mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 13.07.2024 : 13:36:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 185777 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #330 : sreda, 27.07.2005 : 16:58:56 »

Gres pac k drugemu vetu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #331 : sreda, 27.07.2005 : 17:41:43 »

Ali se lahko erlihija vleče nekaj let- po simptomih sodeč-ali je hitrejša_ v mesecih, tednih / mislim v obdobju, še preden veš da je pes okužen.
LP Maja
ri Ajši smo se eno leto vrteli v krogu, ker nismo vedeli kaj ji je.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #332 : četrtek, 28.07.2005 : 10:34:09 »

Maja, živjo!
Pri Bučki se je več kot leto dni zdravilo vse sorta zadev, preden smo ugotovili kaj sploh je z njo. Če pa vet odkloni testiranje, hja, takoj k drugemu, brez pardona. Jaz ti tako svetujem!

LP,Maša
Logiran
maisha
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #333 : četrtek, 28.07.2005 : 17:49:01 »

Čao,
danes sva  blili pri vet. v Lj. in so najprej opravili splošni pregled krvi- vet. ga je priporočila, ker je hitrejši, če bi bilo kaj narobe bi pa opravili še dodatne preiskave.Ampak ni bilo treba-čakali sva približno 45min, pa se je splačalo- vse je v mejah normale. javascript:void(0);
Smiley
Bučki:Za oči pa nimajo pojma kaj bi lahko bilo. A veš da ima ta mala ali povečano bezgavko ali pa bulo pri zadnjih seskih,tako da bo spet akcija...jao...Kakšno je pa Bučkino stanje?
Logiran
shyam2001
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #334 : četrtek, 28.07.2005 : 18:45:57 »

Maisha, žal osnovna krvna slika ne pove, če je pes okužen ali ne.

Shyam je imel krvno sliko odlično, okužba z rikecijo erlihije pa je pozitivna...
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #335 : četrtek, 28.07.2005 : 18:49:22 »

Maisha, žal osnovna krvna slika ne pove, če je pes okužen ali ne.

Shyam je imel krvno sliko odlično, okužba z rikecijo erlihije pa je pozitivna...

Tudi pri nas je tako - sicer smo sli s kontra konca: najprej test za erlihijo potem pa za spremljanje stanja se krvna slika - krvna slika super, pa smo vseeno na antibiotikih.

Mimogrede, Rona je super - vsa pripravljena na akcijo kot vedno Smiley (zdaj papamo tabletke 2 tedna)
Se vedno cakam izvide za starejso psico (ze dva tedna)...
Logiran
Oona
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #336 : četrtek, 28.07.2005 : 19:26:16 »

Ali ima kdo slučajno podatke o erlihiji pri mladičkih? Pri nas imamo sum na erlihijo pri pet mesečni psički .
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #337 : četrtek, 28.07.2005 : 19:31:52 »

Čao,
danes sva blili pri vet. v Lj. in so najprej opravili splošni pregled krvi- vet. ga je priporočila, ker je hitrejši, če bi bilo kaj narobe bi pa opravili še dodatne preiskave.Ampak ni bilo treba-čakali sva približno 45min, pa se je splačalo- vse je v mejah normale. javascript:void(0);
Smiley
Bučki:Za oči pa nimajo pojma kaj bi lahko bilo. A veš da ima ta mala ali povečano bezgavko ali pa bulo pri zadnjih seskih,tako da bo spet akcija...jao...Kakšno je pa Bučkino stanje?

Hm, potem niste naredili testa za klopne bolezni? Kot so ti že napisali, krvna slika ne pokaže okužbe in velikokrat je kri tipi topi. Pri kateri veterinarki v Lj pa ste bili?

Mi smo bili z Bučko sedaj še pri Čopovi, ker se spozna na oftalmologijo. No, Bučkina fleka sedaj že na obeh očeh sta še vedno neidentificirana. Najprej je nekaj omenjala neke kristalčke, potem neko distrofijo, potem je pač zaključila, da ni nič hudega... Ko bi le lahko 100% verjela, ampak glede na to, da ni vedela kaj bi to sploh bilo...

Sicer smo sedaj presedlali na dieto za raztapljanje kristalov, ker jih po enem mesecu c/d diete v njenem urinu še vedno mrgoli, pH je še vedno bazičen. Na srečo vsaj z apetitom ni težav.

Imamo pa še dobra dva tedna najmanj mirovanja zaradi noge in to je pa grozno, ker punco naravnost razganja. Tako, da jaz lepo "kvihtam" in jo nosim in nosim in nosim. Seveda me imajo vsi za ubrisano, zakaj tako zdravega cucka, ki niti ni med najmanjšimi (ali najlažjimi!) vlačim po rokah, pa kaj hočemo Smiley.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #338 : četrtek, 28.07.2005 : 19:34:46 »

Ali ima kdo slučajno podatke o erlihiji pri mladičkih? Pri nas imamo sum na erlihijo pri pet mesečni psički .

Kaksni so pa znaki? Prosim sporocaj kaj se bo izkazalo in kako boste postopali pri mladicku - me ZELO zanima!

Ce kdo ve tudi mene zanima kako se zdravi mladicke, sploh ker v navodilih Clinofuga recimo pise da lahko zavre rast kosti Huh
Logiran
Oona
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #339 : četrtek, 28.07.2005 : 19:48:43 »

ju3 zvemo ali je sum potrjen...takoj odgovorim :)pri nas je bila okužba možna pred dvemi meseci ko je dobila 1. in zadnjega klopa(se pravi okužba pri treh mesecih starosti)
Logiran
maisha
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #340 : petek, 29.07.2005 : 17:00:32 »

Se pravi,da nisva nič naredili?! Ker je domač vet. na dopustu in bi moral teste poslat v Lj, sem jo kar direkt peljala na Fakulteto (čeprav sem rekla ne več tja). Čeprav sem Ajš pripeljala z namenom da ji testirajo kri za erlihijo&borelijo, pa mi je vet. rekla da se bo že na splošnem testu poznalo če je kaj, potem bi pa nadaljne teste naredil- pač oni so vet, jaz nisem,pa sem rekla ok.
 Tamala ima pa zatrdlino- po mojem ne od erlihije; se ji je v zadnjem tednu pojavila.
Fajn da se Bučki obrača na bolje (ko bo pa noga boljš- pa gas, samo v mejah normale  Wink    ) ; upam da gre na bolje tudi  pri vas ostalih, ki imate svoje pse v taki ali drugačni situaciji.
Hvala za nasvete, jo bom pa spet peljala...
LP Maja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #341 : petek, 29.07.2005 : 17:01:50 »

Potem sta naredili diferencialko? Tam se namreč že lahko vidi, da so trombociti nizki.
Logiran
maisha
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #342 : petek, 29.07.2005 : 17:04:54 »

To ja, a to kaj spremeni situacijo?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #343 : petek, 29.07.2005 : 17:08:50 »

Meni je Pavlinova rekla, da se vidi že iz diferencialke in pri Bejbi so se že pokazale nepravilnosti.
Logiran
maisha
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #344 : petek, 29.07.2005 : 17:11:35 »

Pri nas pa ne; zdaj pa ne vem-a naj jo peljem spet za vsak slučaj testirat za E&B?
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines