mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 03:07:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 185354 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #375 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:00:59 »

Če pes šepa, ko vstane iz ležišča, ponavadi po kakšnih dolgih sprehodih in ob deževnih dnevnih - to ni znak borelije ali erlihije???
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #376 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:22:31 »

Wild; Bejba je samo šepala, nobenih drugih znakov in je pozitivna na obe bolezni.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #377 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:30:53 »

a pa je šepala vedno alio samo naprimer, ko je vsa zaležana vstala? ker fabija včasih zašepa samo, ko zjutraj vstane in je imela po možnosti en dan prej za sabo dolg sprehod?? čez dan ali na sprehodih nikoli ne šepa
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #378 : ponedeljek, 22.08.2005 : 11:14:47 »

Meni je šepala vedn po dolgih sprehodih in ko je vstala zjutraj. Problem je res, ker nikoli ne veš od česa, ti pa priporočam, da greš čimprej na test.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #379 : ponedeljek, 22.08.2005 : 12:05:44 »

Wild Angel, Bonie je en korak ali dva šepala ali pa sploh ni šepala, samo videla sem da je bolj "trda", ko je dalj časa ležala in se potem vstala ali po dolgih sprehodih... Glede na to, da ti opažaš to šepanje tudi ob dežju, pa je zelo mogoče tudi, da ima artritis...

Sicer pa je Bonie dala že skozi 8 tedensko terapijo s Clinofugom. Spet ima apetit, pa spet je tudi živahna. Ji je pa bolezen žal že pustila artritis... Cry  V soboto (tri dni po končanju terapije) pa je spet začela težko dihati... Lips Sealed Nimam pojma, kaj to zdaj pomeni. Veti pa mi tudi ne znajo nič pametnega povedati...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #380 : ponedeljek, 22.08.2005 : 13:20:17 »

S Fabijo je sicer vse ok, ješča je ful, živahna normalno... Že večkrat se je pa zgodilo, da je takoj, ko se je zvlekla iz kavča malo pošepala. To takrat kadar smo bili en dan nazaj na dolgih sprehodih, hribih...zato sem vedno pomislila, da je pač "musklfibr". Drgač nikol ne šepa.

Čez kakšen teden peljem vse tri na "generalno" k vetu, pa mu bom omenila še testiranje za erlihijo. Artritis pa ne vem no...saj je šele 5 let stara...
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #381 : ponedeljek, 22.08.2005 : 13:23:10 »

Bonie je stara komaj leto in pol. (darja oprosti, da odgovarjam v tvojem imenu)...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #382 : ponedeljek, 22.08.2005 : 16:00:29 »

Mene pa zanima, koliko je možnosti, da ima pes po treh mesecih od pika klopa ( in imela je samo enega) že močno razvito bolezen. moja soseda ima tak primer, psičko so ( zaenkrat) rešili, delat so dali teste in sedaj ne boste verjeli, vsi držimo pesti, da bi bila pozitivna (ostale opcije so hujše)
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #383 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:33:24 »

Tudi Bejba je stara komaj leto in pol Cry
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #384 : ponedeljek, 22.08.2005 : 23:17:33 »

Lanabela mislim da je vse odvisno od imunskega sistema posameznega psa. Po mojih izkušnjah je tudi to mogoče.
Kar pa se starosti tiče, ko sem še delala na kliniki smo zdravili tudi 5 mesečnega mladiča.
Lp K
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #385 : torek, 23.08.2005 : 12:14:45 »

Oliver,

ste imeli tudi kakšen primer, kjer 8 tedenska terapija s Clinofugom ne bi bila dovolj? Kolikor berem na internetu, nekateri v tujini pse zdravijo tudi več mesecev... Jaz namreč zelo zelo sumim, da moja psica še ni zdrava (pozitivna je bila za borelijo in erlihijo). Niti en teden še ni po koncu terapije, pa ima spet napade težkega dihanja in danes je že spet čisto brezvolja, samo leži v postelji, noče jesti...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #386 : torek, 23.08.2005 : 12:19:20 »

Moja psica je bil azdravljena pet tednov in se mi zdi zdaj dokaj v redu.
testirana je bila n azčetku in po cca 10 dneh zdravljenja.
ali je običaj testirati tudi zdaj po koncu zdravljenja?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #387 : torek, 23.08.2005 : 16:08:09 »

Oliver,

ste imeli tudi kakšen primer, kjer 8 tedenska terapija s Clinofugom ne bi bila dovolj? Kolikor berem na internetu, nekateri v tujini pse zdravijo tudi več mesecev... Jaz namreč zelo zelo sumim, da moja psica še ni zdrava (pozitivna je bila za borelijo in erlihijo). Niti en teden še ni po koncu terapije, pa ima spet napade težkega dihanja in danes je že spet čisto brezvolja, samo leži v postelji, noče jesti...

Jaz sem govorila z veterinarko o teh zadevah - mi je rekla da nekateri psi jemljejo zdravila tudi do konca zivljenja...Ne vem ce se spomnim pravilno - govorila je o psih pri katerih se je pojavil odstop mreznice ali nekaj podobnega (naj me kdo ki je bolj doma tu popravi), in se vsakic ko prenehas z zdravljenjem ponovi. V takih primerih je pes ves cas na zdravilih. Pogovori se s svojim veterinarjem ce se ti zdi da je slabse z njo!
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #388 : petek, 26.08.2005 : 16:06:33 »

Bonnie, da bi se težave ponovila v tako kratkem času po terapiju ne.
Imeli smo primere, ko so se znaki ponovili čez nekaj mesecev in smo ponovili terapijo.
Maš pa res smolo.
Daj posvetuj se z dr. Natašo Tozon na Kliniki za kirurgijo in male živali. Mislim da ona največ ve.
Lp K
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #389 : četrtek, 15.09.2005 : 19:37:39 »

Kako so kaj vaši kužki?
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines