mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 11:37:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 211706 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1155 : ponedeljek, 15.09.2008 : 21:27:51 »

jaz sem oba psa videla, samička je Ivanhojeva hči in je irski tip, samec pa je
angleški tip. Tudi o tem se moraš odločiti, kateri tip softija hočeš. Samec je sin Kipperja in ima zelo lepo telo, meni je samička bolj všeč. Jaz imam samičko in bi nikoli ne vzela samca. 100% učljiva, nič je ne zavaja, vdana,
ljubeča, zame naredi čisto vse, skratka, moj idealen pse. Kot sem brala na
neki knjižici naj bi bil softij idealen pes, razen dlake, ki na izletih nabira vso svinjarijo. Boš moral dnevno krtačit (pet minut), če boš hotel da bo kuža
brez trave in vozlov. Sicer pa drugih problemov ni. No, malo trmasti so vsi,
to pa je terierski značaj, poln humorja, inteligentni in zmerom z novimi predlogi, da ti ne bo dolgčas. Če se odločaš za Claudijnega psa, vzemi samičko, samec je tudi precej teritorialen in se mal daje z drugimi psi, to
mi je povedala sama, ko je zarenčal celo na Lučko, kar ni normalno, ker samec na samico navadno ne renči (kvečjemu obratno, če je slednji preveč
vsiljiv). Če si od tu doma, se lahko tudi pri meni zglasiš, da ti še svojo pokažem in ti kaj povem ozmačaju, sem iz Kostanjevice na Krasu. Srečno
s softijem. Pa srečno Janja s palčki!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1156 : ponedeljek, 15.09.2008 : 21:38:40 »

ja, še nekaj, Claudia je tudi po mojem ljubeča do svojih psov, jih pa
pusti, da svobodno lajajo, niso vajeni drugih živali (npr. mačk). Če si
torej recimo želiš psa, ki bo shajal z mačkami, s perjadjo ali s čimerkoli,
boš imel z eno leto starim terierjem nekaj težav (sicer se da, a moraš
obvladat). Če živiš v stanovanju ga boš pri tej starosti lajanja težko odvadil, nekaj prednosti po mojem ima, če kupiš  mladiča, če imaš pa
potrpljenje in izkušnje s spi ni problemov.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1157 : torek, 16.09.2008 : 08:37:22 »

Jutro

Hvala lepa za odgovore. Klaudija je zelo prijetna, pozitivna oseba in zelo lepo skrbi za svoje softije, se strinjam. Precej tudi ve o pasmi je prava enciklopedija tako ,da mi je kar precej o pasmi povedala. Žal mi je ker nisem vzel fotoaparata z sabo, bi kakšno slikco pokazal. Ja, ko se srečaš v živo z to pasmo ,to je bilo moje prvo srečanje z softiji je ni variante , da ti ne bi bili všeč. Odločitev je padla samička bo in to mičkena, mladiček sem mislil.Neca 91 doma sem z Renč par km od tebe tako, da se lahko srečamo ko boš imela čas. Čimveč informacij o njih je seveda dobrodošlo, še me boste najbrž siti ko bom težil včasinh ko ne bom kaj vedel, saj to je moja ,naša prva tovrstna izkušnja. Celo življenje smo imeli pse, oče je lovec, torej lovske skoraj vse pasme, tudi terirko aro, joj kako je bila žleht, tako ,da malo vem o tej pasmi vendar zmeraj je kaj novega.

Sedaj gre zares za našega psa: Cheesy
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1158 : torek, 16.09.2008 : 17:14:51 »

Živjo ruso!
Lepo da ste se odločl za softija.Tud jaz mam psičko in sem ful zadovolna z njo. Trenutno se pripravljava na izpit B-BH, za sabo pa imava že izpit male šole-ni dvoma, učljivi so. Redno pa obiskujeva trening obrambe in sledi. Zaenkrat sem trdno odločena da bo Blondie imela IPO. Znajo bit pa res trmasti, to še predobro vem! Izbrane oz. povabljene pa sva bili tudi za predstavitev poslušnosti na prireditvi v Škofji Loki, kot članici KD Ovčar- Škofja Loka.

A že kdo ve če gre januarja v Ljubljano na razstavo? Razmišljam da bi Blondie prijavla...do takrat je sicer še veliko časa, ampak sama res nebi bla rada v ringu;)

Še eno vprašanje!Blondie se je v zadnjih dveh mesecih dlaka ful potemnila, pa zadnji mesec je cela v vozlih. Celo prečešem z glavnikom do kože, naslednji dan je pa taka kot da en mesec nebi vidla glavnika. Vozlje probam sproti razčesavat ampak kjer se je dotaknem je dlaka sprijeta...Kako naj to rešim??Bo prešlo??
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1159 : torek, 16.09.2008 : 21:45:08 »

za Tjašo. Poleti so pač problemi, zato jo mi strižemo, da se dlaka ne tako vozla, pa so tudi eni pripravki, recimo Conditioner od San Bernard, meni dosti pomaga, vozle pa je najbolje proč ostrič, po telesu dlaka v dveh tednih zdrase, precej dlje pa rase na tačkah

no, moja ima pa probleme z blazinicami. Stalno si jih rani, ji razpokajo in na eni je šla koža totalno proč. Ima še kdo take slabe izkušnje? No, sicer vi ne
živite na Krasu, tu je veliko ostrega kamenja, tale pa teče, da je joj!!!!!!

ja, še Ruso, lepo, da živiš v Renčah, bomo kar sosedi. In čestitam, da si se odločil za psičko, po mojem je dost lepša, pa zelo boš zadovoljen, ker boš z njo lahko veliko naredil. Jaz tako učljivega psa še nisem imela. Če imaš pa
izkušnje z drugimi psi sploh ne boš imel problemov, to so knec koncev soft terierji in večjih problemov ni, razen če nis popoln analfabet, kar pse zadeva. No, če greš kaj mimo Kostanjevice sem jaz na Kržadi, po Lučki vprašaš (tako je ime psu), pa ti bodo hišo pokazali. No, ob vikendih smo navadno na pohodih in nas ni, smo pa popoldne povečini doma!!!!! srečno
s psičko!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1160 : torek, 16.09.2008 : 21:51:15 »

ja, še nekaj, če misliš za na lov, ne vem kako bo. Tile psi imajo eno blazno napako. Ko gredo po našem kraškem robidovju se vse prime nanje in ratajo kot en smetnjak, tako da se že težko gibajo, predvsem če se jim kaj
med tačke sprime. Drugače imajo kar dober nagon, sam dlaka za to ni primerna. No, sicer jaz svoje ne več razstavljam in jo zato kar redno strižem.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1161 : torek, 16.09.2008 : 21:53:51 »

Suzana jaz obema blazinice mažem z vazelinom, ki ga kupim v lekarni. Ni drag in mislim da kar precej pomaga.  Tisto od San Bernard bom pa kupila...hvala za idejo. Pa bedarije govoriš...Lučka je pa res pridna, tud to jo je blo treba naučit Grin Grin Wink.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1162 : torek, 16.09.2008 : 21:57:10 »

Nisem čisto na tekočem...A je Janja oz. Tessa že mamica??
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1163 : sreda, 17.09.2008 : 07:35:18 »

Lep pozdrav

Ma ne nisem niti pomislil ,da bi našo psičko za lov uporabljal.Nisem lovec in ne bom nikoli to je dolga zgodba o tem kdaj drugič.
Bo hišni pocrtek. Se bom oglasil kakšen popoldan pri tebi na Krasu.
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1164 : sreda, 17.09.2008 : 21:51:05 »

TJAŠA! Kaj pomeni to "z glavnikom"? Vedno je najprej krtača, glavnik je samo za na konc, za "likof", bi rekli pri nas na Dolenjskem. In Tessa je ja, mamica - pa ona še tak mladič, lepo prosim! Ampak ta prava, huda ko grom, ravnokar je zlifrala lhaka-apso, ki je hotela prešteti mladičke. 7 palčkov, ja. Full rastejo, saj ni čudno, pri takšni količini hrane, kot jo Tessa pospravi. Pa sem mislila, da imam poceni psa  Grin Cheesy Grin

Ravno sem nakupila kup skuš pa sardin, to obožuje, uhlje dobi kot višavski terier, ko zavoha ribe.Torej, najprej krtača. Če ne pa prosim, izlet na Dolenjsko, da ne boste samo Gorenjci izpadli super gostitelji  Wink

Danes pa - reklama, a škodi?Huh? smo imeli fotografiranje za predstavitev pasme v Delo in dom, menda bo naslednjo sredo ali tako nekako. Envy v vsej svoji veličini, širini in starosti. Prava dama, ha ha.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1165 : četrtek, 18.09.2008 : 21:06:50 »

ja, kar pridi, boš videl kakega vragca, ki liže ušesa imamo!!!! Lepa hvala za vazelin Tjaša, bom kupila, no, je res pridna. Letos je že razumela, da smo gobarji in ne lovimo merjascev in prvič sama našla prve žolte trobente. pa tako je vesela ko kaj naredi. recimo ko nas izgubljene gobarje vodi nazaj k avtu, kar laja. Boš vesel Ruso, takega prijatelja
še nisi ieml, kot je softy Grin Wink
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1166 : petek, 19.09.2008 : 11:06:20 »

Najprej čestitke mladi mamici!!! In seveda tudi vzrediteljici  Cheesy Cheesy Cheesy
Upam, da bomo čez kak mesec lahko prišli na obisk... Roll Eyes


Me pa nekaj zanima, vem da sva se enkrat že nekaj pogovarjali o tem, ampak od takrat je že kar nekaj časa... Zanima me, če veš, kje bi se lahko naučila potrimat irca oz. če poznaš koga, ki to zna. Naša "frizerka" gre na porodniško, tko da je mal kriza, kr zelo malo ljudi zna potrimat irca pravilno. Varianta sam svoj mojster me skrbi, da ne bi pol izpadu kot kak pinč, tko da sm odprta za vsak nasvet... Huh
Tina
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1167 : nedelja, 21.09.2008 : 17:36:14 »

Janja čestike tebi in tvoji Tessi Cheesy Cheesy
 Aja jaz itak kar napišem, napišem tko da se nič ne zastop Wink....najprej krtača pol glavnik!!Ampak  kljub krtači in glavniku je dlaka grozna. Upam da bomo tole prešli. Prej je bilo vse normalno 1-krat, 2-krat na teden sem jo temeljito prečesala pa je bla ko nova. Zdaj pa vsak dan češem pa izgleda kot da bi jo 1-krat na mesec Grin Grin Blondie je na glavi dlaka že ful zrasla pa še malo se je zredila, tko da počasi postaja tisti pravi, nabiti  softy...POČASI Grin Wink Drugače  bo pa počasi potrebna frizerja Roll Eyes Smiley Smiley.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1168 : nedelja, 21.09.2008 : 18:24:14 »

Sanja zmagala včeraj na SPECIALKI!!!!!! Smiley Wink Cheesy Grin Roll Eyes
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1169 : nedelja, 21.09.2008 : 19:30:39 »

Sanja vse čestitke!!!!!!!!!!!!!!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines