mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 20:10:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 219331 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
tejči79
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1185 : ponedeljek, 29.09.2008 : 20:22:00 »

A ti si to, ta vztrajna čakalka  Grin
Ja v soboto bo itak gužva glede ogledov, pa pridi, seveda. Se vidimo

Ja, ja to sem jaz Cheesy:D:D
se pol vidimo v soboto, da še jaz pridem malo gužve delat Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1186 : torek, 30.09.2008 : 12:34:53 »

Pridem še jaz, nekdo bo moral kavico kuhat  Grin

Mam pa vprašanje; a gre kdo v Vrtojbo? Jaz bom namreč prijavila Elmerja - preveč ga pogrešam na razstavah.  Smiley
Pridejo mislim, da tudi Čehi, za Italijane nisem ziher ...

Kdo od naših gre pa vse na Evropsko? Erni gre ne? Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1187 : torek, 30.09.2008 : 20:10:49 »

Ma menda bo šla tudi Envy, je v taki kondiciji, kot še ni bila zadnjih 10 let  Smiley Smiley Smiley
Ta mali pa so danes dobili svoj prvi obrok rižolina in so zelo inteligentni (po vzrediteljici, najbrž) ker so takoj obvladali pravila bontona in pojedli, kot se spodobi. Tu je dokaz  Wink

Pa še zgrožena Sindi, ki so jo mladički grozno zanimali, dokler je Tessa ni "zbila". Ampak se je opogumila, ko je zavohala hrano, pa bila čisto paf, ko je urejena dama s čopkom videla to packarijo ...

[attachment deleted by admin]
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1188 : nedelja, 05.10.2008 : 09:12:52 »

Prišla iz Budimpešte. Imeli smo se lepo.Na Madžarskem je še toplo, v petek sem hodila v kratkih rokavih.
Razstava dobro organizirana. Ringi so bili lepo označeni, veliko prostora.
Parkirni prostori ogromni, zastonj.
Erni je dobil prav dobro. Sem zadovoljna.
Zmagal je SEAMROG OB-LA-DI OB-LA-DA.Ta si je zmago res zaslužil.
 R CAC ali CACIB ne vem sigurno je dobil Armando.
Pri mladih psih je dobil PRM EIREAMHON V.D. SCHONEN LAUSITZ, ki je v solastništvu Fechner&Janković. Zasluženo.
Pri vmesnih pri psičkah zmagala LOVELY SONNY KNI-YORK Petre Šubertove.
Toliko o znanih imenih.
Aja, Kiper je zmagal med šampioni.
Skandinavci so pripeljali lepe pse in tudi v glavnem pobrali nagrade. Zasluženo.
Italijani in Rusi pa imajo volno, volno, volno.Psi so pa tako urejeni in lepi na pogled.
Občudovala sem pse:dve uri je stal pri miru, ko so ga tupirali, strigli, česali, lakirali.Končni izdelek fantastičen.
Izredno dobro se je držal tudi Dušan. Vozil je tri ženske in štiri pse. V Slovenijo smo pripeljali mladega softyja Armanda junior. Kuža neverjeten, jaz bi ga kar obdržala. Čvrst karakter, dobrovoljček, nič cviljenja, nič strahu ( ko ni spal je bil v naročju).

Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1189 : nedelja, 05.10.2008 : 21:35:08 »

Bravo, bravo.

Včeraj so bili pri nas trije od novih lastnikov - takšni simpatični, da si zaslužijo imeti softyja  Wink

Pa še slikca od ene mladičke, ki se ima že sedaj za damo  Grin

[attachment deleted by admin]
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1190 : torek, 07.10.2008 : 20:12:52 »

to bi jaz takoj izbrala, ustka ima taka kot moja, pa bo glih taka princeska, super.
No, zanimivost, sedaj ko se bliža tretjemu letu starosti, se Lučki dlaka čisto nič več ne vozla in ni treba stalno to proč strič, neverjetno. Pa tudi Tjašin nasvet o vaselinu je bil dober, hvala. Takega psa, ki dve uri stoji kot prikovan da ga česejo pa jaz bi ne imela, imam raje tako lumpo, ki stalno laufa in nekaj dela.

Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1191 : sreda, 08.10.2008 : 16:05:03 »

Veš Neca, saj tudi moji dve stojita, če je treba, 2 uri, ker se radi češeta. Kljub temu pa jima privoščim še kaj drugega, kar sicer takšni psi niso deležni. Danes je Envy npr. uživala cel dan v sadovnjaku, pa z nami nabirala kostanj, pa koga briga, koliko smeti se je nabralo v dlaki. Potem bo uživala med česanjem če je treba tudi 2 uri. Ampak samo zato, da bodo smeti izčesane. Veliko takšnih izključno razstavnih psov pa žal ne ve, kaj so kostanjeve ježice  Huh

Je pa Envy, prijazna kot je, čisto neterierska, šla pozdravit psa od sosedov na vikendu, velikega mešanca, ki je lajal nanjo in na nas. Ona pa, prijazna, se je šla predstavit. Rezultat: že itak ima kupiran rep, presekal pa ji je kožo še čisto na začetku. Še malo, pa b i ji ga kupiral v nulo, kot pri bobtailu. Sicer je to najboljša šola, da ne bo več šla tja, žal, na srečo pa ni potrebno šivanje. Je pa bila čisto paf, ker ni vajena tega. Dobro, da ni bilo Tesse zraven (porodniška pač), ker ta bi umrla od šoka.

Mladički pa so sedaj v "stajici" zunaj pol dneva, vsak dan po 13. uri do večera, ograjo štukamo z dnevno sobo. Če je preveč lužic, zablokiramo vhod v hišo, pa je. Sicer se derejo, pa se bodo že navadili. Se pa vsaj znorijo.

Tincat, si spraševala za oglede: ja seveda lahko. "Prepoved" imajo le takšni, ki se ne znajo obnašati s psi, sicer pa je fajn. da se ta mali navadijo vsega, obiskov, otrok in drugih psov. Malo po malo.

Pa še glavna novica: v nedeljo potujemo po novega mladička, softyja seveda, v Nemčijo. Ime: Atilla itn. Več pa potem, ko bo prispel. Kot da še nimam svojih dovolj, je treba nabavit še novega Wink

LP
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1192 : sreda, 08.10.2008 : 20:10:21 »

zdaj bomo imeli res veliko tujih psov. lepo, bo zanimivo za videt. No, saj tudi moja stoji, tudi ko ji krtačim zobke in jo strižem, pa še dvakrat sem ji zarezala do krvi v uho. No, saj so tile softiji res idealni psi, iz dneva v dan bolj prepričana sem. čestitke vsem, ki so kupili tvoje mladiče. A imaš še kakega prostega?(se ne ve nikoli, če me kdo vpraša)
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1193 : sreda, 08.10.2008 : 20:11:18 »

kostanj pa je pri nas droban, da bomo morali v Lovran Angry
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1194 : sreda, 08.10.2008 : 20:14:54 »

Samson, seveda se bom oglasila, kak vikend. Bi se mogoče že ta, pa gremo na Openbox, potem se bomo sicer ustavili v Nm, pri vzrediteljici fantovega bokserja, da ga mal pokažemo "familiji". Zraven mladičkov ga pa raj nebi dala, razem če rabijo kopel, bi jih zih preveč oslinil.  Bom pa vsekakor prej javla kdaj pridem. Pa čestitke za bodočo pridobitev!!!

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1195 : sreda, 08.10.2008 : 20:26:29 »

Jaz sem psa te pasme lahko spoznala lani v Vrtojbi. Ni bil prijavljen na razstavo, bili so samo na ogledu. Lastnica je bila pa mamina prijateljica tako, da sem lepotca prečohljala! Wink Cheesy
Res so lepi, pa nič terierski. To mi je še najbolj všeč. Kiss
Barva dlake je pa d-best (vsaj ko je bolj temen in ne krem/bel) Kiss
Primerek, ki ima fuul lepo barvo dlake (oz. je po mojem okusu):

Tale je pa res full dobra kopija pravega (vsaj meni se zdi):


Seveda pa čestitke ob naraščaju in sveda slikice novega člana!!
Pa čestitke še za razstavne uspehe!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1196 : sreda, 08.10.2008 : 20:32:48 »

Nič terierski  Roll Eyes jah, majo skrito to, sam znajo pa tudi pokazat terierski temperament, če je potrebno  Wink

No komaj čakam, da vidim tega Atilla tudi v živo!  Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1197 : ponedeljek, 13.10.2008 : 14:49:11 »

Zdravo, pa smo prispeli. Full sem fuč, takšnele maratonske vožnje niso več za moja leta  Angry

Naš novi softy Til (skrajšano od Atilla) je super. Zelo dober značaj, brihten da ipak po meni. Za vožnjo se ne sekira, za postrani pglede vseh ostalih članov psov iz IX. FCI grupe tudi ne - saj jih bo itak zelo kmkalu prerastel in če ga bo kateri sedaj sekiral, bo že potem videl. Envy in Tessa nimata pripomb. V glavnem, full je faca.

V zdanjih 3 tednih so tako v SLO prispeli 3 novi softyji, poleg tega še ena iz Češke in en iz Slovaške, oba pravih staršev za popestritev naš softy scene.

Več pa, ko si malo oddahnem.

LP

[attachment deleted by admin]
Logiran
tejči79
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1198 : ponedeljek, 13.10.2008 : 22:36:07 »

Oooo a vi mate tudi novega mladička Cheesy. Ja en fant mora bit, da bo Envy in Tesi malo štrene mešal Cheesy.


Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1199 : torek, 14.10.2008 : 10:40:46 »

Ma kaj mešal štgrene, je prispel za čisto določen namen  Wink
Sicer za Envy ne, ampak za Tesso pa njene hčerke pa še kakšno od Envynih prejšnjih pa že. Je kar pravi frajer.
Logiran
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines