mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 18:01:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 212679 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #915 : ponedeljek, 11.02.2008 : 21:45:38 »

Res groza.
Je Benny drugače psihično v redu?

Drugače pa če te skrbi še za vnaprej, si nabavi solzilec. Res je, da lahko pokasira tudi tvoj pes, sam še vedno je lažje jih narazen spravit.

Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #916 : torek, 12.02.2008 : 08:16:17 »

Lastnik se seveda ni nič opravičil, vpr. je samo, če Bennyu kaj je (čeprav je bil po glavi cel krvav). Takrat sem samo želela, da se ta groza čimprej konča, tudi nisem bila sposobna kakšnih besednih obračunavanj. S prijavo bi si samo nakopala še večje težave, 100% zagotovila, da bo imel psa pripetega pa ne more dati nihče. Doma pa smo se odločili, da naslednjič prijavimo pa kaj bo, bo.  Pri nas je kar nekaj lastnikov, ki imajo čez dan pse na verigi al v pesjaku, zvečer pa jih spustijo (kot da so pobegnili), lani so na naši terasi napadli muco, ki je komaj preživela. V nedogled to ne gre. Ta pes se ne boji ničesar, ne kričanja, ne palice, s solzivcem nimam izkušenj, bom nabavila. Bennya smo seveda še bolj cartali, je čisto v redu, pa tudi rane se lepo celijo.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #917 : torek, 12.02.2008 : 13:55:41 »

Škoda, Vali, zdaj bo lahko to še Bennyju škodilo, upam, da ne bo on postal napadalen zaradi te slabe izkušnje. Si pa dobro napisala - bedast lastnik - torej bedast pes. Kadar sem imela probleme s pasjimi pretepi, nikoli nisem vedela, kaj naredit. Potem mi je en kolega predlagal, naj psa (tujega) pač brcnem v j.... Seveda, moškim to pride na misel. In kmalu po tem sem šla z Nelsonom, 6-mesečnim nemškim ovčarjem dopoldne na sprehod in srečam starejšo žensko s 3 letnim nemškim ptičarjem, znanim pretepačem. Oba psa sta bila pripeta, vendar ona svojega ni mogla obdržat, ker se je začel takoj zaganjat proti Nelsonu. Potem ga je hladnokrvno spustila in rekla: "Pa vaš je ipak jaći" - v smislu, da je nemški ov. pač močnejši od ptičarja, pa čeprav je nemec še mladič. In seveda je imel takoj Nelsona na tleh. Ptičar je stal široko razkoračen nad Nelsonom in ga grizel po vratu in takrat sem se spomnila nasveta - z vso močjo sem brcnila psa v j.... Normalno, da sem falila 100 na uro.  :-\Ptičar je vseeno zbrisal, jaz pa sem ostala tam z zvito nogo. Začel je padat še dež, pa v službo je bilo treba ...

Vseeno sem za ptičarjem in lastnico še zavpila, da ko se naslednjič srečamo, bo >"#??&%# In normalno da jo naslednjič srečam s spuščenim psom. Ampak si me je očitno zapomnil. Pobrala sem debel kol, Nelsona sem privezala za neko drevo in šla proti ptičarju. Ma sem bila grozna s tistim kolom in ubijalskim  pogledom. Angry Angry Angry Lastnica je b iblijsko zatajila psa in odšibala v drugo smer, štičar pa je naredil ogromen ovinek  okoli mene in Nelsona. Potem pa ju nisem nikoli več srečala na "moji" sprehajalni poti.

Sicer pa Vali in ostale lastnice, če vam frizerka za novo leto podari tisti ta mali lak za lase, ga lahko koristno uporabite za posprejat pse s slabimi nameni. Pa jaz bi predvsem še lastnika! Saj sem imela psa, ki je imel za življenjski cilj napasti vse okoli mene. Pač je bil spuščen le tam, kjer sem videla kilometre daleč da ni nikjer žive duše, sicer pa je bil privezan. In dobila tudi rano na želodcu. Zato imam zdaj raje takšne bolj prijazne softyjke.
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #918 : torek, 12.02.2008 : 14:51:54 »

Samson, ti si res upaš. Jaz sem bolj mila duša in ne bi upala s kolom nad tujega psa. Sploh pa je pri tem ovčarju,, ki nas ogroža, problem točno v tem, da ga je bil prevečkrat deležen in je zato razvil tako agresijo. Benny se z večino psov dobro razume, lepo igra..., upam, da bo tako ostalo. Glede sprejev pa domnevam, da pošpricaš v glavo. Kaj pa s tem narediš? Ima lahko pes kake posledice (oči)? Psom res ne bi želela škodit, saj niso nič krivi. Lastnika pa ponavadi ni na dometu. Lp
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #919 : torek, 12.02.2008 : 18:36:12 »

Definitivno vsak sprej škodi očem, vsaj zasolzijo se in pečejo. Ni pa trajnih posledic, tudi od laka za lase ne (preizkušeno na lastnih očeh  Cry Ker na žalost navadno res ni lastnika zraven, je treba pač posprejati psa, po očeh in gobcu, seveda. Zraven pa itak uporabljam tudi glasni (zelo zelo glasni "MARŠ"), kot je rekla Sina. Svojega psa tudi potegnem za hrbet in tačas naderem tujega psa. Včasih pomaga, včasih ne.

Je pa še ena zgodba, ko je "plačal" softy, in sicer Bennyjev brat: je zelo ubogljiv pes, vsa leta imajo spuščenega, se ne oddaljuje in hodi po centru Celja. Ni pa bilo simpatije med njim in enim staffordom, vedno sta se grdo gledala. In glej hudiča: tavno, ko je bil softy spuščen, stafford pa privezan, so se srečali takole na trk, da se ni dalo več izogniti, in psa sta skočila. Takrat tudi povodec stafforda ni več zadoščal, psa sta se stepla. Lastnica softyja (v visokih petkah) ni bila dovolj hitra, da bi psa zaustavila. In posledice: odvezan softy je napadel privezanega stafforda. Prijava staffordovega lastnika policiji. Policaja sta prišla k njim, božala softyja in vprašala, kje imajo tistega napadalnega popadljivca. Pa je povedala, da je to ravno ta, katerega tako vzrtrajno crkljata. Sicer sta bila zelo začudena, ampak vseeno je morala ona plačati kazen, ker je bil njen pes odvezan.

Pa vrvica gor ali dol, ta dva sta se že tako sovražila, da ni pomagala nobena vrvica. Ampak samo onadva med seboj, do drugih pa sta še vedno prijazna ...

So tudi (ne)simpatije. Pa itak se tudi softyji zravsajo, v glavnem samci. Elmer je npr. junaško napadel ogromnega labradorca (res je ogromen, veliko prevelik za svojo pasmo), ker je imel ob sebi seveda dve dami. In čeprav jih je staknil po vratu, je še kar vztrajal, da bo on tega črnega hudiča ... ki si upa priti blizu njegovi mami in polsestrici ... Na razstavah pa je čisto miren in ga ne motijo stotine samcev okoli. Tolk že zna štet, da ve, da tam jih je pa res preveč  Wink
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #920 : četrtek, 14.02.2008 : 15:37:20 »

Ena dobra s Tiso (Taro) in friendicami.

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #921 : četrtek, 14.02.2008 : 20:21:38 »

Na tej sliki se točno vidi kdo je najlepši.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #922 : petek, 15.02.2008 : 08:53:40 »

 Cry meni so tudi ardlaidci zelo všeč, predvsem pa mi je všeč, ker se terjerji med seboj tako lepo razumejo Grin
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #923 : petek, 15.02.2008 : 19:10:33 »

Se strinjam - ampak ....
Erni še zmeraj izgleda kot mešanček, zato so mi odrasli softyji še posebej všeč.Komaj čakam, da bo tudi naš lepo pšeničen in svetleč.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #924 : petek, 15.02.2008 : 20:19:54 »

No, pri dveh letih in pol moja postaja nekako podobna tistim lepim softijem ,ki jih jaz sanjam, je treba pač počakat, ni kaj. Pa ni še taka
kot Envy, tale je popolna, ne vem, nekaj ima v drži, hrbet, vrat, da
ji kar zavidam......he, he. No, sem pa vseeno najsrečnejši lastnik na svetu. l.p.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #925 : sobota, 16.02.2008 : 16:34:40 »

Ja Erni se res počasi ampak lepo razvija; postaja čedalje svetlejši ...  Smiley

[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #926 : sobota, 16.02.2008 : 21:22:15 »

saj je super, kako lepe kosmate tačke ima!!!!!!!! Tudi jaz nosim mojo tako v naročju, so pa res srčkana bitja!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #927 : četrtek, 21.02.2008 : 01:20:34 »

Če se komu, da priti s pšeničnikom v Celje v nedeljo naj.
Jih bo vsaj malce več na razstavi; prijavljeni so 4 (Envy, Tessa, Car ter Ernie). Sodi pa Korošec Darko (sodil tudi prvi dan na specialki v Mariboru).

Bi zvela kar Elmota s seboj, pa se mi zdi, da bi bla malce prevelka štala.  Grin
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #928 : četrtek, 21.02.2008 : 20:53:45 »

Pripelji ga.
Bo vsaj bolj veselo.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #929 : petek, 22.02.2008 : 08:32:30 »

Si nora? Vsaj kot spomin na lansko razstavo tam: Tesso sem raje nesla ven, kot da bi mi jo kdo pohodil. Taka gužva, da mogoče pa so do letos kakšen kvadratni meter dodali  Wink

Tako da če boš prej tam kot me, prosim, na široko se razpostavi  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines