mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 05:16:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215544 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #465 : sobota, 28.04.2007 : 22:50:24 »

ah ja, je prispela tudi pošta od Kolačkovih, ki pravijo, da se ne vpišejo v
Zagreb, ker jim ne uspe prodati psov. So jim ostali kar štirje fantje, ki
kar ne gredo v prodajo. jaz se bojim, da je trg s temi psi prenasičen,
se pravi je malo povpraševanja. Ah, ja Samson: v halozah in okolici se
seveda za psa ni nihče navuševal, razen nekega gospoda, ki je rekel,
da ima prijatelj iz maribora enako psičko, zelo vesel, zelo inteligentna.
ji je ime Snežka in je že imela eno leglo. naj bi bila stara šest pa pol.
Je morda tvoja?Huh bom pa šla jutri glih en skokec v Komen, kjer je
pasji piknik in bom napravila malo reklame za softije. Morda bo kdo
vzel tvoje iz Postojne (četudi dvomim, da bi se Kraševci zelo zanimali
za te pse, tu gredo bolj nemški ovčarji in mešančki).l.p. suzi
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #466 : nedelja, 29.04.2007 : 10:56:38 »

To je čisto odvisno od psa, ne od pasme. Envy je kjerkoli, kadarkoli in kolikor dobi (ali ukrade). Lahko pa ji za takšne spremembe raje pripraviš kuhano hrano, ali pa ribe v konzervi. Škoda, da se mene takšne stvari ne primejo, potem bi šla vsak mesec za nekaj dni kam ... Neca, kaj sva le še midve na forumu in vsi ostali spijo?

Sicer pa, 20.5.2007 planira Klub za terierje piknik in pred tem skupščino na Otočcu pri NM, za člane sicer, ampak včlani se lahko tudi na samem pikniku. Prijavnina je 5 EUR, upam, da se vidimo softyji v čimvečjem številu.

LP
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #467 : nedelja, 29.04.2007 : 18:49:53 »

Smiley Smiley ne spimo
no, midva z Duby-jem prideva na piknik. Upam, da bo njegova nogica v redu do takrat, sicer priskaklja po treh. Wink
tako čudo se revež drži, ko da ima išias al kej. včeraj je bilo še vse ok, ko se je pa danes zbudil, pa skaklja bolj kot ne po treh. res ne razumem...
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #468 : nedelja, 29.04.2007 : 21:16:21 »

jaz mislim da na piknik ne pridem, sem pač že bila danes v Komnu. Lučka,
ki je kot ponavadi silila v vsakega štirinožca, je še komaj živa, ker jo je neka druga psica že držala za vrat in smo ju komaj ločili. Tako je brezglava, misli, da so vsi psi prijatelji, ne razume, ko je drugim dovolj
in še naprej skače kot nora. Sicer so nam rekli, da je v Dutovljah tudi
softy iz Novega mesta in sicer samček. Je res Samson, je tvoj?Huh Ah ja,
sicer je bilo na pikniku precej renčanja in klanja, najbolj v redu so bili
borderji, nad Lučko so vsi vihali nos, drugače je bilo ljudi malo. Ti šolani
psi pa se mi ne zdijo prav nič bolje vzgojeni od nekaterih nešolanih. Odvisno tudi kako živijo sicer. Ja, s kuhano hrano smo že probali lani,
tudi z ribami, na dopustu pač ne gre. Sicer pa mi precej hodimo, po dva, tri dni, in to zaradi njive in vrta, ampak redno. Pa kaže, da se na to ne
navaja. drugače pa tudi doma je samo, če sva doma tako mož, kot
jaz. Ko je sama je mirna, ne tuli, niti laja, leži in čaka, ko se oba vrneva
pa se ji zdi vse v redu in lepo poje. Je bila pa že od mladega vajena ostajat sama, tudi se veliko vozit v avtomobilu. Je pač taka, nimam kaj.
Joj ubogi Duby. Mislim, da je za softija to pravi problem, saj sicer vedno
skačejo kot nori. Je pa res o vaju kaj malo slišati, tudi na vzrejnem Dubyja ni bilo. Ali ga zaradi prepovedi vzrediteljice ne boš mogla nikoli
parit? Se mi zdi škoda, ker, vsaj na slikah, zgleda prav lep fant. Koliko
Envijev mladičev pa je tu na Primorskem? So lastniki z njimi zadovoljni?Huh lp
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #469 : ponedeljek, 30.04.2007 : 07:22:34 »

sploh mi ni jasno, kaj bi si lahko naredil na nogi, ker ni videt in zatipat nobenih poškodb. sem mu potem zvečer samo zmasirala nogo (če je mogoče ga pa kaki krč ali si je pa pretegnil kaj) in namazala z eno kremo za sprostitev mišic in vezi, ki je kao za športnike Smiley Duby pa se dosti giblje. no, zdejle zjutraj že hodi po štirih, samo ga pa še vedno ni volja, da bi kaj bolj aktivno laufal po hiši.
ja, lahko bi šla na vzrejni. Duby je do sedaj še vedno dobil oceno odlično, tako da bi tudi tam šlo vse ok čez. vzrediteljica mi sicer ni nič prepovedala, sem pa ob nakupu morala podpisat en papir, da moram od nje dobit dovoljenje, če bi hotela parit, v smislu, da se pač parijo res samo čiste linije softijev.
v bistvu bi verjetno zgledalo takole, da ko bi bil kakšen lastnik v sloveniji zainteresiran za parjenje svoje psičke z Dubyjem, bi pač mi dal vse podatke o psu, ki bi jih poslala vzrediteljici. kakršenkoli odgovor bi potem dobila, ga moram upoštevat. no, ko sem šla po Dubyja sem si res samo želela imet softija in je bil podpis nepomemben v celi zgodbi. v primeru, da pa bi kupovala psa z namenom, da ga kasneje parim, pa vprašanje če bi se odločila za nakup v tej psarni.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #470 : ponedeljek, 30.04.2007 : 23:54:57 »

dejansko sem dva papirja podpisala tudi jaz in tudi jaz sem si tako želela psa,
da sploh nisem brala, kaj podpisujem. je pa bil en papir glede tega, da psa ne
bom imela v pesjaku ali na verigi (ga imam itak najraje v naročju Grin), drugi pa
je bil tudi moj glede parjenja, nekaj podobnega, se ne spomnim kaj. So mi pa
rekli, da se lahko zanesem na našo Janjo, ker je zelo resna. Tedaj jih nisem
sploh poslušala, ker sem samo tiščala to kepico in mi ni bilo mar za nič drugega na svetu. Zdaj bi si sicer želela parit bolj zaradi zdravja Lučke, pa
tudi da bi potem nakoncu obdržala njenega mladiča. pa sploh ne vem, kako
bo s tem. Bomo še videli. Zakaj pa namesto Alexa kljub vsemu ne uporabite
Dubyja za kako parjenje? Bi pa sicer tudi jaz rada videla Duby-ja. Bo prišel
na kako razstavo. Še par dni je čas za Zagreb. Jaz sem tam že izgubila priliko
za srečanje s svojimi vzeditelji, upam da bo vsaj priložnost za spoznanje nekaj naših softijev in softic. Pa v Portorož, greva samo Mala in jaz (upam, da
vsaj Mala pride).
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #471 : torek, 01.05.2007 : 09:34:10 »

Heh, malo sem res zaspala, ja - pri nas imamo zadnje čase nampreč bolj intenzivno glasbeno življenje... Se pripravljamo na izid nove plošče in na dva majska koncerta v Mariboru in Hrastniku, ki sta žal ravno takrat kot piknik in portoroška razstava. Hja, kaj hočemo - vikendi so za glasbenike pač delovni:) Drugače pa je vse po starem - Mala še vedno skače po vsakem, ki jo pogleda ali pa tudi ne - tudi po kakšnih bolj zlobnih psicah - in tudi nje nikoli ne izuči, če jo kakšna potem šavsne. Smo bili pa prejšnji teden pri veterinarju, ker se je kar naprej praskala in smo ugotovili, da je imela zagnojene žleze... Še dobro, da smo jo pravočasno pripeljali. Se mi je sicer zdelo čudno, da se nič po riti ne vozi - to namreč ponavadi počnejo in sem mislila, da ima zgolj kakšne bolhe ali pa alergijo. No, ampak je dobila en šus antibiotikov, pa veterinarka ji je sprala te vrečke in zdaj je spet OK:)
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #472 : torek, 01.05.2007 : 21:34:44 »

Škoda, tako tudi Male ne bo v Portorož. Mislim, da ima moja tudi tak problem z žlezami, ker se (ne preveč pogostokrat, torej ni zaskrbljujoče)
od časa do čas vozi po riti. So mi rekli, da je pri tej pasmi ta pronlem z žlezami bolj pogost kot pri nekaterih drugih. Ji je za čiščenje dala anestezijo, je to trajalo dlje. Zakaj pa antibiotike, je to nevarno za kaj drugega? Tudi Lučka ima probleme s skakanjem in sicer predvsem na
stezah in gorskih poteh. če nekoga sreča na samem je panika in ga hoče
tudi precej nasilno spravit k čredi. če je pa več ljudi na en kup jih niti
ne pogleda, tako da je v večji gužvi polnoma mirna in ubogljiva. S psi pa
je res kriza, ne gre in ne gre, ne razume pasje govorice. S psicami je
vsiljiva in super živahna, s psi pa si ni na jasnem kaj hočejo, se pusti
naskakovat do te mere, da moram jaz poseč vmes, misli, da je vse skupaj igra in ne zna zarenčat in reč nehaj, saj se ne gonim... Prava
katastrofa in energija brez limitov. Je pa v redu z mačkami, z racami in
z vsem kar leze na tem svetu. Izredno nežna in miroljubna živalca. Torej
Male ne bomo zlepa vidli, no, bomo šli kaj jeseni mimo Portoroža, da se
bosta malo zlaufali.
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #473 : petek, 04.05.2007 : 13:51:07 »

Neca, tudi moj Benny se isto obnaša kot tvoja Lučka. Sem mislila, da imava samo midva ta problem, v gužvi priden, na samem pa ful skoncentriran na vsakega, ki se približuje. Takrat se pripravi v prežo in čaka, moje prigovarjanje nič ne pomaga. Meni pa je ful nerodno. Spet drugače pa je, če srečava nekoga, ki ga pozna. Takrat je čisto nezainteresiran. Vsede se kak meter stran in čaka, da greva dalje. Sicer ga pa moram pohvalit, da je v šoli ful ubogljiv in dela kot urica. Tudi z ostalimi psi se zdaj dosti bolj razume, pa tudi sama mu bolj zaupam in znam odreagirat. Najraje se igra s prinašalko in sosedovim dalmatincem. Ima pa neverjetno kondicijo.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #474 : petek, 04.05.2007 : 22:55:13 »

kondicija je tisto kar uničuje nas lastnike. Ti rečeš, bom šla malo na sprehod s psom, da se nalaufa, potem po štirih urah, ko hodi, teče in
če je le možno se tudi igra z drugimi psi, je pes kot nov, ti pa crknjena.
sicer svoje nisem šolala, je pa izredno ubogljiva, takoj se nauči vsega,
celo tega, da jo primem za rep in ga držim gor (razstavno) smo jo naučili
in sicer na povelje "postavi se" se kar sama postavi. Ta problem, z ljudmi
na samem pa je nerešljiv. Mislim da ti terierji pod določenimi pogoji izgubijo kontrolo nad pridobljenim znanjem in postane nagon močnejši
od vsega. Sicer se je meni dvakrat (na srečo na začetku, ko je bila še
mladič, zgodilo, da je bila tako iz sebe (pri Krnskih jezerih), da je mlajše
dekle skooraj ugriznila za roko, ko jo je hotela (mislim) prijet. Je pa zanimivo, da je bila deklica močno razburjenja, ker je izgubila partnerja.
Ta je bil hitrejši in jo je pri vzponu kar pustil za sabo, potem pa je nas skoraj v joku spraševala, če smo ga morda videli, kje je jezero itd. Pes
je mislim začutil njeno zmedo in kar ponorel. Isto se je zgodilo pri Klancu
(pri Kozini) kjer sta nas dva Italijana spraševala za pot k jami pri Ocizli
(spet se je šlo za osebi, ki nista poznala poti). Glede znancev pa je tako:
če je meni vseeno jih ona sploh ne pogleda, kot praviš ti Vali, če sem jaz
zadovoljna, bevska da gre kar na živce (sem pogledala tisto knjigo, Govorite po pasje, kaže, da pomeni, lepo, da si prišel, super itd.), najslabše pa je, ko jaz sama pri sebi pomislim: joj, ravno zdaj je tu, ko
imam neko nujno opravilo. Tedaj moj hudič laja na prišleka kot nora. Za
obupat, mene je potem kar sram, pravi Freud, pravi alter ego. Jaz kaj
takega nisem še videla, čeprav sem imela prej prinašalko. No, moja je
s psi zelo v redu, razen v primeru, ko se jaz psa bojim (to na srečo se
zgodi malokrat). Drugače ona živi za pse i  bi se z njimi igrala do onemoglosti. Kljub temu pa, moram reč, tudi pri igri s psom uboga na
odpoklic. Skratka, Vali, so super psi, ampak tudi zelo utrujajoči.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #475 : nedelja, 06.05.2007 : 20:29:24 »

Zdravo,

prilagam dve sliki od Alexa (Alex Wheaten Lakos), sina od Ollija (Diana`s Homestead Allstarman), s katerim so parili eno od Envynih hčerk. Sicer glede na pasmo še ni do konca "izdelan", saj še ni star tri leta, ampak za to starost je kar O.K. Je super srednje višine, ima lepo nastavljena uhlja (brez popravkov!), lepe temne oči, raven hrbet in noge, edino rep sicer ni zavit, je pa zelo nad hrbtom. Ampak to je v bistvu tudi vse. Sicer je malo preveč postrižen po nogah, t. i. športna frizura, ampak se pa vidi, da je dlaka ta prava. Pa vsaj v sorodu z mojimi ni. Čakam še slike njegove sestre, ki je v Postojni.

LP,
Janja

[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #476 : sreda, 09.05.2007 : 19:34:33 »

Neca, nekaj odgovorov zate se mi je nabralo. V NG oz. okolici je en Elmerjev brat (Roy), stanovali so prav v NG, potem pa so se preselili. Kolikor pa vem, je pes bolj prepuščen sam sebi, pa še to sem izvedela od njihovih bivših sosedov. So edini od kupcev, ki se niso javljali, na moja vprašanja so odgovarjali le, da je pes v redu, da ni problemov itd. Pa tak luškan mladiček je bil. Potem je Tessin brat tudi v NG, in še en cca. 2 leti star, ki ni moj (ameriški tip). Blizu Tolmina pa je naša samička, stara 2 leti. Pa ena v Divači itn.

Za samičko Snežko prvič slišim. Ni variante, da bi bila to softyjka, ki bi imela že leglo. V MB je imela Envyna polsestra 4 legla, ampak ji je ime Ajda in je sedaj stara 10 let in pol. Pa Envyna sestra je imela leglo in Envy 5 legel in to je v Sloveniji vse. Razen, če je imela katera tako "na šverc" ali pa to sploh ni ta pasma.

Žal mi je za Kolačkovo, ampak na Češkem imajo zdajle 4 legla, vsa zelo številčna, plus legla v Nemčiji in na Slovaškem, tako da so si prenatrpali trg, pa še dve psici mislijo pariti. Gužva.

Drsanje po ritki: lahko so vzrok gliste, trakulje, tu pomagajo tablete. Potem so lahko zamašeni oz. vneti obzadnjičnji mošnjički. Če gre za rahlo vnetje, pomaga hrana, ki zapira, kosti npr., vendar je treba kar vedeti, kolikšna je tista količina, da bo psa ravno prav napelo, ker ko se pes napenja, se s tem izvrši pritisk na ta mošnjička in se izprazneta. Če pa gre za hujše vnetje, pa naj jih stisne oz. izprazni veterinar. Zagotovo pa k praznjenju teh mošnjičkov ne pripomorejo briketi. Blato je premehko, mošnjički se polnijo ...  Včasih pa je vzrok za drsanje čisto drug: pes je pač pojedel nekaj, kar ima za posledico, da ga tam zadaj peče ali srbi, in se pač malo počoha na svoj način.

Za Eurodog je prišel odgovor, smo prijavljeni. Sem pa danes prijavila obe še v Hrušico, Envy za izlet, Tessi za trening.

LP
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #477 : petek, 11.05.2007 : 22:33:31 »

Hvala za odgovore, sem imela pač ogromno dela, ker je šel mož na manjšo operacijo in sem moraja jaz >:(zalivat na njivi. Morda imaš kar prav, Lučka je
še neizrazit softy in so jo zamenjali za kako drugo pasmo (tudi če sem jim povedala katere pasme je.) Tako ni niti Snežke, niti tistega v Divači, ki bi mi
kar prav prišel za parjenje. Tistega tvojega Roja pa mislim, da sem enkrat srečala v Mirnu pri N. Gorici. Bilo je še ko smo imeli prinašalko Neco in, ker
smo vedeli, da je pri koncu, smo si že ogledovali softije. nekako po tisti razstavi v Ljubljani, ko sem spoznala tebe in Envy pa še Karlo. No, tedaj sem
se že odločila za softija, ko sem se vozila mimo mirna pa sem na nekem
parkirišču videla neko približno desetletno dekletce, ki je iz prtljažnika črnega
avtomobila z goriško registracijo povlekla zelo lepega (lepo odlakanega) softija. Ti prisežem, da ni bil ameriški tip, imel je tako dlako kot Baltazar, bil
je lepe postave, po mojem samec (to je bilo približno dve leti od tega) in zelo
razigran. Medtem, ko sem iskala parkirišče, da bi se o psu kaj več pozanimala,
sta izginila. Res je škoga, da so prekinili stike s tabo, ker je bil po mojem zelo
lep pes in bi ti bil res v ponos (Ali se jih ne da poiskati???) No, ampak je bil
lepo počesan, čist in ni zgledal prav nič prepuščen samemu sebi (tudi lepo
vzgojen in lep odnos je imel s punčko). Kakšenkrat sosedi ne povedo vse po
pravici in upam da se Roju res lepo godi. Upam, da ga bom še videla, če ga bom bom skušala vsekakor z njimi vzpostaviti stik.
Tudi Lučka in jaz sva dobili potrdilo za Zagreb, dali so jo v razred mladih, kar je
dobro predvsem zaradi njene pomanjkljive vzgoje. Sicer se je Lučka spremenila, sedaj mi postaja všeč, ne vem pa kaj z dlako na gobcu, kajti čop
in brada sta sedaj tako dolga, da pokrivata nos, pes izgleda kot mravljičar ali
vodovodna cev in si stalno grize dlako. po nogah Lučka dlake ne bo nikoli imela, ker si jo puli z zobmi (potem jo izloča tako kot mačke) ....obupno. Ima
pa toliko vozlov in svaljkov, da sem ji kupla balzam, sedaj je bolje. Naj ji postrižem brado???(seaj razumem, zakaj jo strižejo Patriku)Koliko mora bit
pravzaprav dolga?Huh No, če povem po pravici, me sedaj kar veseli, da grem
v Zagreb, pa tudi v portorož, me kar zabavajo ta pasja velesrečanja. Poleg tega sem vesela, ker bo v zagrebu več psov in bom lahko kaj več razumela o tej pasmi. l.p.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #478 : sobota, 12.05.2007 : 20:17:38 »

Brado ji kar pusti, bomo v ZG postrigli, če je res predolga. Sicer pa naj obrvi, ko jih počešeš, segajo do smrčka, ne čez.

Tale Roy je bil navadno postrižen zelo na kratko in se je sprehajal sam. Mogoče so ga v začetku bolj rihtali, so pa takšni lastniki, ki nočejo imeti stika. Tudi ko sem jih poklicala, so rekli le, da je pes v redu, da ni problemov, ampak so bili povsem nepripravljeni na kaj več komunikacije. Me je pa vedno zanimal, ker je bil v tistem leglu moj ljubljenček. Sicer pa, če je srečen, da se sam sprehaja, da je čist, postrižen čeprav na kratko, nahranjen in da ga tudi pockrljajo, potem je v redu.

Torej se vidimo v ZG, fino.

LP
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #479 : nedelja, 27.05.2007 : 22:38:29 »

zdaj se res več nihče ne oglaša. jaz se šele danes, ker je včeraj zvečer razsajala nevihta, tu na Krasu pa si zaradi grmenja koj ob modem. najprej moram pograjat Malo! Če bi prišla v Portorož bi vsaj v njeni
kategorji videli lepega psa in kar se jaz razumem, bi bil tudi BOB lahko
njen. No, prav žal ti je lahko. No, ne glede na to, kar pravi Samson, pa
sem jaz, sedaj ko sem bila že na drugi razstavi še bolj prepričana, da
je Elmer vreden vsakega greha. Pa še nekaj: če bi tedaj, ko sem se odločala za psa namesto Envy videla npr. tega italijanskega šampiona
ORZORO iz Turina, bi nikoli ne kupila softija, ker bi živela v prepričanju,
da so to blazno grdi psi. Kakšne razlike so pri tej pasmi!!!!!! Vedno bolj
tudi razumem Samson, ki pravi, da veliki psi niso ne vem kako lepi. Jaz
pa sem mislila, da so vsi softiji na prvi pogled enaki!!!! To pasmo bi morali razdelit vsaj na dve, tri podpasme. No, glede Lučke, sem osebno
z njo zadovoljna in to predvsem, ker je meni všeč in sem sedaj prepričana, da če bi še enkrat zbirala, bi zbrala takega psa. Sodnica o
tem  ni mislila isto, Lučka ji je šla blazno na živce zaradi značaja in je
ni hotela niti potipati, ker je rekla, da bi lahko bila popadljiva. (usta sem
ji morala jaz odpreti, kljub temu, da jih je drugim ona). Lučka pa absolutno ni popadljiva, samo nekateri ljudje ji pa pač ne gredo in
se jim umika. Na žalost je bila sodnica ena izmed teh in je kot prvo
napisala, da ima zelo slab značaj in še celo vrsto kritik. No, za ostale
kritike se jaz ne razumem, slabega značaja a res nima, saj se je pet
minut pozneje pet otrok lovilo z njo (noben pes se ni tako igral), jaz
pa psa, ki čisto vsakemu mimoidočemu maha z repom, bi ne hotela imet.
Prava koza, Lučka ima prav. Glede nekaterih drugih napak, če sem prav
razumela, ima pa prav, recimo to, da ima šepaste noge in se drži preveč
k tlom. Ne vem pa glede hrbta. Samson pravi, da ima ravnega, ta, da ga
ima nepravilnega. Jaz se o tem ne razumem, vem pa da ostaja moj
najlljubši in zame najlepši pes ( pelg Elmerja). l.p.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines