mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 18:19:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 78072 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #120 : četrtek, 11.11.2004 : 02:24:53 »

Primavera

Ne bi se mogel bolj strinjati!!!

Citat
Kako misliš, da bi taki psi preživeli zimo v boksu?! Imamo hišo z velikim vrtom in kar se tiče primerjav z blokom, smo popolnoma enako živeli s psico tam na 55 m2 , če ne še boljše, saj psica noče nikoli biti sama zunaj na vrtu, čeprav ima poleti vse odprto. Vedno je nekje za mano. Tako, da pri nas vrt skoraj nima kake vloge. V bloku se je počutila bolj varno, saj jo vedno skrbi, da me bo izgubila izpred oči. Tu v hiši pa dirja, če grem npr. v klet pa se izgubi na poti do tja, ker je cel kup vrat

Si pa opisala identično situacijo moji....le, da smo mi že ves čas v hiši in, da nimam dobermana Wink!!

Citat
Ej, Rommel! Imaš pa čudne!
Grin Grin!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #121 : četrtek, 11.11.2004 : 09:33:42 »

Linchaich kaj pa je bilo stisto francozinjo? Je bila kaj bolna, ker je bila vedno zunaj?
Mislim, da je sedaj bolj vesela, ko je notri. Grin
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #122 : četrtek, 11.11.2004 : 09:43:32 »

Rommel, pojma nimam, če šteješ APBT-je med
Citat
eksotične pasme psov s katerimi se kažejo dame, sodijo v topel prostor ali še bolje v naročje lastnice
. Jaz pravzaprav jih  Wink (no, eksotični ravno niso), ampak vseeno - mojo APBT-jko vedno zebe. Žal trenutno nimam možnosti, da bi živela pri meni, čeprav vem, da bi bilo to zanjo uresničitev sanj. Tako trenutno živi v štali z mojimi konjički. Noter nikoli ni zares mraz, saj konji štalco kar lepo segrejejo, pa si vseeno naredi "gnezdo" iz sena (ima otroški jogi, prekrit z deko, ampak je seno toplejše). Če bi jo postavila nekam ven čez noč (beri pesjak z izolirano hišico), bi jo pobralo od mraza.

Lp, 5ra
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #123 : četrtek, 11.11.2004 : 09:51:23 »

Jaz moram pa v neboticniku na Triglavu zacet zivet...imam eksoticno pasmo, ki je navajena bivati na precej visjih nadm. visinah. Pa v meniha se moram spremenit... Ja, pa tsampo zacet kuhat.  Grin Ima kdo jaka? Huh
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #124 : četrtek, 11.11.2004 : 09:59:50 »

Saj, če nisi menih na Triglavu in ne kuhaš tsampe, je to MUČENJE ŽIVALI!!! Tongue Čisto nenaravno... Cool

  Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #125 : četrtek, 11.11.2004 : 10:05:16 »

Jakov sicer nimam, sem pa enkrat tam pri Laskem videla taksne kosmate krave (ena skotska pasma ali kaj ze). Bi bilo to v redu? Grin lp

Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #126 : četrtek, 11.11.2004 : 10:14:34 »

Citat
Imam službeno pasmo (dobermana), ki ima po trebuhu zelo malo dlake. Kako misliš, da bi taki psi preživeli zimo v boksu?! Imamo hišo z velikim vrtom in kar se tiče primerjav z blokom, smo popolnoma enako živeli s psico tam na 55 m2 , če ne še boljše, saj psica noče nikoli biti sama zunaj na vrtu, čeprav ima poleti vse odprto. Vedno je nekje za mano. Tako, da pri nas vrt skoraj nima kake vloge. V bloku se je počutila bolj varno, saj jo vedno skrbi, da me bo izgubila izpred oči. Tu v hiši pa dirja, če grem npr. v klet pa se izgubi na poti do tja, ker je cel kup vrat. Upam si trditi, da sta bili moji dobermanki bolj srečni v bloku. Stopnice niso problem, saj obstajajo lifti.

Se podpisem pod tole!!! Pa da se enkrat povem!
V zacetku novembra smo se preselili v hiso - moji bokserki in bernka ... sicer hisa ni velika, tako da se psi ne morejo zgubiti v njej Wink ... same zunaj ... no, ja ... mogoce tistih 15 minut, ko se igrajo ena z drugo, drugace pa jok, pa pred vrata ... kaj si nora stara, da nas bos zunaj pustila!
Je pa res, da hodita za mano ... kar prej v garsonjeri nista poceli, saj sta me imeli vedno na oceh!
Ko si pa ze spraseval, Rommel, glede berncev in podobnih ... ja, tudi ona zivi z nami v hisi ... pa se v postelji spi, ce tako zeli ... res pa je, da bi zunaj ostala mogoce kakih 10 minut vec, kot moji punci, potem pa tudi ona v jok, pa pred vrata!

Citat
Ključnega pomena, da imaš psa ob sebi pa se mi zdi tudi to, da lahko pravočasno opaziš, kadar pride do zasuka želodca. Naši znanci so imeli dobermana zunaj in se mu je zvečer v boksu zasukal želodec, ko je skakal in lajal. Lastniki so šele zjutraj opazili, da je nekaj narobe, ampak- takrat je bil pes že mrtev..... Toliko o prednostih pesjaka! Pes je najsrečnejši, če je ob svojem gospodarju. Če npr. pes živi 12 let, potemtakem lastnik, ki ga ima v boksu z njim prebije le 6 let, saj ga pol njegovega življenja nima ob sebi , ker je sam nekje zunaj zaprt na 3x3 metrih ali celo na verigi! Ko ti pes umre, ti je žal vsake minute, ko nisi mogel biti z njim, da pa bi 6 let kar tako pustil vnemar??!

Se strinjam tudi s tem! Ampak mislim, da si veliko manj casa s psom, ki je zunaj ... sem ze enkrat pisala o tem ... pa ne bom se enkrat izracuna delala ... samo na kratko ... 8 ur v sluzbi, 8 ur spanje, ... ze samo to ti vzame 2 tretjini dneva ... pa mislim, da si vsak vzame se cas za umivanje, hranjenje, pospravljanje ...!
Ja, ja, saj vem, da bodo (spet) kritike na tole, ampak pri tistih, ki imajo pse noter je pes sam samo v casu sluzbe (no, pa v casu nakupov, ki sem jih tudi zgoraj izpustila) ... pa recite kar zelite! Undecided

Citat
Linchaich kaj pa je bilo stisto francozinjo? Je bila kaj bolna, ker je bila vedno zunaj?

Ja, saj sem napisala, da o zdravju ne govorim ... tako prehlajena, da nismo vedeli ali bo zadnjic vdihnila ali ne - brez heca, pa ucke so bile tudi kar boge!


Se vedno ne vem, zakaj mi nihce ne odgovori na vprasanja ... rommel???
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #127 : četrtek, 11.11.2004 : 10:15:30 »

Citat
Jaz moram pa v neboticniku na Triglavu zacet zivet...imam eksoticno pasmo, ki je navajena bivati na precej visjih nadm. visinah. Pa v meniha se moram spremenit... Ja, pa tsampo zacet kuhat.

Pa neboticnik ni naravno, Nanook, no!!! Nazaj k naravi! Wink Wink Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #128 : četrtek, 11.11.2004 : 10:46:53 »

Živjo,

včeraj zvečer je v Ljubljani padal leden dež, ki je že bolj mejil na sneg- torej je bilo precej mraz. In pridem s faksa, poberem doma Bubo in takoj ven, na sprehod (da ne bo revica samo v stanovanju, grela svoje kraljevske rite pri radiatorju). Nisem je imela na povodcu, ker zunaj ni bilo nikogar. Takoj, ko se je polulala, se je obrnila in šprint proti bloku. Nekaj časa sem jo še prepričevala, da bi bilo fajn iti še do parka, pa me je pred vhodom samo debelo gledala  Grin Toliko o tem, kako bi morali biti psi zunaj. Ja pa ja...

O tisti francozinji pa ne bi izgubljala besed. Si ne predstavljam Bube, da bi morala živet zunaj  Shocked S temi kratkimi gobčki in občutljivimi dihali staknejo takoj prehlad (najmanj). Upam, da jo imajo sedaj res v hiši...

Lp,
Tina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #129 : četrtek, 11.11.2004 : 10:51:04 »

Torej, vse pse pod kovter, pa službo pustit in najet nekoga, da bo namesto nas hodil v štacuno, na predavanja ali/in službo, gledališče in še kam, da jih bomo lahko imeli 24 ur na dan pod kontrolo in dovolj časa zabavati jih, da se ne bodo dolgočasili.  Grin  Grin  Grin
Ja, mogoče pa tale Triglav le ni tako slaba varianta.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #130 : četrtek, 11.11.2004 : 10:58:05 »

Jakov sicer nimam, sem pa enkrat tam pri Laskem videla taksne kosmate krave (ena skotska pasma ali kaj ze). Bi bilo to v redu? Grin lp

Ja, ja, skotsko visokogorsko govedo je to. Luskana kravca. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #131 : četrtek, 11.11.2004 : 11:08:30 »

Treba iti pocasi Vixen-najprej stalca...kravca je pac ze hehe, ampak baje stalca ni v redu, tako da...
Kaja, ta kravca bi pogojno sla-ce jo je lazje spraviti v neboticnik na vrhu Triglava kot pa jaka.  Cool Wink Grin

Pri prijateljih imajo pesjana, ki je cez dan zunaj, ponoci pa notri oz. je tam, kjer je gospodarica. Pes uziva, pa ceprav je kar nekaj casa zivel v stanovanju. Se pa tudi nad hiso ne pritozuje (velikost stanovanja in hise je primerljiva-skoraj enaka). Ni mu pa vsec, ce je recimo zunaj, jaz sem pa na vrtu in me ne vidi.
Moj zganja paniko, ce je sam na vrtu oz. KO opazi, da je sam na vrtu (ponavadi je to takrat, ko naredi kaksno pi******o in ga je treba iz guzve vlect Roll Eyes). Sicer uziva "biti zunaj", ampak samo, ce smo se mi zraven oz. je zraven kaksen vecji pes (da ga brani Roll Eyes).
Drugace pa najraje polezava na svileni blazini na svojem stolu.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #132 : četrtek, 11.11.2004 : 15:18:06 »

Pri nas ima naš Lun sam možnost izbirati kam bo šel. V hišo ali pesjak. Čez dan se vedno postavi pred vrata pesjaka, da mu jih odprem. Potem se uleže na tepih pred kočo in opazuje okolico. Če je zaspan gre v kočo.
Zvečer po zadnjem obroku pa se postavi pred vhodna vrata hiše. Tako, da noč prespi v hiši.  Čeprav zadnje čase tudi v hišo noče več, pa ga jaz potem zaradi mojega prepričanja, da ga zebe dam v hišo.
Zgleda, da naš kosmatinec uživa v svoji rezidenci. Jaz sem vesela saj smo v pesjak vložili veliko truda.



Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #133 : četrtek, 11.11.2004 : 20:04:41 »

Mi boste oprostili malce alternativen post, sem pač v malce alternativnem duševnem stanju (nima veze s prepovedanimi substancami):
...me peljejo v divjino, češ da tam mel se bom fino
jaz pa divjine nimam rad, ker tam maltretira me zverjad.
Ful bi rajši v kletki ostal, ful je zaj...no biti žival.

Slon in Sadež seka  Cool.

Če citiram one of the greatest  Wink - kaj je pa pri psih sploh še naravnega? Bore malo. Tako da se mi zdijo parole v smislu Nazaj k naravi neumestne, ker se potem lahko gremo vsi skupaj nazaj guncat med veje.

Lp vsem mučiteljem, ki trpinčite svoje pse v civilizaciji/na robu vasi  
Logiran
rommel
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #134 : petek, 12.11.2004 : 00:54:56 »

Spoštovani forumaši! Kiss

Z zanimanjem sem prebral vaša mnenja in ugotovil, da imate nekateri še posebej radi svoje psičke Cry Cry
pa to pomeni, da jih tudi spoštujete Huh NIKAKOR NE! Edini, ki ga spoštuje je Nanook! Roll Eyes on bi se s svojim preselil kar na triglav Grin Grin preseneča me s svojo humorno filozofijo, še bolj me bo, ko bo prebral še kakšno knjigo ki se ukvarja z vedo o psih sram

Linchaich hoče moj odgovor na?HuhHuh??
Kaj si mislim o tem, da spi z dvema bokserkama in bernko Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked To da z njimi ni nič narobe, da jih je socializirala do te mere, da so postali zajedljivi lenuhi, ki niso na ravni oseb. razvoja, ki je potrebna za te vrste psov in oni to z pridom izkoriščajo!
Pač, preberi si karakteristike značaja takih pasem!
Kar je še en dokaz, da je pes lahko pametnejši od svojega lastnika-ce!

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines