mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 01:23:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110827 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #525 : torek, 26.07.2005 : 12:20:47 »

Geparda ima doma? Ej, kako mi pa to dvigne pritisk.. Angry Angry Angry Angry
Kako pa to, da ga nihče ne prijavi? Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #526 : torek, 26.07.2005 : 12:28:43 »

tam sem bral post od t.m.t-ja da bi mogli tigre pustiti v stiku z njihovo vrsto-1tigri so samotarji in so z predstavniki svoje vrste samo v primeru parjenja. 2 tak kot mi puscamo pse v njihovem naravnem okolju z predstavniki njihove vrste.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #527 : torek, 26.07.2005 : 12:31:02 »

da bi mogli tigre pustiti v stiku z njihovo vrsto-1tigri so samotarji

Aja.Nisem vedela,da je 3 mesece star tigerček samotar Roll Eyes.Pa saj so še druge živali,ki niso samotarji...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #528 : torek, 26.07.2005 : 12:34:47 »

Hm, o cem tocno vidva zdaj?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #529 : torek, 26.07.2005 : 12:36:32 »

Človek je hotel kupiti TIGRA Shocked Angry.Haloooooooooo!Ja saj ga bo imel v ogradi pa ga bo hranil.To ni isto!Žival naj bo prosta (če že ni udomačena),med svojimi vrstniki itd.

O telem.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #530 : torek, 26.07.2005 : 12:37:50 »

pri 3 mesecih ne, ko pa odraste je pa vedno. pes ni samotar pa ga ma vseen 100000000 ljudi v boksu
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #531 : torek, 26.07.2005 : 12:39:55 »

 Lips Sealed  Lips Sealed  Lips Sealed  Lips Sealed
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #532 : torek, 26.07.2005 : 12:43:57 »

se pa strinjam da ni prav zivali jemat iz njihovega naravnega okolja in jih devat v zapor za lastni uzitek.
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #533 : torek, 26.07.2005 : 19:07:30 »

Glede tigrcka... zamo bi rabil bit vsak tiger na prostem. Ni zival za v "box" kakor tudi pes ne. In kot vsaka zival.

Glede beagleckov pa... tole je bilo pred kratkim na internetu:

Osvobojeni beagli
Prejšnji teden, v sredo (13. julij), so člani "Prijatelja životinja" in zveza društev za zaščito živali Hrvaške, najavili protestni shod pred veterinarsko fakulteto v Zagrebu. Protest je bil zaradi 30 psov, pasme beagle, ki jih je veterinarska fakulteta uvozila za poskuse iz Italije. Iz omenjene fakultete je pricurljala vest, da fakulteta sploh nima vseh potrebnih dovoljenj za izvajanje poskusov. Ker niti pritiski na hrvaško veterinarsko upravo niso zalegli, so se odločili objaviti vest in jo razposlati društvom po svetu. Odzvalo se je veliko število društev in člani nekaterih so bili pripravljeni tudi na proteste v Zagrebu.V četrtek, 14.07.2005, je bil organiziran protestni shod uspešen, saj se ga je udeležilo več sto ljudi. V soboto, 16. julija pa so organizirali ponovni protestni shod, tokrat na Trgu bana Jelačića. Tudi ta shod je podprlo veliko število ljudi. Množično podporo so dobili od italijanskih društev, saj prav od tam odhaja po Evropi največ beaglov za poskuse.

Kljub temu, da so fotografije iz klinike veterinarske fakultete, iz katerih so razvidni pogoji v katerih so bili primorani živeti psi obkrožile svet, kakor tudi tiste s protestnih shodov in seveda dokazovanje aktivistov hrvaških društev, da so poskusi na psih nezakoniti, so že naslednji dan, po protestnem shodu na glavnem trgu v Zagrebu, dobili nove fotografije in novice, da so 22 psom polomili kosti. Pripravljali naj bi jih na mučne poskuse. Zaradi tega so pozvali občane, da dežurajo 24 ur na dan pred kliniko in v njej, da bi lahko na tak način preprečili nadaljnje mučenje. Vzporedno s to akcijo pa so začeli tudi iskati ljudi, ki bi bili pripravljeni beagle sprejeti v posvojitev. Med dežurstvom članov ter ostalih občanov, na kliniki niso mogli začeti s poskusi. medtem pa se je že izvedelo, da bo društvo prejelo odložbo o prevzetju psov s strani veterinarske uprave. čakati je bilo potrebno tudi, da poteče zakonsko določena karantena, pa tudi vsi potrebni dokumenti.

Končno so v četrtek, 21. julija, pse izpustili. Člani Prijatelja životinja in zveze društev za zaščito živali so pse predali skrbno izbranim posvojiteljem. V poročilu piše, da so bili nekateri psi v že izjemno slabem stanju. Od tujih medijev je celoten dogodek posnela italijanska RAI.

Več o poteku akcije si lahko pogledate tukaj: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/

Lp, Eva in Uriel
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #534 : torek, 26.07.2005 : 19:40:03 »

tam sem bral post od t.m.t-ja da bi mogli tigre pustiti v stiku z njihovo vrsto-1tigri so samotarji in so z predstavniki svoje vrste samo v primeru parjenja. 2 tak kot mi puscamo pse v njihovem naravnem okolju z predstavniki njihove vrste.
Sicer nevem kako točno misliš tole s psi, ampak moji so vedno v stiku z drugimi psi Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #535 : torek, 26.07.2005 : 19:41:50 »

O madona, sem nekam počasna danes Roll Eyes Se pardoniram, vse jasno Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #536 : torek, 26.07.2005 : 20:07:44 »

vrsta vsakega psa je samo ista pasma iz iste druzine- seveda v naravi in dvomim, da ima tvoj pes stike z vsaj 5 psmi iste pasme. moj jih zagotovo nima, ker je redka pasma
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #537 : torek, 26.07.2005 : 21:18:19 »

Em, pes je vrsta, ki spada v druzino. Znotraj pasje vrste imamo posamezne pasme. Samo tolko, da ne bo spet kakih nesporazumov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #538 : torek, 26.07.2005 : 22:19:22 »

ka si to zamutu. pes spada v druzino, ta druzina v doloceno pasmo, vse pasme so pa psi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #539 : torek, 26.07.2005 : 22:29:57 »

Se opravicujem, govorim torej o bioloski druzini, ne cloveski. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines