mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 22:16:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 186921 krat)
0 članov in 52 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #105 : sobota, 25.06.2005 : 11:29:27 »

Bonie, mocno drzim pesti, da bo vse ok.
m.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #106 : sobota, 25.06.2005 : 23:16:15 »

Maja, hvala.

Dobile sma Cinofug za 6-8 tednov, potem pa ponovno na test. Do ponedeljka dobi po 5 tablet na 12 ur, potem pa bomo dozo zvišali, če bo Bonie vse to dobro prenesla.

Zdaj pa me zanima, nekje v temi sem prebrala, da je dobro dati pred temi tabletami, neko drugo tableto za zaščito želodčne sluznice. Za kakšne tablete gre to? Kje jih lahko dobim? Najbrž je to res zelo pametno glede na dozo tablet, ki jih bo Bonie hkrati dobivala...

Pa še nekaj: bolj ko berem te članke in to temo, manj mi je jasno glede teh faz bolezni in števila titrov. Bonie naj bi imela 1:2000 in še nekaj protiteles + najdena bakterija v krvi. Kaj to pomeni? Je to veliko? Se lahko iz tega sklepa na fazo bolezni? Bo imela Bonie kakšne trajne posledice? Veterinar je bil zelo optimističen, češ da smo našli bolezen še pravi čas in da bo Bonie čisto ozrdravela... Ampak glede na to, da me je na praznik ob 7. uri zjutraj klical na domačo telefonsko številko, kar pomeni, da je moral klicati vse z istim priimkom po telefonskem imeniku (tam sem namreč pustila gsm številko), in da sem morala še danes pričeti z zdravljenjem, ne vem, kaj naj si mislim...

Dala sem ji tudi Advantix, za nogo pa ji še naprej dajem Cosequin (chronidin sulfat ali nekaj takega) + Missing link plus (z glukozaminom), pa ponovno je dobila protivnetno injekcijo v nogo.

Pravkar pa Bonie ajcka poleg mene, pri tem pa tako tezko diha, da me je kar strah zraven... Uboga moja revica. Pa tako dolgo ze vse to traja, ona pa samo mirno vse pranasa...

LP, Darja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #107 : nedelja, 26.06.2005 : 09:05:19 »

Bonie, zal mi je za tvojo psicko! Sad Bom drzala pesti, da bo zdravljenje uspesno! Kiss
Mogoce bi ji za zelodec lahko dajala Ranital. Nas pes ga je zaradi tezav z zelodcem precej casa jedel in tudi zdaj razmisljam, da bi mu ga zacela ponovno dajati, ker dobi toliko tablet...... V vsakem primeru raje vprasaj veterinarja. lp
Logiran

Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #108 : nedelja, 26.06.2005 : 15:38:27 »

Darja, zelo mi je žal za psičko, vendar sedaj vsaj vesta kaj je z njo čisto zares in sta že na terapiji. Bonie pa je verjetno v kronični fazi tako kot Bučka in ne v akutni. Spremljaj njeno počutje, za želodec ji lahko daš Ranital pomoje. O trajnih posledicah je trenutno težko govoriti, to bo pokazal čas. Mene osebno je tega smrtna groza, ker vem, da erlihija po Bučkinem telesu razsaja že zelo dolgo. Ima tudi skoraj bel jezik, zadnje dni pa se precej slabo spet počuti, spet težko hodi in bruha.. Cry. Pravilno pa je, da smo vsi optimisti, čeprav je na trenutke hudo. Svetujem ti, da gresta z Bonie po terapiji na komplet preiskave krvi in urina.

O dr. Matku pa... Lips Sealed. Kdove koliko psom je operiral vezi, ko to ni bilo potrebno in zavlekel zdravljenje?! ne, sploh ne morem verjeti...in on predava o erlihiji...nimam besed...

LP, Maša
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #109 : nedelja, 26.06.2005 : 17:38:14 »

Ojoj, boga Bonie.   Sad Drzimo pesti, da se cimprej pozdravi.  Kiss

Bi pa za vse druge, ki to berejo in imajo mogoce doma pse s "kao" poskodovanimi kolenskimi vezmi, opozorila, naj bodo zelo pozorni na morebitne spremljajoce znake tezav s tacami (vnetje oci, apetit, bruhanje, tezave z dihanjem, zmanjsana aktivnost...). Ocitno lahko le lastnik s svojo previdnostjo in natančnim opazovanjem psa prepreči napačno diagnozo, ce so znaki teh dveh bolezni tako podobni, da ju lahko celo veterinarji zamenjajo.  Angry

Mi smo imeli res poskodovane vezi in to je pomenilo le tezave s taco, pa nic drugega. Pes je bil normalno vesel, ce ga je kaj pritegnilo, pa je magari po treh na vso moč "zašponal" tja.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #110 : nedelja, 26.06.2005 : 22:20:03 »

Bučka, še enkrat tisočkrat hvala, da si mi povedala tvojo izkušnjo, ker če ne, kdo ve, kdaj bi odkrili, kaj je v resnici z Bonie   Angry  Glede Matkota pa sem tudi jaz ... Lips Sealed

Kot zgleda Bonie tablete dobro prenaša, pa zdaj zvečer se mi zdi, da že gre Bonie malo na boljše. Spet je postala malo bolj pozorna, po dolgem času je celo zalajala ne nekega mimoidočega, pa malo manj težko diha. Prej je pravzaprav dihala že čisto normalno, zdaj pa spet malo težje diha. Pa tudi danes na sprehodu je bila kar precej živahna. Je pa res, da je bila po treh mesecih prvič spuščena, pa da sma se igrali... Imama pa zdaj novo manijo: nobene hoje po visoki travi oz po podrastju v gozdu, pač pa samo hoja po širokih shojenih potkah  Undecided Bonie me sicer malo čudno gleda, da zdaj naenkrat pa kar lahko laufa in skače, samo ne sme pa v travo... Se mi zdi, da se že celo večnost samo derem nanjo, prej ne sme laufat, ne sme skakati, zdaj pa ne sme tja, sem itd. Sad Ampak če to ne bo šlo, pač ne boma šle več v gozd Undecided , sem se tako odločila.

Včeraj sem našla še en zelo dober članek o erlihiji, če koga zanima:
http://www.srv.net/people/cdm/Dale/ehrlichia.html

V glavnem, skušam biti čimbolj optimistična, upam, da bo Bonie čimprej spet nazaj stara Bonie in da se rešimo te more Angry. Pa seveda raje nič ne razmišljamo o možnih posledicah Sad Glede na članke, ki sem jih prebrala, se mi zdi, da bi lahko bila Bonie res v kronični fazi, samo v milejši obliki, ker nekih resnejših težav doslej še res ni imela. Ves čas jo boli noga, že cel čas je nekam žalostna in brezvoljna, pred časom ni jedla, nekajkrat pa je tudi bruhala,  zdaj je normalno, pa zdaj je dobila vnetje očk, malo ji je začelo tečt z nosu, pa izredno težko diha. Drugih težav, še posebej kakšnih krvavitev, kot pišejo v člankih, pa nima. Tako da verjamem v najboljši možni rezultat...

Bučka, držim pesti tudi za tvojo psičko, da bo čimprej ozdravela, ter da vseeno ne bo bolezen pustila večjih posledic.

Bom še poročala, kako napredujemo.

Lp, Darja in Bonie, ki je pravkar zaspala in spet normalno diha Smiley

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #111 : ponedeljek, 27.06.2005 : 17:41:22 »

Kvescn za vse erlihijase. Morda veste s katero vrsto je okuzen vas pes? Ehrlichia canis ali katera druga?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #112 : ponedeljek, 27.06.2005 : 20:39:12 »

Kvescn za vse erlihijase. Morda veste s katero vrsto je okuzen vas pes? Ehrlichia canis ali katera druga?
Pojma nimam, rečeno je bilo samo, da je pozitivna za erlihijo
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #113 : ponedeljek, 27.06.2005 : 21:23:13 »

Erlichia, ki jo dokazujejo na MF v Ljubljani je Anaplasma phagocytophilum. Tako se po novem imenuje bakterija (ki jo prenašajo klopi Ixodes ricinus) oziroma so združili tri vrste anaplasem: Erlichia equi, Erlichia phagocytophilum in "human granulocytic agent - HGE", zaradi 99,8% podobnosti v genski sestavi.
Bakterijo Erlichia canis pa prenašajo klopi Rhipicephalus sanguineus.
Lp K
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #114 : torek, 28.06.2005 : 10:24:12 »

Ja, ma kaj canisa pa nic ni al kako? Ali ga samo ne iscejo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #115 : torek, 28.06.2005 : 13:35:40 »

Jaz sem dobila ifo z mikro (IMI), da pri psih najveckrat dokazejo bakterijo Anaplasma phagocytophilum (bivsa Ehrlichia) redkeje pa E. platys in nikoli se E. canis.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #116 : torek, 28.06.2005 : 15:05:47 »

Zanimivo. Sem nasla podatek, da naj bi v Italiji dokazali E. canis, ampak da bolj poredko.
Kaj pri nas vsem dolocijo do vrste?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #117 : sreda, 29.06.2005 : 09:09:40 »

Bonie ali se je šepanje umirilo? Kar se zaščite želodca tiče, sem jaz svoji ves čas kure z antibijotiki dajala en jogurt na dan. Res je da Tara ni preveč občutljive sorte, vendar driske in bruhanja ni bilo nič  Wink. Šepanje pa je v kakih dveh dneh izginilo.

Vso srečo  Kiss

LP Noli
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #118 : sreda, 29.06.2005 : 11:09:45 »

Noli,

Bonie se po 4 dnevih terapije (od sobote), vseda in vstaja čisto normalno, nič več ne drži nogice vstran, šepala pa tako že prej ni. In če pomislim, da ji je nek "strokovnjak" hotel operirati koleno... ggrrrr  Angry Angry Angry)
Pa včeraj je tudi že bolj normalno dihala, samo nekaj kratkih epizod tistega težkega dihanja je imela. Je pa kar precej utrujena. Na sprehod gre čisto počasi. Ko sma včeraj srečali tri njene prijateljice (dve francoski buldoginji in eno bernko) na sprehodu, se je ful razveselila, po slabih petih minutah lahkega igranja pa sama prišla k meni in se vlegla na tla poleg. In to Bonie, ki jo vsi  naokrog poznajo kot neutrudljivo, ki ji ni nikoli bilo dovolj igranja in ki je včasih drugim psom bila že kar malo tečna, ko jih je gnjavila in gnjavila, naj se še igrajo...
Pa z očk in nosu ji še kar teče. Pa fejst se čoha, sploh po levi uhici (čeprav nima nič rjavo v ušesu), tako da se bojim, da bi imela kakšno vnetje srednjega ušesa...
Probiotične jogurte pa sem včeraj tudi jaz nakupila. Sicer sem ji probiotične jogurte dajala že od malega vsakih nekaj dni. Zdaj pa bi jih ji dajala vsak dan. Čeprav imam en mali problem, kdaj ji dajati jogurte, ker 3 ure pred in po tabletah ne sme jest mlečnih izdelkov. Tablete ji pa dam ob 8. uri zjutraj, potem pa grem v službo, pridem pa nazaj ob 17. uri, ob 20. ih pa dobi novo dozo tablet...
Razmišljala sem tudi, da bi ji kupila tiste tablete s probiotičnimi bakterijami, ki se dobijo kot dodatek k prehrani...
Bruhala Bonie zaenkrat tudi še ni, samo ful pazim, da pred tabletami čimveč poje, potem pa ji dam tableto v klobasi (v debelejši kos klobase naredim luknjico in ji dam noter tablete, pa še z nečim ji maham pred nosom, ker potem celi kos klobase pogoltne in sploh nič ne grize Smiley). Potem pa še grema na krajši sprehod za cca. 15 minut, ker sem prebrala, da potem ni dobro da na miru leži in da se tablete samo na enem delu želodca razkrajajo ali nekaj takega...

Noli, in kako je Tara zdaj? Ji je vse skupaj pustilo kakšne posledice. Jaz se bojim artritisa na nogi, ker jo je noga bolela že cca. 3 mesece. Pa bogve kaj je še narobe pri njej...

Lp, Darja
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #119 : sreda, 29.06.2005 : 12:36:30 »

Mogoče bo komu v pomoč Wink.
Po več kot enomesečni terapiji s Clinofugom je stanje pri Princu tako:
- z ozirom na to, da me je bilo strah kako jih bo prenašal (ima občutlijiv želodec in vsaj enkrat letno težave s kožo - dve najslabši varianti za ta antibiotik), se je vse končalo dobro za čas jemanja tablet. Res pa je, da sem ga takrat hranila dvakrat na dan, pred zaužitjem tablet in VEDNO sem mu dala probiotični jogurt TAKOJ zatem. Nikoli ni bruhal in nikoli ni imel driske - po mojem to o tri urnem nezaužitju mlečnih izdelkov za probiotične ne velja. Jogurt prakticiram še zdaj.
- proti koncu kure je postal vidno utrujen, razdražen, zdelan in nezainteresiran za karkoli, razen za preganjanje mačk in vročih "mačk" seveda;
- ene tri tedne po koncu jemanja tablet sem opazila praskanje ter gnojen ekcem pod vratom in veterinar mi je rekel, da je to verjetno posledica večih dejavnikov - malo antibiotika, splošnega zdravstvenega stanja psa in vročine, ki se je takrat pojavila;
- tudi Princ se je močno praskal po notranji strani ušesa - bila sem 100%, da gre za vnetje, pa mi je vet rekel, da tako čistih kanalov pri psu še ni videl Cool. Predlagam ti, da mu vneta mesta (tudi če se na enem mestu praska po koži oz. če si grize tačke, puli dlako) namažeš s kremo Diprogenta. Pri Princu je učinek neverjeten in verjetno je bolje tako kot injekcije. Le pravi čas ga je treba namazati, ko je "ranjena" površina manjša. In kremo imam že tri leta.

Slaba dva meseca sta od terapije minila. Princ še vedno ogromno časa prespi in počiva - pa spet je zdaj taka vročina, da..... Drugače agility laufa, vendar z manj treninga in na nižjih ovirah, pa tudi sicer poskrbim, da so njegove aktivnosti malo manj intenzivne, saj sam nima nobene mere.

Ponovnih testov še ne mislim delat-vsaj dokler bo stanje takšno kot je, ker sem prepričana, da nimajo nobenega smisla in so samo metanje denarja stran. Tako pravi tudi vet in jaz mu zaupam, pa tudi terapije po tako kratkem času še ne bi rada ponovila.

Najbolj od vsega pa me jezi, da je imel kljub zaščiti še v času terapije ogromno klopov.

Lp, Mateja
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines