mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 10.08.2024 : 09:21:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 187233 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #915 : nedelja, 21.09.2008 : 20:58:43 »

Kar se silimarina tice, se dobi tudi ekstrakt pegastega badlja, nisem pa ziher iz cesa tocno so kapsule.
V lekarni se dobi Pegasti Badelj v kapsulah.

Sestavine so:
-izvleček pegastega badlja standardiziran na silimarin
-sojin lecitin
-čebelji vosek

Dobi se jih brez recepta.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #916 : nedelja, 21.09.2008 : 21:03:26 »

Jaz bi na tvojem mestu prosila vet. za kopije vseh izvidov krvi. Ja, kapsule pegastega badlja dobis brez recepta.

O, saska, hvala. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #917 : nedelja, 21.09.2008 : 21:04:23 »

Najlepša hvala obema, lp Nataša
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #918 : nedelja, 21.09.2008 : 23:12:55 »

ja Nanook, teste krvi je naredil še prvi veterinar takoj pri drugem testiranju za erlihijo (po kuri s clinofugom) in je rekel, da so OK...tu, kamor hodim zdaj pa se jim nekako ne zdi potrebno. Zdaj se odpravljam v LJ k dr.Tozonovi, oz. mogoče bom še prej šla v Postojno, ker mi je nekako bližje in sem na tesnem s prostimi dnevi med tednom.

Sanco1a, Nanook ima prav, erlihija je smrtna, če se je ne zdravi, kot tudi borelija. Sumim, da je moja prva psička poginila prav zaradi klopne bolezni, za katero je ni nihče pregledal (razen hitrega testa za borelijo, ki pa ni zanesljiv), znake je imela podobne kot jih opisujejo za erlihijo (tesi jih ima manj).
včeraj sem dobila ta članek na nekem blogu, če koga zanima Smiley
http://www.vintagegoldens.com/tick.htm
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #919 : nedelja, 21.09.2008 : 23:32:49 »

zgornji članek sem našla na tem blogu http://blackgsd.googlepages.com/ehrlichiosis in se mi zdi škoda, da vam ne bi povedala zanj, ker je (vsaj zame) res informativen Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #920 : nedelja, 21.09.2008 : 23:42:52 »

No, tisto o smrtnosti - moja veterinarka dela mag. ali doktorat o tem, pa je rekla, da je itak okuženih 70% slovenskih psov (med njimi večina sploh ni diagnosticiranih) in da je potek bolezni odvisen od neštetih drugih faktorjev. Ko sem dobila izvide za erlihijo, ni bila popolnoma prepričana o nujnosti zdravljenja, glede na spodbudno splošno krvno sliko, za Clinofug se je odločila šele po izvidih za borelijo. Jaz nisem tako črnogleda, mogoče bom  čez nekaj tednov jokala, ne vem, Tesi želim vse dobro, pa prosim nekoga zgoraj za svojega Sančota. Mogoče nam bo pa uspelo - nekaterim je, a ne?
Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #921 : ponedeljek, 22.09.2008 : 00:18:15 »

joj, seveda ne ... nikakor ne smemo bit črnogledi .. niti pomisliti ne smem, da bi lahko bilo kako drugače...hotela sem le povedati, da je mogoče erlihija pozno ugotovljena in je lahko smrtna. poznam kar nekaj psov, pri katerih so ugotovili erlihijo in so jim enostavno predpisali clinofug in psi so bili po tistem v redu, taki kot prej.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #922 : ponedeljek, 22.09.2008 : 12:18:17 »

Če ti kaj pomaga - sestava Epato cani: jetrna moka, standariziran silimarin, pivski kvas, manan oligosaharidi, celuloza, rastlinske maščobe,  Na in Ca alumosilikat.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #923 : ponedeljek, 22.09.2008 : 16:16:37 »

Punce, hvala, sem kupila danes kapsule, Lanabela, ravno zaradi jetrne moke je bila vet.  skeptična. Moj pes je v zadnjih dneh tak, kot je bil prej, bojim se le prezgodnje prekinitve terapije zaradi jeter, če se bo tako odločila in bom opazila, da se slabša, bom šla po drugo mnenje. lp
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #924 : ponedeljek, 20.07.2009 : 15:17:48 »

Bom raje kar semle napisala, čeprav sem odprla temo o sami anaplazmi, ki pa je baje sorodna erlihiji in ima enako zdravljenje.

Psu mame mojega dragega so na začetku junija postavili diagnozo - anaplazma. Dobil je recept za zdravilo, katerega imena ne poznam, vendar pa naj bi se ga pri nas ne dobilo, tako da so morali ponj v Italijo (tu pa sem zasledila, da ste uporabljali zdravila, ki so se dobila pri nas). Vendar pa se mi zdi, da po slabih dveh mesecih s psom ni kaj dosti bolje. Še vedno šepa in čeprav je šele na začetku svojih srednjih let je njegova energila je bleda senca tiste, ki jo je imel pred dobrim letom. Res je, da z njim nimam konstantnega stika, pa vendar se mi zdi, da bi po 7 tednih moral biti viden napredek ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #925 : ponedeljek, 20.07.2009 : 15:32:57 »

Anaplasma phagocytophilum je bivsa Ehrlichia phagocytophilum. Vsake toliko si premislijo. Roll Eyes
Zdravilo oz. antibiotik je verjetno doksiciklin, pri nas se ga ne dobi vec, ne vem pa kako se zadeva imenuje v Italiji.
Pes je normalno? Koliko je pa star? Koliko tehta? Koliko mg/dan je dobival? A so mu kaj pregledali kri (razen titra)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #926 : ponedeljek, 20.07.2009 : 16:33:24 »

Čisto točnih podatkov nimam, ker pes ne živi z nama, je pa mešanec med labradorcem pa rotweilerjem, če to pomaga pri teži. Na zadnjem pregledu so baje rekli, da ima 2 do 3 kilce preveč, ampak da to ni vzrok za težave, ki jih ima. Star je okrog 6 let (je pritepenček).
Za dozo ne vem kakšno je dobival, kri so pa poslali v laboratorij ob zadnjem pregledu, ker so ga zaradi šepanja pregledovali že vsaj tretjič in tokrat končno poslali kri na test za boreliozo, anaplazmo in ostalo, in baje je bil pozitiven le za anaplazmo. Od takrat pa mislim, da ni bila pregledana.

Je (papca) baje normalno, le ob vročih dnevih bolj pozno.

Je pa bil, če se ne motim pri Zaninoviču.

Obstaja pri nas še kako drugo zdravilo in če, kakšne izkušnje imate z njim?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #927 : sobota, 15.08.2009 : 19:10:40 »

Ali kdo ve, ce je clinofug spet dosegljiv v Slo?
m.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #928 : ponedeljek, 17.08.2009 : 00:24:32 »

Ali kdo ve, ce je clinofug spet dosegljiv v Slo?
m.
Po mojih informacijah (se vedno) ne. Mi jutri izvemo rezultat krvne slike in v primeru, da bo Rina ponovno rabila, bo treba iskat v Italijo oz. Avstrijo. Glede na znake, pricakujem, da bo Clinofug spet potreben.. Undecided
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #929 : sreda, 28.04.2010 : 14:56:34 »

Nekaj o malo drugačnem pristopu zdravljenja erlihije in borelije sem napisala na forumu borelije - če koga zanima poglejte. Pišem po hudem usodnem razočaranju...in nabiranju izkušenj v treh letih. Mogoče se pa kdo izogne katastrofi. Upam.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines