mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 15:19:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218184 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #720 : sobota, 17.11.2007 : 11:37:58 »

Ravnokar z divjega sprehoda - Elmerju se čist strga, ko je vse belo in pri nas je lepo začel padat (prvi?) sneg  Cheesy
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #721 : sobota, 17.11.2007 : 20:19:20 »

Siba, hvala za nasvete, so vedno dobrodošli. Lučka pri veterinarju itak vedno leze pod majico in jo  moram potem za rep ven vleč. No,
bi pa morala res nekaj več časa posvetit njeni prehrani, ji recimo skuhat kakšno jušno kost, ki jih ima tako rada. Sicer smo imeli z
briketami z Lučko precej težav, smo šli čez vse najboljše znamke in
jih ni marala, po tri dni ni jedla, če pa je je brikete eno po eno nosila
okol po hiši in jih eno uro lizala. Pa še drisko je potem dobila. Zdaj
smo pristali na Biomill in tele v dveh sekundah izginejo, sam da se
obrneš, se je pa zaradi tega zredila. Ona je res debela, ne pa Erni,
ki je ravno pravšnji mišičast muškarac. No, korenje ima tudi rada,
na mlečne izdelke je čist nora in jih je z nami, z njo delimo tudi sardelice, ko jih jemo (spet Primorska), jih pa ne mara, ker ji smrdijo.

Ja, pri vas imate vsaj sneg, pri nas pa samo burjo, da se samo stiskamo ob našo dolenjsko !!!!!peč. l.p. tja med medvede.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #722 : sobota, 17.11.2007 : 20:54:11 »

Kdaj nehajo softyji rasti? Koliko je še dovoljena višina pri samcih?
V Kočevju je tudi vse belo. Erniju je to prvi sneg. Škoda, da ne obvladam dodajanja slik, kajti danes je bilo res norenje.
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #723 : ponedeljek, 19.11.2007 : 08:36:49 »

Super, sneg je zapadel. Benny je bil čist nor, ko se je zapodil po snežni belini. K sreči ni tako mrzlo, da bi se kepe na tačkah strdile. Prejšnjo zimo sem ga po tačkah prav iz tega razloga postrigla, pa mi je škoda, ker potem ta dlaka tako dolgo raste. Pozdravljen Potter- Benny, Potter in Mala so bratci in sestrica. Potter pošlji slike, da lahko primerjam z Benniyem, njegove sem že pred časom poslala Janji, da jih pripopa, pa še nič. Bom poskusila znova. Kar se tiče hrane je zdaj ponovno na super dragi dieti, zaradi tiste ranice pod gobčkom, ki se je pojavila ponovno po enem letu, pa niso našli vzroka. Torej zdaj je veterinarske brikete (dermalosis). So ful dragi, ampak dlako ima pa zelo lepo. Najbolj od vsega pa se mu cedijo sline za vsem kar mi jemo pri mizi (neumorno prosi in seveda vedno tudi kaj dobi).  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #724 : ponedeljek, 19.11.2007 : 10:59:15 »

Vali sorry, doma sem že pol leta brez interneta, v službi pa - kako čudno  Grin- nimam programov za urejanje slik. Bom jih poslala komu, da jih zmanjša, na mojpes.netu je velikost slik omejena. Zato je bolj komplicirano, slike shranit, odnest domov, pomanjšat in spet nazaj.

Sneg je pse obnorel, Tessa se bo upam počasi nehala goniti - zaradi nje smo v karanteni oz. sami na sprehodih, ki potem niso tako zabavni, kot če jih je več.

Sina, po standardu je samec 48 cm, pa taki so  zelo redki, sploh iz Nemčije in Avstrije prihajajo zelo veliki, tudi do 52. Kot pri večini pasem - gremo v višino, višjo težo - višje, hitreje, močneje - ne vem, zakaj potem standardi. Ko bo že 90 % psov previsokih, bodo pa standard spremenili, navadno gre tako.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #725 : ponedeljek, 19.11.2007 : 14:29:31 »

No, Sina, Lučka se ti zahvaljuje, ker sem se danes spomnila in hvala tebi
kužiki privoščila mal Tolminca in še eno jajčke. Moja sam sanja o jajcih, tako jih gleda in tako nežno, počasi jih je, da mislim, da je to njena najljubša hrana. Jih pa malo dobi. Mi na žalost nimamo snega, imamo pa
danes končno sonce. Tudi mojs mislim, da ima kako alergijo, veterinar je
rekel na koruzo, zato je imela toliko težav z vsemi brekite, sedaj pa ima
te sensible, ki so brez glutenov, koruze, soje in kaj vem jaz kaj. No, tolk
dragi na srečo niso, manj kot Eukanuba, ki so po mojem slabi briketi.

Kdaj bomo imali tečaj za pomanjševanje in dodajanje slik na splet Grin Tongue
Uživajte tudi v Lučkinem imenu na snegu, Sina ne delaj si problemov zardi Ernija, po mojem je tak močan kuža zelo lep na pogled, mislim, da se bo
tudi na razstavah lepo odrezav. Naši mali Olji, ki ga je videla v Vrtojbi je
bil zelo všeč. Je rekla, da je lepši kot Lučka, ko je bila majhna. Ona že
ve, ni kaj.
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #726 : ponedeljek, 19.11.2007 : 15:29:59 »

Neca, se strinjam glede tečaja. Verjetno ni tak bav-bav, samo tistim, ki nismo glih tehnični tipi vseeno dela preveč preglavic. Mogoče bi Sanja, ki to obvlada, v parih korakih napisala napotke, pa da vidimo.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #727 : ponedeljek, 19.11.2007 : 15:34:27 »

Brez tečaja: slike doma pomanjšaš do 40kb, potem pa spodaj pod "sporočilo" klikneš "možnosti oz dodatne možnosti, odpre se ti polje in tam poiščeš mesto, na katero si pač na svojem domačem PC shranila slike in klikneš. Za naslednjo sliko postopek ponoviš.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #728 : ponedeljek, 19.11.2007 : 16:49:02 »

Žal je ta funkcija namenjena le članom od midija dalje.

Najbolje je, če si slike naložiš na kako spletno galerijo ( www.moj-album.si).
Slike ustrezno zmanjšaš že prej preden jih naložiš (mislim, da gre do 50 kb na tem forumu).
Potem klikneš na sliko, da jo povečaš, potem z desno miškino tipko klikneš in pokaže se ti URL slike - to potem označiš, kopiraš in prilepiš sem. Spet označiš in pritisneš na gumb za dodajanje slike.


Malce tako tako razloženo, ampak upam, da pomaga.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #729 : ponedeljek, 19.11.2007 : 17:50:29 »

hvala, zgleda tako enostvano, jaz se bom sedaj nekaj dni pridno urila v
manjšanju slik, sem trmasta, ne toliko zarad slik samih, ampak ker mislim,
da moraš vsako stvar pač znat. No, kar se tiče slik. Bi blo kar lepo videt
kako sliko z Vrtojbe. Jaz recimo nikoli nisem videla, kako je Erni v ringu,
pa tudi one psice z Italije ali pač, tiste psice, ki je tekmovala v razredu
šampionov nisem videla. Se da to kje dobit?Huh
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #730 : ponedeljek, 19.11.2007 : 19:04:10 »

Mislim, da je bla slika Jivare (psica iz razreda šampionov v Vrtojbi) že enkrat prilimana na forumu.

Psica se mi ne dopade ravno. Pa tud v Ljubljani je bila prijavljena in njen handler sploh ni dovolil, da bi jo kdo pobožal in je sam hitro smuknil not in ven iz ringa. Kar nekaj.
Logiran
CDvita
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #731 : ponedeljek, 19.11.2007 : 21:14:20 »

zdravo
jaz imam sliko tudi od Jivare , žal ni slikana iz profila

bom poklicala Majo na pomoč za prilaganje slik...
sina saj lahko Ernija tudi kaj?

tistale Mala je pa tak cukrček , si jo kar predstavljam kako divja po travniku  Cheesy

lp
alenka
Logiran
CDvita
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #732 : ponedeljek, 19.11.2007 : 21:55:00 »

slike iz Vrtojbe

JIVARA

ERNI

ZOYA

lp
alenka
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #733 : torek, 20.11.2007 : 20:16:45 »

hvala, to mora bit pa spet en drug način za priložit slike. So pa lepe. Erni
že lepo stoji, tale Jivara, no ne zgleda ravno šampijo, ste mi jo pa tako opisale, da sem si jo še gršo predstavljala. V Portorožu sta bila dva italijanska psa, ki sta bila po mojem še grša, pa šampijona, pa je zmagala Zoja. Kakšne srčkaste tačke ima tale Zoja. Po nojem so tačke najlepša stvar pri softiju  sram, moja pa jih ima čist gole Cry
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #734 : torek, 20.11.2007 : 21:03:50 »

neca popravek - nihče ni rekel, da je psica grda. Meni osebno se samo ne dopade in ni ravno tipična predstavnica pasme (za mene).
Je bolj ali manj neopazna - meni do sedaj ni vzbudila zanimanja za njen "nastop". Ni ravno razstavne kvalitete.

Lp, Sanja
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines