mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 20:46:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110775 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #660 : petek, 02.09.2005 : 16:05:47 »

Jaz nisem tako filozofsko naravnana (danes, da ne bo pomote  Grin ), zato: kaj pa če bi lepo ''prisluhnili'' potrebam svojega telesa? Ker zna fino opomniti, kaj potrebuje in kaj ne.
Sama sem bila vsaj 7 let vegetarijanka, zadnje 5 let pa jem tudi morsko hrano (beri: škampe, ribice, školjke...). In ja, zelo rada imam živali in ja, vem, da so tud ribe živa bitja in ja, sem kot človek tudi jaz žival, ki se prehranjuje s tistim ''nižje'' v prehrambeni verigi.
Glede različnih kultur in prehrambenih navad pa-> ne me ''zmamit na moje področje''.  Smiley
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #661 : petek, 02.09.2005 : 16:09:31 »

A obstaja kaksen slovenski babelfish?

Ma kaj, naj zdaj otroške ribice jem? In to slovenske. Ma grem
na pasulj. Brez mesa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #662 : petek, 02.09.2005 : 16:14:14 »

Dokler se Nanook trudi s prevodom, grem jaz domov na kosilo.

Sanja miska o medvedku al kako ze gre. Imas tudi uno o svinji in koruzi.  Cheesy Nan nic ne prevaja, ako najdes babelfish, izvoli sam. Sicer pa ne bo nic z moje strani.

Nanook, a je ze tako dolgo minilo od zadnje debate o psih na krozniku, da se je zamenjala generacija uporabnikov? Cheesy Cool


 Grin Grin Grin Pa imam obcutek kot da bi bilo vceraj. Nekatere stvari se nikoli ne spremenijo. Wink

Ma kaj, naj zdaj otroške ribice jem? In to slovenske. Ma grem
na pasulj. Brez mesa.

Mmm, pasulj... ne me spominjat. Sem ga ne tako dolgo nazaj jedla in za vecerjo in za zajtrk pa se za kosilo, mljac.

Trenutno se ne spomnim, kako se po nase rece babelfishu, ce sploh je kak prevod.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #663 : petek, 02.09.2005 : 16:16:12 »

Ne vem, bom spotoma kupil kak ananas, pa inteligenčni test za moja dva bučmana. Če ne znata poštevanke števila 4 na pamet, bosta končala v piskru. (če bi ju slučajno zamikalo, da bi se šla kelnarjena - lahko napravita preveč izgube v kasi)

Če bi  imela take  " vrline " kot moj  Damč  bi ti  pri  kruhu profit delala. Wink
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #664 : petek, 02.09.2005 : 16:18:34 »

okej den aj wil du it for ju. aj min translejt aj to spik ingliš  aj wos đast đouking aj dont spik.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #665 : petek, 02.09.2005 : 16:21:04 »

Huala, ma zame ni triba nech preuajet, jes hauarim anhlisku. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #666 : petek, 02.09.2005 : 16:29:40 »

Hey klovn, ne splača se ti kregat z Nanook, vem iz lastnih izkušenj  Wink ne boš ji prišel do konca, če pa bi že mogoče lahko, pa še Jana pristavi svoj lonček k Nanook-pač držita skupaj, kar je po eni strani tudi prav. Moraš se pa tudi zavedati, da Nanook veliko ve, zato jo kdaj pa kdaj tudi poslušaj, oz. če ti gre na živce, ji pač ne odgovarjaj. Tako to gre...pa se izogneš vsemu.  Cool Je pa hecno, oz. zabavno brat te vaše besedne boje  Cheesy LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #667 : petek, 02.09.2005 : 16:31:01 »

Hatoude. Grin

KLIK
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #668 : petek, 02.09.2005 : 17:14:32 »

Citat: Jana
Saj so chow chowi tudi psi, a ne? Zakaj si pa v tvojem sporocilu zasluzijo posebno omembo?

Joj … zato ker so edina pasma za katero sem prepričana, da so jih imeli na svojem krožniku. Danes pa "imajo opravka" verjetno največ z mešanci. Oz. sigurno, ker mešanci so vsi, ki nimajo rodovnika na papirju, a ne da?

Citat: Nanook
Ne, kot tudi ne bi mogla pojesti svoje krave, svojega piscanca, svojega jastoga, svoje ribe, svojega zajca, svoje koze, ki bi jih imela za ljubljencke. A ti bi jih lahko?
A so ostale živali ("ne tvoje") tako drugačne, da jih lahko brez slabe vesti poješ? Na vprašanje pa ne bom odgovorila, ker ga razumem kot retoričnega.

Klovn na kateri strani si zdaj ti? Aja, klovnom nihče ne jemlje resno, tako da ne bodi začuden nad nanook.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #669 : petek, 02.09.2005 : 17:16:51 »

Jaz poznam Korejca, ki je že jedel psa in ima hkrati psa doma. Meni se ne zdi s tem nič narobe, saj tudi mi jemo piščančke, purančke in male backe... Ne vem pa, če bi lahko psa jedla, mogoče če grem kdaj na Kitajsko ali Južno Korejo.

lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #670 : petek, 02.09.2005 : 17:25:07 »

Ne nasedat takim neumnostim.Kot pri nas tudi tam prodajajo meso na trznicah in v trgovinah.

Cemu naj ne nasedam? Svojim ocem? Zbral sem si kaco, on jo je zaklal pripravil in sem jo pojedel.  Govorim o restavracijah, lahko pa kupis meso v trgovini(gor pise kaj je in nisem zasledil psov), so pa tam tudi ameriski fast foodi tak, da lahko jes enako kot tu.
Cenca, ce nisi vsega prebrala, jaz sem zacel to temo in sem pisal o tem, da bi clovek moral jesti samo toliko mesa kot ga potrebuje(6xmanj kot zdaj) in ravno to bi bilo poslusanje telesa.
Nadja razocarana bos, ker na kitajskem ne bos dobila psa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #671 : petek, 02.09.2005 : 17:37:57 »

Citat
A so ostale živali ("ne tvoje") tako drugačne, da jih lahko brez slabe vesti poješ? Na vprašanje pa ne bom odgovorila, ker ga razumem kot retoričnega.

Da, niso moji ljubljencki, zelo enostavno. Svojih zivali, pa naj bodo kakrsnekoli vrste, ne jem. Jem zivali, ki so namenjene "biti hrana". Kaj pa ti? Si vegetarijanka?

Citat
Ne, kot tudi ne bi mogla pojesti svoje krave, svojega piscanca, svojega jastoga, svoje ribe, svojega zajca, svoje koze, ki bi jih imela za ljubljencke. A ti bi jih lahko?

Vprasanje ni retoricno zato prosim za odgovor. V primeru molka bom tvoj odgovor oz. pomanjkanje tega razumela kot "ne bi mogla pojesti svoje krave, svojega piscanca itd., ki bi jih imela za ljubljencke".
Ker ne vem, ali si vegi ali ne, pac smatram, da si se v vlogo vsejedca (vkolikor si vegi) vzivela in temu primerno odgovorila.

Saj menda vemo vsaj za eno obdobje, ko je bila Kitajska res zelo boga kar se tice hrane ipd. cloveskih minimumov, kajne? In vemo tudi, kako je bilo z lastnistvom psov v tej dezelici... In ce torej sestejemo 1+1 si takoj pridemo na jasno, kajne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #672 : petek, 02.09.2005 : 17:43:51 »

Hey klovn, ne splaèa se ti kregat z Nanook, vem iz lastnih izkušenj  Wink ne boš ji prišel do konca, èe pa bi že mogoèe lahko, pa še Jana pristavi svoj lonèek k Nanook-paè držita skupaj, kar je po eni strani tudi prav. Moraš se pa tudi zavedati, da Nanook veliko ve, zato jo kdaj pa kdaj tudi poslušaj, oz. èe ti gre na živce, ji paè ne odgovarjaj. Tako to gre...pa se izogneš vsemu.  Cool Je pa hecno, oz. zabavno brat te vaše besedne boje  Cheesy LP

Ujoj,  Jana bi lahko prosim zbrisala vse moje poste s te teme, nisem vedel, da je tale Nanook tak bavbav. Pa saj se nisem kregal, samo hotel sem zvedeti, če so paličice na katerih sta pes in ananas iz bambusa. To mi je servirala ta zlobna Nanook, zdaj vem, samo da bi se z mano kregala. Uf!


Klovn na kateri strani si zdaj ti? Aja, klovnom nihèe ne jemlje resno, tako da ne bodi zaèuden nad nanook.

Spet ta Nanook! Pa kdo je to? Jaz sem samo hotel povedati, da še nikoli bisem bil na Kitajskem, potem pa sem bral od dogdebordo kako dobro hrano majo tam.  In kot nalašč sem pred seboj zagledal DVD GAMLE MAEND I NYE BILER, ki so ga tile prašiči iz Cinemanie grup prevedli v NA KITAJSKEM JEDO PSE PRVI DEL in NA KITAJSKEM JEDO PSE drugi del
pa sem padel v drek. Jih bom tožil.

No in potem sem zvedel, da to sploh ni res. Na Kitajskem sploh ne jedo psov - preverjeno, sem prebral na forumu - 100 posto drži, je bil kolega s foruma tam. No, menda jih jejo na jugu. Ampak vsak jug leži od južnejšega juga malce severno, kar pomeni, da ima vsak jug svoj severni del in ker je jug južen pa kljub temu malo severen se da iz tega razbrati, da tudi na severu jejo pse. 


Uf, to je pa že aksiom. (aja, če ne veste, kaj je aksiom - bodisi zato, ker ste tiste ure prešpricali ali pa do tja sploh niste prišli - to so trditve, ki se ne dokazujejo, ker preprosto držijo.

In tako človek nehote pade v hudo stisko in se mora opredeljevati. Ker imam rad pse - pa ne za futr, sem na strani dogdebordo, ker pa mi ni do prepriov sem na strani nanook, če mi plača ananas na palci.
In ker me kot klovna nihče ne jemlje resno, je morda res najbolje, da me Jana skine.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #673 : petek, 02.09.2005 : 18:16:19 »

Klovn Kitajska je prevelika, da bi kar po taki logiki sklepal. Ko reces jug ali sever juga je to recimo 400miljonov ljudi(nevem tocno) in vsak clovek ima svoje navade.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #674 : petek, 02.09.2005 : 18:31:58 »

Ja, saj teh 400 milijonov ima pravzaprav srečo, so menda zbasani v sedem hotelov in devet depandans, pa ne vem čisto točno ali na jugu ali na severu juga. Ostalih osemstopetdeset milionov pa pri najboljši volji ne znam locirati nše nisem bil tam.

Saj res, pri tem niti ne vem kako je s Hong Kongom in Tajvanom. Si morda bil tam? Mora biti pa res super.
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines