mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 11.10.2024 : 11:19:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 220570 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1515 : torek, 31.03.2009 : 14:36:06 »

Ja, ta kotiček je namenjen članom; torej midi, maksi ... Smiley

Pismo, sploh ne najdem tistga časa, da bi že plačala to položnico za midi ...  sram

Drugače pa komaj čakam, da vidim Ernia v akciji  Grin Pa bogo Ireno kako se dere "počasi" ene 100m zadaj  Grin

Hmm ... pri Elmotu mi je sicer malo žal, da nisva nikoli nič trenirala agility, mislim, da bi bil dober, edino pri njemu je problem, ker niti ni tako hiter  Undecided
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1516 : torek, 31.03.2009 : 19:00:01 »

jaz vas kar občudujem, jaz sploh ne  morem bit vezana na take stvari, me vleče po gorah, v divjino, no Lučka se tam dobro odnese, pri gobarjenju recimo. Ji rečeš, kje je avto in te vedno, tudi ko jaz in
mož močno dvomiva, da gre v pravo smere, pripelje do avta.
Ko bi bila manj lena, bi se odločila za polaganje prvih dveh izpitov
v ubogljivosti, mislim, da gre čez. No, bi lahko Tjaša na pikniku pokazala, kaj moraš znat.
No, ko bi imel izpite (ki jih nikoli ne bom zaradi lenobe), bi rada delala
s psom v kakem pri kakih uricah za ostarele ali otroke s težavami.
Po mojem so taki softiji hecni, pa učljivi, se jih da naučit take trike,
kot give me five ali podobno.

No, razstave in agility mi ravno ne ležijo, to moram priznat. Za ruševinskega ali lavinskega psa, to že, sam moraš veliko delat.
Imaš pa zadoščenje. Mislim, da v tujini softiji delajo tudi na tem,
Tjaša, da se potrudit, da bo Blondie zablestela na teh področjih
kot predstavnik naše pasme.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1517 : torek, 31.03.2009 : 21:27:39 »

neca 91...jaz grem enkrat poleti na obvezni seminar za psa terapevta. V Škofji Loki je šola za tiste s posebnimi potrebami, kjer nekaj časa dela tudi moja mami. Otroci imajo zelo radi živali tako, da jim bo pravo veselje če pripeljem Blondie.  Trenutno imam samo en cilj in to je ta da Blondie na svoji prvi tekmi doseže od 90 točk naprej od 100 možnih. Na izpitu jih je dobila 99 ,ampak se tekma od izpita zeloo razlikuje. Zelo zelo me veselijo lavine, vendar je to zame skoraj neizvedljivo zaradi smučanja. Z Blondie sva do sedaj agility delale približno petkrat. Zna pa vse elemente, mogoče ji malo težav dela slalom, nadvse pa obožuje gugalnico po kateri se kar sama sprehaja...
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1518 : sreda, 01.04.2009 : 22:40:36 »

In kdaj bo ta tekma? No, jaz moram priznat, da agilitija nisem
nikoli probala, Lučka verjetno zelo čuti moje potrebe in trenutna razpoloženja, zato ga tudi ne mara. To o psu
terapevtu bi bilo zanimivo sam bi morala dat oba izpita čez,
ne vem, mislim da bi kar šlo, sam ne vem če sem jaz sposobna to presojat. Jaz sem delala pet let s temi malčki
posebno z avtisti, mislim da so psi tu zelo uspešni. Meni
najbližja skupina je na žalost v Kopru ali v Trstu, v N. Gorici
tega še ni. Jaz mislim, da bo šlo Blondi na tekmi v redu,
mal vaje, pa se takoj naučijo, zlata prinašalka je bila
stokrat bolj butasta. Vsekakor povej, kdaj bo tekma, to
bi res rada videla. če bo le mogoče, prideva (odvisno tudi
od ure, ker živimo onkraj hribov!!!!)l.p. in uspešno!!!
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1519 : četrtek, 02.04.2009 : 07:55:59 »

Mislim ,da ni butastih psov Wink butasti so lahko edino lastniki psov Wink....Vse se doseže z dosti vaje in potrpljenja že od malih nog in ogromno ogromno uloženega časa na pravi način.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1520 : četrtek, 02.04.2009 : 19:52:45 »

ni tako, vsak pes je drugačen, Lučka se uči z neverjetno hitrostjo, dojema, ker je pozorna, živahna, polna energije, prinašalci pa so
leni in veliko manj zaintersirani za timsko delo z lastniko. Mislim,
da so pri pasmah velike razlike, drugače bi ljudje ne izbirali
pasemskega psa po svojih potrebah. No, recimo neverjetna je
razlika, opažam sedaj med pasmo lagotto romagnolo in terietjem
Sicer so tudi oni učljivi, so pa po rakcijav veliko bolj premišljeni,
počasni v gibih, ampak zelo primerni za otroke zardi izjemne
nežnosti. terier te nežnosti nima, tudi pri odpoklicu mi navadno
prileti meteor v naročje. Ravno zato mora Sina vedno ponavljat
počasi, počasi. Meni pa tak pes zelo paše, hiter in reaktiven.
Kakor komu, pač, zato jih je pa toliko na izbiro!!!!!
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1521 : četrtek, 02.04.2009 : 20:11:47 »

neca 91 za tekmo povem takoj ko izvem. Za enkrat vem samo to da tekmujem, to pa je tudi vse.
Pes se od psa res razlikuje. V leglu pa so minimalne razlike ampak vseeno je bolje da ne dobiš psa ki grdo gleda že od mladiča in se izogiba vsem stvarem.  Če imam prave podatke, strokovnjaki pravijo da 15-20% odvisno od psa 80-85% pa je odvisno od vzgoje pa tudi od lastnika. Če je lastnik čisto "mrtev" potem je verjetno tudi pes. Opažam razliko med Blondie in Nilsom. Oba zelo hitro dojemata, razlika pa je v tem da se z Nilsom in njegovo trmo od trme veliko bolj namučim in moram biti precej bolj stroga.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1522 : petek, 03.04.2009 : 07:30:31 »

Neca 91 upam ,da ne sprejmeš to kot neko kritiko. To veliko vnemo pri softijih za se kaj naučit, ki jo kakor izgleda res imajo, spodbija trma in svojeglavost, ki jo pri prinašalcih je manj. Neka konpenzacija je zmeraj prisotna med pasmami in odvisno od legla do legla in kot pravim največ od same vzgoje. Če gledaš po raznoraznih knjigah imajo prinašalci zelo velik IQ in so zelo učljivi psi, poznam tudi osebno take primire, kot isto nevzgojene pse te pasme. Softiji so meni všeč zaradi posebnosti ,radoživosti, svojeglavosti, igrivosti, izjemne energije, ...zahtevajo celega človeka, kakor se temu reče.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1523 : petek, 03.04.2009 : 08:07:41 »

Glede na to, da sem 20 let šolala svoje in tuje pse, bi skoraj lahko rekla, da imam izkušnje  Smiley In res je težje učiti kraškega kot nemškega ovčarja, pa ne zaradi IQ, ampak kraševec npr. je drug "tip", drugače razmišlja, ni tako podrejen. Tega se je treba zavedat in rezultat pri izpitu je lahko čisto enak. Je pa treba seveda pravi pristop in kot pravi Tjaša, imeti več trme kot jo ima pes. Sicer se tej trmi lahko reče tudi "doslednost".

Softyji pa so res zelo učljivi in tudi lažji za učenje, kot npr. kraševec, mislim tisto "klasično" šolanje. Kraški razmišlja v svojo smer, uporablja velik del svoje logike. Softy pa, če ima le dovolj živahnega, psu podobnega lastnika, je kar lahek za učit. Na Češkem imajo kar nekaj softyjev, ki tekmujejo v disciplinah poslušnosti in obrambe. Potem pa so še ravno pravi za razne trike. Res po vseh raznih pasmah, ki sem jih dala skozi, mi tile nekako najbolj ležijo. Škoda samo, da zaradi svojega (ne)časa ne morem izkoristiti vsega, kar bi lahko učila ali vadila z njimi. Envy ima sicer klasično šolanje in izpit za seboj, Tessa pa izpita ne bo nikoli imela, čeprav vse vaje ravno tako zna. In to je v bistvu tudi glavno - da zna.

Je že kaj določen datum piknika?
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1524 : petek, 03.04.2009 : 08:29:16 »

Očitna razlika pri vzgoji psa je najbrž tudi ta ali je pes tvoj ali ni.
Se strinjam z tabo samson;Tessa pa izpita ne bo nikoli imela, čeprav vse vaje ravno tako zna. In to je v bistvu tudi glavno - da zna.

Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1525 : petek, 03.04.2009 : 13:06:55 »

samson datum piknika še ni določen... Bomo probali čim prej, da ne bodo vsi na dopustu. Sicer pa ne najdem toliko časa da bi se usedla in pogledala klubski koledar, da vidim kdaj bi bil poligon prost, namreč tale gimnazija me ubija Grin Grin.
Aja glede kraških ovčarjev se čisto strinjam s tabo. Vendar prav v tem času sta v našem društvu dva in delata super. V šolo sta prišla zelo mlada, lastnika pa sta tudi super in zaupata inštruktorjem. Niti nimajo takih problemov s trmo. Jaz pravim da vsak pes lahko uboga, tudi tisti za katere pravijo da so brezupni primeri. Vse je odvisno od tega kako se lastnik spoprime s problemi. Je pa res da mora biti vzgoja na mestu že od prvega dneva.  Aja naš Nils tudi nima nobenega izpita, prav tako  zna vse. Pri obrambi pa ima tak ugriz za katerega se profesionalci trudijo leta in leta pa jim kljub trudu velikokrat ne rata.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1526 : petek, 03.04.2009 : 20:31:55 »

no, jaz se vedno bolj bojim, da bo tudi Lučka med tistimi, ki bo znala vse in ne bo imela nobenega izpita. Jaz se tudi strinjam s samson, da so tile psi blazno učljivi, takoj dojemajo, primerni so za veselega človeka, polnega energije. ko sem šla teč, se je zlata prinašalka skrila kam, kako
pa naj imam rada takega psa, če sama prehodim desetine kilometrov dnevno. Nisva imeli filinga, sicer je ubogala, ampak, kot pravi Tjaša,
si moral vložit veliko energije v to da si jo učil. Lučka pa kaže veselje,
do dojemanja. Naučila sem jo nekaj trikov in zdaj sama prde z njimi
ven. Pa uživa, ko uboga. No, jaz sem jo izbrala po Campbelovem testu,
sem imela sama dva mladiča, a vem, da sem pravilno izbrala. Ona je
trmasta samo glede lajanja, ker ji ne dovolim tega, potiho hlipa, al
to, ne  more tega zadrževat, drugače, je v vsem super in nikoli trmasta.
No, jaz mislim, da enih značil nosti ne more nobena vzgoja izbrisat,
prinašalci so okorni, težki, slabi s kolki in temu primerno leni. Moja je sice
hodila, ampak nikoli rada. softiji so gibčni, legantni, terier se giba kot
mačka, nobene teže, leti. To je tisto, kae ljubim pri tej pasmi. Pa navezanost na lastnika. Prinašalec je lovski pes, te pasme so vzgojene,
da lovijo z vsakim in delajo rade z vsemi ljudmi. Pri terierji pa je znana
navezanost na eno samo osebo, na življenje in smrt, za vsako ceno.
Za Lučko razen mene ne obstaja nihče, niti mož. Zame pa gre v smrt
in to pri terierju obožujem. Je pes v pravem pomenu besede, kar prinašalec ni (eni pravijo o njem, da so prostitutke in po mojem je res).
No, po mojem ima prav Tjaša. S softijem se nikoli ne živciraš, uči se
z veseljem , uživa pri tem, to je to.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1527 : sobota, 04.04.2009 : 19:52:12 »

Zadnje čase slišim toliko pripomb nad "staro šolo", češ da se vsi psi bojijo lastnika in vseh in da delajo vse le zato ker morajo. Pa toliko pripomb nad bodečo ovratnico. Jaz priznam da sem narejena čisto na staro šolo. Nilsa smo tako vzgajali in rezultat take vzoje je to, da je kljub temu, da je briard, čisto družinski, neagresiven in poslušen pes. Blondie je vzojena čisto na enak način. Sem jo že nekajkrat pošteno cuknila, ker na besedo ni šlo, je že dobila kakšno okoli ušes, hkrati pa je bila tudi tolikokrat pohvaljena, da točno loči in ve zakaj jih dobi in se me ne boji, uživa kadar je z mano. Oba z Nilsom delata z veseljem. Pri delu oba mahata z repom. Blondie se velikokrat sama postavi na poleg in dela, pa ji nihče nič ne reče, ker ve da bo nekaj dobila, kar ji bo všeč. Jaz nimam čisto nič proti klikerju in sem se nekoliko poučila o tem, da ne izpadeš kot en bedak. Sama pa ne delam na kliker, ker mislim da je to zame čisto nepotreben kos plastike. Jaz sem proti uporabi bodeče vratnice, če je pes vodljiv. Najbolj pa jo kritizirajo tisti ljudje, ki imajo 4 kg težke "cucke". Jaz jih takrat prašam kaj bi naredili, če bi v šolo dobili 2 leti starega 50 kg težkega psa, dominantnega, napadalnega, neobvladljivega in popolnoma nevzgojenega, ki ne reagira ne na hrano, ne na igračo, lastniki pa pričakujejo čudež čez noč....Tisti ki pa tega ne doživi pa o tem ne more govort. Psa je treba vzgojit v mladosti. Če z vzgojo nimaš izkušenj potem pojdi v pasjo šolo, ker to res ni stran vržen denar. Moramo se zavedati da bo pes z nami približno 15 let. Ljudje pa se tega ne zavedajo. Velikokrat kupijo psa ki jim je všeč in ga ne obvladajo.  Softy pa ni tako zelo zahteven za vzgojo. Čeprav je kdaj težava ker so zelo "mehkega" značaja in nežni, hkrati pa zelo trmasti, tako da je treba malo s pametjo.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1528 : sobota, 04.04.2009 : 21:51:54 »

jaz se tudi strinjam s tabo Tjaša, za Lučko nisem uporabila ovratnice na zateg, ker se mi je zdela prenežna, sem si pa izmisla, za učenje poleg svojo medoto, ko me prehiteva, jo lepo z nogo mahnem in vržem nazaj.
Da se razumemo, ne brcnem jo s čevljem ampak vržem nazaj, pahnem,
z mečem. To deluje precej trdo, ampak učinkuje, same besede ne učinkujejo. Tudi jaz sem Lučko če je bilo treba prijela za vrat, vzdignila
in lepo stresla. To deluje, določenih stvari nikoli več v življenju ni ponovila.
Nikoli ni lovila mačke, race ali to,odvadila se je živčnega lajanja. Jaz sem
tudi za nekoliko odločno šolo, ne vem, če je to stara, ampak mislim, da s
stalnim dajanjem priboljškov in prigovarjanjem, ne dosežeš veliko. Moji
znanci so tako popolnoma pokvarili ruskega terierja (tjaša, to ni tisti na sliki je drugi), tako da je sedaj popolnoma neobvlajdljiv. In ne veste kaj
pomeni 60 kg neobvladljivega psa. Da smo zlato prinašalko navadili poleg, smo morali kar moćno uporabiti zateg, z Lučko to ni bilo potrebno,
njena učljivost je odlična, tako da lahko rečem, da sem jo klofnila enkrat,
dvakrat v življenju. prinašalka pa je tudi šavsnila nekaj ljudi, veterinarja,
mene. Tu moraš odgovoriti z odločnostjo.

No, jaz mislim da je bolje stara šola, kot neobvladljiv pes, ki ga po enem,
dveh letih oddaš ali zapustiš. Takih ljudi ne razumem. Z večjo lahkoto ali z nekaj težavami se da vsakega psa izšolat in se ga mora izšolat, da lahko z njim potuješ in greš kamorkoli med ljudi. Drugače je slabo za lastnika in za psa, pa življenje postane nemogoče.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1529 : nedelja, 05.04.2009 : 17:14:58 »

Blondie ima polzatezno vratnico. Nils ima pa zatezno ovratnico. Res da je vodljiv ampak nikoli se ne ve kaj mu pride na pamet. Pa saj zatezna vratnica ni nič katastrofalnega, le boljši učinek je pri velikih psih, da sploh kaj začuti in da si mu  lahko kos.  Saj črni ruski terier je nekaj podobnega kot briard. Mislim pa da je briard še nekoliko bolj trmast. Vsak se trudi na svoj način in je zvest svoji tehniki vzgoje, samo če pa vidiš da ni učinka in da je vedno slabše, potem pa nekako moraš popustiti in prositi za pomoč. Velikokrat pa se zgodi da ljudje ne naredijo nič zato, da bi psa vzgojili, potem pa ga prodajo, češ da je pes smotan in butast ali napadalen. Pa oni seveda niso nič krivi, pes je tisiti glavni krivec. Takim ljudem pa ne moreš pomagat.
Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines