mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 22:15:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 186912 krat)
0 članov in 46 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #315 : četrtek, 21.07.2005 : 11:21:26 »


Danes sem peljala še Ajšo na pregled krvi in sem vprašala dr. Pavlinovo če je mogoče, da je pri Bajki še po 4 dneh jemanja Clinofuga takšna razlika.





Mislila sem že po štirih dneh.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #316 : četrtek, 21.07.2005 : 11:41:55 »

Jaz ti priporočam, da se enkrat počasi odpravite na en ornk pregled vezi. Sedaj, ko se Bonie bolje počuti bo tudi vožnjo lažje prenesla. Naj točno ugotovijo, če so vezi načete ali ne. Če niso pa pazljivo in počasi začnite nabirati kondicijo in jačati mišice, da se vam ne bo zgodila Bučkina zgodba.

Maša, pregled vezi bomo obvezno naredili. Samo zdaj, kot pravi vet, še nima smisla, ker so sklepi še tudi otečeni od erlihije in borelioze.

Razmišljam samo še o tem, ali jo peljati v LJ k ortopedu, da ji pretipa noge, ali pa jo peljati na Dunaj, na univerzitetno kliniko, kjer bi ji naredili CT kolen, kjer se točno vidi, če so poškodovane vezi, kje so poškodovane, kolikšen del vezi je poškodovan... Najbrž bomo šli v drugo varianto. Nekako več ne zaupam tem ročnim pregledom in rentgenskim slikam, kjer se vezi tako ne vidijo, potem pa lahko samo upaš, da je vet dobro ocenil situacijo...

Bučka pa sedaj že misli, da je popolnoma zdrava in jo je prav težko držati v mirujočem stanju. Tačko občasno tudi že postavlja na tla, v ponedeljek pa damo ven še šive. Lonec na glavi bomo obdržali, ker je to edino konkretno pomirjevalno sredstvo, ki dela .

Super Grin Grin Grin

LP, Darja
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #317 : četrtek, 21.07.2005 : 11:55:30 »

V tem primeru je CT pravilna odločitev. Boste šli po antibiotikih?

LP, Maša
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #318 : četrtek, 21.07.2005 : 12:17:24 »

V tem primeru je CT pravilna odločitev. Boste šli po antibiotikih?

Mislim, da jo bom peljala na pregled v drugi polovici avgusta, še preden zaključi z antibiotiki. Ker v kolikor ima že oz. tudi poškodovane vezi in bi potrebovala operacijo, bi jaz želela, da se ji vezi operirajo čimprej, ko bo to možno... Ampak pred septembrom to sigurno ne bo.

Do pregleda pa ji za vsak slučaj ne pustim nobenega norenja oz. eksplozivnega gibanja(laufanja, skakanja, igranja s psmi, hitrega obračanja). Ker ne šepa in ker tudi obe zadnji nogi enakomerno obremenjuje, pa skušam čimveč delati na grajenju mišič in gibljivosti sklepov. Hodima samo po mehkem terenu, da ne obremenjuje preveč sklepov, vzpodbujam pa jo k enakomernemu gibanju (kolikor trenutno dopušča njena kondicija - če se na sprehodu preveč utrudi, vmes počivama, da se ji srčni utrip umiri) - enakomerna hoja, lahek tek, plavanje. Pa ravno danes grem še v Avstrijo po neko homeopatsko zadevo... Pa upam, da bomo zdržali do pregleda, ko bo končno jasno, kaj je z njenimi nogami...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #319 : četrtek, 21.07.2005 : 12:32:36 »

Homeopatske zadeve za Bonie? Za kaj pa?
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #320 : četrtek, 21.07.2005 : 12:50:08 »

Homeopatske zadeve za Bonie? Za kaj pa?

Za noge. Rhus tox
Logiran
t e j a
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #321 : petek, 22.07.2005 : 10:35:14 »

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če je kdo  opazil, da bi  kuža okužen  z erlihijo morda probleme s trzanjem.
Našemu so  čisto slučajno odkrili erlihijo, ni pa imel nobenih  bolezenskih znakov.Pred desetimi dnevi je dobil prvo  injekcijo. Zdaj pa se že tri noči(vedno ob 23.30) dogaja da začne trzati z zadnji delom telesa. In to kar močno, da ne  more spati, kot tudi jaz ne Undecided.
Poleg tega se z s tablet zdravi še za toksoplazmozo, vendar ko sem klicala k veterinarju(če je  mogoče to zaradi tablet) je rekla, da če bi bilo kaj narobe, bi  bi mu bilo edino lahko slabo. Za vsak slučaj pa naj zmanjšam dozo. To sem tudi včeraj naredila, samo je ponoči zopet razgrajal.
Zato sem pomislila, če  je kriva erlihija?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #322 : petek, 22.07.2005 : 10:47:27 »

Teja, ne verjamem, da bi erlihija lahko to povročala. Meni bolj smrdi po neki nevrološki motnji. Najbolje je, da se naročiš v Mestnem Logu pri nevrologu, žal v Sloveniji nimajo naprave za CT glave, imajo jo pa baje na Hrvaškem, za Dunaj sem 100 %. Se mu mogoče trese tudi glava ali samo noge?
Logiran
t e j a
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #323 : petek, 22.07.2005 : 14:49:50 »

Trza ,oziroma trese se mu samo zadnja desna taca(ko pa leži se zdi  kot da  mu cel zadnji del telesa poskakuje)
Na mestnem logu sva že bila pred 14 dnevi, peljala pa sem ga  ker se mi zdi nekaj narobe z ravnotežjem. Ko se  strese, se za sekundo  izgubi  in zanaša ga. Zato ga je pregledala nevrologinja, ki pa je rekla, da je nevrološko  zdrav. Zato mu je potem  vzela kri in dala na preiskave za erlihijo in  toksoplazmozo.  Oboje pozitivno.In zdaj se zdravi.  Zdaj pa se je začelo  to  s trzanjem. Tako da sploh  več ne vem  kaj naj si mislim.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #324 : petek, 22.07.2005 : 14:52:38 »

t e j a moj nasvet je, da poklici Tozonovo in jo vprasaj ...
m.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #325 : petek, 22.07.2005 : 14:54:17 »

Da je pes nevrološko zdrav lahko potrdi šele z CT-jem glave, prej ne. Ja če mu noga trza potem mu en živček nagaja. Pri ljudeh obstaja preiskava SEP, ki izmeri prevod signalov iz možganov do nog. Morda imajo kje v tujini napravo.
Probaj še kakšnega nevrologa kje dobiti. Mislim, da bi ti lahko tudi dr. Matko pomagal. Ste pa res reveži pri vas.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #326 : petek, 22.07.2005 : 15:12:13 »

Babesio in toksoplazmo pa tudi erlihijo (med mnogimi drugimi seveda) omenjajo pri motnjah v delovanju centralnega zivcnega sistema.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #327 : torek, 26.07.2005 : 21:32:59 »

Kako je z Rono, Bonie?

V bistvu sem se ravno prejle vrnila iz morja (brez Rone, prvic v lajfu brez psa se mi zdi!). Pravzaprav mi je bilo grozno sploh it glede na to da smo ravno par dni prej odkrili tole hudobno bolezen...No ampak zacetek jemanja tablet, pa ze tako malo znakov - da sem jo zaupala moji mami, pa seveda racun za mobitel bo visok Wink

Kolikor sem jo uspela zdajle videti se je predvsem zredila Smiley Precej je bila zasopihana od BURNEGA pozdrava, ampak pripisujem to tudi razburjenju d ame spet koncno vidi. Sporocim se jutri ce je kaj drugace...na tablete pa baje ves ta cas ni reagirala tako da mislim da morda ne bo...bom pa morda prosila oz. se se malo vec pogovorila ce ne bi morda podaljsali 3-tedenske kure antibiotikov. Jutri klicem na kliniko se za ta starejso psico (ki sem jo nato dala tudi testirati preden sem sla na morje) - sporocim!

Pa zelo sem vesela za bucko in Bonie ter njun napredek!!! Kar tako naprej vsi!
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #328 : sreda, 27.07.2005 : 12:25:14 »

Trza ,oziroma trese se mu samo zadnja desna taca(ko pa leži se zdi kot da mu cel zadnji del telesa poskakuje)

Tudi nasemu je na ta nacin trzala zadnja desna taca. Bilo je od nategnjene kolenske vezi, kar pa smo ugotovili sele, ko se mu je pretrgala.  Undecided
Logiran
maisha
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #329 : sreda, 27.07.2005 : 16:20:19 »

Ali se lahko erlihija vleče nekaj let- po simptomih sodeč-ali je hitrejša_ v mesecih, tednih / mislim  v obdobju, še preden veš da je pes okužen. A se res da, poleg testa za erlihijo in boreliozo, še pregled krvi za ostalo? Kaj pa če vet. odkloni pregled krvi, tudi če zahtevaš?
LP Maja 
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines