mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 03:57:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 212254 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #990 : nedelja, 30.03.2008 : 16:29:23 »

Aja, pa Erniju vse najboljše!  Cheesy  Grin
Logiran
Mon
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #991 : torek, 01.04.2008 : 18:33:39 »

Čas je, da se tudi jaz spet malo oglasim. Sicer ni pri nas nič kaj novega. Mala je še vedno čisto otročja, skače po vseh psih in ljudeh po vrsti (razen če imam slučajno časopis v roki) in vleče kot nora. Zdaj, ko smo jo malo poredili na krepkih 16, pa sploh zna res orenk potegnit, da mi včasih, če nisem pripravljena, skoraj ramo izpahne. Ja, saj vem, nismo bili dosledni pri vzgoji  Roll Eyes Imamo pa na srečo že dva meseca mir pred njeno žlezo in tudi praska se ne več, zato smo ukinili strogo dieto. Upam, da bo pri tem tudi ostalo.
Je pa spet čisto kosmata in čaka, da bom imela kakšen dan v bližnji prihodnosti tistih nekaj ur, da se je lotim. Do takrat pa zgleda približno takole kot na tejle sliki spodaj, v bistvu še malo bolj dlakavo:) Ima sicer lepo dlako, ampak tudi precej oranžnih flekov - nekaj ji jih je ostalo še od tistega obdobja, ko se je intenzivno praskala po bokih. No, ampak sčasoma bo najbrž le dobila čisto pravo pšenično barvo po celem telesu.
Na razstave pa se nekako kar ne spravimo. Malo zaradi tega, ker se res ne zna obnašati, če je veliko psov naokoli, ker se ji čisto zmeša od radosti in skače in vleče ko nora, malo zato, ker še vedno hodi po kamelje, če je na povodcu (pač je ugotovila, da je tako lažje vleči), malo pa zato, ker za vikende ali delamo ali pa smo preleni za take podvige:)
Vsem skupaj en lep pozdrav iz Izole!

Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #992 : torek, 01.04.2008 : 19:41:53 »

O, Mon, super je Mala takale. Res malo več dela, ampak je pa res fajn za pogledat. Jaz tudi zdaj razmišljam, da bi Envy postrigla bolj na športno frizuro, če je nekaj časa ne mislim razstavljat. Saj Envy ima v bistvu samo po trebuhu dolgo dlako, ampak tam pa zares doooooooooolgo.

Je imela pa tudi Tessa zamašena analne vrečke. Envy v 10 letih nikoli. In se tudi Tessa stalno praska pa drsa po riti. Ker gliste niso vzrok, so pač analne vrečke. Se vidi, da je "briketno fotrana". Ker rahlo zaprtje povzroči izpraznitev vrečk, ampak samo, če je to res redno, ne koristi pa samo občasno. Pa tudi "pravo mero zaprtja" je skoraj nemogoče naštimat. Iz zelo dolgoletnih izkušenj vem, da tega ni bilo, ko sem jim kuhala, ampak sedanji tempo narekuje brikete, blato je vedno mehko in ... Kljub temu pa veliko psov celo življenje je samo brikete pa nimajo problemov.

Za Celje je prepozno, ampak mogoče malo razmisli o Hrušici, mislim, da maja, sta dve razstavi v dveh dnevih in ni vrag, da ne bi vsaj na eno uspela. Ker potem so tam krasni placi za sprehajat pa lignji na žaru ... pa sem spet pri drugi temi  Cheesy

LP in hvala, ker lepo skrbiš za dolenjsko psičko
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #993 : torek, 01.04.2008 : 20:15:03 »

Mala je pa lepa, tudi če je nepostrižena!!!! Na vsak način imaš vse moje razumevanje, pa čeprav sem jaz na slabšem, ker je Lučko minilo
"obdobje pasje ljubezni" in ima sedaj "obdobje vsesplošne ljubezni do ljudi", kar seveda zainteresirani ne razumejo in navadno se vsak moj dober namen, da bi jo socializirala brez povodca konča s splošnim preklinjanjem. pse pa sedaj prezira, praktično jih ne vidi!
Ja, škoda, da Lučka sovraži razstave, ker so lignji na žaru moja najljubša jed (ja, no, morda poleg škampov, ampak te je težko dobit
in so dragi).
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #994 : sreda, 02.04.2008 : 13:21:45 »

Joj kaj je Mala lepa.  Smiley Bi jo blo prav fino malce večkrat videt.  Wink
V Hrušico pa le pridite ali pa Portorož - če ne drugega vsaj zaradi druženja. Mi se imamo tako fino vsako razstavo, veliko smeha, debatk in relaksacije, še posebno če imaš en tak fini kozarec ali pa piksno v roki  Roll Eyes  Grin
Jaz se že prav veselim tega Celja - Elmerju je sicer čisto vseeno, ne kaže nobenega navdušenja, prej brezbrižnost.
Malce me pa vseeno skrbi kako bo, ker ni bil razstavljan od Eurodoga. Bo treba fino vadit.


P.S. Lepo vreme bo kmalu tu; piknik?  Cool
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #995 : sreda, 02.04.2008 : 14:29:44 »

Res da. Piknik?Huh?
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #996 : sreda, 02.04.2008 : 19:57:03 »

kdaj je Hrušica? Če bi jaz šla, bi šla na baby handing. Zaradi hčerke od mojega prijatelja, ki si to tako želi. Ampak ne vem če bi sploh utegnili, ker so sedaj oni na potovanju v Nepalu. Jaz bi pa šla samo na lingije
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #997 : sreda, 02.04.2008 : 20:00:01 »

in še nekaj. se tale Hrušica odvija na zaprtem ali na oprtem? Lučka je namreč na odprtem čisto drug pes, tako da z njo ni problemov (npr.
v Gradischi).
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #998 : sreda, 02.04.2008 : 20:00:31 »

in še nekaj. se tale Hrušica odvija na zaprtem ali na oprtem? Lučka je namreč na odprtem čisto drug pes, tako da z njo ni problemov (npr.
v Gradischi).
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #999 : četrtek, 03.04.2008 : 08:18:50 »

Razstavi bosta 31.5. in 1.6. in to seveda na odprtem, saj bo že krepka pomlad. Je zelo lepo, razen, če je dež, to pa itak, če je razstava zunaj in je dež, ni ravno najboljš. Sicer pa je to vadbišče tamkajšnjega kinološkega društva, je ograjen travnik in vedno dovolj prostora, da se "parkiraš" s psom. Pametno je vzet kaj za naredit senco. Imajo pa vedno tudi pokrito omizje s hrano in pijačo  Wink Se mi pa zdi, da je tam res vedno dovolj prostora tudi okoli ringov, da lepo razpostavimo stole in kletke. Tako da kar razmisli. Lignje pa vem, kje imajo najboljše in največje porcije  Roll Eyes
Logiran
potter
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1000 : četrtek, 03.04.2008 : 12:52:59 »

Zdravo, vsem!

Naš Potter danes praznuje 3. rojstni dan, skupaj s še 10 ostalimi brati in sestrami iz legla 2005. Tudi njim želimo vse najboljše. Je pa res, da ta pasma kar 3. leta rabi, da se malo umiri. Ampak če imaš terierja, moraš to njihovo živahnost in samosvojost vzeti v zakup, a ne? Njihova volja je samo njihova, pa konec. Skratka psi s karakterjem.

Prejšnji teden sta k nam prišla Fedranova iz Zagorja z Azo. Mi smo klepetali, psa sta se nadivjala in navohala. Samo Potter je malo preveč pohoten, saj jo je hotel na vsak način naskočiti, samo če je dobil priložnost. Sem ga kregala, da se se s starejšo sestro to ne sme, ampak je zeloooo vztrajen. No, pa ni bilo nič hudega. Lastnik Aze je naredil veliko fotografij in tudi film je posnel. Ga moram prositi, da mi jih pošlje. Boste videli razliko med njima. Aza je res psička, boj nežna, manjša, naš je pa en velik skuštran razbojnik. Bo tudi treba škarje prijeti v roke in mu narediti malo bolj poletno frizuro. Pa tiste njegove lepe očke se mu tudi nič ne vidijo, ker ima tak gost fru-fru čez oči. Saj vem, da mora biti, ampak kar je preveč je pa preveč. Edino kadar leti dobro vidi, ko ima "ta hitro frizuro". Neverjetno, kako hitro jim raste dlaka. Ampak to, da nima spomladanske menjave dlake, je pa enkratno. 

Drugače se ima Potter super, in tudi jaz se imam super, ker imam takšnega psa.








Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1001 : četrtek, 03.04.2008 : 13:16:42 »

Uau, super Potter, da se spet javiš. In seveda ČESTITKE POTTERJU! Pa Mali tudi = sestrica.
sem že kar malo pozabila (zamešala) vse te pasje datume. Zdaj se spomnim - to je bilo tisto leglo (tretje), skoteno po polnoči po tistem, ko je umrl papež. Tega pa ne morem pozabit, ker celo noč biti blizu koteče psice, po televizorju pa povsod samo prenos v zvezi s papežem in nič druzga ... Pol pa še nogometno leglo (11). Wink Envy je malo pretiravala.

Lepo Potter, da si O.K. in tudi mi čakamo na slike, od Potterja in od Aze (ta je pa samička iz 2. legla).
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #1002 : četrtek, 03.04.2008 : 13:18:42 »

Še dobro, da sem šla malo na forum pogledat in se ob potterjevi novici spomnila, da ima tudi Benny danes rojstni dan. Smo se veliko o tem pogovarjali, zdaj pa bi skoraj pozabili. Bo dobil en še posebno slasten priboljšek, pozornosti in crkljanja pa ima itak vedno na pretek. Frizuro ima zdaj podobno kot Mala (še bolj zimsko), okoli očk pa sem ga postrigla, ker ful radi gledamo te njegove rjave očke. Lp vsem. 
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1003 : četrtek, 03.04.2008 : 13:24:30 »

Seveda, ravno sem se spomnila še na Bennyja, grem nazaj na forum in evo, je že tu. Ker mi spomin za vsa imena šteka, na velja za
VSEM IZ ENVYNEGA LEGLA 3.4.2005 ŽELIM TAKŠNOLE CRKLJANJE, POZORNOST IN FAJN LASTNIKE
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1004 : četrtek, 03.04.2008 : 13:27:45 »

Ja vse najboljše Potterju, Bennyu, Mali ter ostalim sestricam in bratcem!  Grin
Madonca je rojstnih dnevov v aprilu!  Cheesy
A ne bi kaj praznovali?  Grin Vsi skupaj?  Grin

Slike so pa že kar nujne; tako od Benny kot od Potterja.  Wink
Pa tjaša, kje so slikce Blondie?  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines