mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 05:16:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215544 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #210 : nedelja, 21.01.2007 : 19:32:08 »

Janja, pozdravljena:) Ja, zdaj smo že čisto pravi primorci in je res super, prav nič nam ni žal, da smo ušli iz ljubljanske gužve! Mala je torej OK, tudi kar se tiče zdravja. Počasi se umirja, skače malo manj. No, očetovo pudljico Bibi je sicer danes spet uspešno spravila ob živce s svojo priljubljeno bojno potezo - namreč polkrožnim udarcem z ritjo.. Hehe, Bibi jo pa potem hudobno šavsa in renči (pudlji, pač...) Še dobro, da se Mali ne zdi vredno, da bi ji vrnila.
Kar se tiče razstav, ja, v Portorožu bi jo pa res mogoče lahko prijavila. Čeprav me, priznam, malo skrbi, ker je v družbi drugih psov, še vedno ZELOOO živahna. No, ji je pa vsaj končno spet zrasla brada... Možu se je namreč lani na morju zazdelo, da ima frizerski talent in se je lotil sirotice... No, zdaj ima dosmrtno prepoved s škarjami hodit okrog psa! Tako da si predstavljam, kako približno hecno mora uboga Envy zdaj zgledat:)
Ovratnico ima pa usnjeno, takšno orenk. Kupili smo ji jo, potem ko je uspešno razklenila dva obročka na pletenih ovratnicah v navalu strasti... Ja, ni ravno švohcena...
No, prilagam pa še par fotk:









Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #211 : nedelja, 21.01.2007 : 22:58:09 »


Ovratnico ima pa usnjeno, takšno orenk. Kupili smo ji jo, potem ko je uspešno razklenila dva obročka na pletenih ovratnicah v navalu strasti... Ja, ni ravno švohcena...


 Grin Kaj si me nasmejala - jaz sem pa misla, da je samo Elmer sposoben česa takega!  Grin
Ja se vidi, da imata isto kri  Cool

Drugače je pa zelo lepa psička  Kiss  Jo kar moram v živo videti!

Kar se pa frizerskega talenta tiče - jaz imam tudi prepoved, ker rada kaj preveč odstrižem; še dobro da nisem kakih "kraljevih kraguljčkov" odstranila, ko sem bila v elementu...
Držim se le uhljev  Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #212 : nedelja, 21.01.2007 : 23:03:49 »

To sliko mi je pa poslal g. Jankovič.
Pes je uvožen iz Francije, predstavljal pa naj bi pšeničnega terierja...

Najbrž ne rabim komentirati...

[attachment deleted by admin]
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #213 : nedelja, 21.01.2007 : 23:47:34 »

Hehe, no, saj je na en svoj način prav simpatično grdkan:)
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #214 : ponedeljek, 22.01.2007 : 00:32:27 »

Ne vem zakaj se nič Janja ni pohvalila s tem: http://www.kosmatiprinc.com/?Novosti:Princ_meseca:aprila
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #215 : ponedeljek, 22.01.2007 : 08:49:27 »

Ajme meni, kaki medvedek. Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #216 : ponedeljek, 22.01.2007 : 11:10:29 »

Kaj čem se hvalit, tale princ meseca je star že 2 ali 3 leta. Na sliki je Ethan (kličejo ga Pako), Elmerjev brat iz prvega legla. sicer pa po novem niti ni več brat, ampak bolj teta - v jeseni je bil kastriran, na žalost.

Tale Mala je res full lepa, kaj? Za razstavo rabi mogoče le malo bolj elegantno frizurco.

Mladiček iz Francije pa je sicer po barvi čisto pravi, tudi tako temni so lahko naši mladički, za dlako pa je težko reči. Meni izgleda na sliki tudi neverjetno mlad,  kakih 5 tednov, tako po obliki glave itn., dlaka pa je po telesu sicer pravilno kratka, mogoče malo gostejša, ampak spredaj po prvih nogah pa mi zgleda,  kot bi se ujel na kakšno lepilo in bi ga kdo malo obril, ne vem, ta del mi je čuden (beri: oguljen). Sicer pa je luštkan. Bomo videli, kakšna bo dlaka kasneje.

LP,
J.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #217 : ponedeljek, 22.01.2007 : 11:26:22 »

Mene tale mladiček spominja na ježka - glava mi pa ni všeč...
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #218 : ponedeljek, 22.01.2007 : 12:29:44 »


Tale Mala je res full lepa, kaj? Za razstavo rabi mogoče le malo bolj elegantno frizurco.


Ja, že kak teden zbiram dobro voljo in živce, da se lotim projekta striženja. Sicer sem se že kar zverzirala, je pa zato Mala precej sitkana pri tem opravilu in požre celo vrečo priboljškov, da jo prepričam, da se splača malo potrpeti (še dobro, da je neustavljivo požrešna). Pošljem fotke končnega rezultata v strokovno presojo:)
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #219 : ponedeljek, 22.01.2007 : 13:35:33 »

Kolk ima pa kej Mala kilogramčkov? Elmer jih ima 20.5, in je zdaj ravno pravšnji.

Glavo ima pa res lepo  Kiss
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #220 : ponedeljek, 22.01.2007 : 14:02:06 »

Smiley Dabi požre raznih priboljškov pa pri česanju kar veliko. Ga probam česat enkrat ali dvakrat na teden. Od začetka je imel bolj gosto dlako in se mu je dostikrat tudi kaj zavozlalo. Zdej pa ima kar že lepo svileno in se da tudi z glavnikom že krasno počesat.
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #221 : ponedeljek, 22.01.2007 : 14:05:52 »

Mala ima kljub neskončnemu apetitu slabih 15 kil samih mišic, pridobljenih ob vztrajni vleki svoje lastnice, ki ima tudi krepko močnejše bicepse zahvaljujoč temu dejstvu:)
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #222 : ponedeljek, 22.01.2007 : 14:24:16 »

A tale Mladiček iz Francije, a to pomeni, da bo tudi kasneje bol temen... Kakšne pa so sploh lahko nijanse barv? Meni osebno so svetlejsi lepši. Mon, tale vaša Mala je pa res cartkana...
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #223 : ponedeljek, 22.01.2007 : 20:02:48 »

Mladički so lahko precej različnih barv, oranžni s črno glavo in repom, temno sivi, temno rjavi, svetlo rumeni, zelo pogosto pa so npr. rjavi, konice dlak pa so črne. To se potem postopoma preliva v natur pramenčke, kakršnih ne more napraviti noben frizer. Naša Tessa je lepo enakomerno oranžna samo zato, ker so mi šle temno sive konice dlak na živce in sem jih odstrigla, ko je bila stara 3 mesece. V glavnem ne smejo imeti belih dlak ali pa biti res tisto čisto črni. Včasih so tudi sivo marogasti - ena naša je bila takšna cca. 4 mesece, zdaj pa je barve kot mala, ki je bila oranžen tip s črnim gobčkom, kot Elmer. Envy pa je bila temno rjava s črnimi prameni.

Mala ima idealno težo, njena mama pa jo "šiša" za nekaj kg, ampak v svojih najboljših vitkih letih je imela 15 kg. Za zrelo damo pa se ne spodobi, da je presuha, in zato je taka, kot lastnica, edino energije ima neprimerno več Tongue.

Sanja in Ksenija bi se šli malo photo session tule, s slikami, k ako postriči softyja. Do takrat: uhlje na kratko, tilnik in hrbet krajše, potem po plečih in stegnih spet malo daljše in postopoma prehaja v dolgo po trebuhu in nogah. Vrat bolj na kratko, po glavi pa se pusti vse od uhljev proti koncu gobčka. Lahko se malo skrajša dlaka na licih, da glava izgleda bolj terierska. Pa obstriže se okoli šap.

Mala, kako pa kaj glasba? A še kaj snemate?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #224 : ponedeljek, 22.01.2007 : 20:13:32 »

Hej, hvala za odgovor. Zdj mam pa še eno vprašanje glede trimanja; s Sanjo sva se v Lj pogovarjali, da tudi trimaš airedalce, pa me zanima če irske terierje tudi. Zaenkrat hodimo v Lj, vendar me zanima če je kje kakšna bližja možnost...Hvala, Tina
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines