mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 05:25:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110863 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #570 : torek, 30.08.2005 : 11:44:16 »

Sem pozabila se ne nas (bodoce) veterinarje....
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #571 : torek, 30.08.2005 : 19:11:20 »

Seveda lahko to storimo... samo potem, ko bodo nas zakon poslanci zavrnili, bomo morali zbrati kar 40 tisoc podpisov za referendum, ce ne bo delo zaman.  Wink Grin
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #572 : torek, 30.08.2005 : 20:14:15 »

 Grin Grin Hec na stran,jaz sem resno mislila.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #573 : sreda, 31.08.2005 : 20:01:34 »

OK.....naj še jaz pristavim svoj piskerček... Smiley

SEM vegeterijanka.
NE nosim usnja.
NE uporabljam ničesar kar testirajo na živalih.

Prva stvar:

Zakaj bi si morali vegiji in vsejedci nasprotovati...vse skupaj je tema o mučenju živali.... ne pa tema kaj manjka vegijem in kako so mesojedci dokazano agresivni... Smiley

Druga stvar:

http://www.lepotainstil.net/LepotainStil/lis_pripoveduje/kdo_trpi/kdo_trpi.htm

Tole se mi gnusi-zato ne uporabljam takšnih stvari!

Tretja stvar:

http://www.osvoboditev-zivali.org/iz_klavnice.htm

malo krute resnice...pa to ne leti na tiste, ki jejo meso pač pa na ljudi, ki to delajo...ki to vidijo....meni se srce trga, ko gledam slike-tile se pa smejijo, ko držijo v rokah to ----- ! Cry

http://www.osvoboditev-zivali.org/8_lazi_o_prehrani.htm

Spet malo o temu kaj nam manjka... Smiley Wink Grin

No vse skupaj se mi pa tudi čudno sliši-----zveza vegeterijancev.... Grin  Grin  Grin

Ne podpiram in ne zatiram ničesar....samo rada bi da bi vsaj enemu izmed stotih to nekaj pomenilo...

Pa saj vseeno...samo dodala sem mnenje in to je vse!!


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #574 : sreda, 31.08.2005 : 20:22:10 »

Hm, kdo trpi za lepoto... A imajo kaksen clanek: kdo trpi za nase zdravje in "zdravje"?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #575 : sreda, 31.08.2005 : 20:45:40 »

Kaj mene moti pri radikalnih vegetarijancih je posiljevanje drugih z njihovo ideologijo.Clovek ni bil nikoli vegetarjanec ampak vsejed.Torej so se vegetarjanci prostovoljno odlocili, da se bodo odrekli primarnemu sestavniku cloveskega  jedilnika.Torej sprejeli so stil zivljenja, ki narekuje odrekanje necemu,ter zamenjavo za drugi vir gradbenih snovi ,ki jih telo pridobi z zivalskimi beljakovinami.Tak stil zivljenja lahko sprejme le vsak zase,oseba ki razume tako dobre kot slabe strani taksnega nacina prehranjevanja.Do tukaj nic narobe,sploh ne....moti me ko se vse skupaj spremeni v neko radikalno ideologijo,neko samosvojo religijo.Pol pa se vsiljuje tak stil zivljenja vsem,ker itak ljudje ,ki jemo meso nismo normalni,pa kako trpincimo zivali v klavnicah,pa na sebi nosimo njihove ostanke,........
Treba je sprejeti ,da je clovek vsejed in s tem tudi mesojed.Vegetarjanstvo je nacin zivljenja z odrekanjem.Torej ,ce je clovek mesojedec bomo zivali vedno uporabljali za naso prehrano.Kaj pa zdaj?Jokanje nad zaklano kravo ne bo nic prineslo!Raje sprejmimo zakone ,ki bodo scitili zivali v reji in jim zagotavljali primerno zivljenje,ter dostojno ,hitro smrt z cimmanj bolecinami.
Kar se pa usnja in podobnih stvari tice....zival najbolj spostujemo ce je njena smrt,smrt z razlogom.Ne zato, ker smo jo hoteli ubit ampak ,ker potrebujemo njeno meso,lahko predelamo njeno kozo,naredimo prigrizke za pse,....ce ze ubijamo moramo izkoristit vse kar nam zival s svojim telesom da.
No,to je moje mnjenje glede prehranjevanja;testiranja,zlorabe v zabavnistvu in turizmu,eksoticne domace zivali.......to so pa ze druge teme.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #576 : sreda, 31.08.2005 : 20:54:09 »

Balu:   BRAVO!!!  Se podpišem  pod tvoj post. Smiley

Tisto  o  exsotičnih živalih, ..... hja,  bi lahko spet cele  litanije pisali Wink Grin
To je  pa za moje pojme  mučenje.  Exsotika v terarijih.  Ptice v kletkah.... da ne omenjam  veveric.....  itd. Roll Eyes
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #577 : sreda, 31.08.2005 : 21:32:54 »

Balu meni ni problem, da jes meso. Meni je problem, da pojes 6x vec mesa kot ga rabis in na racun tvojega nezdravega nacina zivljenja trpijo zivali. Jej, ampak jej toliko kot rabis, ne se pa nazirat z zivimi bitji, samo zato ker ti je vsec okus.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #578 : sreda, 31.08.2005 : 21:42:39 »

Ja, Balu, a ves! Ker rastline pa niso ziva bitja, z njimi se pa lahko naziras in jih pojes 10x vec kot pa dejansko potrebujes za prezivetje! Sam tok, da ves!!!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #579 : sreda, 31.08.2005 : 21:51:05 »

Definirano kot smo se ucili v soli razstline niso ziva bitja(npr. nimajo sposobnosti gibanja). Razstline so zagotovo manj zive kot zivali. Dvomim, da imajo custva.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #580 : sreda, 31.08.2005 : 21:52:52 »

V devetletki? Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #581 : sreda, 31.08.2005 : 21:54:15 »

na srednji soli.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #582 : sreda, 31.08.2005 : 22:00:29 »

Nisem cele teme brala, mogoce je ze bilo napisano..

Zakaj si vegetarjanci vseeno kupujejo pse,macke..? Hranijo jih z mesom v obliki briketov, torej podpirajo mesno industrijo.

To ne bom nikoli razumela.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #583 : sreda, 31.08.2005 : 22:01:20 »

Ker so macke in psi mesojedci, clovek pa ni. Zoia, ti pa TUT nic ne razumes... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #584 : sreda, 31.08.2005 : 22:04:11 »

Malo bolj prijazna razlaga. Zato, ker smo preveliki ljubitelji zivali, da bi jim skodovali, ceprav to pomeni skoditi drugi zivali(pac vseh ne moremo resiti) lahko jih pa resimo veliko.
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines