mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 10:11:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110681 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #270 : ponedeljek, 21.02.2005 : 19:49:36 »

Se strinjam. Jadranka Juras je res zagovornica pravic živali in proti nehumanemu ravnanju z njimi. Naslov oddaje pa je TLP-Tistega Lepega Popoldneva.
Lepo se je videlo, da je Jadranka zelo seznanjena z dejstvi, saj je velikokrat postregla tudi s številkami in pravimi argumenti, medtam ko je gospodična modna oblikovalka večkrat poskušala zamenjati temo (govorilo pa naj bi se izključno o krznu), ni pa imela nobenih tehtnih argumentov ZA nošenje krzna-poleg tega, da je to modno.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #271 : torek, 22.02.2005 : 11:49:43 »

Ne, ljudje za preživetje in zdravo življenje mesa ne rabimo. Dovolj znanstvenih dokazov zato obstaja, živ dokaz pa sem tudi jaz  Grin, ki mesa ne jem že 10 let, pa sem popolnoma zdrava.

A imas podatke o kaksnih znanstvenih raziskavah? Me zanimajo. (Res.)

Drugace pa, ja, ti prezivis zdravo brez mesa. Ni pa receno, da to velja cisto za vse.
Pa recimo, otroci tam do 14 leta, se ti zdi prav, da ne jejo mesa, in da se bodo vseeno zdravo razvili? Obstajajo kaksne raziskave na to temo?
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #272 : torek, 22.02.2005 : 12:15:33 »

Odvisno koga vprasas in kaj je zate "visja stopnja"; meni osebno je ljubse reci "drugacni stopnji", ker me pac delitev na visja in nizja bitja rahlo moti. Pa tudi jaz vcasih recem visji/nizji, ker je pac to vcasih edina pot, da folk skapira.Ne. Ubijanje samo ni kruto, krutost je nekaj cisto cloveskega in to mi zelo uspesno (bambi sindrom) preslikavamo na Naravo. Za kozlat. Kaj pa je kruto? Kruto bi bilo recimo to, da zato, ker si damica zazeli jabolko brez crvov, crkne cel kup ti. "skodljivcev". Crvi so crknili zato, ker delajo luknje. Za kozlat pa je to, da ti nekdo pove, da si pravkar pojedel crva.Ubijanje je nekaj naravnega, nasilje smo uvedli mi in sicer kot nekaj, kar je za nas nesprejemljivo; sama ne enacim nasilja in ubijanja.

Nanook, ne vem zakaj pišeš v tako napadalnem tonu. Damica (a to sem jaz? Smiley), za kozlat in pododobni izrazi ne pripomorejo ravno k višji ravni komuniciranja.  Wink
Cenim tvoje mnenje.

Sicer pa vsako opravičilo prav pride a ne? Če ubijem črve v jabolku, ker jih nočem pojesti je pa ja čisto vseeno, če pobijamo še krave pa ovce pa zajce... itd. I don't think so.

Aja, priveži krompir na špago pa ga pelji na sprehod, zvečer ga crkljaj pred televizijo, naj se prikotali k tebi ko boš žalostna in te poliže po roki.... če je njegova zavest tako primerljiva z živalsko. Undecided
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #273 : torek, 22.02.2005 : 12:24:56 »

A imas podatke o kaksnih znanstvenih raziskavah? Me zanimajo. (Res.)

Drugace pa, ja, ti prezivis zdravo brez mesa. Ni pa receno, da to velja cisto za vse.
Pa recimo, otroci tam do 14 leta, se ti zdi prav, da ne jejo mesa, in da se bodo vseeno zdravo razvili? Obstajajo kaksne raziskave na to temo?

Velikokrat sem brala o tem, samo pri roki zdaj nimam nič. Bom pa prav zate poiskala in ti pošljem.  Verjetno pa je tako, da je za vsako raziskavo, ki govori v prid vegetarijanstvu moč najti kakšno, ki ga odsvetuje. Oddločiti se je potrebno tudi po lastni vesti in presoji. Je res, da nekateri odsotnost mesa težje prenašajo kot drugi, sama itak mislim, da se mora vsak pri sebi odločit in nikogar ne silim na je isto kot jaz. Rada pa imam da je odnos spoštljiv, z obeh strani.

Glede otrok sem mnenja da se lahko normalno razvijajo, če ne jedo mesa. Jih tudi veliko poznam, ki ga že od rojstva ne jedo pa so zdravi. Tudi na to temo obstaja gradivo, ti pošljem. Mislim pa, da ima otrok, četudi je od rojstva vzgajan kot vegi, pravico, da se konec koncev sam odloči, kaj in kako bo jedel. Jaz bom svojemu predstavila obe strani, pa naj sam izbere, kar hoče.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #274 : torek, 22.02.2005 : 12:28:06 »

Citat
Sicer pa vsako opravičilo prav pride a ne? Če ubijem črve v jabolku, ker jih nočem pojesti je pa ja čisto vseeno, če pobijamo še krave pa ovce pa zajce... itd. I don't think so.
Zakaj pa bi bilo to razlicno? Ja, ok, kao imajo crvi manj zavesti in ti jih je zato manj zal.
Kaj pa potem, ce zastrupis crva, pa ga poje pticka in umre? In potem je poje lisica in se zastrupi se ona?

Citat
Aja, priveži krompir na špago pa ga pelji na sprehod, zvečer ga crkljaj pred televizijo, naj se prikotali k tebi ko boš žalostna in te poliže po roki.... če je njegova zavest tako primerljiva z živalsko.
No... Kar se tega tice, imam jaz cisto rada svoje rozice, pa ceprav me ne tolazijo, ko sem zalostna...

Mislim, da je Nanook hotela poudarit, da je vse skupaj malo hinavsko, ker zakaj bi pa imela krava vecjo pravico do zivljenja kot solata? Oziroma, kaj daje tebi pravico, da locujes med tem, katero zivljenje je bolj vredno?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #275 : torek, 22.02.2005 : 12:29:52 »

Pa recimo, otroci tam do 14 leta, se ti zdi prav, da ne jejo mesa, in da se bodo vseeno zdravo razvili?

Ja in ja. Kar se raziskav pri otrocih tiče nevem, spremljam samo "nasplošno" za vse ljudi. Sem pa spoznala kar nekaj takih otrok in niso ne rahitični, ne napol plešasti Grin Dam roko v ogenj, da jih tudi kasneje ne bo kar "zvilo" Wink, če le njihovo telo dobi vse elemente, ki jih potrebuje. No, pa saj to ne velja samo za otroke Smiley
Osebno sem mnenja, da nekega 'nadomestka' za meso ne rabimo. Moti me recimo, ker je soja poznana kot nadomestek za meso-zaradi vsebovanja kvalitetnih beljakovin vsekakor sodi med "uravnoteženo" prehrano, ne rabi pa  bit 'nadomestek' za karkoli Wink
Je enostavno 'nudilec' tistega, kar naše telo (med drugim) potrebuje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #276 : torek, 22.02.2005 : 12:31:27 »

Citat
Nanook, ne vem zakaj pišeš v tako napadalnem tonu. Damica (a to sem jaz? ), za kozlat in pododobni izrazi ne pripomorejo ravno k višji ravni komuniciranja.  
Cenim tvoje mnenje.

Ce se prepoznas v zgornjem, potem ja; ce se ne, potem pa ne. Preprosto. Zal, jaz NE ovijam svojih misli v celofan in zelo nerada vozim po ovinkasti cesti, zato pac kaksnih lepih paketkov z "oh in ah in srkcano in topim se" od mene ni za pricakovati.

Citat
Sicer pa vsako opravičilo prav pride a ne? Če ubijem črve v jabolku, ker jih nočem pojesti je pa ja čisto vseeno, če pobijamo še krave pa ovce pa zajce... itd. I don't think so.

Kaksno opravicilo? Saj se nikjer ne opravicujem. Ce se citiram: "Ne. Ubijanje samo ni kruto, krutost je nekaj cisto cloveskega in to mi zelo uspesno (bambi sindrom) preslikavamo na Naravo. Za kozlat. Kaj pa je kruto? Kruto bi bilo recimo to, da zato, ker si damica zazeli jabolko brez crvov, crkne cel kup ti. "skodljivcev". Crvi so crknili zato, ker delajo luknje. Za kozlat pa je to, da ti nekdo pove, da si pravkar pojedel crva."

Citat
Aja, priveži krompir na špago pa ga pelji na sprehod, zvečer ga crkljaj pred televizijo, naj se prikotali k tebi ko boš žalostna in te poliže po roki.... če je njegova zavest tako primerljiva z živalsko.

Zakaj? A sem napisala, da je primerljiva? Ne. Napisala sem, da mi delitev na "nizja in visja bitja" na podlagi neke kvazi zavesti (recimo raje inteligence) ni vsec-me moti.
Ce se citiram: "Odvisno koga vprasas in kaj je zate "visja stopnja"; meni osebno je ljubse reci "drugacni stopnji", ker me pac delitev na visja in nizja bitja rahlo moti. Pa tudi jaz vcasih recem visji/nizji, ker je pac to vcasih edina pot, da folk skapira."
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #277 : torek, 22.02.2005 : 12:32:29 »

Kaj pa potem, ce zastrupis crva, pa ga poje pticka in umre? In potem je poje lisica in se zastrupi se ona?
No no, količina, ki ubije črva pač ne more fentat lisice Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #278 : torek, 22.02.2005 : 12:34:07 »

Zakaj pa bi bilo to razlicno? Ja, ok, kao imajo crvi manj zavesti in ti jih je zato manj zal.
Kaj pa potem, ce zastrupis crva, pa ga poje pticka in umre? In potem je poje lisica in se zastrupi se ona?No... Kar se tega tice, imam jaz cisto rada svoje rozice, pa ceprav me ne tolazijo, ko sem zalostna...

Mislim, da je Nanook hotela poudarit, da je vse skupaj malo hinavsko, ker zakaj bi pa imela krava vecjo pravico do zivljenja kot solata? Oziroma, kaj daje tebi pravico, da locujes med tem, katero zivljenje je bolj vredno?

Bingo.  Wink Bi pa se dodala-kaj ti daje pravico, da dolocis kriterij (v tem primeru recimo zavest; pa tudi inteligenca, stopnja razvitosti zivcnega sistema itd..) po katerem bos ti (mogocni clovek) locil zivljenje na tisto, ki je visje/vredno vec in nizje/vredno manj. In to vse skupaj zavil v papir, ki se mu rece "naravno".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #279 : torek, 22.02.2005 : 12:34:32 »

Pa dobro, ptica poje vec crvov, lisica pa vec ptic Roll Eyes Sigurno ko spricajo s pesticidi, ni kolicina namenjena enemu samemu crvu...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #280 : torek, 22.02.2005 : 12:48:37 »

Aja pa strupi se kopicijo v telesu Wink Tako da danes en crv, jutri en crv... cez dolocen cas pa Lips Sealed
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #281 : torek, 22.02.2005 : 12:49:25 »

Aja pa strupi se kopicijo v telesu Wink Tako da danes en crv, jutri en crv... cez dolocen cas pa Lips Sealed

Nauk: ne jejte crvov, smrtno nevarno. Grin Grin Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #282 : torek, 22.02.2005 : 13:27:25 »

Mislim, da je Katja hotela povedati, da na vse pač nimamo vpliva.

Pač nima vpliva na črve in škropiva...
Nekaterim se bo zdelo to licemerstvo, ampak vsega ne moreš rešiti. Vegetarjanci pač poskušamo s tem, da ne jemo meso vplivati na povpraševanje in posledično na zmanjšanje ponudbe. To je najbrž res kaplja v morje, ampak bolše kot nič.

Res nikogar nočem prepričati, naj postane vegetarijanec, ampak me že vse življenje vsejedi poskušajo prepričati, da ne delam prav. Live and let live.

Pa vsi trdijo, da vegetarijanstvo ni zdravo. Tudi meso ni zdravo (povišan holesterol, posledično povišan krvni tlak, kap, putika...). to so pač v večini bolezni ljudi, ki jejo meso.
Pa boste rekli, da se to ne zgodi, če jemo zmerno. Tudi vegetarijanstvo je zdravo, če je zmerno.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #283 : torek, 22.02.2005 : 13:39:15 »

Prav rada bi videla kakega "fizičkega radnika", kako dan za dnem je samo solatko, paradižnik in jabolka - pa čeprav s črvi  Grin Grin Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #284 : torek, 22.02.2005 : 13:43:00 »

Pa vsi trdijo, da vegetarijanstvo ni zdravo. Tudi meso ni zdravo (povišan holesterol, posledično povišan krvni tlak, kap, putika...). to so pač v večini bolezni ljudi, ki jejo meso.
Pa boste rekli, da se to ne zgodi, če jemo zmerno. Tudi vegetarijanstvo je zdravo, če je zmerno.

Maja,
se strinjam. Ne vem, če lahko sodimo, kaj je zdravo in kaj ne (razen izjem). Kolikor sem sam seznanjen, je lahko vegetarijanstvo čisto zdravo in normalen način prehranjevanja, če oseba pazi na to, da telo res dobi vse potrebno za svoje nemoteno delovanje. To seveda lahko dobi tudi brez mesa, samo pot je precej bolj zahtevna in nenazadnje tudi precej dražja.
Če kdo od vegetarijancev misli, da lahko s svojim početjem vpliva na to, da bo trpelo manj živali, pa se nikakor ne morem strinjati. Kajti svetovna proizvodnja mesa se nenehno povečuje in vso meso, ki ga ne uspejo prodati v trgovinah, gre v predelavo za druge oblike hrane, s katerimi potem ponovno hranijo živali. Krog je neizprosno takšen, da prizvajalci in predelovalci mesa nikakor ne bodo znižali proizvodnje, saj je le v povečani proizvodnji večji dobiček. Torej, živali bodo trpele še naprej, ne glede na to, ali bomo vsi kupovali meso za prehrano ali pa se mu bodo nekateri odpovedali. Žal.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines