mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 01:19:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"  (Prebrano 110601 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #255 : petek, 18.02.2005 : 11:46:14 »

deskreditiranja

Sorry sram sram sram.
Diskreditiranja!
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #256 : petek, 18.02.2005 : 16:10:44 »

Luka hvala za spodbudo. Wink

Ko sem brala stare poste v tej temi sem ugotovila, da je moje mnenje o tej zadevi 100% isto kot Binino. Ona je za moje pojme super napisala.

Jaz ne jem mesa, ker ga človeško telo ne potrebuje in je zato klanje živali nepotrebno ubijanje. Moj pes in mačka pa ga, ker je to za njiju naravno. Prav tako nikogar ne prepričujem naj bo vegi, vsak pač dela kot misli, da je najbolj prav. Ker jaz ne jem mesa (in rib, ki btw niso rastline  Roll Eyes) bo ostala živa kaka živalca več in to me neizmerno veseli.

Pogrejejo pa me komentarji kot so, da se zaradi vege prehrane zboli ali celo umre Roll Eyes, da ljudje rabimo meso, da rastline tudi trpijo, ko jih jemo itd.... No tolažim se s tem, da  bodo tudi tisti, ki izjavljajo kaj takega, nekega dne bolje poučeni o teh temah. Smiley
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #257 : petek, 18.02.2005 : 19:56:03 »

da ljudje rabimo meso, da rastline tudi trpijo, ko jih jemo

Ce pa je res Wink

Ljudje smo vsejedi, zato ni res, da ne rabimo mesa. Ce bi bili rastlinojedi, bi imeli taka prebavila kot krave. Pa jih nimamo.
In rastline so tudi ziva bitja, kakorkoli obrnes. Tudi ce nimajo takih zivcev kot zivali.
In ja, ce pri vege prehrani nisi pozoren, hitro zbolis, zato ker rastline imajo manj snovi, ki jih telo potrebuje. To ne pomeni, da vsak vegetarijanec takoj zboli, ampak da moras pazit, da se pestro prehranjujes, da dobis vse, kar bi drugace dobil z mesom. Sicer pa to o pestri prehrani velja tudi za ne-vegije.

Ampak dobro, jaz se poskusam drzat nacela zivi in pusti ziveti (ceprav priznam, da mi vcasih uide kaksna pikra na racun vegijev sram). Ce se nekdo odloci, da bo jedel samo zelenjavo, tudi prav, njegov problem.
Mene jezijo take akcije, kot so bile tiste s plakati odrtih jagenjcjih glav in gesli, ne jej tistega, kar ima oci Lips Sealed Tudi te reklame za rdece meso, ki so v zadnjem casu, so malo mimo... itak so samo reklama za mesnice...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #258 : petek, 18.02.2005 : 20:40:08 »

Katja,

čestitam, da si se ojunačila in vseeno napisala svoje videnje stvari. Tako kot mi vsejedi imate seveda tudi vegetarjanci pravico povedati svoje mnenje. Mene vegetarijanstvo sploh ne moti, bolj me motijo tisti, ki meni ne pustijo mojega mišljenja in mojega gledanja na te stvari. In verjemi mi, da jih okoli mene ni malo, ki me večno prepričujejo, kako nespameten sem, da jem meso. Mislim, da je to samo moja odločitev, kot je samo njihova, da mesa ne jedo. Da pa zaradi različnih pogledov na prehranjevanje ne bi mogli čisto fino sobivati eden z drugim, pa se mi zdi popoln nesmisel. Pustimo svobodo eden drugemu in predvsem poslušajmo, kar ima nasprotna stran za povedat. Seveda pa mora potem ta stran, poslušati tudi naše videnje stvari. Samo za to gre.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #259 : petek, 18.02.2005 : 21:31:29 »

Citat
da ljudje rabimo meso, da rastline tudi trpijo, ko jih jemo

Sicer se ponavadi ne spuščam v debate o vegetarianstvu, ker se mi zdijo zapravljanje cajta in energije,
sam a je kdo pomislil, da je največji delež poljščin in travinj namenjenih za krmo živalim v reji?
You do the math!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #260 : sobota, 19.02.2005 : 13:56:33 »

Ker jaz ne jem mesa (in rib, ki btw niso rastline  Roll Eyes) bo ostala živa kaka živalca več in to me neizmerno veseli.

To je pa zelo naivno mišljenje, saj v klavnici pač ne vejo, da ti tiste krave ne boš pojedla Cool,



Lp,
vegetarijanka Maja Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #261 : sobota, 19.02.2005 : 15:25:40 »

Luka, amen. Samo kaj, ko se tega drzi le pescica. Undecided Vedno je tanarboljfajn na druge kazat, ces, kako so smotani.  Roll Eyes Na koncu itak pride do tega, kdo ima na krozniku nekaj, kar je imelo oci in kdo tega nima. Ali je stvar ziva ali ne, je postranskega pomena. Glavno, da je nekoc gledalo-imelo oci. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #262 : sobota, 19.02.2005 : 18:04:19 »

Na koncu itak pride do tega, kdo ima na krozniku nekaj, kar je imelo oci in kdo tega nima. Ali je stvar ziva ali ne, je postranskega pomena. Glavno, da je nekoc gledalo-imelo oci. Roll Eyes

Saj to je ravno point, mar ne. Ravno okoli tega se vedno dajemo, vendar na žalost mi vsejedi ostalih o tem žal nikoli ne uspemo prepričati.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #263 : sobota, 19.02.2005 : 23:16:27 »

Ja, nazalost je point to, ne pa recimo zivali in rastline kot take.
Tudi pri nas so tistile plakati ala "ne jej zivali, ki imajo oci". Nekaj v tem stilu.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #264 : sobota, 19.02.2005 : 23:20:56 »

Ja Nan, se strinjam! V stilu "Cilj opravičuje sredstva".
Samo teh plakatov pa pri nas še nisem zasledil.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #265 : ponedeljek, 21.02.2005 : 15:07:28 »

Ce pa je res Wink

Ljudje smo vsejedi, zato ni res, da ne rabimo mesa. Ce bi bili rastlinojedi, bi imeli taka prebavila kot krave. Pa jih nimamo.
In rastline so tudi ziva bitja, kakorkoli obrnes. Tudi ce nimajo takih zivcev kot zivali.
In ja, ce pri vege prehrani nisi pozoren, hitro zbolis, zato ker rastline imajo manj snovi, ki jih telo potrebuje. To ne pomeni, da vsak vegetarijanec takoj zboli, ampak da moras pazit, da se pestro prehranjujes, da dobis vse, kar bi drugace dobil z mesom. Sicer pa to o pestri prehrani velja tudi za ne-vegije.


Res je, da hitro zboliš, če se ne prehranjuješ pravilno. To velja za vegije in nevegije, kot si že sam(a) napisal(a), saj to je logično. Ne, ljudje za preživetje in zdravo življenje mesa ne rabimo. Dovolj znanstvenih dokazov zato obstaja, živ dokaz pa sem tudi jaz  Grin, ki mesa ne jem že 10 let, pa sem popolnoma zdrava.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #266 : ponedeljek, 21.02.2005 : 15:12:49 »

Luka bravo, s tvojim postom se sto procentno strinjam, pustimo drug drugemu živeti!

Nanook, o tisti kampaniji s plakati, v stilu ne jej kar ima oči.... jao bože, se strinjam da je to "kr neki", tudi jaz ne maram takih posiljevanj...

Desobediencia, jaz imam mirno vest, ker ne podpiram klavnic. Verjemi mi, da bi bilo klanja več, če bi bilo več tudi potrošnikov. Mogoče je to kaplja v morje ampak meni se zdi pomembna in sem vesela, da sem vegi.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #267 : ponedeljek, 21.02.2005 : 18:11:44 »

Luka, amen. Samo kaj, ko se tega drzi le pescica. Undecided Vedno je tanarboljfajn na druge kazat, ces, kako so smotani.  Roll Eyes Na koncu itak pride do tega, kdo ima na krozniku nekaj, kar je imelo oci in kdo tega nima. Ali je stvar ziva ali ne, je postranskega pomena. Glavno, da je nekoc gledalo-imelo oci. Roll Eyes

Verjetno se vsi strinjamo, da so živali na višji stopnji zavesti kot rastline in, da je zato bolj kruto ubiti kravo kot pa izruvati korenje, a ne? Wink

Je pa res, da je življenje pač tako, da je obstoj enega živega bitja pogojen s smrtjo drugega. Določeni meri nasilja se torej ne moremo izogniti. Lahko pa se vsaj trudimo, da bi ga povzročali čim manj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #268 : ponedeljek, 21.02.2005 : 19:01:28 »

Verjetno se vsi strinjamo, da so živali na višji stopnji zavesti kot rastline

Odvisno koga vprasas in kaj je zate "visja stopnja"; meni osebno je ljubse reci "drugacni stopnji", ker me pac delitev na visja in nizja bitja rahlo moti. Pa tudi jaz vcasih recem visji/nizji, ker je pac to vcasih edina pot, da folk skapira.

in, da je zato bolj kruto ubiti kravo kot pa izruvati korenje, a ne? Wink

Ne. Ubijanje samo ni kruto, krutost je nekaj cisto cloveskega in to mi zelo uspesno (bambi sindrom) preslikavamo na Naravo. Za kozlat. Kaj pa je kruto? Kruto bi bilo recimo to, da zato, ker si damica zazeli jabolko brez crvov, crkne cel kup ti. "skodljivcev". Crvi so crknili zato, ker delajo luknje. Za kozlat pa je to, da ti nekdo pove, da si pravkar pojedel crva.

Je pa res, da je življenje pač tako, da je obstoj enega živega bitja pogojen s smrtjo drugega. Določeni meri nasilja se torej ne moremo izogniti. Lahko pa se vsaj trudimo, da bi ga povzročali čim manj.

Ubijanje je nekaj naravnega, nasilje smo uvedli mi in sicer kot nekaj, kar je za nas nesprejemljivo; sama ne enacim nasilja in ubijanja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #269 : ponedeljek, 21.02.2005 : 19:42:00 »

Ubijanje zaradi hrane -to razumem. Ampak danes sem na televiziji videla ponovitev oddaje Nedeljsko popoldne (upam, da je naslov pravi) in v enem članku je bilo govora o krznu. Ubijati živali samo zaradi modnih razlogov- tega pa ne morem razumeti. Pri vsej stvari me je najbolj zmotil način kako usmrtijo te uboge živali- tjulnje do smrti potolčejo z palicami, drugi način ki je bil prikazan v posnetku pa je bil sledeč- živali zvežejo smrček, nato pa ji v zadnjično odprtino vtaknejo kabel in jo usmrtijo z elektriko. In vse to samo zato da se nato neka "dama" (ki je zame vse prej kot to) lahko pokaže v krznu. Krzno je v tej oddaji zagovarjala neka modna oblikovalka (ime sem pozabila) -rekla je ,da te v krznu ne zebe. Jaz nikoli nisem nosila krzna, pa me pozimi še ni zeblo (razen če sem se premalo oblekla).
Ubijati samo za krzno in na zgoraj opisane načine- ob tem se pa tudi meni želodec obrača.
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: "LJUBITELJI ŽIVALI"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines