mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 22:29:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 255508 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #315 : nedelja, 29.08.2004 : 23:20:38 »

najprej hvala za pomoč! Cheesy
vzreditelji so rekli naj jo hranimo 3×na dan prejšna psička je jedla 3× na dan ko je bila majhna pa je obroke še puščala Huh bom jaz zdaj probala 4 obroke pomojem je res lačna zato ker če ona vidi briket naredi čisto vse zadnič je kar pozadnjih tackah skakala ampak sem jo seveda takoj "postavila" za 4 tačke (zaradi kolkov) tista mačka se ne bo privadila na psa ker je že stara mladih muckov sploh ni bilo zraven jaz sem dala rino iz avta jo priveza ona je sedela naenkrat je prišla mačka in se "našopirila" in ji skočila v obraz (sam rina je ful cvilila zato se vprašala če se bo bala mačk) pa tudi če bi se jih saj nebo "tišala" vanje. drugače pa mačke nismo mogli spravit stran zato je prišla v poštev samo še noga sram
sj vem da jo je bolel sam........ pol je še rinila v rino ampak potem je kmal šla stran kaplica krvi pod učko doma sem ji razkužila preden je šla spančkat (zdajle pa sigurno sanja o nagajivem mucu Wink )..... bom nehala ker sploh ne spada pod to temo jutri bo rina že dobila 4 obroke Grin Grin

hvala še enkrat
se oglasim če bo kaj manj "požrešna" ko bo imela 4obroke

irena_p!
ti hraniš svojega psička 5×dnevno?? na koliko ur ga potem hraniš ob kateri uri ima prvi obrok ob kateri zadnji??
oprostite za mogoče malo dolg odgovor ki vsebuje kar nekaj stvari ki ne spadajo pod to temo (maček itd.,.....

lp nina
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #316 : ponedeljek, 30.08.2004 : 09:35:03 »

Ja jaz hranim svojega mladička še 5X. Hranim ga na 3-3,5 ure. Odvisno kako spi.
Zjutraj vstane ob 8.30 in ob 9 dobi prvi mlečni obrok ( rižolino ali keksolino in čisto malo medu ). Nato sledi ob 12 nekaj kuhanega. Ponavadi makaroni oziroma riž, meso in zelenjava (cvetača, korenje). Nato ob 15.15-ih namočen kruh v juhi z briketi ( losos in zajec). Ob 18.20 je samo namočene brikete (Proplan). Namakam jih 30 minut. Zadnji obrok pa je zopet kuhan. Ob 21.10. Potem pa spat.
Tako smo jedli včeraj.
Včasih nameso makaronov skuham polento. Namesto rižolinota dam namočen kruh v mleko ali skuto ali kislo smetano. Odvisno.
Hrano, ki mu jo dam jo nikoli ne tehtam. Vse gre nekako po občutku. Mladička opazujem in vidim kdaj ima dosti in kdaj premalo. Kot pa si že sama rekla, kužek ponavadi če ima preveč kar sam spusti kakšen obrok.



Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #317 : ponedeljek, 30.08.2004 : 09:44:38 »

irena!

lahko kužki jejo namočen kruh in juho?? ni rečeno naj kužki ne bi jedli stvari ki so začinjene Huh Huh
danes bom priložila sliko moje kepice (hm..... če bom znala)
lp nina
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #318 : ponedeljek, 30.08.2004 : 09:52:20 »

Jaz skuham juho iz mesa (goveje meso + nekaj putke). Jo nič ne začinim. Le malo petršilja, korenčka, cvetače, kolerabe in pora dodam. Vse razen korenja in cvetače vržem stran. Tako juho kuhamo tudi za nas. Nikoli ne dodajamo kakšnih začink, tako da jo malo dam na stran še za Luna. Ne vem pa kakšno juho kuhate pri vas doma?
Slikice so pa vedno dobrodošle. Komaj čakam.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #319 : ponedeljek, 30.08.2004 : 09:58:40 »

pri nas je pa začinjena Grin (začinka sol poper,.......)
bom probala zdele slikce dat če me ne bo prej rina začela klicat Cheesy (jo namreč še navajamo na pesjak, ker je u sredo že šola Cry Cry )

lp nina
Logiran
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #320 : ponedeljek, 30.08.2004 : 10:12:42 »

Ojla,

Rincy..tvoja bernka najbrž ni predebela, saj ti je Irena že povedala, da je zelo dober test okoli reber. Če se ne čutijo, je kuža predebel. Vse premalo lastnikov psov je pa tudi po drugi strani zaskrbljenih, da kuža ne bo lačen in mu pustijo hrano v skledi v nedogled, toda rešitve je stara...po 20 min se hrana umakne. Ne razvajajmo svojih psov, saj smo jih tako ali tako preveč počlovečili.
Kar pa se tiče prehranjevanja, je vsekakor dobro, da ima kuža vsaj tri obroke in ne samo mladič, tudi odrasli. Zavedati se morate, da so to veliki psi in imajo zelo veliko nagnjenost k zasuku želodca.
Glede hrane, ki jo dajete psom, se eni strinjajo z mlečnim obrokom in kuhanimi juhicami, drugi se pa ne. Jaz sem svojo bernko tudi razvajal do 6. meseca, potem se mi je pa maščevalo, ker je dama začela izbirati kaj bi jedla in od takrat smo na briketih in ni nobenih težav. Pa še jaz sem bolj vesela, da je zdrava, brez dermatoz in slabe dlake, pa tudi briketi se v želodčku enakomerneje napihnejo in je po nekaterih člankih, ki sem jih prebrala, manjša verjetnost zasuka, definitivno pa je manj prebavnih motenj in napenjanja.
S hrano eksperimentirajte, vendar se vsekakor posvetujte z vzrediteljem, saj le on pozna svojo linijo berncev najbolje..(alergije, zasuki želodca...). Priporočala bi pa vam tudi nakup kakšne literature, žal so vse knjige o berncih v angleškem jeziku, je pa v njih ogromno koristi.
Rincy najbrž si vedela, da je mačka imela mladičke in da so pač takrat mačke bolj agresivne. Za drugič si zapomni, da zaščiti svojo psičko, da ne bo prišlo do take situacije, ker to je zdaj samo ena slaba izkušnja za tvojo kužiko, ki si jo je zapomnila. S prijazno muco ne vem kako bi šlo, da bi se jih navadila, ker bo morda vedno imela to izkušnjo v spominu in bo morda vedno renčala na muce, morda pa ne. Mačke so res prijazna bitja, vendar imaš Rincy srečo, da tvoja kužika ni oslepela, tudi taki primeri so.

BlueOctober
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #321 : ponedeljek, 30.08.2004 : 10:18:03 »

mačka je v trenutku sploh nisem vedela da ima mlade priletela zagledala rino in ji skočila v obraz potem sem šela izvedela da ima mačka mlade!
imam problem kako prilepim sliko na forum?Huh
lp nina
rebra se ji čutijo! Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #322 : torek, 31.08.2004 : 14:00:43 »

rincy posilja slikici svoje Rine Smiley



Logiran

Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #323 : torek, 31.08.2004 : 14:22:19 »

to je pa moja rina  Cheesy
na drugi sliki je pri meni v postelji (prišla me je zbudit ker je bila ura hm..... pozno dopoldne Grin) bom se kksno slikco gor dala oz hmmmm... jana jo bo dala ker jaz ne znam sram
no lep pozdrav
(danes gre rina k veterinarju ker ma na zadnjih dveh tačkah bule ki je ne bolijo??! je kaksen od vasih bernijev ali pa drugih psov imev to???)
nina
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #324 : torek, 31.08.2004 : 14:26:01 »

Zelooo lepo psičko imaš  Cheesy. Upam, da bule niso nič hujšega.

Lp
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #325 : torek, 31.08.2004 : 14:29:48 »

hvala jaz tudi upam da ni nič hujšega pod temo bula sem pisala lahko da ima tumor samo ne verjamem ker ima bul več Huh lahko pa ima zamašene lojnice(to pa mislim da ni nič hudega) lahko pa da je nekaj drugega ali pa nič?Huh
bom poročala zvečer ko bomo že iz lj !
lp nina
Logiran
BlueOctober
Klara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #326 : torek, 31.08.2004 : 14:54:40 »


(danes gre rina k veterinarju ker ma na zadnjih dveh tačkah bule ki je ne bolijo??! je kaksen od vasih bernijev ali pa drugih psov imev to???)

Hi,

Rincy...tole mi je pa znana linija berncev, zelo temno kužiko imaš, pa nič zato, bo pač darkica med berniji Smiley.

Glede teh bul, bi ti rekla takole, povprašaj vzrediteljico, če jih je morda imela tudi mama tvoje kuže. Ponavadi so to zamašene žleze in enkrat so te bule malo večje, drugič manjše, nič boleče, vsekakor pa jih je potrebno opazovati.
Moja triletna bernka jih ima kar nekaj, vendar se njihova velikost ne spreminja.

Lp,

BlueOctober
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #327 : torek, 31.08.2004 : 15:07:47 »

Rincy a si mogoče iz Domžal?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #328 : torek, 31.08.2004 : 16:02:56 »

ja me poznaš?? Huh
lp
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #329 : torek, 31.08.2004 : 16:03:10 »

Rincy, luškana bernka, vidim da je pravi mali grizli Grin Grin Grin

Hm naša je enkrat imela tudi bulico, vendar so takoj ugotovili, da je lojnica, imela pa jo je na hrbtu. Težko rečem, da bi bila na tački lojnica, bolj verjetno se mi zdi, da je to žleza kot je napisala Blue October.
No upam, da ne bo prehudo!

LP
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines