mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 17:12:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215896 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #510 : nedelja, 12.08.2007 : 22:44:51 »

Rabiš knjižico - po ta novem mora biti pes cepljen proti steklini pri 3 mesecih in tvoja bo takrat stara ravno toliko, če se ne motim.

Za tripikice ne vem, če se še zanima, ker se ni več javila.


V Portorožu smo spet srečali Taj-a , Elmer se je naučil pravilno plavati in se čedalje manj boji globoke vode Smiley Mogoče bomo kmalu dosegli, da bo šel sam plavat, ne pa da ga fehtamo. Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #511 : nedelja, 12.08.2007 : 22:51:06 »

Elmer se je naučil pravilno plavati in se čedalje manj boji globoke vode Smiley Mogoče bomo kmalu dosegli, da bo šel sam plavat, ne pa da ga fehtamo. Smiley
Kako pa si to dosegla, ker imam enak problem pri Aski, ki nikakor noče zaplavati Undecided

lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #512 : nedelja, 12.08.2007 : 22:57:37 »

Elmo je šel cel sam v vodo samo 1x sam, da se je ohladil, pa sem ga že takrat hvalila. Probali smo sedet čim bližje vodi, potem nas je moral žalostno gledati z obale, ko smo si metali žogico v vodi in je bil dlje časa sam (tale občutek "zapuščenosti" je bil zanj tako grozen, da je šel skoraj cel v vodo do mene, ko ga je kolegica odvezala). Na sprehodu ob obali sem mu metala palice v vodo in vsakič, ko je šel ponjo sem navdušeno vzklikala pa nagradico je dobil. Postopoma je šel po palico v malce globljo, toliko sicer, da je še imel tace na dnu, ampak veliko globlje kot prej.

Jaz sem ga hvalila, če je šel sam do komolcev v vodo in je zgleda to tudi pomagalo. Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #513 : nedelja, 12.08.2007 : 23:09:16 »

Hvala za odgovor Smiley Aska rada čofota po vodi, samo dokler čuti dno, v globoko bog ne daj Undecided: Pa naj jo še ne vem kako hvalim, če gre malce v globjo vodo Undecided Bom še poizkušala, mogoče se pa kdaj čudež zgodi Smiley

lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #514 : ponedeljek, 13.08.2007 : 12:00:42 »

Še za pšeničnike; morska voda naj ne bi bila ravno dobra za dlako, sam Elmer ima pa prav lepo dlako, pa ga nisem nič tuširala pod sladko. Niti ga ne srbi. Res je, da sem ga skoraj vsak dan česala in mogoče s tem odstranila nekaj soli.

Dlako ima prav lepo in fino na otip. Ima kdo kake drugačne izkušnje s takim tipom dlake in morsko vodo? Jih na morju stuširate po kopanju?


Lp, Sanja
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #515 : ponedeljek, 13.08.2007 : 20:14:01 »

sanci _cat ali pripelješ Elmerja v Maribor?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #516 : torek, 14.08.2007 : 11:47:49 »

Živjo,

čeprav je na glavi sicer bolj kratko postrižen, mislim da bo zraslo še malo do takrat in ga bom najbrž peljala. Specialka je šele oktobra tko, da imava nekaj časa. Smiley

V Trbovlje pa peljem Guendi. Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #517 : torek, 14.08.2007 : 16:44:30 »

sprašujem,ker mislim,da ne bom utegnila priti v trbovlje,vrjetno pa pridem v maribor,da jo še malo sfriziramo(prvo striženje)
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #518 : torek, 14.08.2007 : 22:43:20 »

Sanja kje pa je specialka? V Mariboru?

Se vidimo v Trbovljah Smiley (mi prineseš buklo za bio in glavnik prosim Cheesy) Elmer ne pride niti pogledat?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #519 : sreda, 15.08.2007 : 13:04:52 »

Elmo bo kar doma ostal, že tko bo gužva.

Dobiš vse na razstavi (a veš, da je imel Elmer bližnje srečanje s to krtačo in je bilo treba novo najdt? Smiley  - terierjem nič zaupat v višini njihovega dosega! )  Cheesy
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #520 : sreda, 15.08.2007 : 23:11:28 »

Mi smo pa dobili en B.O.B. v Italiji, v Gradišču (Gradisca d`Isonzo), sicer z
opombo, da gre za lepega psa, italijanska sodnica je bila navdušena nad
dlako, pigmentacijo oči in tipičnimi irskimi značilnostimi, nič kaj navdušena pa ni bila nad "neterjerskim"značajem- slednjega ni zapisala v sicer laskavo oceno iz usmiljenja, mi je povedala ustno. No, mislim da je s to zadnjo oceno Lučkinega razstavljanja konec. Je itak
drugih kandidatov veliko!!! l.p.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #521 : petek, 17.08.2007 : 01:48:49 »

Čestitke za lep BOB! Pohvalno, da je italijanska sodnica navdušena nad njo. Temperament pa Lučka bolj pokaže zunaj ringa kot v njem.  Wink

Jaz pa dodajam sam eno slikco mladička mal za "posladkat".   Grin

več info jutri  Grin




[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #522 : petek, 17.08.2007 : 22:23:22 »

Jaz bi imela kar vse mladičke, tako so srčkani. V Gradischi sem srečala tudi
dve hčerki od Ivota in sicer stari 9 mesecev, kar je taka doba, ko je težko sodit
kakšen bo pravzaprav pes, ko bo velik. Sta iz tiste psarne iz stare Gorice, o
kateri Samson pravi, da so bolj ameriški tipi. Jaz se ne morem načudit, kako
se ti psi drugačni, pa čeprav je oče skupen. Z Elmerjem ali z Malo po mojem
ti dve nimata nič skupnega, sta zelo drugačni, bodisi po dlaki, bodisi po postavi. Sta recimo precj dolgi, tudi rep imata zelo dolg in ga nosita povešeno.  Sicer se ne spominjam kakšno dlako je imela Lučka pri 9 mesecih.
Onidve sta popolnoma beli, sicer pa nista bili nikoli postriženi in že to veliko
pomeni. No, bomo videli kakšni bosta, ko bosta zrasli. Ta sodnica, Orietta Zilli,
je bila zelo v redu. Ocenjevanje je potekalo drugače, kajti pse je dala na
mizo, jim pogledala hrbet, pretipala vrat in pogledala pigmentacijo kože in oči.
(poleg zob seveda). Potem je probala kako reagirajo z nekim trilerjem in
šele potem si šel v krog. Pri Lučki je dolgo tipala dlako, našla vsako temnejšo
dlačico (seveda je znala, da je to do tretjega leta normalno). Ji je bila pa pri
njej zelo všeč dlaka, vrat in glava. Oklevala je glede repa, a potem je ugotovila, da ga drži pri hoji kar pravilno. Sicer je bila Lučka boljša kot ponavadi, je celo zapisala harmonično gibanje. Zanimivo je bilo to, da je
zelo hvalila irski tip in mi je zabičala, da se moram pri tem psu potruditi, da
bo tudi značajno odgovarjala standardom, ker ga je škoda. Sicer je škoda, da
vas ni bilo več, ker je bilo veliko zanimanja s strani publike za pasmo, tudi
več fotografov je vprašalo za fotko Lučke, češ to je pa nova pasma in kako
je mehka itd. Bi publika gledala, če bi bil zraven še Elmer, pa Mala in Envy.
Škoda. Ko bo kje blizu spet sodila ta sodnica vas bom obvestila, ker bo kar
ponorela nad lepoto slovenskih pšeničnikov. Me je tudi vprašala od kod sem.
Sem pa tudi izvedela, da je v Novi Gorici precej zanimanja za novo leglo teh
iz italijanske Gorice. Psi ki se bodo rodili čez kak teden so otroci Game Kipperja. To so tudi vse novosti iz teh krajev. l.p.
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #523 : sobota, 18.08.2007 : 16:32:16 »

Aj Sanja sej ne bi blo treba druge krtače iskat Wink Je mel pač moj najboljboljši šampion igračko  Grin

Nisi mi še odgovorila kdaj in kje je specialka - to MORAM videt
Pa tvoj jutri za tamalo pupiko je tudi že napočil...jaz močno cedim sline ob pogledu nanjo Tongue

neca čestitke za Lučko Kiss Koliko (in kateri) softiji pa so še bili prijavljeni (če sploh kakšen)?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #524 : sobota, 18.08.2007 : 17:12:11 »

Hehe, malce sem pozna ja.

No v sredo sva bili z Janjo v Divači - Elmerjeva sestra Kiara je bila parjena z Alexom (Alex Wheaten Lakos) in na svet je prišlo 7 zelo lepih pšeničnikov - 5 babnic in 2 poba. Sedaj so stari 7 tednov in se prav lepo razvijajo.
Prav vsi so imeli zelo lepe glave in lepe postavce. Zelo prijazni, živahni in nič prestrašeni - to kar dosti pove o skrbnosti lastnika.  Smiley  Da ne govorim o karakterju mame - izredno prijazna psica, zelo dobrega karaktera.

Zaenkrat sta na voljo še en samček in ena samička.

Ko vidiš mladičke bi najraje kar enega še sabo vzel.  Smiley


Pa še par slikic:



[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines