mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 14:27:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218106 krat)
0 članov in 61 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #450 : torek, 17.04.2007 : 22:58:19 »

Slikice so lepe, čeprav malo blatne, sprašujem pa, zakaj nimamo več
novic o komaj spočetih kužkih, kako je šlo itd. Zelo smo radovedni, jaz
še posebej, ker mislim, da se bo v kratkem kaj takega dogajalo tudi Lučki. Torej, kako je šlo??? Bodo??? Se je Alex lepo odrezal? Upam, da
bo samson potešila mojo radovednost.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #451 : petek, 20.04.2007 : 14:31:50 »

Parili so v začetku tega tedna, tako da čez cca. 3 tedne bomo vedeli, ali je bilo uspešno. Bili so problemi, ker je pes nekako zafrustriran, sicer skakal, ampak bog ne daj, da bi kdo prišel bliže, da bi mu na hitro pomagal, ker je bilo vroče in se je tako samo izčrpaval. Psica pa je stala kot kip (beri: kot envy), tako da je lastnik rekel, daje "kar malo prostitutke"  Grin Ampak takšne so fajn za paritve, ne tiste, ki sekajo in norijo, jim ima, pa bi, pa ne bi ... Ob prvi naslednji gonitvi pa pride na vrsto še Aza iz Envynega drugega legla. Takole nekako dve legli na leto je za eno Slovenijo dovolj.

LP
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #452 : sobota, 21.04.2007 : 21:37:29 »

Živjo, se že lep čas nisem oglasla oz. pisala.  sram Berem, da vam gre vsem skupi fajn. Pa novice o naraščaju. Lepo, lepo! Cool Kaj pa euro dog show, že potekajo kakšne priprave? Roll Eyes Lep pozdrav! Tina
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #453 : sobota, 21.04.2007 : 21:52:22 »

no, se mi zdi, da sem poslala a ni šlo, bom pa še enkrat. kaj sem že hotela? ja, to, da se mi zdi, da je vsekakor bolj odvisno od psa, kot od psice, no, razen če ona ne grize. Je bil primer, ko je samička samčku
odgriznila smrček, ampak nista bila softija. Mislim, da so softi-babnice
vse prostitutke, vsaj moja je, Paws tudi, no, da o tvojih ne govorimo.
Ali boste tudi Azo parili z Alexom? Ali ne boste prej počakali, kakšni bodo
mladiči. J e to hudo, da je dobil na vzrejnem samo prav dobro? Se mi vsekakor zdi, da so bili v Domžalah deležni vsi odlične ocene. Ali ni
škoda za kvaliteto pasme v Sloveniji, ko so že psičke tako lepe? (vsaj
Mala je, videla pa sem samo njo) Zakaj pa ne parite s psom iz Osjeka,
saj konec koncev v Sloveniji nima sorodnikov, pa je lep, praviš?? No, sem pač radovedna, vem pa da recimo ti Kolačkovi iščejo super pse.
No, glede prostitutk: če se bom jaz odločila za Patrika in se bo on sploh
za Lučko, ga dajte prosim letos malo dresirat s kakšnimi avstrijskimi
izkušenimi babnicami, da bi lepo znal, kako se temu streže. No, se je
treba tudi mal pohecat. Pa čez tri tedne bomo videli kako bo z leglom.
Lepo, da se pripravljate na evro dog šov, mi primorci se pa zadovoljimo
s Portorožem. Ali bo šla Envy v Zagreb???
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #454 : nedelja, 22.04.2007 : 09:38:05 »

Envy sem prijavila na Eurodog, upam, da ji bo do takrat vendarle zrasla dlaka na prvi desni nogi, pa brada tudi. Kako gre to počasi! Aze ne bomo parili z Alexom, ni "moj" tip. Pa ne zaradi ocene prav dobro, to je bolj odvisno od sodnika, eni so res strogi in upoštevajo napake po standardu, eni pa bolj "na čez". Pa tudi nima smisla zdaj vse Envyne hčerke pariti z Alexom, upam, da se bo kdo le odpravil kam drugam. Ampak tale samička je imela slabo opazne gonitve in si lastnik ni upal nekam dalj, ali pa mu ni toliko v interesu. Glede treninga pa - v Avstriji ima le ena psička vzrejno dovoljenje, in to je Patrickova sestra.  Sad Mogoče se bo pojavil še kdo, saj softyjev imajo veliko, ampak v jeseni je imela zadnje leglo psarna, ki je še edina vzrejala tam, tako da bodo morali Avstrijci kaj ukrenit, če ne, bodo te pse le še uvažali...
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #455 : nedelja, 22.04.2007 : 21:20:02 »

Mo, lepo, da je ne boste parili z Alexom, bi bilo škoda,meni se pa to, da bodo
Avstrijci te pse samo še uvažali kar dobro, saj po mojem v Sloveniji vseh teh
legel sploh ne bo mogoče oddat. Je pa res, da je vzoja mladičev in to kar
zahtevno opravilo in razumem Avstrijce. Jaz tudi sama upam, da mi ne bo
treba veliko parit, ker sem nora na pohodništvo na počtnice itd. Upam, da bo
dovolj enkrat zdaj in enkrat, ko bo imela Lučka nekje osem. Tistikrat zgolj
zato, da bo en mladiček ostal meni, kot si ti naredila s Teso. Lučko imamo
tako radi (res je super pes), da si ne zamišljam, da bi mi od nje čisto nič ne
ostalo. Tebi kar zavidam, da ti je tako uspelo s Teso. Res upam, da mi Lučke
ne bo treba sterilizirat. Psihičnih težav nima, zadnja dva siska pa sta ostala
malo bolj viseča, kar mi ni preveč všeč. Če frem na veterino, mi bodo seveda
rekli naj jo takoj steriliziram, pa bom res raje probala s parjenjem. Ubogi Patrick, jaz sem pa mislila, da ima kakšne ljubice za Karavankami. Ti moram
pa priznat, da še vedno nisem srečala nikogar, ki bi se za te pse zanimal, četudi  jaz blazno hvalim njihov značaj. Vsi pravijo da so mešančki še najbolj
v redu. Morda pa to ni cona za pasemske, bom mogla kaj na izlet v Ljubljano.
Kako rase kaj Tesa??? Nje ne boš peljala v Zagreb???Moj mož sicer zelo
rine tja, ker so nas povabili Kolačkovi. Pravzaprav smo se nanje kar navezali.
Sedaj popolnoma razumem, da so se bali kako bom s psom ravnala. Še občudovanja vredno se mi zdi, da jim je šlo bolj za psa kot za denar. l.p.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #456 : nedelja, 22.04.2007 : 21:23:24 »

Zdaj pa vas hočem!!! Meni se je zahotelo, da bi se za praznike kaj potikala po Halozah. Ali se da kje dobit seznam zasebnih sob in kmečkih
turizmov v Sloveniji, kjer lahko prespiš s psom ( ne da bi pes spal v hlevu!!!) Če kdo za to ve, bo vsak nasvet dobrodošel!!!!
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #457 : nedelja, 22.04.2007 : 22:02:34 »

Za sobe s psom poišči na Googlu, ali pa na turistična društva v tistem območju, da dobiš seznam penzionov, potem pa tam vprašaš. Kaj ti diši prekmursko vino?

Glede Eurodoga pa: glede na to, da so podaljšali (pričakovano) rok prijave do 1.5., bi se res lahko v čim večjem številu prijavili. Mon?Huh? Če Čehom pa Rusom ni predaleč, kaj bi Slovenci jamrali. Eurodog takole blizu res ni vsako desetletje.

Danes smo šli s psi na Otočec, Tessa se je končno nehala goniti, ostalo je le še malo vonja, ki pa ga Elmer takorekoč sploh ni zaznal, Duby je nekaj rinil, vendar je Tessa prava mala histerija, tako da kot vidite na slikah, so se lepo zabavali. Ko je Envy skočila v Krko po palico, ji je Tessa čisto lepo sledila in zaplavala, samcema smo malo "pomagali" in sedaj so vsi lepo skopani. Posušijo pa se itak en-dva-tri, sploh na takem soncu. Tu je nekaj slik.

LP


[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #458 : nedelja, 22.04.2007 : 23:06:24 »

v halozah je tako vino, da ga piješ kot Radensko, ko vstaneš od mize je
sicer nekoliko bolj nestabilno, je pa potem res pravo veselje in prava pomlad. Pa še eno tipično pikantno skuto, sušeno na soncu imajo, ki jo
ješ s surovo čebulo pa s kozarcem belega. Kakšen vodotok za Lučko se
bo tudi našel, tako da bo zgledala nekako taka kot veši na slikcah, škoda da je ona tako sama. Danes smo šli po čemaž na Golake in so
vsi psi (bilo jih je resw veliko) pred njo bežali naravnost lastnikom v
naročje. Eni so rekli, da je ima preveč pasjega nagona, da je preveč
neukrotljiva. Ona je pa samo normalno vesel pes, ki bi se samo rad
igral. Kaj pa morem jaz za to, če njihovi psi niso normalni. Hvala za nasvet, zdaj ko je tako lepa pomlad pa res še mene mika v Zagreb.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #459 : ponedeljek, 23.04.2007 : 08:13:23 »

 :)sem se pa odločila, mi je postalo žal in da bi ne videla Baltazarja in da je konec koncev Euro dog tako blizu enkrat in potem so te razstave taka stvar
da prej praviš, da ne boš šel, potem te začne vleč, so psi, so prijatelji, se pač
nekaj dogaja in v življenju se mora nekaj dogajat.Poleg tega zdaj res en čas
ne bom šla, ker bo Lučka junija čez 18 in po mojem mladega softija med odrasle nima smisla peljat (ah, vprašanje, ali lahko pe s še ne dodelano dlako
dobi med odraslimi slabo oceno zaradi dlake???) Ja, Lučka bo 18 ravno na dan Euroshova, jaz sem šla na riziko, upam, da ne bodo gledali in jo bodo
pustili med mladimi. V tem primeru je kar privilegirana.No, pa če je ne bodo nič ne de, je pač izkušnja, že Envy gre, upam, da jih bo še nekaj. V kateri kategorij pa Mala tekmuje? V vmesni ali odrasli???zdaj se mi zdi, bi lahko bila
že Tesa v moji, kajne?Huh
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #460 : ponedeljek, 23.04.2007 : 10:19:58 »

Mala je bila 2.4. stara 2 leti (upam, da se prav spomnim), tako da gre lahko le v razred zrelih. Lučka pa po 18. mesecu lahko še en čas hodi v vmesni razred. Upam, da bosta šli obe.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #461 : ponedeljek, 23.04.2007 : 18:29:49 »

Jaz tudi upam, Mala mi je zelo všeč, tudi ker me po značaju zelo spominja na Lučko. Ona druga, kako ji praviš, Gorenjka je bila veliko
bolj odljudna. Ah ja, si pa pozabila, bodo pa tudi njo letos parili, tako
je vsaj rekla punčka. Kako hodi kaj Mala??? Moja se je (po mojem mnenju) kar nekaj naučila, učimo jo tudi poze in sicer tako: mož ima
priboljšek v rokah in sedi pred njo, jaz ji rečem "postavi se" in jo primem
pod vratom in za rep. No, vsaj vsede se ne več, je razumela, se pa malo
skamelizira, tako da hrbet izgleda kot pri Dabyju na tisti razstavim in si ti
rekla, da ni lepo. Jaz mislim, da je to dosti zaradi strahu. V haloze pa smo našli, sicer nihče nima nič proti psom, jih imajo pa vsi kar dosti že doma. Prijavnico za Zagreb sem poslala uro od tega. Zdaj sem kar zadovoljna, je pač dogodek. Zakaj pa ne vzamemo s sabo še tega Patrika?Huh Nogometnih tekem je junija konec, če pa nočejo bi lahko
psa tebi zaupali, saj ti je konec koncev sinček, kot pravi Kolačkova.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #462 : torek, 24.04.2007 : 23:50:42 »

Ti softiji! Od včeraj hodim okoli s tako bunko na čelu, da je groza. Kaj se
mi je zgodilo? Nič, Lučka mi je izkazala svoje navušenje ob moji vrnitvi domov. Zaletela se je vame kot petarda (tipično) in zadela s svojo izredno trdo glavo v mojo (tudi trdo). Mislim pa, da je hudo bolelo tudi
njo, ker je bila popolnoma prestrašena. Prisrčen kuža, kajne?
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #463 : sreda, 25.04.2007 : 07:23:52 »

Ena sama ljubezen  Grin Za to se splača imeti tudi buško. Torej si se prijavila za Eurodog. Vsem ostalim, ki se še niso: rok 1.5.07!!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #464 : sobota, 28.04.2007 : 20:59:30 »

sem že nazaj in prav jezna na Lučko!!!!Ima še kdo izmed vas naslednje
probleme. Že lani, sicer sem bila malo proč od doma, sem opazila, da Lučka, če smo dva ali tri dni na počitnicah (in to kjerkoli), se ne dotakne
hrane. Za več dni pa itak nisem šla. No, jaz sem mislila, da je to problem
mladička in si nisem kaj dosti belila glave. pa čeprav mi je nek Hrvat na
Krku rekel, da je njegov ardelaidec enak in da, čeprav imajo na Krku
svoje stanovanje, vsakikrat ko gredo na dopust, ne je. Mi je rekel, da
je to terierski problem (pri zlasti prinašalki nisem tega nikoli opazila, revčka, še par ur pred smrtjo je jedla kot nora.) No, zdaj pa imam psa,
ki štiri dni jedel, je suh kot trska in sklepam, da če bom hotela kak
vikend na morje, bo pač post. No, in poleg tega prvi dan niti ne pije.
Katastrofa!!!!!!! Upam, da vaši niso tako občutljivi. Kaj naj napravim???
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines