mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 15:21:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 218197 krat)
0 članov in 31 gostov pregleduje to temo.
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #135 : sobota, 03.12.2005 : 21:04:09 »

Ojla! Wink

Ali bi mi lahko poslala sliko od Iulius ( če jo imaš Undecided ) ? Ti pošljem na zasebna sporočila moj meil!

Lepo se imejte,

Damijana
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #136 : nedelja, 04.12.2005 : 10:22:01 »

No, zdaj vem vse. Isabell sem že videla v Lendavi, še dve njeni sestri sta v Sloveniji, psička iz Italije pa je tudi stara znanka. V Tolminu oz. še malo više je samička, v Ajdovščini pa samček, ki je bil letos pripeljan iz Češke, njegova sestrica pa je v Postojni, Alex in Aška, njune slike so na spletni strani.

Sanja se tudi meni nič ne javi, moram jo malo poklicat. Menda nima zimskega spanja!

LP,
J.
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #137 : ponedeljek, 05.12.2005 : 11:08:48 »

Zdravo vsem, ki sodelujejo na tem "softy" forumu!

Saj sem do sedaj tudi jaz sodelovala, vendar samo kot bralka. Z izidom članka o softijih v reviji Moj pes pa sem bila tudi jaz izzvana, da se javim. Čestitke vsem, ki ste sodelovali pri pripravi članka. Slike so odlične, komentarji tudi - skratka SUPER, SUPER! Tudi jaz sem v četrtek tekla v kiosk in se potem tudi malo hvalila v službi.

Verjetno ste naketeri že iz mojega gesla sklepali, od kje se javljam in lastnica katerega softija sem.
Gospa Janja, lep pozdrav iz Trbovelj.

Potter je krasen pes, poln energije, malo svojeglav (včasih se naredi, da te sploh ne sliši in ne vidi). V soboto je bil star 8 mesecev.

Predlog za SLO srečanje sofijev se mi zdi odličen. Bi se videli, poklepetali, izmenjali izkušnje ...

Damijana, tudi jaz pogrešam Sanjine komentarje-kar ni je!

Lep pozdrav vsem,

UK






Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #138 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:17:06 »

Zdravo,

Sanjo sem zbudila iz poznojesenskega spanja  Shocked
In to z novico, da je njen Elmer ravnokar postal očka petih softyjev, Envy pa torej babica - malo se ji zdi fajn, malo pa se je namrdnila ob tistem "stara"  Grin  Grin


Urška, zdravo! Če Potter ne sliši dobro, je to zato, ker ima uhlje dol! Sicer pa najbrž prihaja v puberteto in zdaj bo šele postal super. Po mailu pošiljam slike njegovega brata iz letošnjega legla, kot mladička sta si bila precej podobna.

LP,
Janja
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #139 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:34:42 »

   

    Kiss Čestitke Elmerju!!!!!!!! Wink Wink Wink


No, zdaj nam pa lahko Sanja javiš kdo je mamica in kako je ime Elmerjevim otročičkom!  Wink Wink Wink



ČAKAM oz. mislim, da kar vsi radovedno čakamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Verjetno se bomo tudi mi odločili za skok! Vzrejno imamo že od aprila!
Bomo še videli, namreč malo še je mlad!

Samson ti imaš največ izkušenj, pa me zanima ali se za naskok obrnem na vzrediteljico oz. dam oglas v kinologa oz. na moj pes pod paritve! Undecided sram
Res ne vem kam se naj obrnem, če se slučajno odločimo ! sram
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #140 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:50:40 »

Damijana,

za izbiro samca se odloči lastnik psice. Mora preveriti, če psa nista v sorodu (to bo za Terryja v Sloveniji nemogoče), ostalo pa, če mu je pes všeč, če mu odgovarja cena ipd. Oglas v Kinologu oz. kje drugje mu ravno ne bi koristil zaradi sorodstva v Sloveniji. Envyne hčerke so z njim preveč v sorodu, pa tudi nobena nima vzrejnega. Za vzrejo se razen avstrijske hčerke ni odločil še nihče. Malo računam na naslednje leto, na samičke iz drugega legla. Edini za njih, da ni v ožjem sorodstvu, je Car, za katerega pa nad paritvami drži "žegen" vzrediteljica, če ji samička ne bo všeč (oz. ima med predniki volnene softyje), ne bo podpisala paritve.  Kar se naših samičk tiče, bo prišel za njih v poštev še edino Alex, vendar čez kako leto, ker sedaj je star cca. 6 mesecev. Bo treba še počakat  Lips Sealed

Zato pa probam prepričati interesente, da pripeljejo kakšne samičke in samčke iz tujine, da malo premešamo to našo precej enolično kri. Legla so imele Envy in njena sestra ter polsestra, tri samičke iz Srbije pa so spet vnukinje samca, ki je brat Korine mame. Začaran krog. Bomo že uredili!

Ali se boš prijavila za razstavo v LJ?

J.
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #141 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:58:24 »

 
  Za razstavo v LJ še ne vem! Pridemo pa verjetno pogledat. Je to v Grosuplju?

Mi še našega nismo razstavljali. Namreč problem je kdo ga bo razstavljal.
Nismo ravno neki talenti.
Mogoče bi mogli enkrat probat!

Saj nas že vsi nagovarjajo za razstave!


Sanja, zanima me kako je bilo na slikanju kolkov?


Lp, Damijana
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #142 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:20:24 »

Ha, spet jaz.

Za razstavo mora biti pes toliko naučen, da v ringu hodi oz. teče ob vodnikovi levi strani, da ne vleče vrvice in ne gre v galop, pa da stoji v tipični pozi - glava gor, ravne noge, rep gor, kakšni dve minuti, dokler sodnik ne konča nareka opisa. Pa pregled zobovja in mod, kakor na vzrejnem. Merjenja ni. Lahko je tudi več psov hkrati v ringu in pes ne sme vleči k tistemu, ki je pred njim oz. se ozirati k tistemu, ki je za njim. Imeti moraš razstavno vrvico, čim tanjšo. Psu lahko tudi držiš rep. Sicer meni osebno ni nujno, da psi, ki nimajo kupiranega repa, držijo rep pokonci, ampak na razstavah naj bi imeli rep gor. Psa lahko eden pelje v ring, drugi pa ga (diskretno) pokliče zunaj ringa, da postane pes pozoren. Lahko malo treniraš, ga postaviš in povelje "stoj", ne glede na to, kako stoji. Ko se navadi, da miruje, šele začneš pravilno postavljati noge in rep. Lahko imaš v roki hrano ali igračko, z levo roko držiš vrvico in "šponaš" psa, da ima glavo gor, z desno pa mu kažeš hrano. Par minut vaje trikrat na teden s samim psom, potem še s tujimi psi.

Bi bila fora, ko bi se nas res veliko prijavilo! Saj v bistvu gre za druženje.

Razstava pa bo oba dneva na Gospodarskem razstavišču, z različnima sodnicama. Lahko se prijaviš na eno ali na obe.

Zdaj pa grem tipkat rodovnike naših psov, full počasi gre tale stran o naših softyjih. Sanja!!!!!Pridi urejat!

LP,
J.
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #143 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:36:45 »


    Janja, upam, da si lahko razbrala kaj iz tistega kar sem poslala o Terryju.

Če potrebuješ nove slike in opis mi prosim pošlji. Bom poskusila znova!

Ali so se javili iz MB še kateri s softyji? Tisti, ki imaj psičko iz Srbije! Če ne jih bom probala obvestit preko kolegice!



Sanja zelo bomo veseli, ko pride pomlad, da se zbudiš iz zimskega spanja. Grin Grin Grin

Lp


Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #144 : torek, 06.12.2005 : 09:15:10 »

Pozdrav vsem!

Ga. Janja hvala za slike, primerjavo med Pottrom in njegovim bratom (napišite njegovo ime, če ni skrivnost) pa je najbolje, da naredite kar vi, ko vam pošljem najnovejše slike, samo sneti jih je še treba s fotoaparata (upam, da čimprej).

Ali mi lahko malo bolj razložite, kaj ste mislili s tisto "puberteto"? Še en pubertetnik v družini -no krasno!
 

Novopečenemu očku Elmerju čestitke.

LP,

UK








Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #145 : torek, 06.12.2005 : 20:03:32 »

Urška,

s puberteto mislim čisto tako,d a pes pač prihaja v fazo, ko se bo bolj zanimal za psice (ali pa tudi za samce), lahko se bo tudi skušal upreti - tipičen najstnik. Dva v hiši ... ampak pri psih vsaj prej mine  Cheesy

Brat na slikah je Patrick. Meni so itak vsi lepi, to je bolj za tako primejavo - ali sta si podobna v glavo ipd. Naš pa je nam itak najlepši!

Upam, da bodo kmalu slike. Zdaj so se res zelo spremenili.

Terryjeve slike so O.K. in sem jih že dodala, samo "skup je še treba vreči". Čakam na dopust ...

LP,
J.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #146 : sreda, 07.12.2005 : 18:04:58 »

En lep pozdrav vsem skupaj!

Bila sem tako vkopana v delu (dve službi), da enostavno nisem imela nič časa priti gor in malo pokomentirat...

Ja, Elmer se vsem zahvaljuje za čestitke. Se šopiri kot pav ker je v prvo zadel 4 fantke in punčko  Grin  Cheesy

O mladičih me niso nič kontaktirali niti poslali slik - hvalabogu za Branka in Janjo, seveda...
Smo že nekak izgubili upanje, da je sploh kaj ratalo...  Wink

Drugače se imamo pa fino - no razen, če odštejem dejstvo, da je imel vnetje ušes kar dvakrat...  Angry

Obljubim, da bom malo več gor, ker vidim, da se nas je kar malo več že nabralo!  Smiley

Za srečanje SLO-Softyev sem pa absolutno za!!!  Grin

Lep pozdrav

Sanja & (ponosni očka) Elmer
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #147 : sobota, 10.12.2005 : 23:23:52 »

OOOOOOOOOOOOOOOOOO!  Roll Eyes

Saj ne morem verjet, da si se že prebudila! No, pa saj te razumem, ker tudi jaz zaradi službe marsikdaj ne utegnem!

Lepo pa je po dolgem času prebrat kakšno novico od tebe!

Je pa tudi res, da je dobro , da imamo Janjo, ki nam deli zelo dobre nasvete.


Naš Terry je fasal kužni kašelj. Sad  Še dobro, da je cepljen (med drugim tudi proti kužnemu kašlju), saj bi bilo drugače dosti huje!
Trenutno je na antibiotiku in v mirovanju! V mirovanju,kolker se pač da.


Drugače pa je OK.


Imejte se lepo Wink,
Damijana & Terry
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #148 : sobota, 31.12.2005 : 01:06:06 »

 

Eno kratko sporočilce od Terryja in mene!


********************
********************
********************

PRIJATELJI so kot zvezde,
ne vidiš jih vedno,
a veš da so tam nekje.......
Za vedno!

SREČNO 2006! Kiss

Damijana & Terry     

 
Logiran
katyb
otrok do 14 let
*
Sporočil: 13


« Odgovor #149 : nedelja, 12.03.2006 : 19:10:20 »

zivjo kak kej.mam psicko mehkodlako psenicno terierko in jo mam zlo rada sam ne je vec briketov kar je "kriza"
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines