mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 15:18:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218182 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #375 : sreda, 14.03.2007 : 09:04:09 »

srečanje bi bila res prijetna zadeva!!!! jaz sicer stanujem na drugem koncu,
bi lahko povprašala za kakega sponzorja tu na goriškem koncu.Koga se pa
vpraša? Trgovine za male živali, veterinarje, rejcev nemških ovčarjev menda ne!!!! Kje pa bi se dogajalo??? Mislim da pri vas! To je tisti konec  Slovenije,
ki ga sicer poznam, ampak ga bolj malo uporabljam za nedeljske pohode,
tako da o takih poteh vem bolj malo (četudi sem grozen  hodec). Ubogi Elmer,
nehajte že s temi zobki!!! Jaz sem prepričana, da, če bi se našla psička,
katere predniki imajo dobre zobe  Smiley Roll Eyes, bi lahko njeni geni, pa Envyjini geni
prevladali in bi se rodili čudoviti Elmerčki s čudovitimi zobmi!!!! Konec koncev
ni rečeno, da je ta gen dominanten, je treba pač riskirat in preverit. kako se temu pravi? ..... ::)dvorjenje????Vsekakor kar je v moji moči bi za srečanje
lahko pomagala.
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #376 : sreda, 14.03.2007 : 09:12:53 »

Orka duš, kaki zobje. Wink Ko uni od sestre Franje v Naši mali kliniki. Brez zamere, Janja, ampak se smejim že celo jutro, kako se je ta slika "ponesrečila". Sicer sta pa obe psički res prava cukrčka. Smiley

No, kar se Dabija tiče pa je takole: V bistvu nisem kupovala razstavnega psa. To sem Klari (vzrediteljici) tudi povedala. Resnično me svet razstav ni mikal. Zavedam se vseh pomanjkljivosti, ki jih Daby ima. Sem se pa tej druščini pridružila zato, ker sem videla, da sem pri vzgoji psa strašno nerodna in, da mi je druženje z vsemi vami v veliko pomoč. Sočasno seveda ima Dabi dosti več pasje družbe, kot bi je imel sicer, za vsakega psa pa je še kako pomembna socializacija.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #377 : sreda, 14.03.2007 : 09:44:57 »

Slika je res simpatična, čeprav o kvaliteti ni za zgubljat besede. Digitalci (takšni povprečni) niso  preveč primerni za hitro softyjevsko gibanje.

Kar pa se hrbta tiče, mislim, da tudi če bi Klari rekla, da boš hodila na razstave, bi ti ona izbrala psa. Itak pa bi se pri vsakem psu kaj našlo, pri enih več, pri drugih manj.
Je pa res fino it na razstave, prejle sem ravno gledala, kje je Wieselburg. Ampak je predaleč. Saj bo Hrušica pa Portorož pa ZG ...
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #378 : sreda, 14.03.2007 : 10:01:40 »

Zdravo vsem softy-ljubiteljicam!

Tudi midva s Potterjem bi se malo socializirala z vami in vašimi psi. Srečanje bi bilo super, samo ne vem, kako bi se moj kuža obnašal. S psičkami sploh ni problema, s psmi pa ne vem.
Slike z vašega skupnega sprehoda so mi zelo všeč. Vidim, da se imate res super, si izmenjate izkušnje, se naklepetate ..., da o tem, kako se zabavajo psi, sploh ne govorim.
Ko berem, kako se pridno udeležujete vseh mogočih razstav  in kako ste uspešni - čestitke za dosežene rezultate, imam do gospe Janje grozno slabo vest. Saj vem, da sem obljubila, da bom tudi jaz razstavljala, ampak se mi je že na 1. razstavi v Trbovljah pri Pottrovih 5. mesecih vse postavilo pokonci. Predolgo traja vse skupaj. Potter pa je tako živahen pes, da se mi zdi, da je ga sploh ne bi mogla obvladovati cel dan na tako majhnem prostoru, pa še toliko drugih psov okoli. Na sprehodih hoče z vsakim vzpostaviti kontakt, tako da si sploh ne predstavljam, kako bi bilo na razstavi.

Potter je super pes! Po eni strani je ena taka nežna pasja duša, za crkljanje, božanje, objemanje, po drugi strani pa je pravi terier - trmast, samosvoj. Ampak z moje strani je vse obvladljivo in tolerirano. Počasi se umirja in dozoreva. Skratka JE VES NAŠ.

Lep softy pozdrav vsem in nasvidenje na srečanju (štejte to kot mojo prijavo).





Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #379 : sreda, 14.03.2007 : 12:33:23 »

Zdravo,

s Potterjem greste lahko npr. v Hrušico, najbrž ne bo neke gužve softyjev. Poleg tega je pogosto le po en pes v razredu, torej je v ringu sam, razen za izbor prvaka pasme. Čisto za trening pa ga lahko peljete na vzrejni pregled 1.4. v Domžale. Korist za razvoj pasme in pregled stanja teh psov pri nas, za njega in za vas pa fajn trening, ker tam ne gre tako strogo, ni zaproednih številk, pes je sam v ringu, več časa si vzamejo za ocenjevanje in ni tako bistveno, ali se pes zna super obnašati v ringu ali pa ne.

Na vzrejni ga je treba prijaviti (podatke o tem imam na spletni strani).
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #380 : sreda, 14.03.2007 : 16:59:59 »

Kraj srečanja ima čez Janja - ga še sedaj ne vemo čist točno.

Kar se pa tiče odnosa do drugih psov - tudi z Elmotom je včasih vprašanje, sam če tko opazujem kako se obnaša na razstavah kjer je okoli njega veliko psov, se ničesar ne bojim. Sploh ga ne zanimajo ostali, raje je nekje stisnjen pri meni.  Kiss
Tudi s Potterjem verjamem, da ne bi bilo težav.

Ja čakanje na razstavah je včasih kar preveč ubijajoče. Je pa fajn, da greš pa vsaj na krajši sprehod naokoli, da se pes malo pregiba in malo navadi na dogajanje. Najboljše so kake zunanje razstave za navajanje.
Duby je recimo tudi živahen, pa se je na razstavah njegov odnos super poboljšal - ne rine v vsakega psa, če pa že, bi se pa igral.  Smiley Elmo pa kot Elmo - ga ne zanima  Grin

Sam kar se tiče umirjanja - se mi zdi, da je res, da starejši kot so, bolj so crkljivi pa umirjeni (umirjeni ne velja za Envy, ki je pa že skoz isto frkotna  Wink )
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #381 : sreda, 14.03.2007 : 20:57:41 »

Gelde razstav ni problemov. Moja v vsakdanjem življenju tudi rine v vsakega psa (no, moram reč, da je se je po prvi gonitvi vseeno spremenila in postala bolj odrasla), na razstavi pa jih je toliko, da
jih sploh ne vidi in se tudi drži samo mene. Mene je bilo tudi strah,
saj sem mislila, da bo skozi skakala na druge pse, pa nič, kot da
jih ni. Mislim, da je na razstavah tako nenavadno vzdušje, da se
vsi psi drugače obnašajo kot v vsakdanjem življenju.
Na kateri spletni strani je vabilo za vzrejni? Upam da ne na tvoji,
Janja, ker se meni sploh ne odpira. Zadnje čase sem šla velikokrat
tja, da bi si ogledala slike (imam manjakalno bolezen, da kar naprej
gledam softije), pa se mi več ne odpira, se bojim zaradi protivirusne
zaščite. Ali prijavnice na tej spletni strani (Moj pes) ni???
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #382 : sreda, 14.03.2007 : 21:04:59 »

Meni stran čisto lepo odpira, se pa takoj na začetku pojavijo pop-upi. Če jih zaprem, še preden se stran naloži, se stran ne naloži do konca. Je pač zastonjska stran in sedaj itak (počasi) delam novo. Sem pa skopirala, kar piše na spletni strani:

TELESNO OCENJEVANJE IN VZREJNI PREGLED TERIERJEV

1.4.2007, od 10. ure dalje, na vadbiscu Kinološkega društva Domzale.

Pogoji za udelezbo: vpisan pes v SLR (za uvozene pse je potrebno exportni rodovnik poslati na Kinolosko zvezo Slovenije, Ilirska 27, LJ, da ga vpišejo v SLR). Za telesno oceno velja ocena z razstave (kopijo te ocene je potrebno priloziti prijavnici), sicer pa je lahko pes telesno ocenjen ob oz. pred vzrejnim pregledom. Clanska izkaznica enega od kinoloskih klubov ali drustev s placano clanarino za leto 2007. Starost psa: vsaj 9 mesecev. Slikanje kolkov za softyje ni potrebno. Cepljenje proti steklini - obvezno je potrebno imeti s seboj potrdilo (knjizica).

Pes mora biti urejen in vzgojen v toliksni meri, da pusti pregledati zobovje, da ga izmerijo itn. S psom je potrebno v ocenjevalnem krogu hoditi ali teci krog ali dva, pes naj bo ob vodnikovi levi strani, premika se v nasprotni smeri urinega kazalca. Vodnik psa ne sme zakrivati pred sodnikom.

Ko sodnik narekuje zapisovalcu oceno, mora pes stati v tipicni pozi, vodnik lahko psa drzi - mu podpira glavo in drzi rep, da je pokonci. Psa se postavi cca. 3 - 5 m od sodnika, da ta vidi psa v celoti.

Prijavo za vzrejni pregled - fotokopijo rodovnika in fotokopijo telesne ocene, ce jo pes ze ima, posljite cimprej oz. najkasneje do 28.3. na naslov:

Brigita Kremser, Trcova 88, 2229 Malecnik.
Napisite, ali psa prijavljate le za vzrejni pregled ali tudi za telesno ocenjevanje.

To je to in v čimvečjem številu!

Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #383 : sreda, 14.03.2007 : 21:23:13 »

O.K., vse v redu, obstaja prijavnica ali je dovolj poslati te fotokopije in pač
ime, naslov itd. Jaz bi se glede društva (mislim, da članstvo pri Moj pes ne šteje) vpisala v Kub ljubiteljev terjerjev. Lahko kar tam ali moram to prej napraviti??
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #384 : četrtek, 15.03.2007 : 09:16:58 »

Iz fotokopije rodovnika bodo dobili vse podatke o prijavljenem psu, zraven pa še napiši, ali prijavljaš za telesno in za vzrejni ali le za vzrejni. V SKT (Slov. klub za terierje) se lahko včlaniš tam. Ko greš plačat ocenjevanje, moraš predložiti člansko izkaznico enega od klubov ali društev, če ne, se lahko tam včlaniš v SKT. "Članstvo" v mojpes seveda ne šteje, gre za klube ali društva, ki so člani Kinološke zveze Slovenije in tej tudi odvajajo del članarin.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #385 : četrtek, 15.03.2007 : 09:44:08 »

Hvala, je pa zanimivo, da, dokler sem imela norton, sem tvojo stran in
tudi Elmerjevo odpirala brez težav, letos ga nisem našla, sem vzela
pando, s pando pa ne gre, verjetno mi v preveč stvari zablokira. Bom
probala kako drugače.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #386 : četrtek, 15.03.2007 : 12:02:31 »

S Pando sem imela tudi jaz težave, z Nortonom pa ne, NOD32 je tudi ravno prav "občutljiv".
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #387 : četrtek, 15.03.2007 : 12:42:02 »

Neci91 in Sanji hvala za vzpodbudne besede, glede ugodne reakcije psa na druge pse na razstavah. Verjetno jih je toliko skupaj, da se ne morejo odločiti, kaj bi, pa se potem najraje držijo lastnika, kjer je najbolj varno. Bo res treba probat, drugače ne bom nikoli vedela, kajne.

Pozdrav!

Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #388 : četrtek, 15.03.2007 : 15:13:21 »

Tvoj strah glede reakcij Potterja čisto razumem, ker se tudi moj Benny do nekaterih samcev čudno obnaša (Benny in Potter sta bratca). Sem pa sama videla, da je največ strahu kar v moji glavi. Imela sem ful tremo, kako se bo obnašal v šoli, ko bo krog njega en kup psov, pa ni bilo čisto nobenih problemov. Nasprotno je bolj ubogljiv in učljiv od večine, tako, da sem kar ponosna nanj. Torej jim je treba kar malo bolj zaupat.
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #389 : četrtek, 15.03.2007 : 16:03:23 »

lep pozdrav, vidim da ste se imeli lepo V Grazu in opažam da se število udeležencev lepo veča! Grin Grin Grin ZELO LEPE SLIKE IZ SPREHODA, NAJBOLŠA PA JE TISTA ZZOBKI-bi lahko bla za reklamo za orbit čigumije Cool
Janja, tista knjiga od Jacka Londona o kateri si mi govorila ima naslov Jerry of the islands ane? Lep sončni pozdrav Tina
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines