mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 18:10:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi  (Prebrano 17129 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #45 : četrtek, 03.11.2005 : 17:55:52 »

lejca, kakšen je pa naslov tiste knjige?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #46 : četrtek, 03.11.2005 : 19:12:56 »

lejca, kakšen je pa naslov tiste knjige?
Ulrich Klever: Velika knjiga o psih
Primeren bi bil tudi sheltie. Je precej nezen, vodljiv, zelo navezan na lastnika...
Se strinjam.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #47 : petek, 04.11.2005 : 10:56:42 »

Sammy...  mogoče  (  vsaj kar sem jaz imela  opravka z njimi) cavalier-King Charles  španjel.
Meni se zdijo  blazno  dojemljivi, pa tudi  dokaj milega  karakterja  vsaj  psičke.  Kar jih jaz poznam.  Je  pa  zopet  eno dejstvo...  niti  dva psa nista  enaka po karakterju Wink
Čeprav  pa  ,  kar sem jaz  zasledila  v  knjigah,  povečini  priporočajo  družne pse  kot pasme za   ljudi  z  bolj milim značajem.
Kar  je pa zopet....  hm  hm...  po eni strani  zabloda.  Meni  se  nek  pekinez    ali  čivava  ne  zdi  prav nič  milega  značaja Grin Wink
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #48 : petek, 04.11.2005 : 11:03:09 »

Meni  se  nek  pekinez    ali  čivava  ne  zdi  prav nič  milega  značaja Grin Wink

Ooo, meni tudi ne!Čivave nikakor niso milega značaja.Jo ima moja frendica, pa samo pozviniš na vrata misliš ker buldog bo za vrati, je pa le ena drobcena čivavca. Shocked Cheesy Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : petek, 04.11.2005 : 13:52:38 »

Bina: da se razumemo, bernardinci so lahko krasni psi in večina jih takih tudi je. samo govorimo o psih za ljudi brez izkušenj, ki so poleg vsega še "milega" karakterja. Zdi se mi utopično, da bi se taki bodoči pasji lastniki pretirano poglabljali v paritvene kombinacije (sploh pa pri nas, koliko je bilo v zadnjih letih domačih legel  bernardincev z rodovnikom)?
Kljub temu, da bernardinci niso ravno pogosti, ti lahko povem za več primerov iz moje okolice. Mlad par si je omislil bernardinko, zanjo sicer čisto solidno skrbita a je niti slučajno fizično ne obvladata. Malo sta zamudila pri socializaciji, sicer čisto normalna psica je agresivna do majhnih psov in mladičev, pa tudi po ljudeh rada taca, iz prijaznosti sicer, pa vseeno. Lastnika to vesta in je ne spuščata s povodca, a kaj, ko je niti oba skupaj nista sposobna zadržati, kadar se zažene. Po enem takem incidentu, ko je dvakrat zaporedoma napadla mojo mlado psico (jaz sem jo ujela in dala lastniku, ki pa se mu je takoj spet iztrgala iz rok) sem jima svetovala halti, pa se jima je psica preveč smilila. Bog pomagaj.
Veliko hujši je bil primer bernardinca, ki ga lastnik ni obvladal, ko mu je naredil nekaj p... je psa enostavno zaprl v veliko premajhen pesjak. Psu je uspelo pobegniti, zato ga je v že tako majhen pesjak še dodatno priklenil, da niti v uto ni mogel. iztrebke je počistil mogoče enkrat na leto, če jih je, pes je dobil vodo in hrano, kadar je lastniku prišlo na misel, mnogokrat je pozabil. Nazadnje ga je nekdo prijavil, po obisku inšpektorja je psa dal ustreliti.

tisti seznam iz enciklopedije je povsem mimo.
so pa kavalirčki res krasni, bi rekla da eni izmed najbolj primernih. Šeltiji pa samo z veliko pridržki.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #50 : petek, 04.11.2005 : 15:14:24 »

mogoče  (  vsaj kar sem jaz imela  opravka z njimi) cavalier-King Charles  španjel.
Meni se zdijo  blazno  dojemljivi, pa tudi  dokaj milega  karakterja  vsaj  psičke.  Kar jih jaz poznam.  Je  pa  zopet  eno dejstvo...  niti  dva psa nista  enaka po karakterju

Slednje se kako drzi. Starsi imajo kavalirja (sicer samcka) pa ni nic kaj mil. So sicer hodili z njim v malo in osnovno solo - je poslusen in vzgojen, ima pa precej izrazit lovski nagon. Dovolj je ena muha v sobi, pa vsa poslusnost odpove. Mali bo kot v transu skakal za njo ure in ure ter se pri tem ne bo oziral na nikogar. Ocetu je ze velikokrat z vso silo skocil na trebuh. Tudi med igro se zlahka spozabi in postane pregrob. Da o raznih lumparijah, ki povzrocajo sive lase, sploh ne govorim.  Roll Eyes
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #51 : sreda, 09.11.2005 : 14:01:18 »

1. Če ste družabni, povsod priljubljeni čvekač, je za vas: BEAGLE
2. Če morate biti vedno izjema, a biti hkrati vedno "in", izberite: SHIPPERKE
3. Če ste "srboriti", srčen borec, ki ne prenese poraza - večni zmagovalec, imejte: NEMŠKEGA LOVSKEGA TERIERJA
4. Če ste resnobni, strogi in plemeniti, imejte: RODEZIJSKEGA GREBENARJA
5. Če ste ekscentrične nravi imejte: MEHIŠKEGA (ALI PERUJSKEGA) GOLEGA PSA
6. Če ste mladi, lepi in ambiciozni, bo pravi za vas: CANE CORSO
7. Če ste preprost, izrazito družinski človek, vam bo ustrezal: BORDER COLLIE
8. Če ste uravnovešeni, modri in dobrodušni, bo za vas: BLOODHOUND (PES SV. HUBERTA)
9. Če ste asocialen aristokrat, je za vas primeren: AKITA INU
10. Če ste boemski, umetniški, kreativni, pa vendar agilni, vam ustreza: DALMATINEC
11. Če ste zasanjani uživač, izberite: BERNSKEGA PLANŠARSKEGA PSA
12. Če ste po naravi siten samski intelektualec, knjižni molj, si omislite: CHIHUAHUO
13. Če imate težnje po absolutni strahovladi, je edini pravi izbor: FILA BRASILEIRO
14. Če ste samostojni, svobodnjaški in dostojanstveni, izberite: NEMŠKEGA OSTRODLAKEGA PTIČARJA - ŽIMAVCA
15. Če ste narcisoidni in norčavi, pa je pravi samo: NEMŠKI BOKSER
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #52 : sreda, 09.11.2005 : 17:28:04 »

Nikomah, po kakšnih kriterijih naj bi te pasme ustrezale?

lp
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #53 : sreda, 09.11.2005 : 18:08:32 »

Po Nikomahovih subjektivnih kriterijih!  Wink
Se ti zdi, da kaj ne drži?
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #54 : sreda, 09.11.2005 : 18:21:33 »

V bistvu bi moral izbor nasloviti: Nikomahovih top 15 pasem, za 15.....
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #55 : sreda, 09.11.2005 : 19:10:42 »

Po Nikomahovih subjektivnih kriterijih!  Wink
Se ti zdi, da kaj ne drži?

Vse drži.  samo pri  14.  si pozabil dodati še " če" ste lovec. Grin
Vzgajam in šolam ravno eno  6 mesečno zverinico te pasme, pa ti kar povem , da so tazeleni pri njej v priviligiranem položaju Wink.  Se jim je navadila  kar slediti, ker se  vedno kaj zanimivega zanjo dogaja okoli njih  Cheesy Wink Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #56 : sreda, 09.11.2005 : 20:30:10 »

Nikomah, zanimivi seznam! Cheesy Sedaj pa več ne vem, kakšna sem po karakterju ... Grin
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #57 : sreda, 09.11.2005 : 20:32:34 »

Jaz nekak nisem resnobna, stroga in plemenita Roll Eyes Wink
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 09.11.2005 : 20:39:10 »

Mislim, da bo tale Nikomahov seznam res prav prišel tistim, ki šele kupujejo psa in jim dal misliti, kakšna pasma pravzaprav ustreza njihovemu karakterju... Wink Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #59 : sreda, 09.11.2005 : 20:44:44 »

Kaj pa ima lepota človeka opraviti v zvezi z izbiro pasme (glej cane corso)? Huh Smiley
Aja, mislim, da so v bistvu napisane bolj glavne lastnosti pasem in, Nikomah, sklepaš, da mora biti tudi človek takšen po značaju, kot je njegov pes. Verjetno drži, pa mislim, da ne v vseh primerih.
Grem na konkreten primer: Nemški lovski terier - izrazito trmast (vsaj po mojih izkušnjah), energičen in vse bi naredil za dosego svojih ciljev. Ampak mislim, da če bi bil njegov lastnik tudi tako trmast, da bi šel z glavo skozi zid, če bi bilo treba, bi to obrodilo samo še večjo trmoglavost pri psu (torej bi se samo še stopnjevala). Mislim, da je pri lastniku NLT-ja pomembno predvsem, da je dosleden in da mirno odreagira na vsako izzivanje.  
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines