mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 09:14:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215622 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #390 : petek, 16.03.2007 : 09:07:23 »

Janja si imela kot vedno prav, ko si rekla, da se Lučki dogaja to, kar
vsem ženskam. Zdaj, ko je gonitev daleč so siski čisto normalni,
vedenje pa je skozi normalno: nikoli ni pripravljala gnezda, vedno
je pozorna le name, uboga, se ne upira, se igra. Torej panika prav
za prazen nič. Joj, pa še ženska je bila, veterinarka!!!!
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #391 : petek, 16.03.2007 : 11:56:16 »

Neca, iz kje si že doma? Nabrežina?
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #392 : petek, 16.03.2007 : 20:53:46 »

Sedaj sem doma v Kostanjevici na Krasu, Duby, sem pa po izvoru
zamejska Slovenka, v Slovenijo sem se preselila pred kratkim (
jaz temu pravim, da sem prišla za žive dni v nebesa) in sedaj sem
pač Kostanjka po vseh pravilih, v zamejstvu imam še prijatelje, tam
delam (sem novinar) in pač poznam precej ljudi, tudi v Nabrežini. To
je pač precej blizu, Kostanjevica, meja na Gorjanskem in nato Šempolaj
Nabrežina, same slovenske vasi na italijanski strani meje. No, ko boste
prišli sem z vsemi vašimi softiji, boste pač videli. Si kaj v Nabrežini?
Lučka bi se prav rada poigrala s kakim softije. Danes smo probali
z dvomesečno KGB jevko, ampak je bila vedno na hrbtu, plašna in
podrejena, Lučka pa jo je s tačko pritiskala k tlom. In nič ne tečejo
ti KGB-jevci. pozdravček
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #393 : petek, 16.03.2007 : 21:15:15 »

Tincat, je Jerry z otokov in v originalu najbrž Jerry of the islands. Jaz imam doma neko desetletja staro izdajo, že ogromnokrat prebrano in še vedno jo vsake toliko preberem. Ta Jack London je tako super opisoval tega psa, da sploh ne dojameš, da glavni junak sploh ni človek. Knjiga, vredna branja.

Neca, me veseli, da je Lučka prebrodila hromonsko krizo. Očitno si nečesa močno želi ... torej na vzrejni pregled 1.4. v Domžale. (Zdaj pa delam že tako reklamo za ta vzrejni!)

Glede knjig o vzgoji in šolanju pa sem se jaz dolgo tega nazaj držala le Zidarjeve knjige O psih. In glede na vse moje pse je rezultat O.K. Po prvi psički, kraški ovčarki, ko je bila kovinska ovratnica na zadrgo "obvezna", ne uporabljam več zateznih ovratnic. Če imata lastnik in pes res dober stik, je to, kakšna je ovratnica, ničnega pomena. Zatezno ovratnico uporabljam le za Envy na razstavah (pa ne v ringu), ker je tam velika možnost srečevanja dalmatincev, na katere totalno znori in takrat ima Envy dve ovratnici, za vsak slučaj, da bi se ena strgala. To sovraštvo traja od njenega 3. leta in bo očitno večno. Ima pa vzrok za sovraštvo do pikastih psov, o tem kdaj drugič.

Sicer pa knjige gor ali dol, branje je eno, praksa pa drugo. In ti večni priboljški - koliko psov poznam, ki sicer nekaj naredijo za priboljšek, ko pa ga pogoltnejo, so spet nevzgojeni in nevrzdržni. Pes naj uboga iz veselja, da ustreže, iz veselja do dela, ne pa zato, da bo nekaj pojedel. Priboljški naj bi bili le občasno in to po naključnem vzrocu. Envy je bila učena popolnoma brez priboljškov, njena nagrada je bila čohanje, igranje ali pa sploh moje veselje in ob tem je bila tudi ona vesela Cheesy Cheesy Cheesy. In še pri 9 letih dela "ko urca", naj bo to na samem ali pa med psi. Bomo pa videli, kako bo s Tesso, ona je moj prvi pes "z ljubljanskim delovnikom in temu pripadajočo vožnjo" in kroničnim pomanjkanjem časa. V ponedeljek greva malo na agility. Smiley

Srečanje softyjev pa naj bi bilo v bližini LJ (najbrž na Jančah), tako da bo za vse nekako približno enako daleč.

LP
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #394 : petek, 16.03.2007 : 22:03:44 »

Neca!
Ja, jutri grem tja na eno praznovanje okrogle obletnice. Vabi bivša cimra, ki jo sicer tudi vsake toliko obiščem. Malo pozno sem zvedela za to (včeraj pozno zvečer), sicer bi si organizirala tako, da bi se srečali in bi pripeljala še Duby-ja, pa še vsaj Elmerja in Sanjo. Velja pa za naslednjič, OK? Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #395 : petek, 16.03.2007 : 22:11:36 »

Ravnokar pa sem zaključila z izdelovanjem torte še za osmomarčevski Urško (in Envy), ker je bila Urška takrat bolna in bo imela žurko jutri (ubogi mi!!!!!!!). Envy pa itak slabo pozna na koledar, ve pa dobro, kaj in kakšnega okusa je torja Tongue
Ta torta je delana z modelom za nekega psička, nekako v stilu beagla, no jaz sem probala naredit terierja Angry mislim, da kake dobre ocene na razstavi ne bi dobil ... Je pa približno pšenične barve in z narezanimi mandeljni izgleda rahlo terierska dlaka ...na primer
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #396 : petek, 16.03.2007 : 23:38:00 »

 Tud mi bomo kmalu praznovali in sicer osmi rojstni dan, pa me zanima recept. Roll Eyes Za pasjo torto seveda. Wink
Knjigo pa sm naročila v angleščini, obstaja pa še druga knjiga (kao nadaljevanje) z naslovom: Michael, brother of Jerry! Cheesy
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #397 : sobota, 17.03.2007 : 00:15:48 »

Sam na hitro, končno našla slike zmagovalca in najboljših iz Cruftsa:

http://bp0.blogger.com/_uN-1ulX-5S0/RfhnaLi68bI/AAAAAAAAAAs/TV3E7I3WZNU/s1600/5f65%5B1%5D.jpg
KINAELAN GONERBY GREAT FOR PETENEIRA
Owner: Mrs G Howard   
Breeder: Mrs B Hanna

Dog Res. (right)
CH/IR CH KELLYNACK CHYNORA AVEC HOBEL
Owner: Miss D V & Mrs M Evans & Hogarty
Breeder: Mr D & Mrs S Walklin



Bitch CC (left)
GLENDOWAN POLLY FLINDERS
Owner & Breeder: Mrs M House

Bitch Res CC. (right)
HOBEL SUNNY HONEY GIRL
Owner & Breeder: Miss D Evans

Judge: Mr A Killykeen-Doyle (Eire)


Se sam men zdi, al ta zmagovalec ni nič kaj posebnega? Hobesa se pa že na daleč spozna po frizuri in (vsaj jaz) po vratu  Grin




[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #398 : sobota, 17.03.2007 : 16:23:16 »

Kaj ne, tale, ki je dobil BOB (najlepši pes pasme), ima prav super raven hrbet in super nastavljen rep, škoda pa, da na tej sliki ni pozoren in ne vidim uhljev, ampak za BOB jih ima sigurno fajn nastavljene in nošene.

Tincat, recept za pasjo torto je kar recept za Urškino torto, ker Envy je vseeno, ali je torta filana z mesom ali s čokolado. In ker sladkarij ne dobiva ravno dosti, ji takšen posladek za rojstni dan ne bo škodil.

Če pa bi delala prav torto za psa (in bi veliko ljudi ugotovilo, da sem mal mim), bi dala npr. testo za lazanje, vmes pa eno plast surovega faširanega mesa, eno plast kuhanega in eno plast rib, vse to pa prelila z omako od pečenke.

Tako pa delam čisto običajno čokoladno torto in to z zelo preprosto pripravljeno kremo: zavrem rastlinsko smetano, ugasnem plin, stresem not čokolado Gorenjka v prahu in premešam, ko pa se to ohladi, dam v hladnilnik za najmanj 2 uri, še bolje, za čez celo noč. In naslednji dan se to super fantastično zmiksa in to je nadev in premaz za torto. Nobenega masla, dodanega sladkorja, nobenih jajc. In tudi terierjem je všeč
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #399 : sobota, 17.03.2007 : 16:26:33 »

Knjiga o Michaelu pa je neke vrste vzporedna knjiga o Jerryju. V tem leglu so bili štirje mladički, dva so ubili (in pojedli) domorodci, Jerry in Michael pa sta šla "v službo" h kapitanom ladij, ki je prevažala domorodce tam okoli Bornea, Jave na sezonska dela. Tile irski terierji so jim bili v veliko pomoč, saj so že od mladičkastih nog sovražili črnce (vzgoja pač) in so pazili nanje in branili svojega lastnika, mimogrede še lovili podgane po ladji. Če boš hotela prebrati knjigo v SLO jeziku, ti jo ob priliki prinesem, ko bomo šli spet v KK, sicer pa sem itak tudi vsak dan v LJ.

LP,
J.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #400 : nedelja, 18.03.2007 : 10:54:47 »

Čisto ste me navdušile s to peko sladkarij. Smiley No, takole, če bo čas dopuščal, bom spekla kaj za naše srečanje. Če pa še strica nahecam, da mi naredi modelček v obliki softija, pa spečem še "softy" piškote.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #401 : nedelja, 18.03.2007 : 21:01:45 »

res prisrčne, mene ni še nihče navdušil za peko sladkarij, za uživanje
le teh pa sem vedno pre-navdušena. sem bolj tip za "zunaj", za na
njivo, za kopanje, tudi za zidarska dela in seveda izletniško -pohodniški
tip, v hiši gre bolj težko. No, pa ravno zato odličen pasji lastnik, no
se mi vsaj dozdeva, četudi ratajo vsi moji psi, ne glede na pasmo
nekoliko manj pohodniški. Moto vseh mojih dosedanjih pasov je:
"najbolje je biti v dobri, veseli družni, pa naj si bo na dveh nogah
ali štirih tačkah", njihova najljubša popevka pa, vsaj tako se mi
dozdeva, "Gostilna je moj dom". Nekateri pravijo, da so psi lastnikov
alter-ego..............
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #402 : ponedeljek, 19.03.2007 : 00:18:43 »

Naša kuharca:  Grin Grin

Ksenija ne bit jezna, sam si tko luštna s tem pladnom ... Pa še rešila si nas vse  Wink

Slika z tema dvema hudičkoma je pa zakon!  Cheesy

[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #403 : ponedeljek, 19.03.2007 : 10:54:19 »

Kateri je Elmer, kateri je Duby??? Sta vsekakor obadva našpičena, to je
videt. Še eno bolj strokovno vprašanje. Na vzrejni sem se vpisala, na
razstavo v Portorož (ki je meni blizu in na katero bi edino še šla), pa
verjetno nima smisla prijavljat se, kajti sodnica je Madžarka. Ali nisi
Janja rekla, da imajo oni ameriške tipe in torej naših ne jemljejo zelo
resno??? Poleg tega je v Portorožu ponavadi veliko Rusov in Italijanov,
ki imajo tudi ameriške tipe. Ali bo kdo od vas šel v Portorož??
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #404 : ponedeljek, 19.03.2007 : 12:03:08 »

Duby je levo na sliki, Elmo pa desno in bolj umazan, ker si je z užitkom privoščil blatno kopel in še povaljal se je v hlevskem gnoju.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines