mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 00:23:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Junior in senior handling  |  Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek
Strani: 1 ... 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 ... 256   Dol
Natisni
Avtor Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek  (Prebrano 489919 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1875 : ponedeljek, 04.08.2008 : 12:40:05 »

najbrž bi se dalo zmenit Wink


Sem ti poslala zasebca, da se boma lahko zmenili Wink
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1876 : ponedeljek, 04.08.2008 : 13:08:33 »

Ostali se vsi potihnali razen Mayč, Barbke, Nezzek in mene.  sram

Ostali pridete v Trbovlje ?  Smiley
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1877 : ponedeljek, 04.08.2008 : 15:45:53 »

Da, lahko tekmuje, vendar je zaželjeno, da je prijavljen.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #1878 : torek, 05.08.2008 : 13:31:10 »

Jaz pridem v Trbovlje. Wink
Vrjetno kar z Loujčkom... On je edini pes ki meni lepo hodi.  Tongue
[ hja no, sej je tut edini moj ] Grin
Logiran
spirit
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1879 : sreda, 06.08.2008 : 08:10:09 »

začetniško vprašanje - mi lahko nekdo na kratko predstavi junior handling?
mamo mladga kužka z rodovnikom, hčerka se precej ukvarja z njim pa me zanima kaj se tam dogaja, kaj morata znat, ... mogoče se prijavimo v trbovlje rok je jutri 7. avgust... (oziroma link do JH, nisem našel kaj pametnega)
Logiran
Mayč
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 173


« Odgovor #1880 : sreda, 06.08.2008 : 10:22:08 »

spirit  skot pa ste točno a ste mogoče sCelja kr potem bi vam blo lažje zdej mamo glih eno otvoritev pa če bo dovol prostovolcev bomo predstavili JH
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1881 : sreda, 06.08.2008 : 10:46:46 »

Junior Handling je tekmovanje otrok na pasjih razstavah. Na tem tekmovanju se ne ocenjuje kvalitete psa, ampak kako otrok dela s psom in kako ga predstavi. Tekmovanja so po navadi v BIS programu, vendar so vedno predtekmovanja. Ta se po navadi dogajajo v posebej določenem ringu za JH oz. v tistem ringu, kjer je sodnik ki tisti dan sodi prej sodil določenim pasmam.

Najpomembnejše je zlato pravilo, ki pravi da mora imeti sodnik vedno neoviran pogled na psa!

Pri JH-ju poznamo lažje in težje like. Lažji liki so trikotnik, črka L, T, krog in gor dol.
Potem so še pa težji: F, E, S, osmica ter povezovanje likov npr. trikotnik in L.
Sodnik lahko da tudi delo v paru. Včasih samo gor in dol, lahko pa dva delata like zrcalo (se pravivsak v svojo smer) ali pa skupaj v enako stran. Pri tem lahko pride tudi do zamenjave psov.

Pri ocenjevanju pa upoštevajo:
1. urejenost vodnika - to pomeni da mora biti vodnik urejen in NIKAKOR v enaki barvi kot ima psa, saj psa ''zakrije''. Najboljše je kakšen suknjič in hlače oz. krilo. Wink
2. Kljub temu, da pri ocenjevanju ne ocenjujejo psa mora biti pes znegovan. Prav lahko vodljive pasme je razstavna vrvica obvezna za tiste večje pa izjemoma lahko ima navadno vrvico, vendar ne sme biti bodičasta!
3. Med tekmovanjem mora vodnik vedno paziti na primerno razdaljo med ostalimi tekmovalci in vedno mora biti z enim očesom pozoren na psa, da ne bi slučajno ogrožal ostalih tekmovalcev ter z enim očesom na sodnika in kaj se dogaja v krogu.
4. Pomemben je odnos do psa.  Na psu nikoli ne smeš uporabiti sile in grobosti. Dobro je če psa vedno vmes hvališ, priboljši so omejeni na minimum.
5. Poleg tega naj bo odnos do sodnika vljuden in nikakor tekmovalec ne mora ugovarjati sodnikovim odločitvam.

Tekmovalec mora znati tudi pokazati zobovje in ugriz. Pri tem je potrebno paziti na zlato pravilo!

Poleg tega moraš psa oz. njegovo pasmo tudi predstaviti.

Tako malo na grobo opisano  Wink
Like je težko pokazati tukaj in kje menjavati roke zaradi zlatega pravila. Tako da če pridete v Trbovlje bi se lahko zmenili da se kje vidimo in da vam dam v pogled knjižico kjer je večina likov tudi narisana. Ostalo vam lahko tudi pokažem oz. sodnici tisti dan poveste da vaša hčera (predvidevam da bi ona tekmovala) prvič in ji tudi sodnica pokaže par stvari ter razloži še kaj če ne razume.  Wink
Drugače je pa v nedeljo državno prvenstvo v JH-ju.  Cheesy

Lp
Logiran
Mayč
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 173


« Odgovor #1882 : sreda, 06.08.2008 : 11:21:14 »

Ula tole si pa tak lepo napisala  še kr jz sem se neki nanov na učila sploh tist prej nisem vedla glede delo v parih da greta lahko  tko čisti isti lik skupi pa da si zamenjata psa al kao pač to je hihi  Smiley
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1883 : sreda, 06.08.2008 : 12:02:14 »

Ja men je v Hrušici ko sma na koncu ostale samo še Lana in jaz za ocenjevanje (predtekmovanje) povedala ga. Slavica Skalar kako to gre potem mi je pa še Lana bolj razložila in sma šle črko L.  Cheesy

Drugač sem pa šla mal po tisti knjižici ki smo jo dobili, da ne bi kaj spustila.  Grin
Logiran
spirit
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1884 : sreda, 06.08.2008 : 12:10:38 »

A-Tsa-Rja; hvala lepa za izčrpen odgovor! SUper, mogoče se prijavimo že v Trbovlje se bo potrebno dogovoriti s potencilano nastopajočimi...
..Mayč, nismo cs celja smo s koroške, kaj in kdaj se vam dogaja v celju (JH)?

Hvala, privlačna zadeva....
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1885 : sreda, 06.08.2008 : 12:23:04 »

Spirit: a imate slučajno vi TT-ja doma?  Smiley

Kolikor mi je Mayč povedala je v soboto ob 10ih otvoritev novega Tukana. Kje točno ti bo pa Mayč povedala.  Wink
Logiran
spirit
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1886 : sreda, 06.08.2008 : 14:34:30 »

Pozdrav, ja TT Kimi (ki ima trenutno kontra škarjast ugriz) - pogovarjamo se na dveh temah hkrati.... a smo se našli.
bomo poskušali uskladiti termine z družino in priti na kak JH.

hvala...

Novo vprašanje: a delate TT - jem kaj čope, Kimi ma pri 5 mescih dlako v taki fazi da dokaj malo vidi, s čopom vidi precej več. ...Je v ringu to kaj prepovedanega? ... verjetno je. (pri JH oziroma pri ocenah) ?

hvala
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1887 : sreda, 06.08.2008 : 14:42:43 »

Ja, na tej temi odgovarjam jaz, na TT in ostalih pa moja starejša sestra.  Wink

Ja pri ocenjevanju psa je pri tt-jih ''prepovedano'' imeti čopke. Imeti mora spuščeno dlako na obe strani (po sredini prečka). Drugače pri JH je vse v dogovoru s sodnico. Po mojem bi se dalo zmeniti, ampak vseeno je boljše če se pes navadi tudi brez čopkov. Pri razstavah ima tako na levo in desno stran spuščeno dlako tako da malo že vidi.  Wink Drugače pa tudi naš ko je v dolgi dlaki ima vedno čopke mao preden gre v ring mu jih pa spustimo.

Povejte če pridete v Trbovlje.  Cheesy

Aja pa JH je ponavadi samo na razstavah. Tole je posebej sam malo predstavitev JH-ja ko bo pri Tukanu. Nobeno zares tekmovanje.  Wink  Izjema je bila neuradna tekma, kjer smo izpopolnjevali svoje znanje pri Lani (LIZI) Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1888 : sreda, 06.08.2008 : 18:36:34 »

Uaa zdaj je pa še mene začel tale JH zanimat Grin
Vas bom gledala če bom vspela, drugače pa ziher v defileju..
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1889 : sreda, 06.08.2008 : 19:29:18 »

mavrica: Kateri dan pa greš? A bi imela prostor v avtu še zame, ker mi je prevoz zaštrikal ( Roll Eyes) na razstavi bi pa vsaj enkrat rada ostala na JH, da se malo naučim hendlat.  Roll Eyes Grin

Logiran
Strani: 1 ... 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 ... 256   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Junior in senior handling  |  Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines