoben način Lizo naučila povela 'priklon'. Ko se je pretegovala sem ji rekla 'dol' in je hitro razumela, kaj želim od nje.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #202 : petek, 01.04.2005 : 08:39:21 »

Tudi jaz sem imela z Nerotom precej tezav ko sem ga ucila povelje mrtev. Pa ne zato ker ni dojel, ampak zato ker ni hotel nekaj casa popolnoma mirovati. Je precej hiperaktiven pes in med igro tezko popolnoma obmiruje. Potem pa sem uporabila kliker in se isti dan je lezal na boku dokler mu nisem rekla da je v redu. Kliker je res super zadeva in ne vem Jasminaj zakaj ne bi poskusila. Rezultati so vidni takoj in potem bos tako navdusena, da bos ucila le se s klikerjem Wink
lp
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #203 : petek, 01.04.2005 : 10:34:23 »

sana mogoce bom pa res probala...ve kdo kje se ga da dobit v mbju in pa koliko stane?
samo ce ucis s klikerjem, kaj pa ko mu brez klikerja das povelje, bo izpolnil ali moram potem vedno kliker met zraven??
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #204 : petek, 01.04.2005 : 12:20:33 »

sana mogoce bom pa res probala...ve kdo kje se ga da dobit v mbju in pa koliko stane?
samo ce ucis s klikerjem, kaj pa ko mu brez klikerja das povelje, bo izpolnil ali moram potem vedno kliker met zraven??
mislim , da se bom polulala od smeha Cheesy Grin. Kakšne predstave vse ljudje imajo o klikerjih Roll Eyes.
A ni čudno da ponavadi ravno taki , ki z veseljem in brez zadržkov učijo  psa na vrvici in jih niti malo ne skrbi , če bodo potem morali vse življenje imet vrvico Shocked , da bo pes kaj naredil (čeprav se glej čudo mnogim to res zgodi  Undecided), vidijo kliker kot eno silno velikoglavo pošast, ki jih bo kakotr senca spremljal vse nadaljnje življenje  in še preganjala v spanju Angry....
Za take priporočam, naj namesto klikerja uporabljajo raje besedo, učinek je isti in morda ne bodo imeli takega strašnega občutka zasvojenosti Wink.....
Ja seveda lahko potrjuješ med crkljanjem ali kadar koli, važno samo , da dobiš psa PROSTOVOLJNO v željeni položaj...bistvo strahotnega kliker sistem je namreč ravno v tem , da psa nikamor ne tlačiš in velečeš in ne rineš in ne suvaš itd Angry..samo preprosti označiš kaj hočeš imet in to potem nagradiš Smiley.
Motnje dodajaj počasi.
In seveda , ko pes vajo zna lahko ukineš označevanje (a si si kaj odahnila ? Cheesy) in samo še občasno direktno nagrajuješ, ali pa zaostriš kriterij in označuješ boljše , hitrejše izvjajanje...... Cheesy
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #205 : petek, 01.04.2005 : 15:48:33 »

deteljica..ja eni smo pac cisti zascetniki glede klikerja,... pac se nisem nikoli sploh pozanimala o uporabi tega oz.kaj sploh to je, ker me ni zanimalo..ker pa pravite, da zna bit prav koristen, se pa bom mogoce tudi lotila poizvedet kaj o klikerju...saj pravim sploh ne vem zakaj se uporablja pa sem mislila da se s pomočjo njega izpelje ukaz..oz.da kasneje brez njega ne gre..no, saj je vseeno Smiley
drugace pa glede vrvice...johny je bil vedno spuscen, cim sma prisla izven mesta...edino zdaj ga malo bolj pazim ker je cist nor na gonece psicke, odpoklica pa se ne obvlada 100 %..redko ga ucim ce je na vrvici, na vrvici bolj izpopolnjujem, da se pac navadi ubogat v vsaki situaciji..
drugace pa hvala za nasvete, sicer se mi zdi, tak kot razlagas prevec enostavno glede uporabnosti klikerja, me je pa sigurno pritegnila uporaba le-tega.. Wink..
ti smeskoti pa so res prav zanimivi Cheesy
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #206 : petek, 01.04.2005 : 15:54:52 »

Vse (no, precej  Wink ) v zvezi z uporabo klikerja pri ucenju za zacetnike in malo dlje najdete tu:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,291.195.html

Lp  Smiley
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #207 : petek, 01.04.2005 : 18:33:57 »

Citat
sana mogoce bom pa res probala...ve kdo kje se ga da dobit v mbju in pa koliko stane?
samo ce ucis s klikerjem, kaj pa ko mu brez klikerja das povelje, bo izpolnil ali moram potem vedno kliker met zraven??

mislim , da se bom polulala od smeha  . Kakšne predstave vse ljudje imajo o klikerjih .

kakšno predstavo pa naj bi imel nekdo ki še slišal ni za kliker?meni se pa niti ne zdi smešno za polulat.... Wink
če ima namen uporabljati kliker najbrž da vpraša ne?
LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #208 : sobota, 02.04.2005 : 19:01:23 »

Jaz nimam pojma kakšen je kliker, kar vem o njem je le to kar sem prebrala na mojpes.net. In sem tukaj tudi prvič slišala zanj. Zato rajši ne bom povedala mojih predstav, da se ne boš deteljica res polulala od smeha. Tongue Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #209 : sobota, 09.04.2005 : 13:01:20 »

Oj!

Jaz imam pa en problem. Z Bingotom sva bila pred približno enim letom v mali šoli. Tam se je lepo učil. A do sedaj je vse pozabil sram -ja, jaz sem kriva ker nisva ponaljala in utrjevala.  sram Ta teden sva se začela učiti na novo in zna SEDI, PROSTOR, TAČKO, DRUGO TAČKO-ampak samo s priboljškom. Kako naj ga navadim, da bo to delal brez priboljška? Kako naj postopoma ukinem priboljške?

Jaz bi šla drugače zelo rada z njim v šolo, a ni v okolici nobene pasje šole. Tako, da ga (moram) učiti doma. Wink


lp
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines