mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 10:07:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110669 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #285 : torek, 22.02.2005 : 13:57:22 »

Ojla!

Pomembno je da ni VSE Za VSE! Nekateri ne morejo jesti mesa zaradi alergije, drugi pa so alergični na nekatere vrste zelenjave, tretjim pač lahko samo okus enega ali drugega ni všeč. Vsak ima pravico da se odloči.
Sestrična je bila najprej vegi, nato vegetarianec, sedaj pa je večinoma zelenjavo in nemesne izdelke pa manjše količine mesa. Zakaj? Ker ji je organizem na spremembo tako drastično odreagiral, da je postala okostnjak, dobila nekaj alergij, pa je pod prisilo morala nazaj uvajati meso. Dva kolega pa sta vegetarjanca že več kot 10 let, pa ni bilo nikoli nič narobe z njima. Pač kakor za koga, vsekakor ne meso in ne vegetarjanstvo nista za vsakogar.
Se mi zdijo pa nagravžne reklame, ki so nekaj časa visele po ljubljani (srnina glava, dol pa namesto nog klobase, pa pujs, pa ne vem kakšen izdelek spodaj itd.. vmes pa še nekaj krvi.. ogabno!). Ne zdi se mi prav ne reklamiranje mesojedstva ne vegertarjanstva ker to je "posiljevanje" ljudi z lastnim mnenjem. sak naj odloča zase in za svoje majhne otroke ne pa za druge. Ljudje smo si pač različni! Tako kot pričakujete, da bo nekdo spoštoval vaše mnenje, spoštujte tudi vi njegovo!

Lp vsem, Mojca

PS: malo sem se zgubila, ampak.. a ni bila to tema o testiranju na živalih, o vegetarjanstvu pa je bilo govora v temi "Od kod pridejo hamburgerji"?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #286 : torek, 22.02.2005 : 14:15:36 »

Samo še ena malenkost.
Ali je že kdo kdaj bral o vplivu prehrane v povezavi z določeno krvno skupino, ki jo ima posameznik? Pri nekaterih krvnih skupinah je priporočljivo več mesa, pri drugih manj. Mogoče tudi od tod različne reakcije organizma  na določeno zvrst prehranjevanja.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #287 : torek, 22.02.2005 : 14:55:11 »

Citat
Res nikogar nočem prepričati, naj postane vegetarijanec, ampak me že vse življenje vsejedi poskušajo prepričati, da ne delam prav. Live and let live.

Ne vem, moj namen ni bil ta. Ce ne jes zivali, ker se ti smilijo, tvoj problem.
Mi pac niso vsec nekateri vasi argumenti.
To pa ne pomeni, da vas bom zdaj hotela prepricat, da opustite vegetarijanstvo Wink

Geri, ne, si se zmotila. To je bila tema "kako lahko jeste zivali, ce pa ste taki ljubitelji le-teh" Roll Eyes

Luka, ja, jaz sem nekaj brala o tem, tako mimogrede. In ko sem v dveh razlicnih knjigah prebrala razlicno (po eni bi morala jest predvsem meso, po drugi pa ravno mesa ne), sem se odlocila, da ne bom kaj dosti temu verjela Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #288 : torek, 22.02.2005 : 15:03:15 »

Samo še ena malenkost.
Ali je že kdo kdaj bral o vplivu prehrane v povezavi z določeno krvno skupino, ki jo ima posameznik? Pri nekaterih krvnih skupinah je priporočljivo več mesa, pri drugih manj. Mogoče tudi od tod različne reakcije organizma  na določeno zvrst prehranjevanja.

Tega nisem brala, bi mi pa prav prišel kak link Wink
Možno je, glede na to, da lahko hrana vpliva tudi na krvni pritisk.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #289 : torek, 22.02.2005 : 15:09:09 »

Desobediencia,

Nekaj malega je tu
http://www.triatlonska-zveza.si/dokumenti/clanki/diete.htm

obstaja pa tudi knjiga
http://www.svetknjige.si/article.asp?docid=114226
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #290 : torek, 22.02.2005 : 15:45:17 »

Prav rada bi videla kakega "fizičkega radnika", kako dan za dnem je samo solatko, paradižnik in jabolka - pa čeprav s črvi  Grin Grin Grin

Se opravicujem za "padalstvo" in mogoce cisto mimo komentar, ampak se mi niti pod razno ne ljubi prebirati cele teme... Yo, fizickega radnika mogoce ne, je pa precej (tudi vrhunskih) sportnikov vegijev. Je pa res, da so diete, ki so ze itak prilagojene njihovim potrebam, potem se posebej skrbno sestavljene in v prakticno vseh so prisotni razni dodatki (tako proteini kot OH napitki, pa razni vitamincki in mineralcki), ampak povecini zato, ker vseh teh zadev samo z normalno hrano (pa tudi, ce je "mesna") ni mogoce dobiti.
m.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #291 : torek, 22.02.2005 : 15:47:53 »


zanimivo... torej sem jaz kvazivegetarijanka (to pomeni - kot sem malo prej zvedela, da jem jajca, mleko in mlečne izdelke, ribe in meso, vendar ne rdeče). pa vam bom napisala, zakaj. sama se imam za res veliko ljubiteljico živali in sem celo malo začudena nad tem, da mesa ne jem toliko zato, ker bi se mi živali smilile, ampak zaradi tega, ker mi enostavno ne paše. ne vonj, ne izgled, ne okus. belo meso pa občasno jem (recimo 1x, 2x na teden). torej mi ne more manjkati nobenih snovi. zelenjavo in sadje pa pojem v ogromnih količinah.
moti pa me reklama "rdeče meso - telo ga potrebuje"... Roll Eyes ne zato, ker ga sama ne maram, pač pa zaradi tega, ker to verjetno sploh ni bilo dokazano in gredo delat zdaj neko reklamo, ko pa je blo pred leti toliko propagande proti...  Roll Eyes
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #292 : torek, 22.02.2005 : 15:57:20 »

zanimivo... torej sem jaz kvazivegetarijanka (to pomeni - kot sem malo prej zvedela, da jem jajca, mleko in mlečne izdelke, ribe in meso, vendar ne rdeče). pa vam bom napisala, zakaj. sama se imam za res veliko ljubiteljico živali in sem celo malo začudena nad tem, da mesa ne jem toliko zato, ker bi se mi živali smilile, ampak zaradi tega, ker mi enostavno ne paše. ne vonj, ne izgled, ne okus. belo meso pa občasno jem (recimo 1x, 2x na teden). torej mi ne more manjkati nobenih snovi. zelenjavo in sadje pa pojem v ogromnih količinah.
moti pa me reklama "rdeče meso - telo ga potrebuje"... Roll Eyes ne zato, ker ga sama ne maram, pač pa zaradi tega, ker to verjetno sploh ni bilo dokazano in gredo delat zdaj neko reklamo, ko pa je blo pred leti toliko propagande proti...  Roll Eyes

 Grin ...si pač kvazivegetarijanka....  Grin.
Se strinjam s tem, da ješ to, kar ti paše. Saj je to tudi najbolj zdravo, kot trdijo resni in razgledani zdravniki. Če nekomu meso ne paše, naj ga pač ne je. Glede na mojo krvno skupino naj ne bi jedel veliko sadja in mlečnih izdelkov, jaz pa sadje obožujem, pa tudi vse mlečne izdelke imam rad. Meso mi pa itak priporočajo Cheesy.
Glede tistih reklam pa - gnus nad gnusi Huh Roll Eyes Cool.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #293 : torek, 22.02.2005 : 16:08:11 »

Mislim, da je Katja hotela povedati, da na vse pač nimamo vpliva.

Pač nima vpliva na črve in škropiva...
Nekaterim se bo zdelo to licemerstvo, ampak vsega ne moreš rešiti. Vegetarjanci pač poskušamo s tem, da ne jemo meso vplivati na povpraševanje in posledično na zmanjšanje ponudbe. To je najbrž res kaplja v morje, ampak bolše kot nič.

Res nikogar nočem prepričati, naj postane vegetarijanec, ampak me že vse življenje vsejedi poskušajo prepričati, da ne delam prav. Live and let live.

Pa vsi trdijo, da vegetarijanstvo ni zdravo. Tudi meso ni zdravo (povišan holesterol, posledično povišan krvni tlak, kap, putika...). to so pač v večini bolezni ljudi, ki jejo meso.
Pa boste rekli, da se to ne zgodi, če jemo zmerno. Tudi vegetarijanstvo je zdravo, če je zmerno.

Hvala Maja, me veseli da je nekdo dojel, kaj sem hotela povedati. Smiley

Dragi moji forumaši, jaz v tej debati ne vidim smisla, saj je vse prej kot konstruktivna, zato jo zapuščam. Vsem želim lep dan, pa naj bo vegi ali nevegi. Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #294 : torek, 22.02.2005 : 17:10:51 »

Citat
Res nikogar nočem prepričati, naj postane vegetarijanec, ampak me že vse življenje vsejedi poskušajo prepričati, da ne delam prav. Live and let live.

Ti mogoce ne. Ampak kar se tice mojih izkusenj z vegetarijanci, si redka oz. na robu izumrtja. Dovolj pove ze prvo sporocilo v tej temi:

Citat
Včeraj zvečer sem razmišljala, da je na tem forumu včlanjenih precej osebkov, ki po mojem mnenju posvečajo pretirano časa negi oz "friziranju" svojih psov. No, v to debato se ne bom spuščala, ker mogoče sama tega ne razumem, saj s svojim kužkom ne sodelujem na razstavah.
Je pa res, da se imate vsi na tem forumu vrjetno za velike ljubitelje vseh živali.
Zanimivo pa je, da vas je vrjetno 90%, ki jeste meso in nosite usnjene izdelke.
Prosim, razložite mi, kako se lahko imenujete ljubitelji živali, ko pa pasivno podpirate ubijanje le-teh.
Moj namen ni bil žaljenje, ampak provokacija, hkratno pa me zanima vaše mnenje.
LP

in pa filozofija, ki jo preveckrat srecamo: Ce jes zivali, nisi ljubitelj le teh.

Dragi moji vegetarijanci in vegani; ce biti ljubitelj zivali pomeni imeti do njih (in do Narave) tak odnos, kot ga srecujem v debatah z vami, potem hvala lepa, nocem biti ljubiteljica zivali, jih prevec spostujem (zivali in Naravo, da ne bo pomote).

Lep in zasnezen pozdrav, zdaj grem pa na kosilo; pojedla bom tri zrezke in pecen krompir, zjutraj pa so zaradi mene umrli trije piscanci. Rastline pa nimajo oci, torej jih je brezveze omenjati pri stetju.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #295 : torek, 22.02.2005 : 17:38:31 »

Joj, kolk se jaz nasmejem ob teh vaših prepiranjih...vegi gor vegi dol...dejte no... Grin Meni se sploh ne da več razlagati da pač ne maram okus mesa, smrdi mi pečeno, kuhano in surovo...vi pa kar jejte meso, ni panike, jaz ga pač ne maram neki "na veliko", nisem pa tud nikoli rekla, da kdor je meso, da ne mara živali. To je zmotno do kraja in se je brez smisla prepirati, ker to je pač krog, ki se vrti in vrti in ga ni in ni konca ne kraja.............................................................................................. .................................................................................Lep pozdrav! Smiley......................................................
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #296 : torek, 22.02.2005 : 18:45:40 »

Ja, meni je tudi smesno....dokler ne pridemo do tiste stopnje, ko ti postane jasno, kako malo ljudje dejansko vedo o Naravi. Katastrofa no; dajmo se leve in tigre v vegetarijance spremenit, ker je ubijanje nemoralno in neeticno in nehumano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #297 : torek, 22.02.2005 : 19:16:34 »

Dragi moji forumaši, jaz v tej debati ne vidim smisla, saj je vse prej kot konstruktivna, zato jo zapuščam. Vsem želim lep dan, pa naj bo vegi ali nevegi. Kiss

Zakaj pa se ti ne zdi konstruktivna? Saj se nismo kregali... no, ne vem.

Je pa res, da se pac nimamo o cem pogovarjat, ker si vsak misli svoje in tako pac je Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #298 : torek, 22.02.2005 : 19:49:40 »

OK, res je, da sem prebrala samo zadnji dve strani te debate  Roll Eyes , ampak ti dve strani sta najbolj kulturni od vseh vegetarianskih debat, ki sem jih kdaj prebrala. Torej lahko enkrat za spremembo povem svoje mnenje  Cool :
Naj najprej povem, da sem velika ljubiteljica živali, ena tistih, ki jim "normalni" ljudje rečejo fanatik.
Živali za zakol velikokrat živijo v obupnih pogojih. Potem jih z električnimi priganjači ali tepežem naložijo na kamione in peljejo čez pol Evrope, pri čemer se vozniki izogibajo predpisanim postankom, hranjenju in napajanju, če se le da. Tudi če jih dobijo so kazni mizerne. Kar preživi prevoz, zakoljejo. Kot študentka veterine sem videla, kako poteka zakol, videla sem pa tudi posnetke, ko "ne gre vse po pravilih"... Grozno.
Pa sem zato vegetarianka? Ne. In nikoli ne bom. Se bom pa z vsemi močmi in do zadnjega diha borila, da bo tudi klavna živina lepše živela, da bo prevoza živih živali čim manj (peljat se da tudi meso, ne?) in da bo zakol čim manj stresen za žival.
Narava je pač taka kot je in ljudje smo vsejedci. Imamo pa zavest in pamet, ki nam omogoča, da stvari spremenimo na bolje. Ne v nasprotju z naravo ampak v skladu z njo.

Lp, 5ra
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #299 : sreda, 23.02.2005 : 13:26:02 »

OK, res je, da sem prebrala samo zadnji dve strani te debate  Roll Eyes , ampak ti dve strani sta najbolj kulturni od vseh vegetarianskih debat, ki sem jih kdaj prebrala. Torej lahko enkrat za spremembo povem svoje mnenje  Cool :
Naj najprej povem, da sem velika ljubiteljica živali, ena tistih, ki jim "normalni" ljudje rečejo fanatik.
Živali za zakol velikokrat živijo v obupnih pogojih. Potem jih z električnimi priganjači ali tepežem naložijo na kamione in peljejo čez pol Evrope, pri čemer se vozniki izogibajo predpisanim postankom, hranjenju in napajanju, če se le da. Tudi če jih dobijo so kazni mizerne. Kar preživi prevoz, zakoljejo. Kot študentka veterine sem videla, kako poteka zakol, videla sem pa tudi posnetke, ko "ne gre vse po pravilih"... Grozno.
Pa sem zato vegetarianka? Ne. In nikoli ne bom. Se bom pa z vsemi močmi in do zadnjega diha borila, da bo tudi klavna živina lepše živela, da bo prevoza živih živali čim manj (peljat se da tudi meso, ne?) in da bo zakol čim manj stresen za žival.
Narava je pač taka kot je in ljudje smo vsejedci. Imamo pa zavest in pamet, ki nam omogoča, da stvari spremenimo na bolje. Ne v nasprotju z naravo ampak v skladu z njo.

Lp, 5ra

5ra, najlepše si povedala od veh, sploh pa zadnji stavek. Tako vegetarjanci, preberite si še vi VSE, ne samo tisto kar VAM paše.
Kaj čes, svet se pač vrti v eno smer, ne more se v obe hkrati. LP
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines