mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 23:14:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 108708 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #195 : četrtek, 29.03.2007 : 14:45:05 »

Sploh se ni umiril, razen, da ne leta za psičkami, ki se gonijo. Še vedno se zelo rad igra.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #196 : četrtek, 29.03.2007 : 15:33:52 »

Christian.....moral bi mojega hiperaktivneža videt...potiho sem upala na umiritev po posegu, a o njej ne duha ne sluha...še vedno je isti bedak, ki nima konca divjanju in samo dirka okoli, samo fehtari, da bi se nekaj delalo in dela z veseljem...skozi ovire na agilitiju kar poleti, dosti več veselja ima do igranja z drugimi psmi itd, medtem ko pa ta drugi, ki pa je nekastriran, za njega pa je igra rangiranje in če pes, ki ga vabi k igri ni strelizirana psička ali samec, se ne špila, ali nadleguje ali pa se rangira....to pa tudi ni fajn.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #197 : četrtek, 29.03.2007 : 15:46:29 »

Felina!

Saj premišljujem glih o tem, ker ob srečanjih z drugimi psmi samo naskakujejo drug drugega, pol pa ne ubogajo. Je pa skrajno neprijetno ko ti hoče pes nategnit vse kaj leze in gre...

LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #198 : četrtek, 29.03.2007 : 16:48:30 »

Christjan in ostali, ki ste v dvomih, predlagam vam, da po dolgem in počez prečešete spletno stran mojega kosmatinca in boste videli, da ni ne len ne debel.  Misliš, da si z bičem pomagam, da mi skače prek nog, rok, prek mene, vijuga med nogami, prinaša predmete, se vrti, valja, gre okrog drevesa, hodi nazaj... (glej AKTIVNOSTI / TRIKI) ... skače prek hlodov na sprehodih (ena, dva), divja po snegu (ena, dva) ali samo tako po nepobeljenih travnikih?  Potem se pošteno motiš. Če bi poskušala s kakšrnokoli nasilnostjo, pri tej pasmi ne bi ničesar dosegla. Če ti ni jasno, si preberi opis pasme. Poleg tega sva po tistem, ko je bil kastriran, dve leti trenirala agility.
Misliš tudi, da se iz lenobe neutrudno podi s pesjani, velikimi in malimi ure dolgo? Primer 1, primer 2, primer 3, primer 4 - če jih rabiš več - na spl. straneh. Žal pa vedno nimam fotoaparata s seboj, da bi dokumentirala vsa divjanja. Pa da lahko ubožček uživa medtem, ko mi z vlečenjem pomaga pri teku na smučeh (ena, dva, tri), ali na rolanju in kolesarjenju?
Lahko sploh verjameš, da je ta pes kastriran?
Misliš, da se je iz lenobe naučil odpirati vsa vrata od ograje (najprej seveda tista, ki se odprejo na lažji način, potem tudi tista, pri katerih potrebuje en pes kar precej iznajdljivosti in napenjanja možgančkov)? Pred ena vrata smo postavili težak 'hlod', ki ga še jaz komaj premaknem, pa mu ga je naslednji dan uspelo nekako poriniti stran in odpreti vrata.  Roll Eyes
In če misliš, da je predebel in ne verjameš zgoraj napisanemu, si lepo vabljen, da mu pretipaš rebrca in občutiš njegovo idealno telesno težo in atletsko postavo ter se prepričaš o živahnosti, mladostni igrivosti (čez dva meseca bo imel 5 let) in neutrudljivosti, kadar gre za pasja divjanja. 
Verjeli ali ne - po kastraciji se ni čisto nič spremenil, samo nekaj dni je bil omotičen, kar pa ne odtehta tega, da sem naredila nekaj dobrega za okoliš (mislite, da bi uživala, ko bi videla, kako njegovi potomci drug za drugim končajo v zavetiščih, na verigah ali celo pod kolesi avtomobilov?) in za psa samega (obvarovala sem ga pred spolno prenosljivimi boleznimi, ki verjeli ali ne obstajajo tudi pri psih in so vedno pogostejše, ter pred oblikami raka na spolnih organih; obvarovala sem ga pred trpljenjem, medtem ko bi jokal za svojo izbranko (kakšno psico, ki se goni v bližini) - pa tudi moja ušesa ne trpijo, in ušesa moje družine, sosedov itd.; glede na to, da so te pasme zelo iznajdljive pri tem, kako pobegniti (do izbranke), bi lahko med prečkanjem ceste povzročil prometno nesrečo, škodo bi plačala jaz, najhuje pa bi seveda bilo, če bi se psu kaj hudega zgodilo - meni pa bi se zaljubljenec preveč smilil, da bi ga imela zaprtega) .
In poznam veliko psov, ki so kastrirani, pa živijo normalno, aktivno naprej, v bistvu ne poznam niti enega, ki bi se spremenil (kvečjemu na bolje). Vem tudi za pse, ki so kastrirani/sterilizirani in tekmujejo v agilityju.

V branje še nekaj koristih povezav:
http://www.zavetisce-horjul.net/neprezrite.php?subaction=showfull&id=1146583583&archive=&start_from=&ucat=55&
http://www.klinikaloka.com/kastracija_psa.htm
http://zavetisca.mojforum.si/zavetisca-about223.html
http://drustvopoziv.velenje.si/files/pomen_sterilizacije_kastracije.pdf

Tudi mene so nevedneži prepričevali, naj tega ne storim, pa sem bila toliko pametna, da sem verjela ljudem, ki imajo več dolgih let izkušenj in znanja za seboj in predvsem tistim, ki niso obremenjeni s pasjo "moškostjo".  Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #199 : četrtek, 29.03.2007 : 18:14:03 »

Sammy!

Hvala za tako obrazložitev... Bom ga definitivno kastriral!

Lepa spletna stran! A lahko vprašam koliko ste stari?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #200 : četrtek, 29.03.2007 : 19:11:48 »

Poglej v profil (čeprav bo čez manj kot mesec več pisalo). Wink Pa ne me vikat.
Aja še to, kastriran je bil pri 9 mesecih, čeprav bi lahko že pri šestih, sedmih. Smo pa čakali na pomlad, da je lažje okreval (poleti v vročini pa je tudi težko).
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #201 : četrtek, 29.03.2007 : 19:46:14 »

Sammy ne morem si ogledat tvojega profila, ker nimam nobenega paketa, ampak saj ni važno...
Kaj sedaj poleti ga bi to zelo motilo- zaradi vročine... A spletno stran si pa sama nardila?


LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #202 : četrtek, 29.03.2007 : 20:20:33 »

Aja, saj res ...  Undecided
Ja poletja še ni (mislila sem na julij, avgust), tako da če bi ga zdaj kastrirali, ni nobenega problema ... Okrevajo pa itak v enem, dveh tednih.
Glede spletne strani pa je že offtopic, ampak ja, naredila sem jo pred dvemi leti, tako da bi bil počasi že čas za popolno prenovo (oblike predvsem). Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #203 : petek, 30.03.2007 : 16:33:02 »

Če si se odločil za kastracijo, si se nedvomno pravilno odločil. Sammy, super spletna stran!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #204 : petek, 30.03.2007 : 16:46:52 »

zalarjeva!

Pes bo operiran medtem ko bojo mu analne vrečke odrezali Wink
Revše bogo Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #205 : petek, 30.03.2007 : 16:52:35 »

zalarjeva, hvala. Smiley

Christjan, super! Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #206 : petek, 30.03.2007 : 16:59:29 »

Sammy ju3 bo točno en teden odkar so mu žlezo stiskali, pes pa že cvili nekaj...
Sad
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #207 : petek, 20.04.2007 : 14:38:18 »

Živjo,

sem na novo na forumu, vso temo glede kastracije sem že prečekirala in  me zanima še nekaj:

po vsej verjetnosti bom dala kastrirat mojega 3 leta starega labija, zanima pa me, kako poteka samo okrevanje oz. kako dolgo. In ali so se pri komu pojavile kakšne komplikacije po operaciji.
Oz. če ima kdo s tem negativne iskušnje...čeprav vidim, da ste tukaj skoraj 90% za kastriranje.

In pa, če je kdo dal kastrirati v novomeški kliniki - tisti privat, in kake so izkušnje.

lp
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #208 : ponedeljek, 23.04.2007 : 19:11:03 »

Moj Bucko ni imel prav nobenih težav po kastraciji, le prvi dan je bil malo omotičen, pa krožnik mu je šel na živce Smiley. Mislim, da so mu po 10-ih dneh odstranili šive. Na začetku sva hodila na malo krajše sprehode, potem je bilo pa vse normalno. 
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #209 : četrtek, 03.05.2007 : 08:31:21 »

Naš labi Task je bil pred 4 dnevi kastriran. Vso stvar je dobro prenašal, že takoj po operaciji je bil ves živahen kot da nič ne bi bilo. Nič ne cvili, ne kaže da ga kaj boli, skratka on bi kar norel in skakal, samo ga moram kar pazit, da si ne bi kaj šive frdirbal. No, tut na ovratnik se je že navadil.

Imam pa eno vprašanje za vas, ki ste že dali kastrirat - Task ima še vedno vrečke od mod, sam so sedaj prazne oz. izgledajo napol prazne, pol od tistega, kar je imel prej notri.
Kako je s tem? Fejst nazaj sem pod to temo brala, ko je nekdo pisal, da so njegovemu psu odrezali "zajeten del kože".
Mojemu Tasku ni vet nič kože skoraj odrezal, vrečke so še vedno oz. ta koža, ki pokriva moda. Ali je bilo pri vas tudi tako? Se potem te vrečke kaj skrčijo ali tako kar ostane. Ne zdijo se mi vnete ali kaj, tudi šivi izgledajo ok,...sam sprašujem zaradi tega, ker ne vem, kako bi morala zadeva izgledat po kastraciji in če mi lahko kdo pove, kako je izgledalo pri njegovem psu.
lp
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines