mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 17:16:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218305 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1485 : sreda, 25.03.2009 : 13:26:41 »

Ti si pa kar zelo posplošila zadevo. Sama si povedala ,da si jo pred trgovino samo pustila brez povodca.
Jaz proti tvoji vzgoji nimam nič, da se razumemo. Oprosti če je izpadlo da kritiziram ampak ne kritizitram povem kar si mislim.
Imaš veliko več izkušenj kot jaz in v tem pogledu moram biti samo tiho.
Sem pa skeptičen glede teh hlačk, ker pes ko se goni lahko tudi uide in z takimi hlačkami nevem kako bi bilo.
Gledam in raziskujem kakšne hlačke so bolj močne in se  nagibam bolj na sado-mazo varianto hlačk.
Koga sem še kritiziral mi pa lahko tudi poveš Angry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1486 : sreda, 25.03.2009 : 13:35:08 »

Ruso, vsake hlačke so izključno za higieno, se pravi, da kri ne kaplja po stanovanju, nikakor pa ne za zaščito psice pred samci, pa čeprav so še tako sado-mazo. Wink
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1487 : sreda, 25.03.2009 : 13:38:51 »

Se pravi , hlačk za zaščito pred udorom ni. Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1488 : sreda, 25.03.2009 : 13:46:24 »

Ne. Psice si jih znajo same dol snet, izkušeni samci pa bi jim vsekakor pomagali pri tem manevru. Wink

V času gonitve ne preostane drugega kot psico čuvat, jo imet na povodcu, jo vodit na sprehode stran od drugih psov in domače hiše (da se izogneš pasjemu zboru pred pragom; najbolje je psico naložit v avto in se zapeljat malo stran). Zna biti pestro tiste tri tedne, ampak ko imaš enkrat sistem, ni problema.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1489 : sreda, 25.03.2009 : 13:55:33 »

Alora preostane samo ahtung. Cool
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1490 : sreda, 25.03.2009 : 17:09:21 »

No pa še nekaj.....končno smo popisali 100 strani. Očitno smo kar zgovorni!! Grin Grin Grin Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1491 : petek, 27.03.2009 : 01:10:35 »

Jaz pa spet gruntam, da bi spremenila mal znamko hrane ... neca katero dajete vi Lučki? Sicer Elmo nima alergij ali pa kaj podobnega, sam tko mal raziskujem za naprej. Trenutno smo na RC, sam bi rada mal spremenila - se mi zdi dost kalorična hrana ... moram res fajn mirkat pa merice gledat.

Ja smo pridni kar se tiče pisanja  Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1492 : petek, 27.03.2009 : 09:20:29 »

ma ruso, tele hlačke, so samo za higijeno, papirnate pa so, oprosti, da pasjih hlačk ne perem s svojimi v pralnem stroju,
kar bi mi ne pašalo, ker sem mal delikatna, pa jih raje takoj odvržem v koš!!!!!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1493 : petek, 27.03.2009 : 09:24:51 »

Ja Kalsang ima izkušnje, kar drži se jih. Tudi jaz v času gonitve
dam psico z dvorišča v avto in jo peljem na sprehod daleč od
domače vasi. Pa nimam niti enega psa pred vrati, pa čeprav so
vsi spuščeni. Ko je psica s tabo, pa ni problemov, mi gremo
z gonečo psico na izlet, povsod, saj ni da bi ratalo tako, kot
pri marijinem spočetju. Psi si tudi dvorijo, nekatere psice niso
sploh za to. No, pač če je psica na povodcu in s teboj ni nevarno. Mi smo imeli petnajst let prinašalko, pa smo ob gonitvi
hodili v kamp, na dopust v hotel ( zato rabijo hlačke, ne zaradi
varnosti), pa na Komno in povsod, pa se ni nič zgodilo. če gre samec za tabo, ga pač odpodiš in konec.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1494 : petek, 27.03.2009 : 14:09:14 »

Pozdravljeni lastniki psic.
Če imaš samca, je zanimivo srečevati lastnike gonečih psic, ki nosijo s sabo dolgo palico za odganjanje tečnih psov. Ne pomisli, da se njegova psica polula ali pokaka vsakih par metrov, ker kliče tvojega samca. Ti pa vlečeš svojega psa, ki ima gobec kot sesalec . Niti slučajno ga ne spustiš s povodca ( kar lastniki psic  počnejo), če je na dvorišču je pod kontrolo, ker takrat ni problem preskočiti ograjo. Da ne govorim o goneči psici na dopustu-veselica. Upam, da vi niste takšni ali da imate vsaj razumevanje za naše bedaste samce.
Ko se bom naučila prilepiti sliko, pa boste videli mojega smotanega psa, ki bo v nedeljo star dve leti.
Pridno trenirava agility, BBH pa ne gre najboljše. Tjaša tebe in Blondie pa občudujem kar se tiče šolanja.
LP
 Undecided
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1495 : petek, 27.03.2009 : 14:34:09 »

Seveda Sina, imela sem že precej psov in psic in oboji bi se morali zavedati, da je gonitev moteča. Če kdo vzame psico s sabo na dopust, zakaj neki bi odganjal samce? Saj sam rine v gužvo, samci pa gredo za psico nagonsko. Je že bolje, da ko se psička goni, se ne hodi tja, kjer je populacija psov večja. Lastniki samcev pa seveda pse na vrvice, da jih odšlepajo stran  Grin Saj to je prav fino za videt - en vleče sem, drugi tja. Ne glede na spol naših psov pa itak da so bolj pridni od ostalih pasem  Wink

Kolikor pa se spomnim, sem lažje obvladala psa na vrvici, ki je zavohal gonečo psičko, kot pa se z gonečo psičko izogibala določenim krajem, da ne bi potem imela okrog nekaj - kot pravi Ruso - takih z enim uhljem gor, enim dol, ki znajo biti hudo potrpežljivi in se jih ne da kar tako odgnati. V glavnem pa psi/psice delajo samo po nagonu, za obzirnost (ali neobrzirnost) pa "poskrbimo" ljudje.
Ampak vse zdržimo, ni kaj

Kdo gre torej v MB?
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1496 : petek, 27.03.2009 : 14:53:07 »

Bo pestro bo, še posebno prvič... Grin
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1497 : petek, 27.03.2009 : 17:48:28 »

Mi pa nismo imeli problemov... Normalno smo jo vozili ven. Malo smo spremenili uro, takrat ko je na travniku manj psov. Z Nilsam sta hodila skupaj ven. Smo mu rekli da ne sme in če je slučajno kaj poskušal smo ga poklicali. Nils je zelo poslušen in uboga tudi pri goneči psici. Sicer pa hvala bogu za tiste higienske hlačke. Mi smo jih kupili 5 ker je vse razgrizla. Potem je meni prekipelo in sem jo enkrat pošteno kaznovala, nesla hlačke h kolegu da je naredil usnjen trak in dal gor železno zaponko. No tiste hlačke so potem zdržale do konca. Je pa fajn ker samo vložke menjaš.

Sina mogoče ti pride prav. Ko sem šolala Blondie se spoznala nekaj (vsaj zame) uspešnih trikov. Jaz imam v žepu vedno različno hrano (hrenovka, sir, navadni briketi, piškoti...) tako da nikoli ne ve kaj bo dobila. Navadno naj bi bila hrana v levem žepu. Pri meni je bila toliko časa dokler nisem ugotovila da se pri odpoklicu vedno rahlo obrne proti levi strani. Zato imam sedaj tako jakno, ki ima ful žepov in vsakič dobi iz drugega. Pri odpoklicu pa je tudi fajn da se hrana pljuva iz ust, zato ker se pes usede naravnost pa še gor gleda. Jaz sem bila zelo pozorna na to da dokler ni bilo do milimetra tako kot sem si jaz zamislila ni bilo nagrade. Položaj riti pa spreminjam z besedo "rit". No to besedo uporabim če je rit zaraotirana navzven. Poleg pa Blondie obožuje. Ponavadi ko greva na sprehod se vedno sama postavi na poleg ker ve da imam vedno okoli vratu povodec in da bo, če bo delala prav nagrajena z igro s povodcem.
Agillity pa delava malo za zraven same. Trenutno nič ker jaz ne smem laufat. Edin problem, ki ga imava na agilityju pa je ta da je Blondie prehitra in jo moram vedno ustavljat. Sicer pa je zelo vodljiva.


Trenutno še nevem datuma, ampak ko izvem vam sporočim, da vas povabim vsaj na ogled, če ne celo na sodelovanje na B-BH tekmi. Blondie bo prvič tekmovala. Jaz pa tudi. Wink Grin
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1498 : petek, 27.03.2009 : 20:25:00 »

mi, ko hodimo na dopust, hodimo po takih gozdovih in gorah, da nikoli ne vidimo psov za nami. Hudo pa je tu na vasi, ker
se psi prosto potepajo. Tu nikoli ne vozim goneče Lučke ven,
ker pride potem do pretepov. Lani sta dva samca poginila zaradi ugrizov, enega pa so šivali za štiristo evrov. Seveda ne zaradi moje psice, jaz jo odpeljem z avtom, zaradi drugih, ki jih vozijo in puščajo da lulajo in markirajo po vasi.
Sama pa problemov nisem nikoli imela, Nece te stvari niso zanimale, Lučke pa tudi ne. je odvisno od psice. Ene bežijo od
doma, ko se gonijo (pri sosedu se je ena sparila čez ograjo
(on .... ga je dal skozi reže), enim pa ni mar. Lučko sicer držim
na povodcu, bi jo pa lahko imela tudi prosto poleg, ker se vede
čisto tako kot ponavadi.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1499 : sobota, 28.03.2009 : 20:03:55 »

Ha ha, skozi reže  Smiley So iznajdljivi, ni kaj

Mi v naši ulici imamo tudi samo občasno nekega labradorca Patricka, ki ga puščajo, da se sprehaja kar sam. On potem tudi zaluta do kakšne hiše, kjer se psička goni, sicer pa res najbolj koristi, da takrat, ko se goni, ne hodimo s psičkami po ulicah, ker potem bi vsi prišli po sledi. Itak pa jaz nimam navade hoditi po ulici, grem raje z avtom kam dlje in potem pse spustim pa dirke ... Tako da sploh ni tak problem.

Smo pa bili enkrat s psičko po gonitvi na nekem kraju, kjer je zelo veliko ljudi in psov in se je zraven "prilepil" labradorec, ki je še vseeno težil in sploh nismo mogli v miru ne pojesti ne popiti. Envy je bila sicer privezana, pes pa ne in potem se je tresla miza (bil je labradorec), tako da je bilo prav zoprno in smo se kar pobrali, ker lastnika psa ni zanimalo, kaj se dogaja. Ampak - pametnejši popusti.

Kaj Ruso, greš z Novo v MB?
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines