mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 03:36:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 100401 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #30 : nedelja, 27.11.2005 : 16:23:29 »

Sej veš - baba rekla baba kazala...  Wink  Grin
 

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 27.11.2005 : 16:33:34 »

Aha, nasla bos pa verjetno info. o (prostovljnem) umiku Pedigreeja iz nekaterih azijskih drzav, za nekaj casa, dokler niso zadevi prisli do dna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #32 : nedelja, 27.11.2005 : 16:43:01 »

Kaj so:

Fat trimmings - po mojem odrezki od mascobe, ki jih dobis pri mesarju... pri nas jih mama prinese, ko gre po meso...

Hops - v slovarju je hop hmelj, ne vem pa, ce je to to Huh

Persimmons - kaki Smiley

String - ne vem; mogoce goveje kite Huh

Yeast dough, Bread dough
- dough je testo, se pravi ne smes dajat testa od kruha.

Po mojem je treba te stvari jemat z rezervo... mislim, moji dobijo obcasno kaksen cesen, tudi kvas smo dajali nekaj casa... ne bom pa trdila, da sploh nobenemu psu to ne skodi sram
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #33 : nedelja, 27.11.2005 : 16:53:12 »


Persimmons - kaki Smiley

[

Naš ima kaki rad, ne opazim, da bi bilo karkoli narobe sicer poje enega na teden, včasih dva, kupovali ga bomo lahko še kak mesec potem je sezona kakija končana, mogoče kdo ve zakaj ni priporočljiv,saj vsebuje same koristne stvari.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #34 : nedelja, 27.11.2005 : 16:57:13 »

Hvala Lilit  Cheesy

Zanimivo, moja ima tudi rada kaki. Sicer ji ne dam celega, ampak le za kako žlico, ostalo je zame  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 27.11.2005 : 17:06:13 »

Cesen in cebula-v zadostnih kolicinah povzrocata hemoliticno anemijo
cokolada-zaradi teobromina (slabsi metabolizem substance->daljsa "razpolovna doba"; vpliv na gladke misice, zivcni sistem, krvozilni sistem,...)
surova svinjina-trihinela
(vedno pozabim katere) surove ribe-zaradi parazita (spet pozabila ime, ampak google sigurno najde)
prevec jeter in ribjega olja (iz jeter)-predoziranje vit. A in D
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #36 : nedelja, 27.11.2005 : 17:09:24 »

Jaz ne vem čisto, kaj bi si mislil o vsem tem; Nikomah je celo življenje z vso slastjo glodal goveje kosti polne kit, pojdel ogromno sadja, tudi s čokolado smo se relativno pogosto pregrešili, pa je dočakal -za bokserja- častitljivih 13 let in ni imel nobenih zdravstvenih težav.

Naša Ruby (bokserka - 10 mesecev) pa je, zanimivo, najbolj nora ravno na grozdje, ki ji ga mama daje v res velikih količinah (skupaj ga pojesta kilo za šalo  Grin  Cheesy), pa tudi še ni bilo zaznati prav nobenih škodljivih učinkov.

Te stvari bi mi moral nekdo zelo strokovno, podrobno in slikovito pojasniti, da bi se pustil prestrašiti. (katera substanca lahko škoduje in kako/zakaj, kateremu delu organizma, v kakšni količini, v kakšnem časovnem obdobju uživanja, itd...)


Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #37 : nedelja, 27.11.2005 : 17:18:11 »

surov losos
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #38 : nedelja, 27.11.2005 : 17:21:33 »

Še vedno sprašujem za salame, šunke, klobase, krvavice itd. ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 27.11.2005 : 17:24:33 »

Aha, sarenka pa surov losos iz pacifika sta ribi. Za ostale ne vem, ampak ti dve prenasata.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #40 : nedelja, 27.11.2005 : 17:29:32 »

Še vedno sprašujem za salame, šunke, klobase, krvavice itd. ...

ok, predvidevam, da zaradi velike količine soli ... zakaj pa sol konkretno ni dobra?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #41 : nedelja, 27.11.2005 : 17:40:15 »

ok, predvidevam, da zaradi velike količine soli ... zakaj pa sol konkretno ni dobra?

odpoved ledvic ...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #42 : nedelja, 27.11.2005 : 17:44:19 »

Saj pa imamo tudi mi ledvice, pa nam sol toliko ne škodi. (v zmernih količinah jo baje celo priporočajo). Zakaj torej pes ne sme nič soli (ker nekaj se je itak vedno najde, ampak boljše da pazimo na to, da hrani, ki jo damo psu, ne dodajamo soli)?
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #43 : nedelja, 27.11.2005 : 17:50:52 »

Maa, to je vse skupaj en velik Larry Ferry!

Ne rečem za hrano, ki je lahko prenašalec parazitov v telo (pa še tu je vprašanje, kolikšna je dejanska verjetnost da jih tudi res bo; Krave se ves čas pasejo na travnikih - in koliko jih "faše" metljaja??),
sicer pa lahko pes je vse od zgoraj našetega, če le gre za zmerne - normalne količine in zmerno pogostost uživanja. Kaj vse jedo psi, pa normalno odživijo svoje življenje...

Če bi ljudje upoštevali vse, kar prebiramo in poslušamo, da je škodljivo, kancerogeno in ne vem kaj še, bi nam na jedilniku ostalo bore malo!
Poleg tega; danes pride na dan izsledek znanstvenih raziskav (ponavadi najbolj znanih ameriških univerz  Roll Eyes), da je npr. grejpfrut izredno škodljiv, čez dve leti pa druga univerza objavi, da je za zdravje grejpfrut med najbolj koristnimi sadeži. Eni trobijo, da je rdeče meso škodljivo, drugi, da je telesu nujno potrebno. itd. itd.

Bah..! http://www.cheesebuerger.de/images/more/bigs/e070.gif
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : nedelja, 27.11.2005 : 17:57:09 »

A potem to "klevetanje" in govorice pojmujes kot neumestne, kljub temu da ljudje govorijo o tem (tudi prodajalci hrane) in imajo mogoce kaksne izkusnje.

No ja sem pac edina, ki slisi te "govorice".

Upam, da bom nasla link o skodljivosti in raku, da bom lahko dokazala. Ce ne, se pa javno opravicujem, ker "raznasam" neumnsosti po forumu

Ne vem pa zakaj bi ljudje kar tako malo navrgli, da tale hrana povzroca raka, tako kot ce bi govorili o vremenu.

Ja. To je klevetanje, ker se nanasa na govorice, ki so bile nekje slisane/prebrane... in se sedaj sirijo dalje, brez da bi v resnici sploh kdo se vedel, od kod izvirajo. Dokler ne najdes kaksnega strokovnega argumenta, bodo to ostale klevete. Vendar pazi na to, na kar te je opozorila Nanook. Ni vse, kar najdes na internetu, tudi strokovno in nima vse podlag v dokazih in resnicah. Tezko verjamem, da si sama strokovnjak s podrocja prehrane psov in da si osebno delala raziskave o ustreznosti izdelkov, o katerih pises.
Ze prej sem ti napisala, da lahko zacnem pisat, da si laznjivka (vzemiva kot primer). Najprej bom napisala nekaterim na zasebno, potem bom nekajkrat napisala javno na forumu, pa se na kaksni razstavi bom komu povedala... in, poskusi si oprati svoje po krivici omadezevano ime potem, ko bodo ze vsi govorili o tem, da je vse, kar poves ali napises, laz.

Ok, vsak posameznik ali vsako podjetje, ki je na tak ali drugacen nacin uspesen/uspesno, ima "sovraznike", konkurente ali preprosto ljudi, ki bi raje videli, da ga ne bi bilo. Kaj je lazjega, kot med ljudmi in na internetu sproziti val informacij, da se to in to tam in tam dogaja. Ce je z informacijo vse v redu (beri: ce je dokazljiva tudi na sodiscu), je z njo vse v redu. Ce z informacijo ni vse v redu, temvec je na nek nacin "podtaknjena", lahko pricakujes vojno s tistim, katerega klevetas. Res je, da se najbrz Pedigree ne bo spravil na posameznico, ki na nekem forumu napise, da njihov proizvod povzroca raka, ko bo to pisalo na nekaj forumih in ko se bo podjetje Pedigree cutilo ogrozeno, bo udarilo z vso pravico in z vso mocjo nazaj. Dokazi potem, da tvoje trditve drzijo.

Cena reklam nima nobene zveze s tem, da se podjetij in posameznikov ne sme klevetati kar tako, kot se nam zdi, oz. nepreverjenih informacij o njih siriti naprej. Tako, kot se tebe ne sme klevetati, se ne sme klevetati drugih. Tako, kot jaz za sirjenje informacij o tebi potrebujem trdne podatke o tem, kar pisem in dokumente, s katerim svoje trditve na sodiscu lahko podprem, potrebujes ti za svoje trditve dokaze o tem, kar pises o Pedigreeju ali kom drugem. Internet ni nic drugega, kot malo drugacen cajtng. V Delo najbrz ne bos sla napisat (no, urednik ti recimo ne bi objavil, pa vseeno), da Pedigree prodaja izdelke, ki povzrocajo raka?

Afi, ni to napad nate, temvec razlaga, da prav vse na internetu res ni dovoljeno. Ne zaradi mene ali tebe, temvec zaradi nas vseh.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines