mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 04:14:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 219700 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1455 : sobota, 25.12.2010 : 14:54:16 »

Joj s tem se pa čisto strinjam SmileySmileySmiley Kar se dogaja med vzreditelji je totalna katastrofa in ravno zaradi tega me na momente čisto mine da bi se sploh šla to. Ampak na srečo imam 1-2 prijateljici vzrediljici ki jima lahko 100% zaupam in potem je res lažje.

Po pravici, jaz sem imela kar nekaj komentarjev na pse od *****, ki jih verjetno ona nebi hotela slišati Smiley Samo ko si pa ne morem pomagati in če me kdo vpraša za mnenje ne mislim lagati in potem tako kot je. Čeprav je pa res da se vedno manj in manj ukvarjam z drugimi, tudi če me kdo vpraša, ker žal je tako da večina ljudi ne mora sprejeti komentarjev ko gre za njihove pse. Tako kot se zavedamo plusov se moramo zavedati tudi minusov in pomanjkkljivosti svojih psov, če se mislimo iti vzrejo. Zato osebno točno vem kaj mojim psom fali, in kje so šibki in mi ni problem o tem sploh govoriti. Kot mi tudi ni rpoblem govoriti o zdravju pasme, kar večini vzrediteljev je žal še vedno tabu tema.

Izjava, ki sem jo slišala od ene madžarske punce, ki se je lotila vzreje kitajčkov, punca žal nima glih dosti znanja o kitajcih skratka njena izjava je bila: če ne testiram svojih psov pomeni da so zdravi Smiley
Jupi dajmo si vsi zatiskati oči in se delati da je vse ok SmileySmileySmiley No take zadeve me res vržejo iz tira Smiley

Tako da moje izkušnje so res take, da veliko vzrediteljev žal ne pozna niti svojih psov, kaj šele drugih, in se niso pripravljeni učiti. In pol ko vidiš res ponekod kakšne pet quality pse parijo in prodajajo kot razstavne pse, saj ne samo med kitajci tudi drugod, pol si pa res rečeš da je škoda da bi taki ljudje ustvarjali prihodnost pasme, ki jo obožujem in se splača potruditi in delati naprej po najboljših moćeh Smiley no to je moje stališče Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1456 : sreda, 20.04.2011 : 21:24:24 »

Moja ljubezen...








Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1457 : sreda, 20.04.2011 : 21:42:18 »

Uau, ful je lep Cheesy
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1458 : sreda, 20.04.2011 : 22:00:30 »

Hvala Luna! Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1459 : sreda, 20.04.2011 : 23:03:26 »

Vau, kako je lep, krasen je!!! Cheesy Cheesy Cheesy Takoj bi ga imela! Smiley
 Kiss Kiss
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1460 : četrtek, 21.04.2011 : 07:36:12 »

Hvala, Lyn! Tudi karakterno je božanski! Užitek ga je imeti rad. No, teli Powderpuffkoti so res nekaj posebnega. Je kar nekaj nege, a je vse poplačano, ne - preplačano! Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1461 : četrtek, 21.04.2011 : 18:40:39 »

Kakšni so pa po karakterju? Smiley Kakšna pa je dlaka na otip, a je veliko nege z dlako?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1462 : četrtek, 21.04.2011 : 18:51:49 »

Lušne slikice! Smiley

Kitajčki so sicer karakterno običajno do tujcev bolj zadržani, seveda se pa najdejo tudi izjeme Smiley Zelo zelo pomembna je socializacija - se pravi če mladička od 2 meseca dalje na dnevni bazi ali vsaj parkrat na teden pelješ med ljudi, med tujce, potem bo kitajček običajno bolj odprt do tujcev. Ob normalni socializaciji pa so običajno malenkost bolj sramežljivi. Vendar osebno rečeno, ko imam doma kitajčico ki obožuje ljudi in ostale ki so malo bolj zadržani, se odločim za bolj zadržane Smiley Sem imela velike težave kako navaditi da ne gre pes do vsakega tujca in ne skače na vsakega tujca ker se hoče božati in igrati....

Sicer pa so kitajčki zelo navezani na lastnika, zelo ljubeči, zelo učljivi itak, ampak se moramo sprijazniti tudi z tem da imajo svojo glavo in včasih bi oni delali kaj drugega kot mi Smiley ampak večinoma bodo uživali v čemerkoli samo da je lastnik zraven. So zelo prilagodljivi, lahko gremo na 10 urne ture po htibih ali 2 tedna ležimo po cele dneve na kavču - sploh ni panike, spet velja da so oni srečni samo da so zraven nas Smiley

jaz sem z mojimi letos končno začela trenirati agility, mogoče se poskusimo še v kakšnem pasjem športu v bodoče Smiley Skratka so idelani tudi za to, ker so tudi zelo hitri in športni Smiley

Dlaka puffkotov je zelo odvisna prvič od tega kakšna je v osnovi - eni imajo žal zelo slabo kvaliteto dlake, eni imajo pa lahko fenomenalno kvaliteto in je dela z dlako bistveno manj. Važna je prava kozmetika, pravi glavnik in način česanja ter seveda česanje dnevno ali na 2 dni - razčešemo samo vozlje. Ter če je pes v polni dlaki potem tudi zelo priporočljivo kopanje na 10 dni, sicer tako kot pri vsez dolgodlakih pasmah se dlaka uničuje.

Več slikic ter opisi golih in odlakanih kitajčkov je na moji strani ********. Smiley je link tudi med vzreditelji na tej strani.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1463 : četrtek, 21.04.2011 : 18:55:52 »

Aha, super, hvala za odgovor, zgledajo res krasni in ljubeče narave... Kiss Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1464 : četrtek, 21.04.2011 : 19:54:58 »

Kitajčki so nori na lastnika, samo to bom rekla. Mi se stiskamo 24/7 in pa spimo skupaj, kar res toplo priporočam vsem lastnikom kitajčkov. Imela bi še kakšnega... a zaenkrat žal ne gre. Bo pa... nekoč.  Smiley

Nege je pa kar nekaj, ja. Tudi samo pranje je že samo po sebi procedura. Tukajle http://www.chinesecrested.no/en/articles/grooming/Powderpuff.+Bath+.+Dry.html sem povzela večino svojih navad pri kopanju. Samo, kako zelo je pa lep po tem!!! Za požret!
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1465 : četrtek, 21.04.2011 : 19:59:13 »

Meni je Rokec tukaj noro kjut (lulamo v pasjem parku)  Grin



Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1466 : četrtek, 21.04.2011 : 20:04:17 »

Aha, super to... Iz kje si ga pa kupila, a je kej vzrediteljev v Sloveniji?

Pa je res simpatičen na tej slikici... Smiley Samo a nima na tej sliki drugačno barvo dlake kot na zgornjih slikicah, ali se pa meni samo tako zdi?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1467 : četrtek, 21.04.2011 : 20:37:47 »

Lynn...sem ti že dala moj link, kjer je tudi opisano o barvi kitajčkov Smiley BTW veliko pa je odvisno od svetlobe ko delaš fotko SmileySmiley Drugače pa se barva ful spremeni ko pes odrašča.

Drugače pa vzrejam jaz, pa še dve vzrediteljici sta.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1468 : četrtek, 21.04.2011 : 22:48:14 »

Aha, super to, fino da so vzreditelji v Sloveniji.... Smiley
ja verjetno res odvisno dosti od svetlobe ja. Wink
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1469 : petek, 22.04.2011 : 15:03:19 »

Čisto odvisno od svetlobe. Recimo prve fotke so bile posnete na turoben januarski dan na razstavi, medtem, ko smo druge posneli na sončen novemberski, v času zlate svetlobe (eno uro pred sončnim zahodom), ko smo snemali oddajo "O živalih in ljudeh" in je Robert Bogataj naredil še par fotografij.
Logiran
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines