mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 15.10.2024 : 16:20:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 78679 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #270 : nedelja, 21.11.2004 : 21:15:23 »

Ursha, ne bi ti rada pametovala, ker sem sama šele začetnica, pa vendarle.

Tudi jaz sem študentka, pa sem si psa vseeno kupila. In to angleškega buldoga, ti pa stanejo okrog 2000 €. Sama lahko izračunaš, da to ni malo denarja. Kupila sem ga čisto sama in to fantu za rojstni dan. Hja, več kot eno leto sem varčevala, se odrekala marsičemu, da mi je to uspelo. Pa da ne bo pomote; imam svoje stanovanje, živim s fantom, ki je sicer redno zaposlen in ne prejemam štipendije, tako da sem se za ta denar morala kar zelo potruditi.

Pa ne mislim se nevemkaj hvaliti, le hočem ti povedati, da ti lahko kljub temu uspe.

Kar se stroškov tiče-izračunala sem, da samo za hrano na dan porabiva 700 SIT-če izračunaš, pride to na mesec 21 000 SIT. Poleg tega kuža tudi kdaj zboli...

Pa še na nekaj bi te opozorila-ti si študentka! Kdaj boš imela čas za psa. Jaz letos pavziram, to pa sem se odločila prav zato, ker sem vedela, da psa drugače ne bova mogla imeti. Ko bo star eno leto, bo malo lažje sam doma, kot pa zdaj. Pa da ne bo pomote, ne mislim ga potem cele dneve puščati samega.

Pes je tudi obveznost-tu bo vsak dan, tudi ko se boš morala učiti za izpite... pes zahteva čas, morala ga boš voziti ven...

Da ne bom predolga-nisem se hotela delati pametne, samo povem svoje mnenje.

Lp
Logiran
ursha
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #271 : nedelja, 21.11.2004 : 21:29:39 »

napisala sm da bom stara 21 let,ne pa 5 da ne bi vedla kaj pomen met psa!!!!

in vrjetno v enem mesecu tud ne morem nasparati 1000 evrov,je tako?
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #272 : nedelja, 21.11.2004 : 21:36:31 »

ej no! Pomiri se no Wink
Saj je maja napisala, da ti ne misli pameti solit, vendar ti je dala samo en nasvet Wink
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #273 : nedelja, 21.11.2004 : 22:10:39 »

ursha, naj se ti nikamor ne mudi. Psu boš najlepše življenje omogočila, če boš o nakupu razmišljala počasi, temeljito in pametno. Najprej pripravi vse potrebno za psa, šele nato pa psa kupi! Ko bo prišel k tebi naj ga že čaka urejen pesjak z mogoče izolirano uto, hrana, igrače in vse osnovne stvari. Šele potem uživaj - ko bo pes lahko zaživel in ti uživala; brez da bi se morila s tem koliko igrač mu moraš še kupiti.
Logiran
ursha
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #274 : nedelja, 21.11.2004 : 22:23:44 »

to naj bi bil moj namen ja.......
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #275 : nedelja, 21.11.2004 : 22:24:10 »

Od trenutka ko sem se odlocila, da imam lahko se enega psa, pa do realizacije te zelje je trajalo skoraj dve leti. Sem studentka, fant prav tako, zato je bila edina moznost, da sva nabrala kar izdaten kupcek denarja, delo preko studenta. Pa ne en mesec! Za nakup psa sem pocakala do absolventa, da je bilo za pasjega dojencka dovolj casa. Pa zegen njegovih starsev sva tudi cakala, ker od zacetka niso bili ravno navduseni nad idejo o se enem pesjancku v hisi, pa ceprav v svojem stanovanju.
Tako, da tudi do rodovniskega kuzka ni tezko priti. Lahko pa seveda prisparas pri nakupu in kupis kuzka, za katerega bos kasneje odstevala denarce pri veterinarju. Preberi si temo o produciranju nerodovniskih kuzkov! lp
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #276 : ponedeljek, 22.11.2004 : 00:45:54 »

Ojla!

Pred desetimi leti ko smo se odločali za kužka smo mi tudi imeli problem zunaj/noter... No glede denarja za nakup samega psa ni bil problem, saj smo vzeli popolno mešanko, tako da nismo za njo odšteli niti tolarja.
Mama je menila, da pes NI za v hišo. Seveda bi tudi vzeli psa primernega za bivanje zunaj. Jaz pa nisem želela imeti psa zunaj ampak ob meni... No takrat sem imela 10 let. Eno leto sem prepričevala mamo, da naj pes če že pride k hiši spi vsaj v garaži, čez dan pa naj bo ali z nami v hiši ali pa tudi nekaj časa zunaj (vendar ne stalno).
Po letu prepričevanja mi je vendarle uspelo. Vzeli smo psičko. Seveda sem mami razlagala, da se bo prvih nekaj dni bala, ker bo stran od mamice pa da mora spat ob njeni ali moji postelji. No tako je tudi bilo 10 dni, nato se je preselila v kuhinjo. Ampak le za 2 dni, potem pa k meni v sobo Grin. Seveda sem obljubljala da bom samo jaz skrbela za njo glede vsega, vendar pa takrat nisem bila tako resna, kar je mama tudi vedela in sprejela dejstvo da bo po par mesecih morala tudi ona prevzeti skrb za kužiko.
No sprehode in vzgojo ter nego sem imela jaz na skrbi, mama je le za prehrano skrbela. Pa je nič ni motilo ker si je tudi ona želela psa. Da je ni hotela v hiši pa je bilo bolj kot drugo neko staromodno prepričanje, ki je veljalo v vasi. Sedaj mama nikoli ne bi imela psa ki bi živel zunaj.
Ko smo obdržali naslednjo psičko ni bila več debata o tem ali bo noter ali zunaj ampak ali bo v spodnjem nadstropju (v zgornjem so spalnice) ali v spalnici. No po par dnevih se je mama omehčala in ustregla tudi tej moji želji.
Ko pa sem kupovala rodovniško psičko pa je bila cena kar visoka ampak seveda se vse da.
Maja. ali nimaš ti nerodovniške psičke od Matoše? Te pa stanejo malo manj kot 2000 EUR...
Ursha, ti si samo ne pusti zbit morale, če želiš se slej kot prej vse da! Z nekaterimi vzreditelji pa se da dogovorit celo za plačilo na obroke, tako da potem to ni več tako velik zalogaj.
Glede časa med študijem pa... jaz študiram, pa sem vseeno psičko vzela že sedaj in ne kasneje. Mislim, da je med študijem največ časa za psa (vsaj po mojih izkušnjah). Najlažje kombiniraš čas. Jaz živim s fantom pa nanese tako da Geri ni sama doma več kot 3 ure na dan, pa tudi če bi živela sama ne bi bila veliko sama, časa za se ukvarjat z njo pa imam ogromno. Ne vem če je res lažje ko si v službi... s tem pač nimam izkušenj Wink

Lp!
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #277 : ponedeljek, 22.11.2004 : 00:47:32 »

Ursha, če si res želiš fr.buldoga, te ne bo tako hitro minilo, da si nebi pred nakupom vzela malo časa in začela varčevati za psa. tudi jaz sem si svojega prvega kupila z delom prek štud. servisa, sem zbirala kar nekaj časa, vmes pa požirala pasjo literaturo in "se pasla po razstavah". In na koncu je res napočil dan, ko sem zbrala približno dovolj (starši niso hoteli nič prispevati, saj naj bi bil pes moj), sem se odpravila do vzreditelja, ki ni zaslužkar in mi je še malo spustil ceno z odgovorom, naj kupim pa dve vreči najboljše hrane za preostanek denarja, ker ve, da sem študentka.
Glede na to, da je francozek majhen pes pa stroški nebi bili tako veliki, razen kakšnih veterinarskih težav. Upam pa, da ne boš kupovala psa brez rodovnika, saj moraš vedeti, da bo gotovo dobila bolanega psa, veterinarski stroški pa bodo potem res strahotni.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #278 : ponedeljek, 22.11.2004 : 08:30:39 »

Čivava, tvoje prepričevanje mame me je spomnilo na tole šalo:  Grin Grin Grin

HIŠNA PRAVILA
1. Pes ne sme v hišo.
2. OK, pes sme v hišo, ampak le v določene sobe.
3. Pes gre lahko v vse sobe, ampak NE na pohištvo.
4. Pes gre lahko na stare kose pohištva, nikakor pa ne na novi kavč.
5. No, prav, pes gre lahko na vse kose pohištva, vendar ne sme spati z ljudmi na postelji.
6. OK, pes gre lahko na posteljo, ampak le, če ga povabim.
7. Pes lahko spi na postelji kadar hoče, ampak ne pod odejo.
8. Pes gre lahko pod odejo samo, če ga povabim.
9. Pes lahko vedno spi pod odejo.
10. Ljudje morajo prositi psa, če lahko spijo z njim pod odejo.

Jaz se desetemu pravilu še uspešno upiram!!!  Grin Grin Grin

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #279 : ponedeljek, 22.11.2004 : 10:41:11 »

Ne, Čivava nimam nerodovniškega psa,niti ne od g. Matoše. Strinjam se s tabo-meni je vzreditelj ponudil da dam večino plačila sedaj, ostalo pa kasneje-takrat bi mi on dal rodovnik.
Kar pa se tiče tega, da imajo študentje več časa, kot pa kasneje, ko hodiš v službo; odvisno od faxa-jaz imam vsaj 3 dni na teden vaje-polne 3 dni, ne samo kakšno uro. Odvisno pa je tudi od tega, koliko časa imaš izven faxa-jaz sem lani še vneto trenirala in ni bilo variante za psa.

Ursha, glede na to, da stanuješ pri starših, mislim da ti bodo pomagali pri kužu-ne mislim finančno pač pa z ostalimi stvarmi. Sicer pa ne vem, kakšna je vaša situacija doma-samo predvidevam.

Hja Vixen, teh 10 zapovedi pa pri nas kar velja- deseti se tudi še malo upiramo. Grin

Lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #280 : ponedeljek, 22.11.2004 : 10:50:06 »

Aja Čivava pa še to, nimam samičke. Mogoče si zamešala, ker je na forumu toliko Maj.

Lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #281 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:13:06 »

Maja.: no potem se opravičujem za pomoto... Sama si pisala, da si psa kupila od preprodajalca, no sicer ne od Matoše (sem kar avtomatsko povezala sram) in te je skrbelo kako bo z rodovnikom, če boš lahko psa vpisala v SLR. Iz tega sem pač predvidevala, da je bil pes cenejši kot od pravega vzreditelja. No saj lahko da je tvoj "posrednik" pri nakupu čisto vredu, ampak skrb je bila s tvoje strani...
Strinjam se da je zelo odvisno od tega kakšen fax obiskuješ, mislim pa tudi da ti služba vzame najmanj 8 ur na dan, na začetku kariere pa najverjetneje še več.. no bomo videli ko bo čas za to.
Vixen: kot bi opisala situacijo pri nas Grin iste "težave"!

Lp!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #282 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:43:22 »

J, Čivava Ok-mi sedaj čakamo na export rodovnik-to naj bi trajalo okrog 45 dni.

Ursho bi pa zelooo pohvalila, da se je obrnila na prave ljudi in ni nasedla preprodajalcem. Glede na to, da jo skrbijo finance.
Jaz sem imela v bistvu srečo, človek bi bil lahko tudi preprodajalec.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #283 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:49:25 »

A ni tole tema o "bivanju psa v stanovanju alli ne" ?  Wink

O čem se odloča Ursha, si pa lahko preberete pod Francoski buldog- da je ne boste toliko napadali. Meni se zdi, da se je o nakupu in vzdrževanju psa kar precej pozanimala in ni ena od tistih najstnic (ki jih je na forumih veliko), ki kar nekaj blebetajo o tem, kako bi imela "prav tega kužka- n'č hudega, če nima rodovnika-, ker je pa takoooo luškan, sam' še mami pa očija morm pregovorit"  Grin

Kar se pa tiče časa za psa: imam 8-urni delavnik pa še faks (parkrat na teden popoldne) in mi ravno tako uspe imeti psa...

Lp,
Tina

P.S.: Vixen, mi smo šele pri št. 5  Grin bomo videli, kako bo čez čas  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #284 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:52:10 »

Citat
A ni tole tema o "bivanju psa v stanovanju alli ne" ?

Aha, spet je ušla malo iz tira..... Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines