mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 10:13:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110683 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #390 : četrtek, 10.03.2005 : 17:26:50 »

Mislim, da je prišlo do nesporazuma- jaz na nikogar ne gledam zviška, v bistvu nimam nič proti Azijcem, sem pa proti nekaterim njihovim metodam ravnanja z živalmi (če so resnične).
Deso- nisem govorila o lepoti psov (in o debelih kravah) ampak o njihovem značaju , njihovi zvestobi, pripadnosti človeku.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #391 : četrtek, 10.03.2005 : 22:27:12 »

Najprej streljaj in potem vprasaj, kdo je...
Jaz sem taprav "rasist" samo ob gledanju smucarije.
Ce cebula ce ne bi imela, bi bila bula, tako je pa cebula...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #392 : petek, 11.03.2005 : 08:55:58 »

Nadja, saj nisem mislila, da gledajo zviska na druge zivali, ampak na druge ljudi. Pac-oni, ki ne jedo npr. pasjega mesa, so bolj "zivaloljubski" kot pa tisti, ki jedo pasje meso. Se vec, ti ljudje, ki recimo jedo macke/konje/pse/drugo, so celo klasificirani kot neljubitelji zivali in to zgolj na podlagi svojega prehranjevanja.

.....ker pa še nismo prišli tako daleč v razmišljanju, da bi lahko dojeli in predvsem sprejeli in razumeli način življenja in prehranjevanja nam tujih kultur. Se pač nismo vsi peljali po isti cesti razvoja kultur (hvala Bogu). Konec koncev pa je ravno to tudi vzrok za vse druge morije po svetu.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #393 : petek, 11.03.2005 : 08:57:54 »

pravilno je:
 sram....ker pač sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #394 : petek, 11.03.2005 : 20:03:27 »

Citat
.....ker pa še nismo prišli tako daleč v razmišljanju, da bi lahko dojeli in predvsem sprejeli in razumeli način življenja in prehranjevanja nam tujih kultur. Se pač nismo vsi peljali po isti cesti razvoja kultur (hvala Bogu). Konec koncev pa je ravno to tudi vzrok za vse druge morije po svetu.

Jp, tocno tako; kaj ni to zalostno? Roll Eyes Lips Sealed
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #395 : ponedeljek, 14.03.2005 : 12:51:32 »

Pa še ena malo bolj vesela za to temo. Ob sobotah ob 10. 30 spremljam (če se da) na TV Srbija oddajo Kučni ljubimac. V soboto je bil v tej oddaji prvi prispevek o pogonu lovcev na lisice nekje v okolici Vranja Huh. Toda pogona niso izvajali s psi, temveč so ljudje sami preganjali divjad. Zdaj pa ne vem, ali so "Kučni ljbimci" lovci ali lisice? Grin
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #396 : sobota, 19.03.2005 : 00:16:19 »

Veste kaj, če lahko razumete, da nekdo živo žival odre oz. ji namenoma povzoča bolečo smrt... :ono pol tudi jaz vem zakaj dejansko je svet tako pokvarjen.. Jem meso...ampak nikoli  v življenju ne bi prenesla, da bi mi kravo živo odrli, oz. da bi trpela pred smrtjo ali pa da bi se sprehajala po tržnici kjer bi drugi počeli take svinjarije. A se vam nikoli ne zazdi da raznorazne epidemije, (ptičja gripa)prenešene iz živali na človeka pridejo ravno iz tistega konca sveta kot nek odpor narave......kot hranjenje govedi s kostno moko v Evropi..s to razliko, da smo mi nehali to početi...v aziji pa niso spremenili ničesar.
Vem ,da tudi naše krave, pujsi in ostali nimajo ravno idealnih pogojev in sem močno proti transportu živih živali in nasilja pred klavnicami in ostalimi tegobami, ki jih prenašajo ,,pred smrtjo...vendar VEM-se zavedam, da to ni prav, (tudipo zakonu je prepovedano vsakršno mučenje), da je treba stvari popraviti in jih izboljšati.....in če lahko nekaj takega kot je azijska kulinarika (ne v celi aziji) sprejmeš kot kulturo naroda  Lips Sealed...to nima veze s kulturo gre za usmiljenje, ki ga je nekdo sposoben občutiti do živega bitja...in azijci niso nikoli sloveli kot ,,topli,, ljudje in sigurna sem, da bi z enako lahkoto odrl tudi mene, če bi bila situacija ustrezna, medtem, ko jaz njega ne bi mogla.
.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #397 : sobota, 19.03.2005 : 00:28:26 »

Hja, ne vem kaksne izkusnje imas ti z Azijci, ampak ce jaz primerjam Azijce in pa Zahodnjake (Evropejce in Americane (s., ne j.), ma ni primerjave.  Wink
Azijska kulinarika? Ste gledali TLP prejsnji vikend? Mljac mljac mljac. Bananine palacinke...evo, mi ze kruli....mmmmmm. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #398 : torek, 22.03.2005 : 09:13:23 »

...in azijci niso nikoli sloveli kot ,,topli,, ljudje in sigurna sem, da bi z enako lahkoto odrl tudi mene, če bi bila situacija ustrezna, medtem, ko jaz njega ne bi mogla.

Se ne bi mogel manj strinjati s tabo. Mi Evropejci smo poselili Ameriko, iztrebili najprej domorodne indijance, nato bizone, nato volkove itd. itd. Potomci teh istih priseljencev so si potem omislili sužnje, ki so jih veselo lovili po Afriki in jih niti malo ni pekla duša, ko so jemali ljudem svobodo in ponos. Vse svetovne morije smo začeli tu, v Evropi. Najbolj črno obdobje klerikalizma - inkvizicija- je bila spočeta tu, v Evropi. Tako, da ne obsojati drugih kultur, da so bolj nasilne od naše, oz. da lažje ubijejo živali ali pa celo človeka, kot mi. Mislim, da so nasprotno od nas naravo vedno spoštovali in ji bili hvaležni za vse, kar jim je nudila in so se ji znali tudi primerno zahvaliti.
Se pa strinjam, da imajo nekatere stvari, ki se tudi meni zdijo barbarske, vendar se zavedam, da pri njih pač tako je in da tega ne bo spremenil nihče.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #399 : torek, 22.03.2005 : 09:42:24 »

Eh Luka, pa a ves kje je ze to no. Odkritje Amerike, trgovina s suznji,...to je pa ja tam nekje zadaj, dalec dalec stran. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #400 : torek, 22.03.2005 : 10:26:33 »

...pa še vseeno vedno znova sam pri sebi zardim in ponorim, ko mi da kdo za primerjavo druge "barbarske" kulture...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #401 : četrtek, 24.03.2005 : 21:44:11 »

Upam da  gledate preverjeno.................A nas niso vegiji  obtoževali  agresije? Roll Eyes


Ne vem  več kodo je agresiven?   Vem samo da so vegiji čisto podivjani, še do besede ne pustijo nikomur Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #402 : četrtek, 24.03.2005 : 22:30:39 »

Kdaj je pa ponovitev?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #403 : četrtek, 24.03.2005 : 23:06:32 »

Meni je imela Jadranka Juras kar v redu argumente.
Sicer se povsod najdejo ekstremisti. Jaz se na njihovem mestu ne bi šla takole smešit in govorit, da ne verjamem več v cerkvenega boga...
Jadranka pa se zavzema le za to, da bi imele živali, ki so gojene za zakol, vsaj nekaj od življenja. Podobno kot puppy mill. Ko so psičke mišljene le za rojevanje mladičkov in poznajo le življenje v kletki.

To je le moje skromno mnenje.

Lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #404 : petek, 25.03.2005 : 01:06:37 »

Kdaj je pa ponovitev?

Jutri ob 12.15.

Meni se je zdelo vse skupaj smešno.. še posebno tisti gospod (ne vem več imena) ki je rekel da ne verjame več v CERKVENEGA boga, pa da lovci majo lov za denarjem itd. Saj me ni motilo njegovo mnenje ampak njegovi argumenti. Nobenemu ni pustil do besede. Rekel je da je bil mesar in da je bil takrat agresiven do živali in ljudi, sedaj pa ni več.. no do ljudi v oddaji je bil kar precej agresiven Cheesy...
Je bilo par ljudi z dobrimi argumenti na obeh straneh, samo je res ta tip vse nekako komično naredil... npr. zakaj ne verjame več v cerkvenega boga? Ker je v cerkvi videl lovca s puško Huh
Drugače je bila oddaja pa kar vredu.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines