mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 02:37:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 185348 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #360 : četrtek, 11.08.2005 : 13:29:36 »

No, mi smo danes dali kri , zdaj pa cakamo na rezultate. Kok casa je pa prib. treba cakat ?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #361 : četrtek, 11.08.2005 : 15:21:42 »

mi smo za eno psico cakali tocno en teden, za drugo pa malo vec kot 3 tedne. Zdaj so se dopusti ipd.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #362 : četrtek, 11.08.2005 : 15:44:42 »

Zakaj ste pa podaljšali zdravljenje?
Na apbt foruma ena punca pravi, da je čakala na test za borelijo in erlihjo 10 min.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #363 : četrtek, 11.08.2005 : 15:50:06 »

Ali je potrebno testiranje na te klopne bolezni (erlihija+borelija itd...), če pes nima nobenih znakov, izgleda zdrav kot ponavadi??

Ko berem tole me postane pošteno strah, saj s Fabijo že 5 let hodiva v gozd na sprehode in vsako leto ji poberem vn kar nekaj klopov....do sedaj ni bilo še nič čudnega opaziti na njej....
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #364 : četrtek, 11.08.2005 : 16:04:36 »

Zakaj ste pa podaljšali zdravljenje?
Na apbt foruma ena punca pravi, da je čakala na test za borelijo in erlihjo 10 min.
Sem tudi jaz slisala za tako hitre izvide - pa ne vem a so to isti testi ali kaksni drugi? Baje obstaja nek hitri test na borelijo?? Ne vem no...

O podaljsanju zdravljenja sprasujes mene? Rona se je zacela gonit in je precej "nenormalno" veliko krvavela - vec kot ponavadi. Po pogovoru z veterinarko sva pac podaljsali tablete se za 1 teden (na 4 tedne torej). Mozno bi bilo krvavitev pripisati erlihiji, lahko tudi samo ker je to prva gonitev po mladicih - ne vem. Ampak ker antibiotike dobro prenasa smo pac ta teden se potegnili.

Ne vem ce sem ze napisala. Raja ima titer (ce se prav spomnim) 1: 128 , kar je baje mejno in ne bomo zdravili razen ce bi se pojavili kaki ocitni klinicni znaki. Malo se bojim tudi kako bi ti antibiotiki vplivali nanjo pri tej starosti, pa ce ni nujno....Spremljamo seveda...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #365 : četrtek, 11.08.2005 : 16:12:34 »

Sem tudi jaz slisala za tako hitre izvide - pa ne vem a so to isti testi ali kaksni drugi? Baje obstaja nek hitri test na borelijo?? Ne vem no...
Ja, za borelijo res obstaja hiter test. Mi smo ga delali za Berota cca. 4 leta nazaj. Rezultati v 10 minutah in potem v lekarno po antibiotike.

Lp jana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #366 : četrtek, 11.08.2005 : 18:06:33 »



V glavnem, zadnje vprašanje: se da med zgoraj navedenima problemoma narediti kakšen skupni imenovalec? Hvala

LP, Maša

Ne vem, če boš šla k Zemljiču ga ne pozabi vprašati. Povezava se mi zdi možna, še posebej, če se na obeh mestih odlaga podobna snov
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #367 : četrtek, 11.08.2005 : 18:34:32 »

Zakaj ste pa podaljšali zdravljenje?
Na apbt foruma ena punca pravi, da je čakala na test za borelijo in erlihjo 10 min.

Verjetno gre za "hitre" teste. Zdaj ne vem, a so v obliki trakcev ali tekocine, definitivno pa ti v 10min ne morejo narediti PCR.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #368 : petek, 12.08.2005 : 09:30:32 »

Fabia preberi si temo malo nazaj, ker smo o tem kakšni so (oziroma se ne kažejo) znaki že govorili.
Kar pa se tiče hitrih testov za Erlichio nisem slišala, za Borrelio pa. Ampak po mojih informacijah niso zelo zanesljivi.
Lp K
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #369 : petek, 12.08.2005 : 09:42:29 »

Ne vem, če boš šla k Zemljiču ga ne pozabi vprašati. Povezava se mi zdi možna, še posebej, če se na obeh mestih odlaga podobna snov

Absolutno ga ne bom pozabila vprašati, ker mi zadeva sploh ne da spati!  Huh

Maša
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #370 : petek, 19.08.2005 : 10:23:19 »

Absolutno ga ne bom pozabila vprašati, ker mi zadeva sploh ne da spati!  Huh

Maša

Zemljič je danes pogledal Bučkine oči in ugotovil, da gre res za kornealno distrofijo, vendar to nalaganje kristalčkov holesterola nima zveze s kristalčki v urinu (oz. metabolizmom). Paziti je potrebno, da se ne začne rediti ter na vse spremembe na očeh. Kortizon baje za take reči ni priporočljiv, ker se lahko maščoba začne bolj nalagat. Včasih naj bi to bilo povezano tudi z delovanjem ščitnice. Lahko pa je posledica erlihije. Pri Bučki trenutno ni kakega zdravljenja, samo opazovanje.

Smo bili danes zelo pridni in smo opravili tudi kontrolo pri Zorku: noga je stabilna in razen divjanja po klancih, preskakovanja ovir in podobnih akrobacij lahko sedaj hodimo kolikor želimo   Cheesy Cheesy Cheesy

Čakam pa še Pavlinovo, da pove kaj je z urinom. Danes je tak svetel (zaenkrat) veterinarski dan!

Upam, da je tudi Bonie pri Zorkotu dobro opravila!

LP, Maša
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #371 : petek, 19.08.2005 : 12:50:22 »



Čakam pa še Pavlinovo, da pove kaj je z urinom. Danes je tak svetel (zaenkrat) veterinarski dan!


LP, Maša

Res je svetel lep dan! Kristale smo spet uspešno raztopili!  Cheesy Cheesy Cheesy

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #372 : petek, 19.08.2005 : 12:54:05 »

Masa, super!
m.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #373 : nedelja, 21.08.2005 : 16:14:37 »

Sem na hitro prebrala temo (25 starni je kr neki Undecided) in bi vseeno nekaj vprašala.

Naprimer: pes je okužen, ni pa zbolel - torej se ga takrat itak še ne zdravi z antibiotiki??

Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #374 : nedelja, 21.08.2005 : 18:18:02 »

Odvisno od titra protiteles in krvne slike. Včasih se veterinar odloči za terapijo, klub temu da ni očitnih kliničnih znakov!
Lp K
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines