mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 23:20:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 108723 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #120 : nedelja, 05.02.2006 : 14:27:23 »

Tudi nam je veterinar odločno odsvetoval kastracijo. Rekel je, naj bomo srečni, da imamo živahnega psa in naj mu ne vzamemo tega. Tako, da sem sedaj močno v dvomih. Poleg tega me ja pa strah, da ne bo postal popadljiv, ker ima soseda psičko, ki ni bila nikoli popadljiva, po sterilizaciji pa ne prenese psičk.

Verjameš ali ne, jaz sem mojega kastrirala lani, pri 12 oz. že 13 letih, pa še to, zaradi paranalne hernie, katera se po zadnjih raziskavah baje najraje zgodi ravno nekastrirančkom. Se pravi, če bi bil moj mali kastriran že prej, do tega sploh ne bi prišlo.

Ti pa povem, da je še vedno izredno živahen in poln energije, jaz imam dejansko občutek, da je še bolj zaživel.  Shocked Resno. Edino kljubovalen ni več toliko, kar je pa seveda bomba Wink

LP,
Diana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #121 : nedelja, 05.02.2006 : 19:42:54 »

Ojla!

Mene pa nekaj zanima v zvezi s kastracijo mačk. Doma imam 2 kastrirana samca. Oba kastrirana skoraj eno leto nazaj. Najprej smo dali kastrirati starejšega ki se je pred tem že gonil in je bil v času kastracije torej popolnoma odrasel maček. Po kastraciji ga je bilo prav smešno videti. Maček je kratkodlak in je zgledal od zadaj kot "punčka", pred kastracijo pa je imel kar velika moda Grin... no po skoraj enem letu se je začelo nekaj spreminjati..  "jajca" so začela ponovno rasti Shocked... mislim, sedaj ima skoraj tako velika kot pred kastracijo!! Goni se ne več, je izredno scrkljan in stalno v hiši. Tudi zredil se je (pa ne zaradi kastracije ampak ker še vedno dobi za jest pri vseh sosedih giba pa izredno malo). Drugi kastrat pa je še vedno plosk ozadaj Smiley
Torej a je že kdo slišal za ta "pojav"?
Logiran
loco&zoya
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #122 : ponedeljek, 06.02.2006 : 00:47:50 »

a je kdo za slisal da lahko dajo pri kastraciji v mosnje neke vsadke zaradi vizuelnega izgleda? Huh
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #123 : ponedeljek, 06.02.2006 : 11:55:34 »

Slišala sem za lastnika kriptorhida, ki ima silikonsko modo. Da bi se to delalo pri kastraciji pa še ne.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #124 : ponedeljek, 06.02.2006 : 12:25:52 »

Ja, sem slišala za silikonske vsadke, baje jih v tujini vsajajo tudi kastratom.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #125 : torek, 07.02.2006 : 19:41:26 »

Bucko je že naročen na kastracijo Wink.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #126 : torek, 07.02.2006 : 19:48:15 »

No super  Cheesy
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #127 : nedelja, 12.02.2006 : 16:04:14 »

Mene pa zanima predvsem ena stvar. Ali tisti pse pse, ki so kastrirani res nič več ne medejo goneče se psičke, so imuni na to? Ali bi se lahko igral z gonečo psičko in sploh nebi opazil, da se goni, al jih še vedno meče?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #128 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:12:31 »

Sploh jih ne zanimajo vec gonece psicke.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #129 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:14:22 »

Bistvo kastracije naj bi bilo ravno  tem:
Sploh jih ne zanimajo vec gonece psicke.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #130 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:15:58 »

Mene pa zanima predvsem ena stvar. Ali tisti pse pse, ki so kastrirani res nič več ne medejo goneče se psičke, so imuni na to? Ali bi se lahko igral z gonečo psičko in sploh nebi opazil, da se goni, al jih še vedno meče?

Mojadva kastrata jih sicer povohata, a nekako tako, kot ostale, potem pa brez težav nadaljujeta svojo pot.

LEJCA, ČESTITAM!

LP, Katarina
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #131 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:35:22 »

Tudi jaz sem zelo vesela, da se vam spomladi spet lahko pridruživa Wink.  Jutri ob takem času, bo pa že kastriran.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #132 : ponedeljek, 13.02.2006 : 11:50:56 »

Tudi jaz sem zelo vesela, da se vam spomladi spet lahko pridruživa Wink. Jutri ob takem času, bo pa že kastriran.

Super, bom mislila na vaju. Mi sicer začnemo že to soboto, a nič hudega - ko bosta pripravljena, me kar kontaktiraj in ti povem termin.

lp, Katarina
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #133 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:40:33 »

Jaz bi svojega dala kastrirat, pa sem v strašni dilemi in seveda moški del družine mi močno nasprotuje, ampak mladičev itak ne bo mel, rada bi samo da ne trpi, ko se psičke gonijo. Saj sem prebrala poste za nazaj, za ali proti, ampak res ne vem kaj naj naredim?  Undecided 

Pa še eno vprašanje, V Gmajniicah, kjer sem posvojila psička imam kastracijo v enem letu zastonj, pa sem nekaj slišala, pritožbe čez tega veterinarja(imena ne vem), a ima kdo kakšne izkušnje?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #134 : ponedeljek, 13.02.2006 : 12:54:35 »

Tudi jaz sem slišala, da so zapleti, če ni narejeno tako kot je treba. Jaz sem s svojo veterinarko v Lescah zelo zadovoljna in ga bom peljala tja. Kaj več pa zaenkrat iz lastnih izkušenj težko povem. Bom pa sporočila kako bo z mojim ravbarjem.
Xena: bom sporocila, kdaj bova pripravljena. Bucko pa že ves čas komaj čaka, da spet vidi svoje prijatelje Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines