mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 17:24:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 212662 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #900 : sobota, 02.02.2008 : 21:07:24 »

moja je imela že pri 6 mesecih toliko kamna, da smo se kar bali. Kupovali
smo ji tele umetne kosti, pa ni nič pomagali, ima prav Janja, da trajajo
ravno pet minut. Je bolja kaka prava kost, naša ima pa zelo rada tudi
polena za v peč. Sedaj ji zobe umivamo, ampak ni stvar zobne paste,
bolj ščetke, tale kar pomaga (navadna človeška). Nekaj kamna sem ji
pa sama spravla dol z nohtom, pa z narobe orbnjenim rezilom. Sedaj
ima stabilno dobre zobe, nima otečenih dlesni in ne krvavi. Malo nege
in jušnih kosti, to je najbolje.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #901 : nedelja, 03.02.2008 : 13:18:54 »

Seveda, tale umetna hrana je vendarle umetna. In tudi umetne kosti so le umetne. Tiste z oznako "dental" me najbolj razjezijo, ker kako naj psom sčistijo  zobe, če pa jih psi zgrizejo v nekaj minutah? Tako da malo riskiramo čistočo in mastnost po stanovanju in jim damo prave kosti. Če dobim kakšne lepe telečje, pa full velike, pa naj jih grizeta, kjer hočeta. Tiste trajajo. In jih drgneta ob zobne obloge, da je veselje. Pa še čiščenje, pripadajoče lastnici, je "veselje" - kakšnih 10 dag pa že zgubim  Grin
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #902 : nedelja, 03.02.2008 : 15:14:47 »

Ja naš ma tud zeeeelllllllo rad goveje kosti, sam ma nako čudno teknilo, da jo najprej greze, poj jo pa skrije in jo sped obdeluje šele drugi dan in to pol traja zelo dolg, da jo dokonča. S temi umetnimi dela isto, sam je tko da jo včasih sam skrije in jo pol po enem tednu začne grist. Ne vem no, si dela tako ozimnico al kaj, kot da drgač ne dobi nč Tongue

Ja Sanja, če bo čas in še sploh moč, bom pokluicala, sej  maš še isto številko ane? Drgač bom pa itak drug teden en dopoldne šla v Nm, morm za akvarij samičke gupija kupit Smiley pa se lahko oglasim, če si za.
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #903 : nedelja, 03.02.2008 : 15:19:34 »

blo je mišljeno čudno tehniko, da jo najprej grize Smiley

Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #904 : sreda, 06.02.2008 : 19:44:11 »

Z Ernijem sva začela trenirati agility. Roll Eyes
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #905 : četrtek, 07.02.2008 : 00:07:40 »

In?
Kako vama gre?  Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #906 : četrtek, 07.02.2008 : 14:19:42 »

Sina, si prijavila Ernija? Jaz bom svoji zdajle, pa mogoče še Cara (Tessinega očeta). Malo po roku sicer, kot vedno  Wink
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #907 : četrtek, 07.02.2008 : 19:47:42 »

Sem prijavila.
Na treningu agilityja je pa zanimivo.Začetnika sva oba. Nisem navajena na tako hitrega psa.
Včasih pobegne k puncam, vmes pocahna vse(ovire, krtine). To ga bom morala odvaditi.
Punce kako je vam to uspelo?
Če se bo tako nadaljevalo, bomoj pes mislil, da mu je ime Ne ali Fujto.
Z Dimonom je šlo lepo počasi, čeprav je tudi on cahnal, ko so bile goneče psice( to so pa itak na vsaki tekmi).
Nova izkušnja. V sredo sem pomagala pri carskem rezu pri basetki.Ima devet mladičkov. Vsi so živi in zdravi.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #908 : nedelja, 10.02.2008 : 22:41:38 »

lepo na agilitiju. čestitam, pa še kakšno slikico, leteči softiji so lepi. Jaz o tem lulanju nič ne vem, ker imam psičko. Doma lula in kaka na ukaz, ko ji odprem vrata na vrt, nardi  in to na točno določenem kraju in potem čaka pred vrati, da pride spet noter. Na sprehodu pa lula zelo malo, enkrat ali dvakrat na nedeljskem izletu. Je abstinent  Grin Cheesy v tem stvareh, pa tudi pri gonitvah. V dveh letih se je pojala samo enkrat.
Kar jaz vem je pa težko samčka omejevat pri tem. Erni je pa še posebno
nadarjen. En par razstav in se posvetit skokom Kiss Grin
je pa moja tako pogumna, da sem kar ponosna. Sva na brezpotju srečali skupino divjih prašičev. jaz njej, dej glas, ona nekaj hripavo, ki ni
blo prav nič podobno temu, ko ji rečem dej glas v dnevni sobi. Potem pa v dir nazaj (na povodcu), sredi javkanja in tako hitro, da sem prišla do avta vsa upehana. ne bo za obrambo sram Wink kajne Janja?
Logiran
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #909 : ponedeljek, 11.02.2008 : 12:25:14 »

midva z Bennyem pa sva imela v soboto ful smolo na sprehodu. Bennya seveda privezanega na povodcu je napadel nemški ovčar. Pes ni bil pripet in je prilaufal po gozdu in direkt na Bennya. Jaz sem bila čisto trda, ker sem točno vedela kaj bo, saj se je to s tem istim psom zgodilo že četrtič. Najhuje pa je bilo ko je pes zagledal lastnika (velik nasilnež) takrat je šele pokazal vso agresijo. Na momente sem mislila,da bo Bennya zadavil. Grozno je bilo. Poškodbe pa sem videla šele doma, ne vem koliko ugrizov po glavi, najhuje pa je nad levim okom, ima tako otečeno, da skoraj nič ne vidi. Zdaj me je strah saj vem, da se to lahko ponovi in vedno huje je. Si ne smem predstavljat, da bi bil kateri od otrok na sprehodu.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #910 : ponedeljek, 11.02.2008 : 12:40:11 »

Vali, si lastnika prijavila?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vali
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #911 : ponedeljek, 11.02.2008 : 13:32:26 »

Nisem. Glede na to, da je bilo to v soboto, so vet. ambulante zaprte, Bennya sem sama razkužila in oskrbela rane, danes je tudi oteklina že boljše. Verjetno se bom v bodoče izogibala tega gozda, kjer se sprehaja on s svojim psom.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #912 : ponedeljek, 11.02.2008 : 15:14:52 »

Kako je pa lastnik NO-ja reagiral? Se je vsaj opravičil?
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #913 : ponedeljek, 11.02.2008 : 19:57:11 »

poslušaj, jaz mislim, da je tem napadov vse preveč, v moji vasi so enega psa zaklali, drugega so šivali tri ure in ga je bil en sam kroj.
Po mojem bi bilo bolje, da bi začeli prijavljati, tudi zaradi otrok, starejših.
če ima kdo takeg psa, kot je nemški ovčar, ki je čuvaj, povrhu še velik in
nagnjen k nepredvidljivosti, naj ga pač ima na povodcu.  Sicer je pri
nas prišlo tudi do ne preveč prijaznega srečanja tudi z otroki, sicer na
srečo samo z veliko strahu in brez fizičnih posledic, starši so lastnika
prijavili, policija je rekla, da je za to pristojna veterinarska, oni pa obratno in tako je ostalo vse kot je. Vsekakor moraš imet za prijavo
poročilo veterinarja. Mi je pa žal, te razumem, kako ti je, ko tako bitjice po nepotrebnem trpi. Vso srečo
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #914 : ponedeljek, 11.02.2008 : 21:28:03 »

Grozno. Si razmišljala o kakšnem sprayu? Da bi pošpricala psa preden napade tebe ali tvojega psa? Kaj pa kričanje? Ko sem jaz začela kričati, se je še vsak pes umaknil (tudi lastnik).
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines