mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.09.2024 : 08:23:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 189305 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #345 : petek, 29.07.2005 : 17:16:45 »

Na tvojem mestu bi jo že zaradi ljubega miru peljala ali pa se posvetovala še z Tozonovo.
Logiran
Oona
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #346 : petek, 29.07.2005 : 18:05:43 »

danes smo izvedeli da je z našo psičko oono  vse o.k. ;Dhvalabogu ::)kontrolo imamo čez šet mesecev.

Lp     Pika
Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #347 : petek, 29.07.2005 : 20:26:11 »

Diferencialka pri nas ni pokazala ničesar. Trombociti so bili povsem normalni.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #348 : sreda, 03.08.2005 : 11:08:04 »

Kako so kaj vaši kosmatinci? Pri nas zaenkrat vse OK, zdravljenje poteka po planu. Še zdaj pa ne vem ali bi po končanem zdravljenju zopet ponovila test.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #349 : sreda, 03.08.2005 : 13:09:44 »

andi: ti imas tudi 3 tedensko terapijo a ne? Si ze proti koncu? Jaz po vsem prebranem morda malo premisljujem ce bi se posvetovala pa podaljsala se za en teden - glede na to da tablete dobro prenasamo...

Za Rajo se vedno cakam izvide...ze 3 tedne!! Lips Sealed
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #350 : sreda, 03.08.2005 : 15:30:13 »

andi po koncanem zdravljenju bo titer se vedno pozitiven se razume!
skoda denarja
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #351 : sreda, 03.08.2005 : 15:53:02 »

Kolikor je meni znano, je smiselno ponoviti teste šele 6-9 mesecev po terapiji... Pa še takrat ni nujno, da bodo titri že bistveno nižji.
Vmes pa je menda dobro, vsakih toliko časa preverjati krvno sliko, če bi se slučajno opazilo, kaj neobičajnega...
Mi gremo dat kri jutri, je pa Bonie že 6 tednov na antibiotikih, pa še vsaj dva tedna naj bi nadaljevali s terapijo. Samo Bonie je bila res slaba, pa tudi izboljšave so se pokazale zelo pozno. Zdaj sicer že ima apetit, samo postala je miss izbirčnosti med psi Wink Wink Wink Pa kakšen dan ni čisto nič utrujena, drug dan pa spet grema na čisto kratek sprehod, pa potem eno uro ne pride k sebi Huh Pa noge jo še vedno bolijo. Drugače pa je že skoraj taprava Cheesy
Upam, da ste tudi ostali že boljši Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #352 : četrtek, 04.08.2005 : 20:37:25 »

Mi smo naso 3-tedensko terapijo podaljsali se za 1 teden.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #353 : sobota, 06.08.2005 : 13:06:59 »

 [quote author=Bučka link=topic=330.msg123041#msg123041 date=1122571912

Mi smo bili z Bučko sedaj še pri Čopovi, ker se spozna na oftalmologijo. No, Bučkina fleka sedaj že na obeh očeh sta še vedno neidentificirana. Najprej je nekaj omenjala neke kristalčke, potem neko distrofijo, potem je pač zaključila, da ni nič hudega... Ko bi le lahko 100% verjela, ampak glede na to, da ni vedela kaj bi to sploh bilo...

Citat

Bučka, daj napiši kako tole izgleda? Moja psica ima že leta nekaj takega (distrofija roženice), dianozo je postavil Zemljič, če te zanima kaj več, lahko odpreva novo temo, ker sem ravno ne sodi

Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #354 : sobota, 06.08.2005 : 15:41:54 »

[quote author=Bučka link=topic=330.msg123041#msg123041 date=1122571912

Mi smo bili z Bučko sedaj še pri Čopovi, ker se spozna na oftalmologijo. No, Bučkina fleka sedaj že na obeh očeh sta še vedno neidentificirana. Najprej je nekaj omenjala neke kristalčke, potem neko distrofijo, potem je pač zaključila, da ni nič hudega... Ko bi le lahko 100% verjela, ampak glede na to, da ni vedela kaj bi to sploh bilo...

Citat

Bučka, daj napiši kako tole izgleda? Moja psica ima že leta nekaj takega (distrofija roženice), dianozo je postavil Zemljič, če te zanima kaj več, lahko odpreva novo temo, ker sem ravno ne sodi



Pri Bučki se je pred časom pojavila na desnem očesu siva lisa, čisto na sredini očesa. En mesec smo ji dajali kapljice (dexametazon...), ki pa niso nič pomagale oz. vsaj ničesar spremenile. Potem se ji je enaka stvar pojavila tudi na levem očesu. Flekca sedaj rasteta in sta že prav dobro opazna. Širita se navzven. Kako pa izgleda distrofija roženice? To je nam omenjala Čopova, da bi lahko bilo, ampak ni bila prepričana. K Zemljiču bomo šli septembra, me zanima njegovo mnenje. Je ta distrofija lahko škodljiva za vid? Ko sem pregledovala literaturo o erlihiji sem videla, da se v kronični fazi lahko pojavi tudi t.i. corneal opacity. Ampak ne vem, če je to to. Čopova ni vedela, jaz pa še manj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #355 : nedelja, 07.08.2005 : 16:19:37 »



Kornealna distrofija nastane zaradi motenega metebolizma maščob v roženici. zato se tam začno odlagati kristalčki ponavadi holesterola. Na začetku je zadeva videti kot sivkasta ali belkasta mrenica, pri normalni svetlobi se skoraj ne vidi, vidi se jo, če svetloba pade pod določenim kotom. Ponavadi se najprej naredi na enem, kmalu pa še na drugem očesu, ponavadi se začne na sredini in se širi navzven, lahko so dokaj pravilno okrogle ali pa nepravilne oblike. Vzrok je težko ugotoviti, vendar je prava kornealna distrofija dedna. pri različnih pasmah se pojavlja v različnih oblikah. Pri moji psici gre po vsej verjetnosti za pravo, dedno obliko, saj so bili rezultati krvne preiskave vredu ( holesterol, in druge maščobe v krvi)in se je pojavila tudi pri sestri, je pa sicer pri moji pasmi zelo redka.(mimogrede, potem, ko je bila bolezen ugotovljena, smo dali pregledati oči vsem še živečim prednikom pri nas, pa so vsi zdravi, lastnica tuje psarne, ki se mi zdi najverjetnejši vir pa seveda o zadevi ni hotela nič slišati)
no kakorkoli že, pri moji psici se je pojavila pri dveh letih, mrenica se je razširila po celi površini obeh oči, vendar je ostala zela tanka tako da se komaj vidi in se ne debeli (ustavilo se je po približno enem letu) psice načeloma čisto nič ne moti, se je pa nekaj časa poznalo pri agilitiju, ker pri določeni osvetlitvi ni našla vhoda v tunel zlasti če je bil črn ali bel, pa občasno je spregledala kakšno oviro, potem se je pa zgleda prilagodila, saj dela manj napak.
Taka oblika bolezni, kot jo ima moja psica, ne povzroča nobenih težav, zelo redko se toliko odebeli, da je vid resno moten, se pa ne da zdraviti. Ne priporoča se hrane z veliko maščobami in menda pa je za tako oko uporaba kortikosteroidov lahko zelo škodljiva.
Pri bokserjih  se pojavlja v drugi obliki, pojavijo se bele lise, lahko tudi več manjših, žal pa pri tej obliki nastajajo kasneje tudi boleče razjede na roženici, ki jih je težko zdraviti in se ponavljajo. Pri bokserjih se pojavi kasneje, nekako po 6 letu.
Po moje je najbolj verjetno, da gre pri Bučki za posledico erlihije, vendar je pravi vzrok ponavadi skoraj nemogoče ugotoviti.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #356 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:14:21 »

Glede na to, da vsa literatura o erlihiji omenja tudi to, mislim, da je pri Bučki res posledica erlihije. Mene seveda skrbi edino to, kako zadeva lahko vpliva na njen vid, oči, kako napreduje, so možne razjede itd. Upam, da nam bo Zemljič pomagal z odgovori.
Tule se celo malo vidijo Bučkini fleki: http://mega.moj-album.com/album/851875/. Pa da ne bo kdo mislil, da je tole patetično bitje kaj mučeno  Grin.

LP, Maša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #357 : torek, 09.08.2005 : 15:18:48 »

a misliš tisti beli lisko pod odsevom od fleša? Pri moji je skoraj nevidna, kot bi bila recimo plast olja na vodi. Lahko so pa tudi take manjše bele lise. Pri distrofiji je nemogoče napovedati, kako se bo razvijala, je različno od psa do psa. Če pa je posledica erlihije, se mi pa zdi, da bi se moralo ustaviti, ko bo bolezen pozdravljena. upajmo. Ne vem pa, če je možno, da bi izginilo kar se je že naredilo. Pri distrofiji definitivno ne gre nazaj.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #358 : torek, 09.08.2005 : 15:35:26 »

Ja, tista bela lisa. Sicer je v naravi veliko bolj vidna kot tule. Ker sem pa bolj leva pri veterini, anatomiji, fiziologiji itd pa imam še vprašanje, če bo kdo lahko pojasnil: a bi tole z očesi (npr. da gre za moten metabolizem maščob), pa njeni kristali v urinu, lahko bili kako povezani z njenim metabolizmom? Ker tudi kristali, ki jih vztrajno pestvuje, bi lahko bili zaradi motenega metabolizma, tako mi je povedala veterinarka. S
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #359 : torek, 09.08.2005 : 15:36:52 »

se opravičujem, ne vem kaj sem stisnila, da se je post poslal... Shocked

V glavnem, zadnje vprašanje: se da med zgoraj navedenima problemoma narediti kakšen skupni imenovalec? Hvala

LP, Maša
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines