mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 15:15:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215825 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #555 : sreda, 05.09.2007 : 14:20:43 »

no, ja. se ne strinjam v celoti s tabo. tudi ob isti vzgoji pri različnih psih različno dosežeš (v okviru pasme, že v leglu so razlike, kaj šele med različnimi pasmami). verjamem, da se vsak skrbnik trudi po svojih močeh in če ti nimaš s svojim psom nobenih težav potem očitno prav dobro obvladaš situacijo in bi v primeru, da nekdo opiše svoje izkušnje bilo fino, da kaj svetuješ. to, da napišeš, da so za vse krivi lastniki verjetno nobenemu ne pomaga kaj dosti.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #556 : sreda, 05.09.2007 : 18:08:30 »

živjo!
moram vam povedat da je v ponedeljek 3.9.2007 moja Blondie prvič odšla v malo šolo in dobila veliko novih prijateljov.
vas obveščam kako bo kaj ubogala naslednjič-upam da nama bo dobro šlo
 
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #557 : sreda, 05.09.2007 : 19:47:01 »

no, jaz mislim, da gre tu za občutjivost te pasme. Vali, pri tebi je bil problem
sošolec, ki je spremenil določene njegove sheme, pri meni pa (prej je bila Lučka totalno obvladljiva) verjetno strah, da bo moj partner, ki ga ima ona ful
rada zbežal z avtom na trajekt brez nas. In tu sta bili dve stvari: trajekt ima
rada, ker pelje na kopanje, njega ima tudi rada, prevelika občutljivost pa je
povzročila šok. In tako se je začela noro dret ob vsakem odhajanju ali ob
prižigu motorja. Sedaj je dva dni čisto mirna, moram pa reč, da letos ne bom
šla več na trajekt, verjetno niti k morju, norenje pa se pojavi prav tam. Ti
sanci-cat, pa si res vajena na tistega čutovitega Elmota. Ko Lučka znori ne
sliši nobenega kričanja, ne vidi priboljškov, ne zave se, če jo primeš za vrat.
Vidi samo predmet, zaradi katerega se dere kot nora in kriči, da so vsi ljudje
iz sebe. Sploh je to, da se oddaljimo od predmeta edina možnost, ni pa vedno
mogoča. Recimo, ko je predmet trajekt za katerega si že plačal vozovnico. Drugače kaže, da deluje tudi halti in spray, upam, da bo šlo. So pa ti psi
zaradi svoje občutljivosti čudoviti sopotniki, veliko bolj pozorni, živahni in
iznajdljivi od nemškega ovčarja, npr.. Ima pa tudi ta svoje napake, sosedi
imajo psičko, sicer zelo, zelo simpatično, je pa maniakalna, si grize tačke, lovi
rep, se vrti okrog svoje osi in laja, ko ji gre to na živce.... je pač tako, nihče
ni brez napak.l.p.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #558 : četrtek, 06.09.2007 : 13:00:59 »

Uf Elmer ima ogromno muh in nekatere mi kar parajo živce. Recimo dominantnost do drugih samcev - sam mislim, da je to predvsem moja krivda, ker je bil od majhnega bolj ali manj izoliran od drugih samcev. Nisem šla niti v šolo z njim. Niti na kraj pameti mi ni padlo, da bom imela kdaj probleme s socializacijo. Zdej pa imam kar imam.
Ne rečem, da bi s šolanjem to odpravila, sam zmanjšala bi pa sigurno. Pa tudi on bi mene upošteval malo bolje kar se tega tiče.
Priznam, da sem zaj*** malo pri vzgoji in se še vedno trudim odpravit/poboljšat kako vedenje.
Zdaj vem, da bo naslednji pes definitivno šel v šolo - v bistvu jo bom potrebovala predvsem jaz.  Smiley
Moj nasvet bi bil, da se dejansko vpraša kakega pasjega inštruktorja, kaj bi pomagalo. Vsak ima svoje metode.

Tjaša smo veseli za te in za Blondie!  Smiley
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #559 : četrtek, 06.09.2007 : 13:51:13 »

vsekakor se strinjam, da je šolanje nujno in kot praviš sanči ga potrebujemo predvsem mi, psi potem že delajo tako kot je treba. mala šola je bolj za socializacijo (tam je bilo super), potem pa je treba takoj nadaljevati s šolanjem iz poslušnosti, jaz sem naredila napako, ker sem vmes prekinila skoraj za eno leto (se mi je zdelo, da tega ne rabiva, ker je bil ful ubogljiv) potem pa ko je odrastel in začel kazati svoje muhe, sem videla, da tega ne obvadam sama.  Huh V nadaljevalnem šolanju več kot 6 mesecev (kako je bilo sem že napisala) sva marsikaj spremenila, čeprav navade, ki so že ukoreninjene zelo težko spremeniš.  Tongue In zdaj je, kar je. Treutno se ubadava z zdravljenjem rane pod gobčkom (bila je krastica, ki si jo je spraskal do krvi). Kaj uporabljate v teh primerih?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #560 : četrtek, 06.09.2007 : 16:24:29 »

Jaz ponavadi razkužim z alkoholom, potem pa dam mal joda gor in mu spucam vsake toliko časa. Pa je potem boljše. Sam pazit pa moram, da se ne praska preveč.

Sva imela pred kratkim eno "bojno" rano, pa se mu je potem lepo zacelila.

Glede šole - po vsej verjetnosti grem z Elmotom sedaj na tečaj oz. par individualnih ur z inštruktorco. Pa čeprav je 5 let star, se hitro in rad uči. Bova že nekaj pogruntala. Smiley
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #561 : četrtek, 06.09.2007 : 19:42:13 »

veš, sanci-cat, glede socializacije sem se jaz izredno potrudla, Lučko sem
kot mladiča stalno puščala da se je igrala z drugimi psi, bila je nora na to,predvsem se je rada lovila do izmučenosti. Do srečanj in igre je prihajalo
na sprehodih, na dopustu itd. Kljub mojemu trudu, sem opažala, da se Lučka,
z razliko od marsikaterega drugega psa, nikoli ne obrne na hrbet, praktično
se nikoli ne podredi. Parkrat so jo drugi psi kar grdo šavsnili, tudi starejši
samci, ki jim je šlo na živce njeno vsiljivo vedenje. Ona pa nič, kot da ne bi
razumela, še naprej jim je postavljala taco na ramo (to dela tudi z domačimi
mucami), kar pomeni: tu sem jaz vodja.Psov, ki bi jo trpeli je bilo dejnsko zelo
malo, nekari, tudi večji, so jo bili tako naveličani, da so kar lezli lastnikom v
naročje.(ujela se je samo z nekaterimi, ki so ji bili blizu po letih). Sedaj, nenadoma psov ne mara več, mladiči jo živcirajo in se noče več igrat. Je pač
zrasla in postaja razborita in zoprna. vsekakor so mi pa povedali drugi lastniki
terierjev (foxov, ardelaidcev itd.), da se terier noče nikoli podredit in ima zato
težave z drugimi psi, tudi če je hodil v šolo. Dejansko so staffordi še najbolj
umirjeni in zato lažje shajajo z drugimi, najteže pa je recimo pri foxih, ki so
podobno kot softiji, v stalnem gibanju. Tudi Baltazar in Paws, ki sta hodila
v šolo, sta bila zelo napadalna do drugih psov. Jaz sem šla na Češkem z
njima in lastnikom na kratek sprehod po vasi in je bilo eno samo lajanje in
zaganjanje. No, Lučka na srečo na pse v soseščini ne laja, ne na psico,
ki meji na naš vrt, ne na sosedovega psa.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #562 : četrtek, 06.09.2007 : 22:27:03 »

Vali!
Kadar je pes samo popraskan ga pustim pri miru, da se samo pozdravi. Sicer pa uporabim ali Byvacin ali Flogocid (psu ne smrdi oz. diši in ga ne liže). Imam tudi jod, samo ga glih ne uporabljam. Alkohol pa psom smrdi in bežijo stran. Problem je npr. že pri ušesih, ko "ear cleaner" vsebuje neke alkohole, potem mi pa pes beži stran.
No, je pa Dabi dosedaj imel le enkrat problem z ušesi, ko se je vrgel v eno blatno lužo, kjer je bilo zgleda precej umazanije. Sicer pa so se mi zdi softiji na splošno glede raznih vnetij ušes prav neproblematični.
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #563 : petek, 07.09.2007 : 07:44:20 »

ksenija, kaj je ta Flogocid, kak sprej ali mazilo? moraš ponj k veterinarju? sama uporabljam jod, zgleda, da ga ne moti in kar pomaga, če pusti pri miru. največ škode si naredi ponoči, ko si rano nemoteno praska. za ušesa pa preventivno vsake toliko časa uporabljam (tudi za muco) Clorexy derm. sicer pa bo zdaj spet čas, ko bomo dnevno bili bitko s klopi. banny je pravi magnet zanje. k sreči jih na svetlem kožuščku zlahka opazim in jih poberem takoj po sprehodu še preden se prisesajo. torej nikol nam ni dolgčas. Wink
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #564 : petek, 07.09.2007 : 08:28:38 »

Od Plive je in je mazilo, ki se uporablja v veterini in se dobi brez recepta. V
vsaj tako piše na škatlici, meni pa jo je dal sosed, ki je veterinar. Se mi zdi v redu, ker psa ne moti, da bi si ga hotel dol zlizat. Žal sem zgubila navodila, tako da si na netu najdi kaj več opisov ali pa vprašaj v veterinarski lekarni oziroma veterinarja o primernosti za tvojega kužka.
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #565 : petek, 07.09.2007 : 09:07:15 »

o.k. se bom pozanimala, nič ne škodi če je kaj pri roki, ko rabiš.

Neca, glede podredljivosti ti moram napisat, da Benny (star je 2,5 let) psom, ki mu niso neka konkurenca (psice, mladiči, nedominantni psi) pusti čisto vse, leži pod njimi, ga naskakujejo, grizejo... tako, da bi včasih kar posegla vmes, ampak očitno njega ne moti. čisto nekaj drugega je če srečava dominantnega psa, takrat benny ne bi popustil za nič na svetu, pa četudi nima nobenih šans...

Sanci kako to da boš šla zdaj v šolo? Napiši malo.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #566 : nedelja, 09.09.2007 : 21:13:45 »

Za šolanje ni nikoli prepozno. Po pravici, ne vem zakaj sem se odločila šele sedaj. Rada bi šla, da se čimveč naučim.  Smiley

Drugače smo pa mi imeli v soboto prijeten piknik, zbrali smo se Janja z Envy in Tesso, Ksenija z Dubyem in nova članica sveta pšeničnikov gospa Irena iz Kočevja s svojim 6 mesecev starim Ernijem (Earl Irish Warrior).  Smiley

Slike pa drugič  Smiley


P.S. Mislim, da je potrjeno, da se Ksenija izredno rada fotografira, ker vsakič ko hočemo slikat vse pse skupaj se nekako še ona pojavi v kadru.  Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #567 : nedelja, 09.09.2007 : 21:16:50 »

Aja še zanimivost; ljudje, ki so vzeli Ernijevo sestrico Erin, se ukvarjajo poleg vzreje softyev še z vzrejo nemških dog.  Grin Molos pa terier skupaj kar pašeta. Smiley
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #568 : nedelja, 09.09.2007 : 23:51:12 »

Dvomim, da pašeta  Undecided:moja je danes ugonobila že zlatega prinašalca (uboga
lepa živalca). Bili smo na vrhu Snežnika in smo ju spustili, da se malo igrata.
Pa je tako laufala po tistem kamenju, on revček pa ves navdušen za njo, dokler ni na koncu obležal, v dolino pa se je vrnil šepajoč. Moj vrag pa kar v
dir dol po strmini. No, kaj bo šele z ubogimi molosi, ki imajo še večje težave
s kolki, če se bodo spoprijeli s tako energijsko bombo. So pa tile mladički
od Paws, vsaj kar mi pošiljajo slik, zelo zelo lepi in prisrčni.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #569 : ponedeljek, 10.09.2007 : 06:46:13 »

na pikniku se je zopet lepo pokazalo, da so softiji pasma, ki lepo sprejmejo novega člana (Ernija) in da se novi softy z malo začetne spodbude brez problema vživi v pasjo druščino
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines