mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 02.08.2024 : 13:23:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 215791 krat)
0 članov in 48 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #570 : ponedeljek, 10.09.2007 : 11:11:13 »

neca molosi NIMAJO že po defaltu problemov s kolki!! Je pa potrebnno pazit da si jih ne nakopljejo kot mladiči in seveda s pregledom prednikov pogledat čimdlje nazaj kakšne kolke so imeli in upat, na čimboljše.

Kako pa gredo nemške doge in softiji skupaj smo pa preverili že v Trbovljah ane Sanja Tongue ko se je Guendi spoznavala z lepotcem Hartom Smiley
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #571 : ponedeljek, 10.09.2007 : 13:39:49 »

Res je Neyka! Guendi se je zdel "mali" Hart (nem. doga) nadvse fejst bitje.  Grin Kr ni vedla kako bi se točno igrala z njim  Grin
Pri Kolčni displaziji je pa treba paziti, če pride do parjenja. Tudi pri pšeničnih terierjih se pojavlja, zato je treba biti še bolj previden.
V Nemčiji recimo preverjajo kolke, ker so imeli kar nekaj primerov, ko so imeli mladiči kolčno displazijo. Procentura sedaj pada, tukaj ima velik pomen pravilna oz. dobra kombinacija parjenj.

HD - Nemčija:
Leta 1992  se je skotilo 176 mladičev, pri 40 so ugotovili HD, leta 1999 je bilo 151 mladičev od tega 42 s HD, leta 2005 246 mladičev in 22 s HD. Imam še podatke za vmesna leta, največ se je displazija pojavljala med leti 1991 do 2002. Takrat je bilo tudi največ parjenj, pasma je postala bolj popularna in parilo se je vse živo.

Pri vsakem psu je treba pazit na kolke, komolce itd ...

neca, poznam kar nekaj ljudi, ki imajo oboje, molose in terierje, in čist pašejo skupaj. Tudi jaz si želim enega molosa v čredi terierjev.  Smiley

Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #572 : ponedeljek, 10.09.2007 : 20:36:14 »

Jaz pa enega terierja v čredi molosov  Grin Grin Sweat dreams Cry
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #573 : torek, 11.09.2007 : 07:43:15 »

Ja Nemci so imeli kaže res težave z displazijo, tisti s stare Gorice, ki so
bili s svojimi softiji na razstavi v Gradišču, pravijo, da jih prodajajo skoraj
izključno v Nemčijo, da pa zato Nemci zahtevajo, da imata oba starša
pregledane kolke in zato opravijo oni pri vsakem psu pregled. So pa
Nemci to pasmo povečali (oni recimo pravijo, da tako majhnega psa, kot
je Lučka v Nemčiji ne bi marali), ko pasmo pripelješ v višini do skrajnosti,
pa se ta displazija skoraj vedno pojavi. je pa Lučka zgledala drobcena
zraven teh mladičev iz Italije.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #574 : torek, 11.09.2007 : 15:26:04 »

Kar se tiče preverjanja kolkov sem za. Se mi zdi, da je to dobro. Pa še pregled oči. Da si res siguren, da je pes zdrav in dober za vzrejo (če misliš vzrejati).
Ja žal je tako, da pšeničniki "rastejo", meni sicer to ni všeč, pa čeprav imam sama enega ogromnega.

Je pa lepše recimo kje videti večjega in bolj skladnega psa, kot pa manjšega z napakami.

Lučka ima čist ok višino (vsaj na videz), koliko pa je velika?

Standard pravi, da morajo imeti samci 46 - 48 cm, samice nekoliko manj. Sicer pa v standardu piše tudi še veliko drugih stvari, ki jih pač nekateri ne upoštevajo.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #575 : sreda, 12.09.2007 : 08:49:34 »

To o standardu je res, ti psi so si med seboj tako različni, da te včasih
ljudje vprašajo, kateri pes na razstavi je res predstavnik te pasme (
se mi je zgodilo v Gradischi), ali zakaj tvoj nima dlake itd. itd. Sicer so
po mojem ti softiji slovenske vzreje precej enotni in verodostojni glede
standardov, drugje so zstopanja večja in nekatere pse bi lahko imeli
za začetnike nove, spremenjene pasme. No, recimo Lučka, ki na razstavah izgleda drobcena, ima nekaj več kot 16kg in meri (tako so
izmerili na vzrejnem 46cm v višino in kar ni tako v redu, en cm več v
dolžino. Mala je popoln kvadrat recimo (vedno na vzrejnem). Po standardu je Lučka celo prevelika!!!!!!! Tudi ta Čeh, ki smo ga srečali
na Cresu, se je pa zgražal, kako je majčkena. No, meni je sicer sedaj
všeč, da je drobcena, komod je. No, glede lajanja pa kaže, da je Lučka,
predvsem z oddljevanjem in opozarjanjem že razumela, se ne dogaja
več. Mene ti softiji presenečajo po učljivosti in želji, da ti ugodijo. Moja
recimo, je razumela, da jo po kopanju v morju splahnemo z mrzlo vodo
in gre sedaj sama, takoj ko odprem vrata v hišo, direktno pod tuš.
Mi smo to povezali z ukazom "pod tuš" in je takoj povezala in zdaj
se temu vsi smejemo, saj takoj ko ji rečeš, steče pod tuš. Pa ji ni všeč,
prisežem. l.p.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #576 : sreda, 12.09.2007 : 10:30:21 »

Zdravo,

pa končno nekaj slik, malo s srečanja (Envy, Elmer, Tessa, Duby in mladi Erni), pa še kakšna. Na eni je "napadalni" softy - upam, da jih zato ne bodo uvrstili med t.i. nevarne pasme. Pa softy s pokončnimi uhlji Huh??  Wink Cheesy Grin

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #577 : sreda, 12.09.2007 : 10:31:32 »

Še slike

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #578 : sreda, 12.09.2007 : 21:59:17 »

Prvo Janja čestitke, ker si končno ujela Tesso v mirnem položaju - zelo lepa slika.  Smiley Envy normalno spet lepa.  Smiley

neca; Lučka ima čist super višino, nič ni prevelika. Kar se pa tiče dolžine; za psice je boljše, če so malo daljše (da ima več placa za mladiče), sam so pa tud nekatere, ki so pa preveč dolge. Skladnost mora biti ampak je treba pač upoštevati še kak drug faktor.
Standard ponavadi drži bolj za samce, pri samicah je vedno bolj mil; Enostavno se mora videti razlika med samcem in samico.

Se mi je tko fino zdelo v Pragi, ko je sodnica rekla, da je Elmer "very masculine"  Cool
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #579 : sreda, 12.09.2007 : 22:54:52 »

Tesa je čisto drugačna od nekdanje Tese, postaja Envy, ta čehič pa je
sicer Lučkin polbrat in ji ni čisto nič podoben. Ko so mladi so še bolj različni
( več ali manj dlake, več ali manj črne barve, trdota dlake itd. ) Pol pa si
postanejo bolj slični. Na slikah pa zgledajo vedno hudi Roll Eyes
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #580 : petek, 14.09.2007 : 17:56:47 »

Živjo!
Ali sem prav prebrala da imajo tudi softiji piknik??
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #581 : sobota, 15.09.2007 : 13:11:44 »

Ja, seveda. Smiley Ti psi so idealni za druženje. Lepo jih vse spustiš, oni se igrajo med sabo ali vohljajo kaj naokrog. Ostali pa si medtem privoščimo kaj pečenega na žaru. No, vmes pa gremo še na kakšen daljši sprehod, ki ima vrhunec v kopanju psov v potoku.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #582 : sobota, 15.09.2007 : 19:54:28 »

Ali sem letošnjega zamudila??
 Undecided
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #583 : nedelja, 16.09.2007 : 20:52:18 »

 Molosi in softyji se lepo razumejo. Pri nas imamo pet mesecev starega softyja Ernija (Earl Irish Warrior) in šest let starega bernskega planšarja Dimona.
Od začetka smo pazili, da Dimon ni bil prikrajšan. Obdržal je svoje prostore:za hrano, za spat... Erni je dobil svoje prostore v drugi sobi. Čez dan sta skupaj, v hiši ali na vrtu, jesta in spita pa vsak v drugi sobi. Da se razumemo: pri nas so vsa vrata odprta.Ko pojesta svoj obrok, gresta še preverit kaj je ostalo od drugega (polizat posodo).
Mogoče imamo srečo, ker sta zelo mirna psa. Na primer na morju smo bili v apartmaju z nizko ograjo.Nista bila privezana, ponoči so bila vrata odprta, nista se potepala,nista lajala.Hodili smo na svojo plažo(jaz ne maram gužve).
V avtu se vozita skupaj v prtljažniku. Tudi z drugimi psi nimata problemov. Paziti pa je treba, ker se odrasli pes rad obnaša zaščitniško (laja na druge pse, na tuje ljudi).
Z obema smo bili brez problemov na Bernskem pikniku na Boču ( Erni je bil star devet tednov).
Skratka zabavno je imeti tako različna psa.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #584 : nedelja, 16.09.2007 : 22:15:01 »

Končno nekaj novic o Erniju, ki je Lučkin polbrat. Erniju pravzaprav iz srca zavidamo, ker živi v tako lepem kraju (smo namreč ljubitelji kočevskih gozdov
in kočevske planinske poti). Sicer pa je vaš bernc, ker jaz vem strniran kuža,
saj se bavi z agilitijem. Glede morja bi me zanimalo kam vsi vi hodite, kajti
mi smo doslej našli samo eno privatno sobo, kjer so nas sprejeli s psom in
sicer na Cresu, v Krčinah (hotelov nimamo radi, ker tudi mi ne maramo gužve).
Sicer so ti softiji za v sobe super psi. Poleg tega, da so doma in v zaprtih prostorih izredno mirni in ničesar ne poškodujejo, je super, da ne izgubljajo
dlake: ko odidemo se kar čudijo, ker sploh ne vidiš, da je bil notri pes. Lep pozdrav prisrčnemu Erniju, o katerem imamo že celo vrsto slik, ki so mi jih
poslali Kolačkovi.
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines