mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 01:30:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 211848 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1110 : nedelja, 15.06.2008 : 13:09:45 »

Vzrediteljica iz Češke bo bolj težko preverjala stanje psa v Sloveniji. Žal je lahko meni, ker sem ji psa prodala v SLO. Na žalost ne moreš vnaprej vedeti, kako bo kdo skrbel za psa. Mam tel. št. od "lastnice" in jo bom poklicala. Sicer nimam nič proti, če je pes "na kmetih", po moje je boljše, kot v Piranu na vrvici po cesti, ampak gre za to, kako kdo dela z njim. Če pa ga je oddala v take roke, najbrž tudi sama ni bolje delala z njim in je torej revež prišel z dežja pod kap.

Ker sem besna, bom dodala še tole: ni čudno, da jo je dec pustil, če je takšna! Amen! Angry Angry Angry
Logiran
ksenija_duby
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #1111 : nedelja, 15.06.2008 : 18:36:46 »

ja, zgleda če je moral dec spokat, je moral it tudi pes....reveža...
sicer pa, janja ne očitaj si, vsega se pač ne da vnaprej vedeti... sem pa prepričana, če bi se lastnica obrnila nate, bi ji sigurno pravilno pomagala. očitno je hotela sama rešiti situacijo, ampak se ji je totalno ponesrečilo Sad
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1112 : nedelja, 15.06.2008 : 20:40:11 »

Če bi moja Blondie vedla kako srečo ma, da ma mene, pol bi me zmeraj ubogala... Tongue Tongue Roll Eyes Grin  Kuža se mi smili. Upam da se bo obrnilo kaj na boljše. sram
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1113 : nedelja, 15.06.2008 : 20:46:24 »

Slike iz Portoroža niso ratale, moj telefon ne zmore ostre slike na razdalji od več kot 2 metra ...  sram
od šampion klase pa mi ni ratala niti približno ...  Cry
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1114 : nedelja, 15.06.2008 : 20:47:55 »

evo;

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1115 : nedelja, 15.06.2008 : 21:23:19 »

Sem bla danes v Portorožu. Sem vidla Lučko. Blondie pa Lučka sta pa skoraj samca za part doble Grin Grin. Men ni biu všeč. Lučki pa Blondie pa tud pomoje ne Wink
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1116 : nedelja, 15.06.2008 : 22:47:22 »

ja, je bilo pa zabavno potem, ko je Lučka probala baby handling. prej je šla z malo Evo po vsej hali, pa vse čevapčiče pojedla, potem pa v ring ni in ni marala. je tudi sodnica probala, pa je rekla, da jo moramo bolj na trdo prijet, da se ne boji, temveč nas za norca ima. No jaz ne bom probala, se mi zdi da sem z njo še preveč trda, ni razstavni pes in konec, je pa za hec in klapo. No, meni je žal ampak tile čisti američani mi sploh niso všeč!!!Je Italijan odšel z dolgim nosom!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1117 : nedelja, 15.06.2008 : 22:49:47 »

ja glede oddajanja, jaz sem pred enim mesecem v Tukanu v GO izvedela, da sta se tudi v Ajdovščini dva ločila in da zaradi tega softija samca oddajata. Sem vprašala, če mi lahko telefon dobijo, pa niso uspeli. Je tale tvoje vzreje, Janja???
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1118 : nedelja, 15.06.2008 : 22:56:23 »

ja, vsekakor mislim, da so bili tile lastniki od Tise zelo fejst ljudje, ko so
se nate obrnili, to je bilo odgovorno vedenje, saj imaš ti večji pregled nad povpraševanjem po softijih in lahko lastnika najdeš. Meni se res čudno zdi, lastniki od pakota pravijo (oni mal v Luciji živijo), da psa ni
mogla obvladat. So pa oni res zgledni, ker se  s Pakotom lepo ukvarjajo,
tudi če bolj "živahne" narave. No, vsekakor ima Tjaša prav, daj na tisto spletno stran napisat da tile psi kar precej lajajo, da so včasih trmasti, jaz se bojim da jih ljudje vzamejo, ker mislijo da pudlja kupujejo, pol pa ne znajo s terierjem in ga prvemu oddajo, ki ga s palico vozi na sprehod
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1119 : ponedeljek, 16.06.2008 : 07:54:21 »

Pa ni  tko samo pri terierjih . Ljudje kupijo psa ki jim je všeč po izgedu, karakter jih sploh ne zanima. Samo da imajo psa ki je njim všeč. Marsikdaj  pa zanemarijo pomembne stvari (npr. pri terierjih trmo). Stvar je povsod ista,domov pride mala lepa kepica ki jo vsi razvajajo in se vsem smili. Ampak ta kepica raste in kmalu zraste čez glavo. Tko pol nastanejo nemogoči, neukrotljivi, napadalni....psi. Ljudje pa vedno najdejo problem v psu, namesto da bi ga iskali pri sebi. Nihče ne pomisli da je pes živo bitje in ne lutka. Tud človeškega otroka je treba vzgojit, isto je pri psih pa naj bo katera koli pasma. Nekatere pasme oz. posamezen pes potrebujejo malo več ustrajanja druge malo manj. Mislim da preden kupiš psa moraš malo prebrat o njih, se pogovort s kakšnim lastnikom. Najbolš pa je če vidiš psa in si delno sestaviš osebno mnenje o njem, o njegovem karakterju, o njegovih  plusih in minusih. Na podlagi tega pa se potem odločiš ali je pes zate, ali ni.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1120 : ponedeljek, 16.06.2008 : 20:56:14 »

Ja, popolnoma res, pa pasme spreminjajo, tako da je ljudem všeč. Moj prijatelj je sedaj kupil zlatega prinašalca pri enih, ki imajo leglo vsake štiri mesece, psi pa so seveda zeloooo poceni. Seveda je prinašalec bel, popolnoma s kratkimi nogami, dolgim trupom in veliko glavo. To je povsem nekaj drugega, kot je bil zlati prinašalec pred petnajstimi. če bi bili po izvoru beli, bi se imenovali White retriver. To je isto kot pri softijih, tudi tu se pasma prilagajo okusu. In pri drugih pasmah isto, eden rabi manjšega svetlejšega psa, pa ga naredijo, rabi lepšega in že je tu. Biznis, kot povsod!!!
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1121 : ponedeljek, 16.06.2008 : 21:34:16 »

Men drugače ni jasno, kaj so američani tolk posebni da jim noben pes ni všeč in da delajo svoje "ameriške" linije. Pa ni tako samo pri softijih, tud nemški ovčar je drugačen v Ameriki(ameriška linija), pa akita inu jim tud ni bila všeč in so moral nardit ameriško akito. Bo ratu naš kraški ovčar mal bolj popularen....bomo mel kraške očarje ameriške linije....! Sam da je denar. Undecided Undecided
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1122 : ponedeljek, 16.06.2008 : 23:07:53 »

ja, pri softiju je posebno problematično, tale irski in ameriški je popolnoma drug pes, pol je pa angleški, ki je nekje vemes in je po mojem lepši kot ameriski. No, jaz sem malo pesimist, ampak se bojim, da bo tale irski tip počasi izginil, ameriški je vsem bolj všeč, tudi  "gospod in gospa Pako",
ki sta bila v soboto in nedeljo na razstavi, sta rekla, da jim je ameriški bolj všeč. No, če irskega tipa ne bo več, jaz ne bom več kupovala softijev, ker meni amriški res ni všeč. Manj nežen je, bolj žleht, temen gobec je grd, nima tega črnega noska na svetli dlaki, pa lesk mi je všeč pri ircu.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1123 : torek, 17.06.2008 : 07:58:02 »

Upam da se bodo irci in ljubitelji  mal zavzel za irski tip in ga poskušal ohrant.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1124 : petek, 20.06.2008 : 14:22:18 »

Jutri se vidimo!  Grin

neca, irski tip ne bo izginil! Se kar dosti ljudi bori zato, veliko vzrediteljev je resnično predanih.
Sicer pa ljudje imamo različne okuse; nekaterim so bolj simpatični ameriški tipi, nekaterim angleški in nekaterim irski.
Zame bo irski softy vedno pravi softy in bom take tudi imela.

Američani so pa itak adijo, kar se tiče nastajanja in degeneriranja pasem.
Logiran
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines