mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 00:19:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110813 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #600 : četrtek, 01.09.2005 : 16:37:23 »

Da,da...moje misice sploh niso iz beljakovin kot pasje,pa tudi encimov ne rabim,pa energije,.....sicer pa obstaja vegetarijanska hrana tudi za pse!(ne bom omenjala firme ker je pol to reklama,ne?)
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #601 : četrtek, 01.09.2005 : 16:45:37 »

Joooooooooooooooooj koliko nestrinjan in strinjan.....jaz pravim, da če pes hoče in potrebuje meso naj ga je....če ga jaz napr. nočem jesti pa naj ga ne jem...zaradi tega pa ne jem več rastlin ampak pač nimam na jedilniku mesa.... Lips Sealed Nikoli ne bom pljuvala čez tiste, ki jejo meso, ker mislim, da ima vsak človek pravico, da se odloči sam....navkljub, da bi se najraje sesedla, ko sem morala gledati svinjski hrbet. Jaz nočem izkati prepira le rada bi povedala svoje mnenje... Smiley Če ne morem jesti mesa pač ne morem jesti mesa...rajši bi dve uri sedela zraven ene konzerve tune kot pa, da bi jo jedla.... Tongue Nikoli ne bom trdila, da je to boljše ali pa, da imam prav...mogoče bom pa 5 let prej umrla ker ne jem mesa pa še vseeno ga ne bom začela jesti. Mislim, da ima vsak človek vsaj toliko pravice, da se sam odloča kaj bo jedel pa naj bo to zaradi mene prašičja glava ali pa pire in pohan sir Smiley Grin

Lp..... Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #602 : četrtek, 01.09.2005 : 17:11:57 »

mogoče bom pa 5 let prej umrla ker ne jem mesa pa še vseeno ga ne bom začela jesti.
No ja, jaz upam da ne misliš, da z vegetarijanstvom škodiš svojemu zdravju..
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #603 : četrtek, 01.09.2005 : 17:17:20 »

Ker rastline pa niso ziva bitja, z njimi se pa lahko naziras in jih pojes 10x vec kot pa dejansko potrebujes za prezivetje! Sam tok, da ves!!!

joj take izjave mi grejo skrajno na živce. vem, da si mislila na sakrastičen način, ampak kot študentka biologije ...  Roll Eyes da če se nam smilijo živali, bi se nam naj smilile tudi rastline, ker so oboji živa bitja. z zadnjim stavkom (ne povedjo - kdor ne ve, kaj je razlika, naj gre nazaj v 5. razred OŠ) se strinjam, ne moreš pa to enačit, kot ne moreš enačit enoceličarja in vretenčarja. živali, ki jih pojemo mi največ, so višje razvite, imajo čutila (o čustvih bi se dalo razglabljati) in čutijo bolečino.

tosy, mislim, da ne boš 5 let prej umrla, ker ne ješ mesa, odkar smo se vrnili k zelenjavi, se je podaljšala tudi povprečna življenjska doba. prvi ljudje so bili vegetarijanci in živeli povprečno 75 let. podrobnosti se pa ne spomnim.

malo pozno, ampak nekateri smo bili danes v šoli ...
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #604 : četrtek, 01.09.2005 : 19:42:14 »

Citat
malo pozno, ampak nekateri smo bili danes v šoli ...

Ja...se strinjam... Grin Grin Grin

Citat
tosy, mislim, da ne boš 5 let prej umrla, ker ne ješ mesa, odkar smo se vrnili k zelenjavi, se je podaljšala tudi povprečna življenjska doba. prvi ljudje so bili vegetarijanci in živeli povprečno 75 let. podrobnosti se pa ne spomnim.

VEM....to sem dala samo kot primer kaj vse bi "žrtvovala"...( Roll Eyes Grin )

Citat
Citat: Tosy , Danes ob 16:45:37
mogoče bom pa 5 let prej umrla ker ne jem mesa pa še vseeno ga ne bom začela jesti.

No ja, jaz upam da ne misliš, da z vegetarijanstvom škodiš svojemu zdravju..

VEM, da ne škodujem svojemu zdravju...ravno obratno... Wink Grin
 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #605 : četrtek, 01.09.2005 : 19:48:38 »

Ja, Sammy, vidis, temu se rece pa sarkazem. Aha, torej ne mores reci, da so rastline ziva bitja, ker so samo zivali (=se premikajo?) ziva bitja. Zdaj mi je popolnoma jasno, zakaj ljudem, ki so v komi (lezijo na postelji in se posledicno NE premikajo), recejo, da so rastline... Roll Eyes   Roll Eyes   Roll Eyes

Citat
živali, ki jih pojemo mi največ, so višje razvite, imajo čutila (o čustvih bi se dalo razglabljati) in čutijo bolečino.

Kaj je to "visje" razvito-na podlagi zivcevja? Kaj pa ce razdelimo ZIVA bitja glede na kaj drugega? A bodo tudi takrat te zadevsne "visje razvite"? In kaj potem, ce so visje razvita, ce imajo cutila in ce cutijo bolecino? A jih zaradi tega ne bi smeli jesti? Ker... kaj? Nas spominja zadeva na kanibalizem? Sej nekateri pravijo, da je clovek dejansko bil neke vrste kanibal, je jedel tudi Hobbite, ko jih je nasel na otoku...

Aja, glede zivljenjske dobe pa...V bistvu so tisti ljudje, ki so bili vegetarijanci, izumrli, preziveli so pa vsejedci. Grin Grin Grin Zakaj tocno, se pa tudi ve.  Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #606 : četrtek, 01.09.2005 : 19:54:02 »

Citat
Aja, glede zivljenjske dobe pa...V bistvu so tisti ljudje, ki so bili vegetarijanci, izumrli, preziveli so pa vsejedci.Zakaj tocno, se pa tudi ve.

Aha.....razumem....Roll Eyes Ampak preteklost je preteklost in je ne moreš enačiti z sedanjostjo Smiley . Ampak tukaj se mi pa tudi poraja v glavi vprašanje...a bomo čez 30 let jedli za kosilo "sočne" brokolijeve nizko-kalorične tablete...?!

Lp... Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #607 : četrtek, 01.09.2005 : 20:01:52 »

ja včasih se pri hitrem tipkanju "zgodi" tudi tiskarski škrat ... torej se popravljam: tvoj sarkastični način ...  Roll Eyes

to, da se na podlagi tega, da se premikajo, delijo živa bitja na živali in rastline, je napisal ddb, ne jaz  Roll Eyes

več kot verjetno je človek začel jesti meso zato, ker mu je bolj teknilo. ampak dandanes pa ga ne kateri ne jemo (oz. v minimalnih količinah) ravno zato, ker nam ni všeč okus. ampak večini pa je okus po mesu dosti bolj všeč.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #608 : četrtek, 01.09.2005 : 20:12:57 »

Pozabila si napisati:

"Ali pa dosti majn všeč..."

 Grin Grin Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #609 : četrtek, 01.09.2005 : 20:16:31 »

spet tiskarski škrat:

"ampak dandanes pa ga nekateri ne jemo ... "

ne "ne kateri" . pa zakaj ne moremo popravljat?!
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #610 : četrtek, 01.09.2005 : 20:24:16 »

Sej problem ne tici v temu KAJ kdo je,ampak v tem da drugemu ocitamo kaj je.Drustvo za osvoboditev zivali ima zame preradikalno politiko,ki me moti....ne vem zakaj je bilo treba imeti reklamo z krvavecimi glavami domacih zivali v uri ko so otroci pred televizijo....raje bi organizirali tecaje in otrokom razlagali kako se z zivalmi dela in kako se za njih skrbi.Pol mogoce kdo ne bo vlacil privezanih mack zadaj na avtu po cesti,ne pa da bodo rekli da smo mesojedci agresivni....
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #611 : četrtek, 01.09.2005 : 20:37:35 »

Citat
to, da se na podlagi tega, da se premikajo, delijo živa bitja na živali in rastline, je napisal ddb, ne jaz 

In moj sarkazem je letel na njegovo "definicijo" in na naziranje... Je treba prebrati malce vec kot pa samo en post... Cheesy Cheesy Cheesy Ja ja, vse je ok, dokler se clovestvo nazira z rastlinami, saj te so itak "nizje" razvite...

Citat
več kot verjetno je človek začel jesti meso zato, ker mu je bolj teknilo.

Ja ja ja... Cudno, da ni potem razvil svojih (khm) "sposobnosti" kar s pomocjo cokolade...  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Ja, ga ni cez odlicen horse burger (ceprav mi je najbolj vsec nacho), dober jelenov zrezek, skoljke na buzaro, jastoga in postrvi po trzasko, mljac.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #612 : četrtek, 01.09.2005 : 20:41:51 »

Jaz vidim glavni problem v tem, da folk praska tam, kjer ne srbi hehe. Me prav zanima kdo bi se odpovedal dolocenim ugodnostim, ki so za moje pojme veliko hujse kot pa vsejedo prehranjevanje, ki je definitivno naravno za cloveka in kot tako, s povelicevanjem narave, niti ne more biti napacno, kajne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #613 : četrtek, 01.09.2005 : 20:47:03 »

In moj sarkazem je letel na njegovo "definicijo" in na naziranje...

Jaz sem napisal kar so nas v soli ucili. Ce je pa uciteljica budala pa nisem jaz kriv, ker ne morem znat vec kot neka profesorca.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #614 : četrtek, 01.09.2005 : 21:02:55 »

Zakaj pa ne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines