mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 01:08:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 190681 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #405 : sreda, 05.10.2005 : 16:03:33 »

No oglasi se ko bos vedela kaj vec...Drzimo pesti in tacke!
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #406 : četrtek, 06.10.2005 : 15:31:50 »

No, Bučka ima nizke trombocite (9000), ostalo pa v mejah normale, tudi urin. Sem rekla še za dodatne preiskave in bodo zjutraj. Kaj pa naj s trombociti? Se da kako pomagat oz. kaj to pomeni? Baje je bila kontaktirana Tozonova, ki je svetovala, da naj pridemo, če bodo kakšne krvavitve, sicer pa ne. To je pa vse. Kakšne so normalne vrednosti trombocitov, ker iz tega linka se sprašujem, če sem blesava: http://www.ahc.umn.edu/rar/refvalues.html...

Maša
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #407 : četrtek, 06.10.2005 : 16:16:49 »

Bucka, glede ledvic-ste naredili krvne preiskave (biokemija-urea, kreatinin, P, Ca...)?

evo, za P in Ca me je danes veterinarka prepričevala, da je popolen nesmisel delati preiskave, ker so ti paremetri čisto nerelevantni... ampak sem vztrajala (ker sem imela seznam, s katerega sem črtala in P in Ca je ostal neprečrtan!) in bom jutri zvedela rezultate...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #408 : četrtek, 06.10.2005 : 16:18:45 »

evo, za P in Ca me je danes veterinarka prepričevala, da je popolen nesmisel delati preiskave, ker so ti paremetri čisto nerelevantni... ampak sem vztrajala (ker sem imela seznam, s katerega sem črtala in P in Ca je ostal neprečrtan!) in bom jutri zvedela rezultate...

parametri
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #409 : četrtek, 06.10.2005 : 18:08:09 »

evo, za P in Ca me je danes veterinarka prepričevala, da je popolen nesmisel delati preiskave, ker so ti paremetri čisto nerelevantni... ampak sem vztrajala (ker sem imela seznam, s katerega sem črtala in P in Ca je ostal neprečrtan!) in bom jutri zvedela rezultate...

ok, popoln  Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #410 : četrtek, 06.10.2005 : 19:10:13 »

Hm, a zraven testa ni bilo navedenih referencnih vrednosti? A je kaj razlozila, zakaj naj bi bila P in Ca nerelevantna?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #411 : četrtek, 06.10.2005 : 21:24:07 »

reference bi morale bit (vsaj na mojih listih z VF so, samo jih ta hip nimam zraven, da bi pogledala kako pisejo trombocite) ... Daj vsaj dopisi enote v katerih je ta 9000.
m.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #412 : sobota, 22.10.2005 : 10:21:09 »

Tudi Fabijo so testirali na erlihijo, izvidi bodo čez 14 dni. Krvna slika je pokazala povišano raven levkocitov (ne vem koliko). Takrat je imela tudi vročino in zato so sklepali, da je lahko to (čeprav je prej ni imela, pa tudi potem ne - pomoje je bilo zaradi stresa, ker sva bili cel dop na kliniki). Prišla sem pa tja zaradi čudnega kašlja... Ne vem koliko so to kaj znaki - pomoje kaj hudi niso. Dala mi je pa Cilofung in je rekla naj ga dajem 20 dni... Čeprav še ni izvidov.

Kakšna je krvna slika pri boreliji??

Pri Fabiji je bilo z izjemo povišanih levkocitov vse ok. Lahko tudi, da gre za kakšno vnetje, prehlad....

Kaj pravite? Koliko stanejo ti antibiotiki, danes grem v lekarno....

Kaj je pa babezioza?Huh
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #413 : sobota, 22.10.2005 : 10:26:15 »

Aja pa še nakaj...

Poznam psa, bernca, ki je imel ful zdravstvenih problemov... ni več jedel, pil, ledvica so mu odpovedovala, jetra, srce... vse narobe! Pa so dali skozi vse preiskave, 1 leto so ga vlačili po kliniki (mestni log), pa niso nič ugotovili. Naredili so test za erlihijo in je bil negativen (so jim tudi rekli, da so klopi, ki prenašajo to bolezen v Prekmurju)... Na koncu - preden so psa uspavali, so pa naredili še test za borelijo in bil je pozitiven!!! Prej pa noben ni pomislil na to! Pes je pri treh letih šel na drugi svet... LAstniki so ful skrbeli zanj in denar ni bil problem, tudi srce bi mu presadili, če bi lahko... samo pač vsi se ne zanimajo za razne bolezni in zdravje, ampak lepo zaupajo veterinarjem...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #414 : sobota, 22.10.2005 : 17:42:39 »

Pravkar smo izvedeli, Bonie ima še babeziozo... Prosim lepo, tisti, ki še niste, dajte pse testirati že za to zadevo...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #415 : nedelja, 23.10.2005 : 15:45:24 »

Pravkar smo izvedeli, Bonie ima še babeziozo... Prosim lepo, tisti, ki še niste, dajte pse testirati že za to zadevo...

Ma ne me hecat.... Ja, sranje, no  Cry Cry. Kaj si dobila?
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #416 : nedelja, 23.10.2005 : 17:21:18 »

Ma ne me hecat.... Ja, sranje, no Cry Cry. Kaj si dobila?

Ja, se ne hecam... žal...  Dobili smo neko injekcijo, čez 10 dni pa še eno. Pa čakamo še na neko zadevo za kri, ker je anemična (babezioza uničuje rdeča krvna telesca...). Aja, pa nadaljujemo homeopatsko zdravljenje + bioresonanco. Sicer pa naj bi bilo Bonijino stanje glede na vse po mnenju novega veta (hvala bogu za take veterinarje) presenetljivo dobro...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #417 : nedelja, 23.10.2005 : 17:40:44 »

Bonie, samo vidve pa imata smolo. Sad

Tema o babeziozi: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3500.0.html
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #418 : nedelja, 23.10.2005 : 21:11:34 »

Bonie, samo vidve pa imata smolo. Sad


To je že več kot smola. Ko smo dobili nazaj pozitivne teste tako za erlihiozo kot za boreliozo (po tem, ko sem bila prepričana, da ima Bonie "samo" natrgane vezi, kot mi je rekel znan ortoped Shocked Shocked Shocked), sem razmišljala, da bi takratnemu vetu rekla še za test za babeziozo, ampak sem si potem mislila, da pa to že res ni mogoče, da bi Bonie pobrala vse kar obstaja... pa vet ni nič rekel in nismo dali testirati... Angry
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #419 : ponedeljek, 24.10.2005 : 09:50:44 »

Midva sva tudi takrat sumila, da bi lahko Bučka imela tudi babeziozo, samo seveda šele potem, ko sva malo prebrala...Testirali jasno nismo. Ali ima smisel testirat zdaj, ko bomo čez čas kontrolirali erlihijo? S čim se zdravi babezioza, mislim da enako? Slabokrvna pa ni, samo trombociti so bili nižji. Ja, Bonie pa je srečna, da se kljub vsem tem boleznim tako dobro drži! Na tele "natrgane vezi" čisto vsak dan pomislim... če bi začeli z zdravljenjem mesece nazaj bi bila Bučka mogoče zdaj čisto v redu... Bonie pa tudi. Matko - SRAMOTA  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines