mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 05:32:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Junior in senior handling  |  Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 256   Dol
Natisni
Avtor Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek  (Prebrano 477800 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #630 : petek, 11.07.2003 : 13:15:56 »

Jaz sm pa se predn sm imela psa hodila gledat raztave.Moji sorodniki so imeli psa,ki je bil vedno na zmagovalnih stopničkah Grin
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #631 : petek, 11.07.2003 : 13:35:11 »

zivjo!

pia_in_co:ja lepo da citiras.sam jaz ti iz lastnih izskusen povem da imajo nekatere druge drzave dost boljsi jh.belgija pa bi bila lahko bolj razvita ce bi se flamski in francoski del pobotal.

Liza:jaz grem ze dones uzivat na morje.


ce nekoga zanimajo razstave potem gre ce pa ne ga pa ne mores prepicat da bi sel.(koker mene ne zanima klasika tko druge lahko ne zanima razstave) zato se more vsak sam odlocit kaj bi rad pocel z psom.

lp dasa
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #632 : petek, 11.07.2003 : 14:41:13 »

Oj!

dasa:Jaz se na te flanderske strani Belgije ne spoznam in zato ne vem.Bi bilo pa veliko bolje ce bi imeli tujega sodnika,se ti ne zdi???
P.S:Pa uzivaj na morju,jaz pa zacnem uzivati sele cez pet dni. Wink

Hehe,jaz tudi ne maram klasike.

lp,pia
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #633 : petek, 11.07.2003 : 17:13:45 »

dasa: uzivaj Cheesy Cheesy
Pia:jaz grem jutri na pol uzivat,zares uzivat pa cez pet dni Grin Cheesy
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #634 : ponedeljek, 14.07.2003 : 13:57:10 »

Ja, res ne moreš prepričat nekoga, da bi hodil na razstave, če noče. Ampak mislim, da je bolj malo takih, ki grejo na razstavo samo enkrat v življenju. Edino kar se mi je pa res "zagravžalo" na razstavi so pa primitivni lastniki pudljev, ki jih pudrajo, špricajo z lakom in se nasploh obnašajo kot da bi bil njihov pes lutka, ne pa živo bitje s čustvi. In nikakor me ne smete narobe razumeti, da sem se zarotila proti pudljem in njihovim lastnikom, samo največkrat sem imela takšne izkupnje s to pasmo. Seveda pa je pasma sama po sebi krasna. Ravno zato si zasluži boljše lastnike, ki se jim ne gre samo za pokale.  Roll Eyes
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #635 : ponedeljek, 14.07.2003 : 15:37:38 »

Sem tudi jaz opazila,da nekateri na razstavah malo pretiravajo z raznimi samponi,pudri,kremami,laki...predvsem lastniki dolgodlakih pasem.Malo je ze v redu ampak MALO,le toliko da se psu mogoce popravi kako majhno nepravilnost,ne pa da je pes potem kot bi bil iz lakov in pudrov,ne pa iz dlake.Drugace se pa da preziveti tudi samo z milijonom razlicnih krtac Grin
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #636 : ponedeljek, 14.07.2003 : 18:18:24 »

Se strinjam s tabo, ja. Z dolgodlakimi je tudi glede razčesavanja dlake precej dela, zato imam osebno raje kratkodlake pse (ne mislim, da so dolgodlaki "grši" (v narekovajih zato, ker se mi noben pes ne zdi "grd", lahko je samo malce manj lep Wink), samo raje imam doma kratkodlakega, pa je ta potem urejen brez vsakodnevne nege in mi ne more nihče očitati, da ne skrbim za njegovo dlako  Smiley). So tudi močno dolgodlaki psi, naprimer afganistanec, katerega še nikoli nisem videla napudranega ipd., je imel pa vseeno zelo lepo dlako, ki so jo dobili samo s krtačenjem, krtačenjem in še enkrat- krtačenjem.  Grin Drugače pa tudi jaz nimam nič proti tem, da psa MALO (!) uredijo. Ampak samo toliko, da psa ne moti. Ne prenesem pa, da ga imajo za neko lastnino, predmet brez čustev in ga urejajo tako, kot zapaše lastniku oz. tako da je všeč sodniku. Psu pa po moje ni.  Roll Eyes
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #637 : torek, 15.07.2003 : 08:40:33 »

_eva_:tudi avganistanci so na pudrani.se mi smilijo psi ki morajo dolgo stati na mizah sam to ni samo za dolgodlake ce gres mal po svetu vidis da tudi kratkodlake pse napudrajo in uporabljajo razlicne spreje.

lp dasa
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #638 : torek, 15.07.2003 : 08:51:12 »


Citat

_eva_:tudi avganistanci so na pudrani.se mi smilijo psi ki morajo dolgo stati na mizah sam to ni samo za dolgodlake ce gres mal po svetu vidis da tudi kratkodlake pse napudrajo in uporabljajo razlicne spreje.


Dasa, moram te popraviti - afganistanci NISO napudrani, niti nasprejani! In dlake, ki jo vidimo na razstavnih afganistancih, ne naredi krtacenje, krtacenje in krtacenje, ampak pogosto kopanje - npr. na 10 ali 14 dni. Kopanje + feniranje z razcesavanjem traja priblizno 2 uri (odvisno od odlakanosti posameznega psa) in to je do naslednjega kopanja vse. Na razstavi pa traja priprava psa priblizno 15 minut - samo da se skrtaci prejsnji dan skopana dlaka. Afganistanci so prikazani popolnoma naravno - brez pudrov, lakov itd. "Sprej", ki se uporablja, pa je ponavadi navadna voda, da dlaka lepo pade in ker se suhe dlake ne sme cesati, da ne razpoka.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #639 : torek, 15.07.2003 : 09:40:36 »


Citat

Edino kar se mi je pa res "zagravžalo" na razstavi so pa primitivni lastniki pudljev, ki jih pudrajo, špricajo z lakom in se nasploh obnašajo kot da bi bil njihov pes lutka, ne pa živo bitje s čustvi. In nikakor me ne smete narobe razumeti, da sem se zarotila proti pudljem in njihovim lastnikom, samo največkrat sem imela takšne izkupnje s to pasmo. Seveda pa je pasma sama po sebi krasna. Ravno zato si zasluži boljše lastnike, ki se jim ne gre samo za pokale.  Roll Eyes


Shocked Shocked Shocked No, potem pa nisi videla mene in moje Shie, kako sva osvojile pokalcek kljub temu, da edina ni bila "na leva", da ni bila sveze skopana, da nikoli ni imela na sebi nobenega laka... In kaksno je bilo sele zgrazanje nad nama, ko je do odhoda v ring prinasala zogico in se valjala po travi. Nezaslisano  Grin Grin Grin

Lp, Yo
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #640 : torek, 15.07.2003 : 12:06:13 »

Yo:to se meni zdi ljubiteljsko razstavljanje-ljubiteljsko do psov,da ne bo pomote.Da kuza uziva tudi med razstavo,ne pa da skoz stoji na mizi in potem v ringu super tece,ker je cel dan stal na mizi.
Lizi tudi zmeraj vzamem zogico,potem pa dovolim,da malo skace po meni (njena najljubsa zabava Grin Grin Grin),ker je sveze skopana (kadar nama uspe,da ostane sveze skopana en dan Grin)Pa enkrat sem jo ze en teden prej zacela cesat in je bil ucinek res dober.En teden sem jo cesala vsak dan dvakrat po deset minut in je bila "kot iz skatlice".Potem je pa dobila odlicno oceno na specialki v razredu mladicev in sem do stropa skakala od veselja,ker je dobila odlicno oceno.Pa niti odlicno stiri,samo odlicno ;DAmpak meni se je to takrat zdelo ogrooomno Grin Grin Grin
pa se zdaj se nasmejim in zgrazam,ko gledam slike od najine prve pasje razstave,kako sem Lizo postavljala v razstavno drzo Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
yo
gost
« Odgovor #641 : torek, 15.07.2003 : 12:15:48 »


Citat

pa se zdaj se nasmejim in zgrazam,ko gledam slike od najine prve pasje razstave,kako sem Lizo postavljala v razstavno drzo Grin Grin Grin Grin Grin Grin


No, tako strasno ni moglo biti... jaz sem se za mojo valila kot kombajn v sirokih nosecniskih hlacah, v rastavno pozo jo skoraj nisem mogla postaviti, ker zaradi trebuha nisem mogla dobro pocepniti  Grin Grin Grin. Hotela mi je pomagati ga. Tisu, pa Shia ni hotela z njo v ring  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Lp, Yo
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #642 : torek, 15.07.2003 : 12:18:49 »

Zacetniski koraki pac... Grin Grin Grin
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #643 : torek, 15.07.2003 : 12:26:20 »

yo:iz kje mas ti pudla?
Logiran
yo
gost
« Odgovor #644 : torek, 15.07.2003 : 12:32:51 »


Citat

yo:iz kje mas ti pudla?


Vzreditelj je/so druzina Vidmar iz Ljubljane.

Lp, Yo
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 256   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Junior in senior handling  |  Tema: Junior handling-otrok in pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines